ازدواج

بهترین مشاور همسرداری در میرداماد【سال1403】✅ + لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مشاور همسرداری در میرداماد را به شما عزیزان معرفی کنیم. شناخت شیوه های همسرداری و معیارهای مرتبط با آن به زوجین کمک می کند تا انتظارات یکدیگر را بهتر درک کنند و بتوانند زندگی مشترک خود را بهتر کنترل کنند. بسیاری از اختلافات و رفتارهای بد به این دلیل است که زن و شوهر دقیقا نمی دانند چگونه باید همسر خود را مدیریت کنند. زوج ها با شناخت تفاوت های رفتاری، ذهنی و روانی یکدیگر و یادگیری روش های ارتباطی می توانند روابط خود را بهتر مدیریت کنند.

مشاوره همسرداری چیست؟

مشاوره همسرداری یکی از موثرترین روش ها برای بهبود روابط زناشویی محسوب می شود. در این فرآیند یک روانشناس با توجه به درک خود از دو نفر در یک رابطه سعی می کند با ارائه راهکارها و توصیه های مناسب در رابطه با ازدواج به بهبود و تقویت این رابطه کمک کند و به همین دلیل می توان مشاوره ازدواج را نوعی زوج درمانی دانست. در این فرآیند سعی بر آن است تا مشکلات موجود در رابطه مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و به طور مشترک به ایجاد تغییرات مثبت در پویایی زندگی زناشویی کمک شود. مشاوره همسرداری به طور گسترده از اصول روانشناسی و آزمایشات تحقیقاتی برای هدایت روابط زناشویی به سمت بهبود و ثبات استفاده می کند.

تحقیقات نشان می دهد که تفاوت ها ناشی از عدم شناخت تفاوت های فردی و معنوی بین زوجین است. نداشتن مهارت های ارتباطی یکی از مهم ترین مشکلاتی است که زندگی مشترک را سخت می کند و دلیل آن این است که این مهارت ها در هیچ مرحله ای از زندگی آموزش داده نشده است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین مشاور ازدواج در میرداماد مراجعه نمایید.

مشاوره همسرداری چیست؟

اهداف مشاوره همسرداری

مشاوره همسرداری اهداف مشخصی را دنبال می کند که به شرح زیر است:

 • مشکلات مالی را برطرف می کند: درگیری های مالی و اقتصادی می تواند منبع اصلی تنش در زوج ها باشد. مشاوره ازدواج می تواند به زوج ها کمک کند تا مشکلات مالی را شناسایی و حل کنند و برنامه ای برای مدیریت پول خود در کنار یکدیگر ایجاد کنند.
 • تغییرات مثبتی در زندگی زوجین ایجاد می کند: تغییرات عمده زندگی مانند تولد فرزند، نقل مکان به یک شهر جدید یا از دست دادن شغل می تواند استرس زا باشد و به یک رابطه فشار وارد کند. مشاوره همسرداری می تواند به زوج ها کمک کند تا این چالش ها را تغییر دهند و با شرایط جدید سازگار شوند.
 • مشکلات ارتباطی را برطرف می نماید: اگر شما و شریک زندگیتان در برقراری ارتباط موثر و آشکار با یکدیگر مشکل دارید، مشاوره همسرداری می تواند به شما کمک کند راه های جدیدی برای برقراری ارتباط و حل تعارض بیاموزید.
 • مسائل مربوط به اعتماد را بررسی می کند: اعتماد نیز بخش اساسی هر رابطه سالم است و اگر یکی یا هر دو طرف اعتماد طرف مقابل را، چه از طریق خیانت و چه از راه های دیگر، نقض کرده باشند، مشاوره همسرداری می تواند به بازسازی اعتماد و بهبود رابطه کمک کند.

5 تا از بهترین مشاور همسرداری در میرداماد را بشناسید!

دکتر آذین محمدی

دکتر آذین محمدی

دکتر آذین محمدی یکی از بهترین مشاور همسرداری در میرداماد محسوب می شوند. ایشان روانشناس بالینی، زوج درمان گر، مشاور خانواده و روان درمان گر بوده و همچنین کارشناس برجسته روانشناسی بالینی، پژوهشگر فرهنگ و شخصیت، روانکاو اجتماعی و فرهنگی و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران است.

خدمات:

 • مشاوره همسرداری
 • مشاوره نوجوانان
 • مشاوره والدین
 • آموزش مهارت های زندگی به کودکان

آدرس: تهران، بلوار میرداماد، ضلع شمالی، نبش خیابان تبریزیان، پلاک 169

شماره تماس: 02122228534

دکتر شقایق گرندلر

دکتر شقایق گرندلر

دکتر شقایق گرندلر مشاور فردی، مشاور ازدواج، مشاور تحصیلی، کارشناس ارشد مشاوره خانواده و کارشناس مشاوره می باشند. ایشان دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و اکنون مدرس روانشناسی و برگزاری کارگاه در حوزه مهارت های زندگی، فرزند پروری، مشاوره خانواده، مهارت های زناشویی، آسیب های اجتماعی، خشونت خانگی و حل تعارض، مدرس جلسات آموزش خانواده در مدارس، برگزارکننده جلسات مشاوره فردی و گروهی در کلینیک های روانشناسی، برگزارکننده دوره تخصصی تحول نوجوان مثبت در دبیرستان مطهره، مشاور تحصیلی و روان شناس مجتمع آموزشی راه رشد و مترجم کتاب های روانشناسی هستند.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره گروهی
 • مشاوره همسرداری
 • مشاوره پیش از ازدواج

آدرس: تهران، شهرک گلستان، بلوار امیرکبیر، بین خیابان کاج و هاشم زاده، پلاک 181

شماره تماس: 09197221202

دکتر طاهره محمودیان

دکتر طاهره محمودیان

دکتر طاهره محمودیان روانشناس بالینی و استادیار دانشگاه و همچنین عضو انجمن بین المللی، عضو روانشناسی آمریکایی (APA) و متخصص طرحواره درمانی می باشند. شما عزیزان اگر به دنبال یکی از بهترین مشاور همسرداری در میرداماد هستید، می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره خانواده مذهبی
 • زوج درمانی
 • مشاوره روابط عمومی
 • مشاوره همسرداری

آدرس: تهران، 200 متر بالاتر از چهارراه میرداماد، ابتدای خیابان منظرنژاد، پلاک 55

شماره تماس: 02122226641

دکتر سیده شایسته موسوی

دکتر سیده شایسته موسوی

دکتر سیده شایسته موسوی روان درمان گر، مشاور ازدواج و دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی می باشند. ایشان مدرس گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی بوده و دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، دارای پروانه مسئول فنی و پروانه فعالیت کلینیک پویا روان از بهزیستی استان تهران، دارای مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی مسیر نو با مشاوره سازمان نظام روانشناسی و، دارای گواهی مشاوره خانواده قوه قضاییه، دارای پروانه میانجی گری در امور کیفری و دارای پروانه تاسیس مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره هستند.

خدمات:

 • درمان اختلالات و بیش فعالی کودک و نوجوان
 • مشاوره پیش و بعد از ازدواج
 • مشاوره همسرداری
 • درمان تخصصی اختلالات اضطرابی

آدرس: تهران، فلکه اول تهرانپارس، خیابان امیری طائمه، بین رشید و بزرگراه باقری، جنب بانک مسکن

شماره تماس: 02177729294

دکتر سهیلا حسین پور نیری

دکتر سهیلا حسین پور نیری

دکتر سهیلا حسین پور نبری زوج درمان گر، مشاور ازدواج و کارشناس ارشد مشاوره خانواده هستند. ایشان دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن روانشناسی ایران هستند.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • مشاوره همسرداری
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، بزرگراه رسالت، بین امام علی و میدان رسالت، بلوار شهید برات محمدی

شماره تماس: 09377564679

نکات طلایی همسرداری برای آقایان

نکات مهم و طلایی همسر داری برای آقایان عبارتند از:

 • متعهد و مدیر باشید: هر مردی باید به تعهداتی که قبل از ازدواج کرده است احترام بگذارد و هزینه های شخصی خود و همسرش را به طور منطقی مدیریت کند.
 • به زن شاغل در کارهای خانه کمک کنید: وقتی مرد قبول کرد که همسرش قبل از ازدواج طبق شرایط قرارداد و تعهدات شاغل است، دیگر نباید او را به خاطر کارش اذیت کند و به طور غیرمستقیم به او فشار بیاورد. از جمله اینکه باید در کارهای خانه تا حد معقولی به او کمک کرد تا همسرش تحت فشار نباشد.
 • حمایت معقول و منطقی از همسر خود داشته باشید: مردان ملزم به حمایت معقول و منطقی از همسر خود هستند و این حمایت گاهی لفظی و گاهی عملی است، اما نباید به گونه ای انجام شود که زن را به کارهای بد تشویق کند.
 • از همسر خود قدردانی کنید: یکی از نیازهای اساسی زن و مرد قدردانی است. وقتی زنی در خانه آشپزی می کند، دوست دارد مورد قدردانی همسرش قرار بگیرد و از طرف دیگر، مردی که به خانه می آید و کاری حتی کوچک برای همسرش انجام می دهد، دوست دارد همسرش قدر کار او را بداند تا احساس کند دیده می شود.
 • عاشق همسر خود باشید: هر مردی باید بداند که چگونه زن خود را از عشق سرشار کند و رضایت و تعهد او را در زندگی افزایش دهد، اما این محبت باید به گونه ای اعمال شود که توقعات بیجا و بیش از حد ایجاد نشود. هیچ دلیلی وجود ندارد که مردی که به همسرش وفادار و علاقه مند است، روابط خود را با خانواده و دیگران مطابق میل همسرش تنظیم کند. اگر مردی بخواهد کار درستی را انجام دهد که همسرش با آن موافق نیست، تنها کاری که باید انجام دهد این است که از نظر سیاسی به همسرش اطمینان دهد که این مخالفت ربطی به عشق بین آن ها ندارد و به عبارت دیگر مخالفت عاطفی نیست.
 • با خانواده خود ارتباط عاطفی داشته باشید: هر مرد متاهلی باید رابطه عاطفی و شایسته ای با والدین خود داشته باشد. مرد متعادل کسی است که از روی مهربانی به پدر و مادر همسرش نیاز دارد و به خاطر خواسته ها و گاه سیاست های همسرش نسبت به پدر و مادر و خانواده ای که در آن بزرگ شده بی احساس نمی شود.

کلام آخر

همسرداری مهارتی است که باید با مطالعه و تجربه به دست آورده شود و این به ندرت در خانواده های آموزش داده می شود و این امر روابط بین دو زوج را دشوار می کند. مشاور همسرداری می تواند به شما کمک کند تا با همسرتان ارتباط برقرار کنید تا بتوانید زندگی خود را بهتر مدیریت کنید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مشاور همسرداری در میرداماد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا