سلامتی

بهترین روانشناس عمومی در شیراز【سال1402】✅ + لیست 10 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین روانشناس عمومی در شیراز را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه نمایید. در طول دهه های گذشته علم روانشناسی به کمک انسان در سنین مختلف و در شرایط سخت زندگی امروزی آمده است. با پیشرفت علم روانشناسی، این رشته به چندین زیرشاخه تقسیم شده است تا مشکلات روانی را به صورت تخصصی تری بررسی و برطرف کنند که روانشناسی عمومی نیز یکی از زیر شاخه ها محسوب می شود.

روانشناسی عمومی چیست؟

روانشناسی عمومی شاخه ای از روانشناسی محسوب می شود. روانشناسان عمومی با مردم همکاری کرده و به آن ها کمک می کنند تا مشکلات سلامت روان را به طور مؤثرتر و بهتری ارزیابی و مدیریت کنند و همچنین روانشناس عمومی می تواند به بیمارانی که از بیماری های روانی مختلف، مشکلات ارتباطی، مشکلات عاطفی و رفتاری رنج می برند کمک کند. در برخی موارد، مشکلات ممکن است شامل یک رویداد ناگهانی زندگی، مانند مرگ یکی از عزیزان باشد و در موارد دیگر، یک روانشناس عمومی می تواند به حل مسائل طولانی مدت، مانند اعتماد به نفس پایین یا اضطراب کمک کند و مهارت ها را به فرد آموزش دهد تا افراد مشکلات خود را برطرف نمایند.

کاری که یک روانشناس عمومی انجام می دهد محدود به یک جمعیت خاص یا یک مشکل به خصوص نیست و روانشناس عمومی می تواند به بیماران مبتلا به انواع بیماری های روانی و مشکلات ارتباطی، مشکلات عاطفی و رفتاری و مشکلات خلقی کمک کند تا افراد به زندگی عادی خود باز گردند و در نهایت در تعریف روانشناسی عمومی باید گفت که روانشناسی عمومی اساس علم روانشناسی است که افراد در جامعه امروز به آن نیاز دارند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس عمومی در تهران مراجعه نمایید.

روانشناسی عمومی چیست؟

کاربرد روانشناسی عمومی در جامعه

در جامعه امروز، روانشناسی عمومی کاربرد های فراوانی دارد که به شرح زیر است:

 • مشاوره روانشناسی: فارغ التحصیلان روانشناسی عمومی می توانند به عنوان مشاور روانشناسی مشغول به کار شوند. آن ها می توانند به افرادی که با مشکلات روانی مانند اضطراب، افسردگی، استرس و روابط روبرو هستند کمک کنند تا راه حل های سازنده پیدا کنند و در بهترین کلینیک روانشناسی فعالیت خود را آغاز نمایند.
 • آموزش و پژوهش: فارغ التحصیلان روانشناسی عمومی می توانند در زمینه تدریس و تحقیق روانشناسی مشغول به کار شوند و در زمینه آموزش مفید باشند.
 • روانشناسی اجتماعی: می توانند رفتارها و تعاملات اجتماعی را در جامعه مورد مطالعه و بررسی قرار دهند و در زمینه های مختلف مانند سیاست عمومی، روابط بین الملل و جامعه شناسی مورد استفاده قرار گیرند.

10 تا از بهترین روانشناس عمومی در شیراز را بشناسید!

دکتر سجاد میرشکاری

دکتر سجاد میرشکاری

دکتر سجاد میر شکاری یکی از بهترین روانشناس عمومی در شیراز محسوب می شود. ایشان روانشناس بالینی، مشاور فردی، کارشناس و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی بوده که دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی ایران، دارای پروانه فعالیت تخصصی از سازمان بهزیستی و دارای مرکز تخصصی فعالیت پروانه مشاوره ازدواج و خانواده از وزارت ورزش و جوانان هستند و موسس و مدیر مسئول مرکز مشاوره تحول و برگزار کننده کشوری کلاس های آسیب شناسی روانی نیز می باشند.

ایشان سخنران روانشناسی کاربردی با روش اکت بوده و دارای گواهینامه درمان شناختی رفتاری وسواس، گواهینامه درمان شناختی رفتاری افسردگی، گواهینامه درمان شناختی رفتاری اضطراب، گواهینامه کاربرد آزمون نئو در مشاوره قبل از ازدواج، گواهینامه خانواده درمانی و تکنیک های زوج درمانی، گواهینامه روان‌ درمانی و آموزش درمان گر حرفه ای اکت، گواهینامه مداخله روانشناختی در بحران خودکشی، گواهینامه بازآموزی تخصصی روانشناسی و آموزش مدرس مهارت های عمومی و همچنین دارای گواهینامه اولیه از نیازهای رفتاری و دارای مقالات متعدد علمی داخلی و همایش های بین المللی نیز می باشند.

خدمات:

 • درمان بیماری، افسردگی و وسواس
 • درمان اعتیاد به فضای مجازی در نوجوان و بزرگسال
 • مشاوره کودک
 • مشاوره خانواده

آدرس: شیراز، خیابان زند، میدان فاصل ستاد و شهرداری، نبش کوچه 42، جنب ساختمان شرکت نفت

شماره تماس: 09175308646

دکتر حسن مختارپور

دکتر حسن مختارپور

دکتر حسن مختارپور مشاور ترک اعتیاد و روانشناس بالینی می باشند که دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی بالینی و دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران نیز هستند. ایشان به عنوان یکی از بهترین روانشناس عمومی در شیراز، دارای فعالیت های پروانه ای از سازمان بهزیستی شیراز، مدیر مسئول کلینیک آینده بوده و اکنون نظریه پرداز در حوزه محیطی درمان بیش از 1200 نفر فرد مصرف کننده در طول سال های متمادی، پژوهشگر کیفی با دیدگاه (Grounded Theory) و همچنین برگزار کننده کارگاه های تخصصی دوره های درمان اعتیاد و اختلالات بالینی نیز هستند.

خدمات:

 • درمان اضطراب
 • درمان اختلالات بالینی افسردگی و اضطراب و وسواس
 • درمان مشکلات خانوادگی و ارتباطی
 • درمان اختلالات شخصیت

آدرس: شیراز، ساحلی غربی، نبش کوچه 2، ساختمان پزشکی دکتر نورانی، واحد 5، کلینیک آینده

شماره تماس: 07132319310

دکتر رضا متقی

دکتر رضا متقی

دکتر رضا متقی روان درمان گر، روانشناس بالینی، هیپنوتراپیست و مشاور فردی هستند. ایشان دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند که به عنوان یکی دیگر از بهترین روانشناس عمومی در شیراز بسیار خوش درخشیده اند. ایشان مدرس دانشگاه، درمان گر بهزیستی و پژوهشگر برتر در حیطه روان درمانی هستند که دارای گواهینامه هیپنوتیزم از انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران بوده و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران و همچنین عضو انجمن روانشناسی ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • روان درمانی
 • هیپنوتراپی
 • درمانی پزشکی
 • درمان شناختی رفتاری

آدرس: شیراز، خیابان قصرالدشت، نرسیده به چهار راه ملاصدرا، از سمت سه راه برق، کوچه 31، پلاک 568، مرکز جهان دیدگان برتر

شماره تماس: 07132333440

دکتر مریم سعیدیان

دکتر مریم سعیدیان

دکتر مریم سعیدیان روان درمان گر، روانکاو، روانشناس بالینی، مشاور فردی و دانشجو دکترا تخصصی روانشناسی در شیراز می باشند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین روانشناس عمومی در شیراز، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی روان درمانی تحلیلی (روانکاوی) طولانی مدت و مترجم کتب و مقالات تحلیل بوده که گذراندن دوره های متعدد و عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران را با شماره نظام پزشکی 30175 در کارنامه کاری خود دارند.

خدمات:

 • روان درمانی تحلیلی
 • روان درمانی فردی
 • درمان اضطراب و استرس شدید
 • درمان افسردگی

آدرس: شیراز، خیابان ملاصدرا، خیابان جمال آبادی، کوچه 6، ساختمان پزشکان، طبقه 2، واحد 9، کلینیک سایبان مهر

شماره تماس: 09307510308

دکتر ریحانه امامی

دکتر ریحانه امامی

دکتر ریحانه امامی روانشناس کودک، روانشناس بالینی، مشاور خانواده و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستند. ایشان دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و دارای گواهینامه تخصصی تربیت درمان گر کودک و نوجوان کارگاه جامع بازی درمانی کودک بوده که دوره تفسیر نقاشی پرفسور اشتوک و کارگاه دوره فرزند پروری و مهارت های زندگی و درمان گری با طرحواره درمانی را گذرانده اند و اکنون عضو انجمن روانشناسی ایران، عضو انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران و عضو انجمن روانشناسی آمریکا محسوب می شوند.

خدمات:

 • درمان اختلالات خلقی
 • طرحواره درمانی و CBT
 • بازی درمانی
 • روان درمانی تخصصی کودک و نوجوان

آدرس: شیراز، خیابان عفیف آباد، بعد از کوچه 7، جنب بانک پاسارگاد

شماره تماس: 09102696244

دکتر الهام خوشگو

دکتر الهام خوشگو

 

دکتر الهام خوشگو یکی دیگر از بهترین روانشناس عمومی در شیراز هستند. ایشان روانشناس بالینی، روان درمان گر، مشاور فردی، روانکاو و کارشناس ارشد روانشناس بالینی می باشند که دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و گذراندن کارگاه و دوره ها و عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با شماره نظام پزشکی 40387 را در رزومه خود ثبت کرده اند.

خدمات:

 • روان درمانی فردی
 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی
 • روانکاوی

آدرس: شیراز، بلوار شاهد، ساختمان افلاک، طبقه 4، واحد 401

شماره تماس: 09058334356

دکتر نرجس عرفان منش

دکتر نرجس عرفان منش

دکتر نرجس عرفان منش مشاور ازدواج روانشناس بالینی و مشاور خانواده مشاور فردی می باشند. ایشان دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی از دانشگاه الزهرا، دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی، دارای فعالیت های پروانه و مسئول فنی از سازمان بهزیستی، دارای پروانه مشاوره خانواده از قوه قضائیه، دارای مقاله علمی پژوهشی، مقاله سمیناری و تالیف کتاب و همچنین دارای 15 سال سابقه مشاوره و روان درمانی به عنوان یکی دیگر از بهترین روانشناس عمومی در شیراز هستند و اکنون مدرس مهارت های پیش از ازدواج و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • مشاوره ازدواج و پیش از ازدواج
 • مشاوره پیش از طلاق
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره روابط فرا زناشویی

آدرس: شیراز، معالی آباد، حدفاصل پزشکان و دوستان، جنب بانک اقتصاد نوین، ساختمان اوتانا

شماره تماس: 07136340825

دکتر الناز کریمی

دکتر الناز کریمی

دکتر الناز کریمی مشاور فردی، روان درمان گر، روانشناس بالینی، دانشجو دکترا تخصصی روانشناسی بالینی و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستند. ایشان کارگاه و دوره های بسیاری را گذرانده اند که شامل آشنایی از خودکشی، مداخله در روند طلاق، فكر نوين در تعليم و تربيت فرزندان و درمان وسواس با ویژگی التقاطی می باشد و همچنین به عنوان یکی از بهترین روانشناس عمومی در شیراز، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران محسوب می شوند.

خدمات:

 • درمان اختلالات اضطرابی
 • بررسی شکست عاطفی
 • درمانی پزشکی و دارویی
 • روان درمانی

آدرس: شیراز، ساحل غربی، نبش کوچه 2، ساختمان K1، واحد 5، کلینیک ترکیب

شماره تماس: 09907645607

دکتر محسن یزدان فر

دکتر محسن یزدان فر

دکتر محسن یزدان فر مشاور تحصیلی، روانشناس کودک، روانشناس نوجوان، روان درمان گر و دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی تربیتی از دانشگاه شهید چمران اهواز، مدرک کارشناسی ارشد آموزش ریاضی از دانشگاه شهید با هنر کرمان و همچنین دارای پروانه استخدام تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه بوده که بیش از 15 سال سابقه فعالیت در حوزه تشخیص و درمان بیماری های فردی داشته و نویسنده مقالات علمی متعدد در زمینه روانشناسی می باشند.

ایشان اکنون دارای کارت روانشناس مدرسه از انجمن علمی روانشناسی تربیتی ایران و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران هستند که عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن روانشناسی ایران و عضو انجمن ملی معلمان ریاضی NCTM نیز می باشند.

خدمات:

 • مشاوره فردی و خانوادگی
 • روان درمانی
 • مشاوره سبک های تربیتی و فرزند پروری کودکان و نوجوانان
 • تشخیص و درمان مشکلات رفتاری کودکان نوجوان

آدرس: شیراز، خیابان قدوسی غربی، خیابان شهید سبحانی، مجتمع پزشکی اداری امیریه 3، طبقه 2

شماره تماس: 09034240502

دکتر سهیلا ضرغامی

دکتر سهیلا ضرغامی

دکتر سهیلا ضرغامی روانشناس کودک، روانشناس نوجوان، هیپنوتراپیست، روانشناس کودکان استثنایی، کاندیدا دکترا تخصصی و روانشناسی کودکان استثنایی می باشند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین روانشناس عمومی در شیراز، کارشناس ارشد روانشناسی کودکان استثنایی بوده و دارای پروانه ای از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند که اکنون مربی درمان گر اختلالات، مولف کتاب نقش فرزند پروری بر کاهش میزان توانایی و یادگیری، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن علمی کودکان استثنایی ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • درمان افسردگی، وسواس فکری عملی
 • درمان اختلالات خلقی
 • درمان انواع اختلالات کودک و نوجوان
 • درمانی دارویی

آدرس: شیراز، خیابان زند، روبرو بیست متری سینما سعدی، کوچه عبائیان، بن بست 1، ساختمان نسرین، طبقه 2

شماره تماس: 07132346916

انواع روانشناسی عمومی

روانشناسی عمومی انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

 • روانشناسی تجربی
 • روانشناسی رشد
 • روانشناسی آموزشی
 • روانشناسی اجتماعی
 • روانشناسی صنعتی و سازمانی
 • روانشناسی بالینی

کاربرد روانشناسی عمومی

روانشناسی عمومی کاربرد های متعددی دارد که در ادامه مقاله به شرح آن ها خواهیم پرداخت:

 • روانشناسی عمومی به مردم برای حل مشکلات و یافتن انگیزه و شوق زندگی بسیار کمک می کند.
 • روان درمانی با استفاده از نظریه های علمی و اثبات شده یکی دیگر از کاربردهای روانشناسی عمومی محسوب می شود.
 • کیفیت زندگی مردم را در سطوح مختلف افزایش داده و بهبود می بخشد.
 • روانشناسی عمومی کمک می کند تا افراد در سنین مختلف به زندگی عادی خود برگشته و آگاهی کامل پیدا کنند.

کاربرد روانشناسی عمومی

کلام آخر

روانشناسی عمومی مشکلات و اختلالات روحی و روانی، احساسات و عواطف را بررسی کنید و این همان چیزی است که در روانشناسی عمومی مورد مطالعه و تحقیق قرار می گیرد. امروزه بسیاری از افراد می دانند که در صورت نیاز به مشاوره فردی می توانند از خدمات روانشناسی و روان درمانی استفاده کرده و مشکلات خود را برطرف نمایند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس عمومی مراجعه نمایید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناستو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانشناس عمومی در شیراز آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا