ازدواج

بهترین مشاور ازدواج در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مشاور ازدواج در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت لزوم به آن ها مراجعه نمایید. ازدواج یکی از مهمترین اتفاقات زندگی هر فرد است. در گذشته مشاوره ازدواج وجود نداشت و خانواده ها برای آشنایی بیشتر از دوستان و آشنایان مشترک کمک می گرفتند. انتخاب همسر مانند برداشتن هندوانه از کیسه است و مهم نیست که ما در مورد یک شخص چه می دانیم، هنوز مسائل زیادی وجود دارد که ما از آن ها غافلیم و این شناخت می تواند در انتخاب همسر موثر باشد. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله حمایت کنید.

مشاوره ازدواج چیست؟

مشاوره ازدواج که زوج درمانی نیز نامیده می شود، نوعی روان درمانی است. مشاوره ازدواج به زوج ها کمک می کند تا تفاوت ها و مسائل را شناسایی کنند، مسائل را حل کنند و روابط خود را بهبود بخشند. از طریق روانشناسی ازدواج می توان تصمیمات متفکرانه و منطقی برای بازسازی و تقویت رابطه گرفت و مشاوره ازدواج اغلب توسط درمانگران دارای مجوز به نام مشاور ازدواج و مشاور خانواده ارائه می شود. زوج درمانی اغلب با حضور هر دو نفر انجام می شود، اما گاهی اوقات یکی از زوج ها می تواند به تنهایی برای مشاوره مراجعه کند یا گاهی با مشورت روانشناس و برای شناسایی بهتر مشکلات، جلسات مشاوره فردی برگزار می شود.

مشاوره قبل از ازدواج یا مشاوره ازدواج بخشی از زوج درمانی است. هدف اصلی از مشاوره قبل از ازدواج، دریافت پاسخ مثبت یا منفی از سوی روانشناس برای ازدواج نیست و هدف اصلی مشاوره قبل از ازدواج، راهنمایی و کمک به مراجع در انتخاب همسر مناسب است. روانشناس در مشاوره ازدواج سعی می کند افراد را نسبت به خود، نسبت به طرف مقابل، وظایف و مسئولیت های زندگی مشترک عمیق و حساس کند. جلسه مشاوره قبل از ازدواج معمولا به صورت زوجی انجام می شود و به همین دلیل است که در این جلسه حضور دختر و پسر در کنار هم یک ضرورت است.

مشاوره ازدواج چیست؟

باورهای غلط در مورد عشق و ازدواج

باورهای غلطی که وجود دارد و باید در فرآیند مشاوره قبل از ازدواج به چالش کشیده شود عبارتند از:

 • اگر بسیاری از حقایق بعد از ازدواج فاش شود، مهم نیست و مشکلی برای زندگی مشترک ایجاد نمی کند.
 • ازدواج می تواند شخصیت طرف مقابل را برای من تغییر دهد.
 • ازدواج بهترین راه برای ایجاد امنیت مالی من است.
 • هر چه تشریفات عروسی و تجمل بیشتر باشد به این معناست که من برای همسرم عزیزتر هستم.
 • ازدواج فرد را محدود می کند و در رشد شخصی اختلال ایجاد می کند.
 • ازدواج، عشق و محبت ایجاد می کند.
 • ازدواج تنها راه رسیدن به استقلال فردی است.
 • عشق همه مشکلات من را حل خواهد کرد.
 • عشق تمام نیازهای من را برآورده خواهد کرد.
 • اگر من واقعاً عاشق همسرم باشم، هیچ وقت اشتیاقم را نسبت به او از دست نمی دهم.
 • همسر من نجات دهنده من است.
 • کشش و برانگیختگی جنسی در واقع همان عشقی است که من به دنبال آن بودم.

5 تا از بهترین مشاور ازدواج در ونک را بشناسید!

دکتر سعید رجبی

دکتر سعید رجبی

دکتر سعید رجبی دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی بوده و مقالات چاپی , علمی پژوهشی ISC و ISI و همچنین شرکت در کنفرانس ها و همایش های ملی و بین المللی و چاپ مقالات و سخنرانی های بسیاری را در کارنامه کاری خود دارد.

ایشان یکی از بهترین مشاور ازدواج در ونک محسوب می شوند که دانشجو نمونه و ممتاز در دوران دانشجویی، عضو بنیاد ملی نخبگان، مدرس کارگاه های آموزشی مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، مدرس کارگاه های آموزشی مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و مدرس کارگاه های آموزشی مرکز مشاوره توحید نیز هستند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره ازدواج
 • زوج درمانی
 • مشاوره فردی
 • درمان استرس و اضطراب

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، نبش کوچه شهریار، پلاک 181

شماره تماس: 02188216100

دکتر رویا گواشیریانی

دکتر رویا گواشیریانی

دکتر رویا گواشیریانی یکی از بهترین مشاور ازدواج در ونک هستند. ایشان کارشناسی ارشد رشته روانشناسی بالینی، کارشناسی رشته روانشناسی بالینی و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستند. ایشان به مدت 4 سال فعالیت حرفه ای در کاهش آمار طالق در شهر قم، به مدت2 سال فعالیت در کلینیک پیروز فعالیت داشته است و شما عزیزان در صورت نیاز می توانید با تعیین وقت قبلی به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی
 • مشاوره فردی
 • مشاوره ازدواج

آدرس: تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، نبش کوچه شهریار پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

شماره تماس: 02188216100

دکتر آزیتا امین الرعایا

دکتر آزیتا امین الرعایا

دکتر آزیتا امین الرعایا دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی، کارشناسی روانشناسی بالینی دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد، دکترا تخصصی روانشناسی دانشگاه آزاد و همچنین دکترا تخصصی روانشناسی و آموزش و پرورش کودکان
در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات می باشند. ایشان یکی دیگر از بهترین مشاور ازدواج در ونک هستند که مدرس دانشگاه آزاد رودهن، مدرس دانشگاه آزاد اسلامشهر و مدرس دانشگاه آزاد تاکستان بوده و دانشجویان بسیاری را تربیت نموده اند.

خدمات:

 • مشاوره فردي
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره خانواده
 • مشاور و درمان گر کودک و نوجوان

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، نبش کوچه شهریار

شماره تماس: 02188216100

دکتر ندا گروسیان شاد

دکتر ندا گروسیان شاد

دکتر ندا گروسیان شاد داوطلب دکترا روانشناسی و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی است. وی عضو نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران است. ایشان یکی از پزشکان باسواد و با تجربه کشورمان هستند که شما دوستان عزیز می توانید به مطب ایشان مراجعه کرده و در صورت نیاز اقدام به درمان نمایید.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • مشاوره قبل و بعد از ازدواج
 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، خیابان جمالزاده جنوبی، روبروی خیابان رشتچی، واحد 4

شماره تماس: 02166907479

دکتر طاهره تاجداری

دکتر طاهره تاجداری

دکتر طاهره تاجداری کارشناس ارشد روانشناسی عمومی و مدرس کلاس های گروهی سلامت و بهداشت روان در مراکز اجتماعی می باشد. دکتر تاجداری دستیار خانواده در مرکز احیا است و هم اکنون عضو انجمن روانشناسی ایران، عضو انجمن دستیاران پزشکی، عضو انجمن روانشناسی سلامت و عضو انجمن روانشناسی اجتماعی نیز می باشند.

خدمات:

 • درمان مشکلات بین فردی
 • درمان شکست عشقی
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، بلوار مرزداران، ساختمان داروخانه دکتر معین، طبقه 1

شماره تماس: 09384740914

اصول ازدواج موفق

اصول ازدواج بسته به اعتقادات فرهنگی، مذهبی و شخصی ممکن است متفاوت باشد. با این حال، چندین اصل اساسی وجود دارد که اغلب برای یک ازدواج سالم و موفق مهم تلقی می شوند و عبارتند از:

صمیمیت و عشق: صمیمیت شامل نزدیکی فیزیکی و عاطفی است. این شامل ابراز عشق، محبت و تمایل به یکدیگر است و صمیمیت را می توان از طریق زمان با کیفیت، تماس فیزیکی، آسیب پذیری عاطفی و حفظ یک رابطه جنسی رضایت بخش ارتقا داد.

انعطاف‌ پذیری و سازگاری: از نظر بهترین مشاور ازدواج در ونک، ازدواج‌ های موفق نیازمند انعطاف‌ پذیری و سازگاری برای گذر از تغییرات و چالش‌ هایی است که زندگی به همراه دارد. تمایل به سازش و پذیرش رشد و تغییر به عنوان یک فرد و به عنوان یک زوج ضروری است.

تعهد: ازدواج مبتنی بر تعهد است که متضمن تعهد قوی به رابطه و تمایل به غلبه بر چالش ها و مشکلات است و این به معنای سرمایه گذاری طولانی مدت در رفاه و شادی هر دو شریک است.

ارتباط: ارتباط باز و مؤثر در ازدواج بسیار مهم است که این شامل گوش دادن فعالانه به یکدیگر، بیان افکار و احساسات صادقانه و محترمانه و تمایل به سازش و یافتن زمینه های مشترک است. از نظر بهترین مشاوره روابط عمومی در ونک ارتباط خوب منجر به درک، اعتماد و صمیمیت عاطفی می شود.

اعتماد: اعتماد یک عنصر ضروری در ازدواج است و این شامل اعتماد به صداقت و وفاداری همسر تان است. اعتماد در طول زمان از طریق اقدامات و ارتباطات منسجم و شفاف ایجاد می شود.

برابری و شراکت: یک ازدواج قوی با احساس برابری و مشارکت بین زوجین مشخص می شود. این به معنای تقسیم مسئولیت ها، تصمیم گیری و قدرت به شیوه ای متعادل و عادلانه است و این شامل حمایت از اهداف، رویاها و رشد شخصی همه است.

حمایت عاطفی: حمایت عاطفی در کنار هم بودن در زمان های سخت و شادی است. یعنی فراهم کردن آرامش، تشویق و تفاهم که حمایت عاطفی به ایجاد یک ارتباط عاطفی عمیق کمک می کند و رفاه کلی هر دو طرف را افزایش می دهد.

اصول ازدواج موفق

کلام آخر

ازدواج خوب و انتخاب همسر مناسب یکی از مهم ترین تصمیماتی است که اکثر مردم حداقل یک بار می گیرند، زیرا زمانی که فرد ازدواج می کند تمام اهداف زندگی، روابط اجتماعی و خانوادگی فرد تحت تأثیر قرار می گیرد و دستخوش تغییرات می شود. مشاوره ازدواج در واقع به معنای مشاوره بعد از ازدواج است و به مسائلی می پردازد که زن و شوهر پس از ازدواج با آن مواجه می شوند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مشاور ازدواج در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا