اختلالات

بهترین دکتر بیش فعالی در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین دکتر بیش فعالی در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و درمان خود را آغاز نمایید. بیش فعالی نوعی اختلال عصبی رشدی است و به عنوان یک ناتوانی یادگیری شناخته نمی شود. داشتن این شرایط می تواند فرآیند یادگیری را دشوار کند و همچنین، افراد دارای ناتوانی یادگیری نیز در برخی موارد می توانند درگیر ADHD باشند که در این صورت باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و مورد بررسی قرار بگیرند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله حمایت کنید.

بیش فعالی چیست؟

اختلال بیش فعالی در بزرگسالان ناشی از عدم درمان این اختلال در دوران کودکی است. بر اساس مطالعات، حدود 60 درصد از کودکان مبتلا به این بیماری به درستی درمان نمی شوند و حتی در بزرگسالی نیز از عواقب آن رنج می برند. ADHD در بزرگسالان معمولاً علائم خفیف تری نسبت به کودکان دارد. با این حال، اختلال بیش فعالی به طور قابل توجهی بر جنبه های مختلف زندگی افراد تأثیر مخرب و منفی می گذارد و می تواند روابط خانوادگی یا کاری افراد را به شدت مختل کند. طبق مطالعات انجام شده، در سنین 5 تا 17 سالگی، از هر 10 کودک، یک کودک مبتلا به ADHD است.

دانشمندان بیش فعالی را یکی از شایع ترین اختلالات عصبی رشدی در افراد می دانند. بیش فعالی در کودکان به طور عمده مشکلات زیادی را به دنبال دارد و می تواند در تربیت کودک اختلال ایجاد کند. عدم تاب آوری در فضای کنترل شده کلاس، عدم تمرکز حین مطالعه و یادگیری از جمله مشکلات رایج این دوران است. افراد مبتلا به بیش فعالی اغلب از اختلالات بسیاری مانند افسردگی رنج می برند.

لازم است بدانید که بر اساس مطالعات، میزان افسردگی در کودکان مبتلا به ADHD تا 5 برابر بیشتر از سایر کودکان هم سن است و بزرگسالان مبتلا به این بیماری 31 درصد بیشتر از همسالان خود با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند. افراد بیش فعال باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و درمان خود را آغاز نمایند.

بیش فعالی چیست؟

انواع بیش فعالی

پزشکان و محققان برای ساده‌ تر کردن فرآیند تشخیص، ADHD را به سه گروه اصلی تقسیم کرده‌اند، بنابراین انواع بیش فعالی عبارتند از:

اختلال کمبود توجه: اختلال کمبود توجه یکی از انواع بیش فعالی است. افراد مبتلا به این نوع ADHD در تمرکز، تکمیل وظایف و پیروی از دستورالعمل ها مشکل دارند. به گفته کارشناسان، بیش فعالی کودکان و به خصوص دختران بیشتر از این نوع است. به دلیل گوشه گیری این دسته از کودکان و عدم تمایل آن ها به برهم زدن نظم کلاس، ممکن است بیماری آن ها به درستی و در زمان مناسب تشخیص داده نشود. به همین دلیل لازم است تمام علائم و رفتارهای کودکان خود را جدی بگیرید و برای اطمینان از سلامت روحی و جسمی آن ها به طور مرتب به بهترین مشاور کودک بیش فعال در تهران مراجعه کنید.

بیش فعالی ترکیبی: بیش فعالی ترکیبی یکی از شایع ترین انواع این بیماری است. افراد مبتلا به این نوع ADHD اغلب علائم بی توجهی و بیش فعالی تکانشگری را همزمان تجربه می کنند. از این میان می توان به مجموعه ای از رفتارها مانند عدم تمرکز، حواس پرتی، رفتار تکانشی، فعالیت بدنی بیش از حد و داشتن انرژی غیرقابل کنترل اشاره کرد که مخرب بوده و افراد را از زندگی عادی خود دور می کند.

بیش فعالی تکانشگری: افراد مبتلا به این نوع بیش فعالی معمولا رفتارهای تکانشی از خود نشان می دهند. علائم این افراد شامل لرزش دست ها یا پاها، بی قراری، قطع مکرر مکالمات دیگران و ناتوانی در انتظار و نوبت گرفتن است. این افراد نیز در تمرکز مشکل دارند و بهتر است به یکی از بهترین دکتر بیش فعالی در ونک مراجعه کرده و مورد بررسی قرار بگیرند.

5 تا از بهترین دکتر بیش فعالی در ونک را بشناسید!

دکتر هاله زاهدی انارکی

دکتر هاله زاهدی انارکی

دکتر هاله زاهدی انارکی  یکی از بهترین دکتر بیش فعالی در ونک محسوب می شوند. ایشان کارشناس ارشد روانشناسی عمومی و دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند. باید بدانید دکتر زاهدی انارکی دبیر کانون پزشکان خانه سلامت شهرداری منطقه یک و همچنین مشاور و روانشناس سازمان بهزیستی نیز می باشند.

خدمات:

 • مشاور خانواده
 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی
 • درمان بیش فعالی

آدرس: تهران، میدان ونک، گاندی جنوبی، خیابان هجدهم، پلاک 15

شماره تماس: 09122868892

دکتر متینا پور قاسم

دکتر متینا پور قاسم

دکتر متینا پور قاسم یکی از بهترین متخصصین مغز و اعصاب محسوب می شود. ایشان متخصص اعصاب، 4 سال دستیار روانپزشک در تهران، 14 ماه روانپزشک در کلینیک تخصصی نور و پزشک در کلینیک ترک اعتیاد بوده اند و اکنون به عنوان یکی از بهترین دکتر بیش فعالی در ونک بسیار خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • درمان اختلالات اضطرابی و افسردگی
 • درمان بیش فعالی بزرگسالان
 • درمان اختلالات وسواسی و تیک
 • روان درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، طبقه سوم

شماره تماس: 0218887953

دکتر زهرا موسوی خرمی

دکتر زهرا موسوی خرمی

دکتر زهرا موسوی خرمی دارای مدرک دکترا تخصصی مشاوره هستند. ایشان رتبه یک دانش تحصیلی دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تخصصی مشاوره را توانستند کسب کنند و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن روانشناسی آمریکا و عضو انجمن روانشناسی ایران نیز می باشند. شما عزیزان در صورت لزوم می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی
 • تشخیص و درمان بیش فعالی
 • درمان اختلالات استرس

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، روبروی بیمارستان بقیه الله

شماره تماس: 09371075404

دکتر علی میوه نژاد

دکتر علی میوه نژاد

دکتر علی میوه نژاد کارشناس ارشد و کارشناس روانشناسی بالینی می باشند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر بیش فعالی در ونک، دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و مسئول فنی و روانشناس مرکز بالینی نیز هستند. ایشان روانپزشکی، توانبخشی و نگهداری از بیماران اعصاب و روان مزمن را در کارنامه کاری خود دارند و روانشناس معتمد اداره بهزیستی شهرستان ملارد به عنوان کارشناس، روانشناس بالینی و روان درمان گر نیز فعالیت داشته اند.

خدمات:

 • روان درمانی فردی
 • درمان اختلالات افسردگی
 • درمان بیش فعالی
 • مشاوره ترک اعتیاد

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، نبش کوچه شهریار، پلاک 181

شماره تماس: 02188216100

دکتر لیلا جبلی

دکتر لیلا جبلی

دکتر لیلا جبلی به عنوان یکی از بهترین دکتر بیش فعالی در ونک، توانسته در تمامی مقاطع تحصیلی رتبه اول را از دانشگاه علامه طباطبایی و خوارزمی تهران کسب کند. ایشان روانشناس و مشاور صنعت نفت ایران با شرکت های پتروشیمی، پالایش و پخش، گاز، پایانه های نفتی، بهداشت و درمان صنعت نفت ایران است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • درمان وسواس فکری
 • درمان بیش فعالی
 • خانواده درمانی
 • مشاوره شکست عاطفی

آدرس: تهران، ونک، جردن جنوبی، خیابان نوزدهم، پلاک 12، واحد 17

شماره تماس: 02188881984

راه های درمان بیش فعالی توسط بهترین دکتر بیش فعالی در ونک

روش های درمان بیش فعالی متفاوت است و عبارتند از:

محرک های سیستم عصبی مرکزی: محرک های سیستم عصبی مرکزی (CNS) رایج ترین داروهایی هستند که برای درمان بیش فعالی توسط یکی از بهترین دکتر بیش فعالی در ونک تجویز می شوند. این داروها به افزایش ترشح دوپامین و نوراپی نفرین و بهبود عملکرد مغز کمک می کنند.

داروهای غیر محرک: داروهای محرک ممکن است به اندازه کافی بر روی فرد مبتلا موثر نباشند یا مصرف آن ها ممکن است عوارض جانبی مشکل زا ایجاد کند. در این مورد، پزشک متخصص داروهای غیر محرک تجویز می کند. برخی از داروهای باعث افزایش سطح نوراپی نفرین در مغز می شوند.

روان درمانی: شرکت در جلسات روان درمانی به فرد کمک می کند تا با احساس بیش فعالی و پیامدهای آن کنار آمده و علاوه بر این در کشف الگوهای رفتاری مناسب، بهبود روش های ارتباطی و مدیریت آن ها موثر خواهد بود.

رفتار درمانی: هدف رفتار درمانی این است که به فرد آسیب دیده و نزدیکان وی بیاموزد، چگونه رفتار خود را کنترل و نظارت کنند. جلسات رفتار درمانی معمولا با حضور فرد مبتلا، والدین یا در مواردی معلمان وی برگزار می شود. به این ترتیب، اعضای خانواده و بستگان یک فرد مبتلا به ADHD در مورد استراتژی ها و تکنیک های مناسب برای برقراری ارتباط موثر و کمک به آن ها مطالبی را می آموزند.

آموزش مهارت های اجتماعی: آموزش مهارت های اجتماعی به یادگیری الگوهای رفتاری مناسب کمک می کند، از جمله می توان به نوبت احترام گذاشتن، اشتراک گذاری وسایل شخصی، کمک خواستن و مقابله با آزار و اذیت اشاره کرد.

راه های درمان بیش فعالی توسط بهترین دکتر بیش فعالی در ونک

کلام آخر

اختلال کمبود توجه و بیش فعالی یک اختلال عصبی پیچیده است که بر رشد و روابط افراد تأثیر می گذارد. علائم بیش فعالی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و گاهی اوقات تشخیص آن دشوار است و هر فردی می تواند علائم زیادی داشته باشد، بنابراین برای تشخیص، پزشک باید شما را بر اساس معیارهای مختلفی ارزیابی کند تا تشخیص نهایی را ارائه داده و درمان را آغاز کند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر بیش فعالی در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا