سلامتی

بهترین روانشناس عمومی در شیراز【سال1403】✅ + لیست 10 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین روانشناس عمومی در شیراز را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه نمایید. در طول دهه های گذشته علم روانشناسی به کمک انسان در سنین مختلف و در شرایط سخت زندگی امروزی آمده است. با پیشرفت علم روانشناسی، این رشته به چندین زیرشاخه تقسیم شده است تا مشکلات روانی را به صورت تخصصی تری بررسی و برطرف کنند که روانشناسی عمومی نیز یکی از زیر شاخه ها محسوب می شود.

روانشناسی عمومی چیست؟

روانشناسی عمومی شاخه ای از روانشناسی محسوب می شود. روانشناسان عمومی با مردم همکاری کرده و به آن ها کمک می کنند تا مشکلات سلامت روان را به طور مؤثرتر و بهتری ارزیابی و مدیریت کنند و همچنین روانشناس عمومی می تواند به بیمارانی که از بیماری های روانی مختلف، مشکلات ارتباطی، مشکلات عاطفی و رفتاری رنج می برند کمک کند. در برخی موارد، مشکلات ممکن است شامل یک رویداد ناگهانی زندگی، مانند مرگ یکی از عزیزان باشد و در موارد دیگر، یک روانشناس عمومی می تواند به حل مسائل طولانی مدت، مانند اعتماد به نفس پایین یا اضطراب کمک کند و مهارت ها را به فرد آموزش دهد تا افراد مشکلات خود را برطرف نمایند.

کاری که یک روانشناس عمومی انجام می دهد محدود به یک جمعیت خاص یا یک مشکل به خصوص نیست و روانشناس عمومی می تواند به بیماران مبتلا به انواع بیماری های روانی و مشکلات ارتباطی، مشکلات عاطفی و رفتاری و مشکلات خلقی کمک کند تا افراد به زندگی عادی خود باز گردند و در نهایت در تعریف روانشناسی عمومی باید گفت که روانشناسی عمومی اساس علم روانشناسی است که افراد در جامعه امروز به آن نیاز دارند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس عمومی در تهران مراجعه نمایید.

روانشناسی عمومی چیست؟

کاربرد روانشناسی عمومی در جامعه

در جامعه امروز، روانشناسی عمومی کاربرد های فراوانی دارد که به شرح زیر است:

 • مشاوره روانشناسی: فارغ التحصیلان روانشناسی عمومی می توانند به عنوان مشاور روانشناسی مشغول به کار شوند. آن ها می توانند به افرادی که با مشکلات روانی مانند اضطراب، افسردگی، استرس و روابط روبرو هستند کمک کنند تا راه حل های سازنده پیدا کنند و در بهترین کلینیک روانشناسی فعالیت خود را آغاز نمایند.
 • آموزش و پژوهش: فارغ التحصیلان روانشناسی عمومی می توانند در زمینه تدریس و تحقیق روانشناسی مشغول به کار شوند و در زمینه آموزش مفید باشند.
 • روانشناسی اجتماعی: می توانند رفتارها و تعاملات اجتماعی را در جامعه مورد مطالعه و بررسی قرار دهند و در زمینه های مختلف مانند سیاست عمومی، روابط بین الملل و جامعه شناسی مورد استفاده قرار گیرند.

روانشناسی عمومی و بالینی چه تفاوتی با هم دارند؟

رشته‌های روانشناسی عمومی و بالینی دو حوزه مهم و گسترده در رشته روانشناسی هستند، و این دو حوزه تفاوت‌ها و تمایزات مختلفی دارند.

روانشناسی عمومی در واقع به مطالعه و تحلیل روانشناسی انسان در معیارهای عمومی و کلی می‌پردازد. این حوزه تلاش می‌کند تا نیروهای عامل بنیادی داخلی و خارجی رفتارهای انسان را مطالعه و توضیح دهد. روانشناسی عمومی عموماً به دنبال توضیح رفتارها، اندیشه‌ها و احساسات انسان‌ها بدون توجه به مشکلات و بیماری‌های روانی خاص می‌باشد.

از سوی دیگر، روانشناسی بالینی به مطالعه و درمان مشکلات روانی و اختلالات روانی انسان‌ها می‌پردازد. این حوزه به مطالعه و درمان اختلالاتی مانند افسردگی، اضطراب، اختلالات خوردن، اعتیاد و … می‌پردازد و تمرکز بر روی ارتباطات بین فرد و عوامل محیطی، شخصیت و روند تحولی انسان‌ها دارد. روانشناسی بالینی تلاش می‌کند تا با روش‌های مختلفی از جمله مصاحبه، تحلیل رویاها، مشاوره و درمان‌های مختلف روانشناسی نظیر رواندرمانی، روان‌درمانی شناختی رفتاری و … به افراد کمک کند تا به بهبود و بهبودی در زندگی خویش برسند.

تفاوت اصلی میان روانشناسی عمومی و بالینی، در تمرکز آنها بر روی موضوعات مختلف است. روانشناسی عمومی به دنبال پرداختن به عمومیت‌های روانشناسی انسان و توضیح رفتارها و احساسات انسان‌ها بدون توجه به مشکلات روانی خاص، در حالی که روانشناسی بالینی به مطالعه و درمان اختلالات و مشکلات روانی خاص یک فرد می‌پردازد.

هر دو حوزه روانشناسی عمومی و بالینی نقش مهمی در درک عمیق تر و بهتر از رفتار و روندهای روانی انسان‌ها ایفا می‌کنند. این دو حوزه با همکاری و تعامل می‌توانند به درک بهتری از انسان و بهبود کیفیت زندگی او کمک کنند.

10 تا از بهترین روانشناس عمومی در شیراز را بشناسید!

دکتر سجاد میرشکاری

دکتر سجاد میرشکاری

دکتر سجاد میر شکاری یکی از بهترین روانشناس عمومی در شیراز محسوب می شود. ایشان روانشناس بالینی، مشاور فردی، کارشناس و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی بوده که دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی ایران، دارای پروانه فعالیت تخصصی از سازمان بهزیستی و دارای مرکز تخصصی فعالیت پروانه مشاوره ازدواج و خانواده از وزارت ورزش و جوانان هستند و موسس و مدیر مسئول مرکز مشاوره تحول و برگزار کننده کشوری کلاس های آسیب شناسی روانی نیز می باشند.

ایشان سخنران روانشناسی کاربردی بوده و دارای گواهینامه درمان شناختی رفتاری وسواس، گواهینامه درمان شناختی رفتاری افسردگی، گواهینامه درمان شناختی رفتاری اضطراب، گواهینامه کاربرد آزمون نئو در مشاوره قبل از ازدواج، گواهینامه خانواده درمانی و تکنیک های زوج درمانی، گواهینامه روان‌ درمانی و آموزش درمان گر حرفه ای اکت، گواهینامه مداخله روانشناختی در بحران خودکشی، گواهینامه بازآموزی تخصصی روانشناسی و آموزش مدرس مهارت های عمومی و همچنین دارای گواهینامه اولیه از نیازهای رفتاری و دارای مقالات متعدد علمی داخلی و همایش های بین المللی نیز می باشند.

خدمات:

 • درمان بیماری، افسردگی و وسواس
 • درمان اعتیاد به فضای مجازی در نوجوان و بزرگسال
 • مشاوره کودک
 • مشاوره خانواده

آدرس: شیراز، خیابان زند، میدان فاصل ستاد و شهرداری، نبش کوچه 42، جنب ساختمان شرکت نفت

دکتر حسن مختارپور

دکتر حسن مختارپور

دکتر حسن مختارپور مشاور ترک اعتیاد و روانشناس بالینی می باشند که دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی بالینی و دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران نیز هستند. ایشان به عنوان یکی از بهترین روانشناس عمومی در شیراز، دارای فعالیت های پروانه ای از سازمان بهزیستی شیراز، مدیر مسئول کلینیک آینده بوده و اکنون نظریه پرداز در حوزه محیطی درمان بیش از 1200 نفر فرد مصرف کننده در طول سال های متمادی، پژوهشگر کیفی با دیدگاه (Grounded Theory) و همچنین برگزار کننده کارگاه های تخصصی دوره های درمان اعتیاد و اختلالات بالینی نیز هستند.

خدمات:

 • درمان اضطراب
 • درمان اختلالات بالینی افسردگی و اضطراب و وسواس
 • درمان مشکلات خانوادگی و ارتباطی
 • درمان اختلالات شخصیت

آدرس: شیراز، ساحلی غربی، نبش کوچه 2، ساختمان پزشکی دکتر نورانی، واحد 5، کلینیک آینده

دکتر رضا متقی

دکتر رضا متقی

دکتر رضا متقی روان درمان گر، روانشناس بالینی، هیپنوتراپیست و مشاور فردی هستند. ایشان دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند که به عنوان یکی دیگر از بهترین روانشناس عمومی در شیراز بسیار خوش درخشیده اند. ایشان مدرس دانشگاه، درمان گر بهزیستی و پژوهشگر برتر در حیطه روان درمانی هستند که دارای گواهینامه هیپنوتیزم از انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران بوده و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران و همچنین عضو انجمن روانشناسی ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • روان درمانی
 • هیپنوتراپی
 • درمانی پزشکی
 • درمان شناختی رفتاری

آدرس: شیراز، خیابان قصرالدشت، نرسیده به چهار راه ملاصدرا، از سمت سه راه برق، کوچه 31، پلاک 568، مرکز جهان دیدگان برتر

دکتر مریم سعیدیان

دکتر مریم سعیدیان

دکتر مریم سعیدیان روان درمان گر، روانکاو، روانشناس بالینی، مشاور فردی و دانشجو دکترا تخصصی روانشناسی در شیراز می باشند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین روانشناس عمومی در شیراز، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی روان درمانی تحلیلی (روانکاوی) طولانی مدت و مترجم کتب و مقالات تحلیل بوده که گذراندن دوره های متعدد و عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران را با شماره نظام پزشکی 30175 در کارنامه کاری خود دارند.

خدمات:

 • روان درمانی تحلیلی
 • روان درمانی فردی
 • درمان اضطراب و استرس شدید
 • درمان افسردگی

آدرس: شیراز، خیابان ملاصدرا، خیابان جمال آبادی، کوچه 6، ساختمان پزشکان، طبقه 2، واحد 9، کلینیک سایبان مهر

دکتر ریحانه امامی

دکتر ریحانه امامی

دکتر ریحانه امامی روانشناس کودک، روانشناس بالینی، مشاور خانواده و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستند. ایشان دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و دارای گواهینامه تخصصی تربیت درمان گر کودک و نوجوان کارگاه جامع بازی درمانی کودک بوده که دوره تفسیر نقاشی پرفسور اشتوک و کارگاه دوره فرزند پروری و مهارت های زندگی و درمان گری با طرحواره درمانی را گذرانده اند و اکنون عضو انجمن روانشناسی ایران، عضو انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران و عضو انجمن روانشناسی آمریکا محسوب می شوند.

خدمات:

 • درمان اختلالات خلقی
 • طرحواره درمانی و CBT
 • بازی درمانی
 • روان درمانی تخصصی کودک و نوجوان

آدرس: شیراز، خیابان عفیف آباد، بعد از کوچه 7، جنب بانک پاسارگاد

دکتر الهام خوشگو

دکتر الهام خوشگو

دکتر الهام خوشگو یکی دیگر از بهترین روانشناس عمومی در شیراز هستند. ایشان روانشناس بالینی، روان درمان گر، مشاور فردی، روانکاو و کارشناس ارشد روانشناس بالینی می باشند که دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و گذراندن کارگاه و دوره ها و عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با شماره نظام پزشکی 40387 را در رزومه خود ثبت کرده اند.

خدمات:

 • روان درمانی فردی
 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی
 • روانکاوی

آدرس: شیراز، بلوار شاهد، ساختمان افلاک، طبقه 4، واحد 401

دکتر نرجس عرفان منش

دکتر نرجس عرفان منش

دکتر نرجس عرفان منش مشاور ازدواج روانشناس بالینی و مشاور خانواده مشاور فردی می باشند. ایشان دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی از دانشگاه الزهرا، دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی، دارای فعالیت های پروانه و مسئول فنی از سازمان بهزیستی، دارای پروانه مشاوره خانواده از قوه قضائیه، دارای مقاله علمی پژوهشی، مقاله سمیناری و تالیف کتاب و همچنین دارای 15 سال سابقه مشاوره و روان درمانی به عنوان یکی دیگر از بهترین روانشناس عمومی در شیراز هستند و اکنون مدرس مهارت های پیش از ازدواج و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • مشاوره ازدواج و پیش از ازدواج
 • مشاوره پیش از طلاق
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره روابط فرا زناشویی

آدرس: شیراز، معالی آباد، حدفاصل پزشکان و دوستان، جنب بانک اقتصاد نوین، ساختمان اوتانا

دکتر الناز کریمی

دکتر الناز کریمی

دکتر الناز کریمی مشاور فردی، روان درمان گر، روانشناس بالینی، دانشجو دکترا تخصصی روانشناسی بالینی و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستند. ایشان کارگاه و دوره های بسیاری را گذرانده اند که شامل آشنایی از خودکشی، مداخله در روند طلاق، فكر نوين در تعليم و تربيت فرزندان و درمان وسواس با ویژگی التقاطی می باشد و همچنین به عنوان یکی از بهترین روانشناس عمومی در شیراز، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران محسوب می شوند.

خدمات:

 • درمان اختلالات اضطرابی
 • بررسی شکست عاطفی
 • درمانی پزشکی و دارویی
 • روان درمانی

آدرس: شیراز، ساحل غربی، نبش کوچه 2، ساختمان K1، واحد 5، کلینیک ترکیب

دکتر محسن یزدان فر

دکتر محسن یزدان فر

دکتر محسن یزدان فر مشاور تحصیلی، روانشناس کودک، روانشناس نوجوان، روان درمان گر و دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی تربیتی از دانشگاه شهید چمران اهواز، مدرک کارشناسی ارشد آموزش ریاضی از دانشگاه شهید با هنر کرمان و همچنین دارای پروانه استخدام تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه بوده که بیش از 15 سال سابقه فعالیت در حوزه تشخیص و درمان بیماری های فردی داشته و نویسنده مقالات علمی متعدد در زمینه روانشناسی می باشند.

ایشان اکنون دارای کارت روانشناس مدرسه از انجمن علمی روانشناسی تربیتی ایران و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران هستند که عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن روانشناسی ایران و عضو انجمن ملی معلمان ریاضی NCTM نیز می باشند.

خدمات:

 • مشاوره فردی و خانوادگی
 • روان درمانی
 • مشاوره سبک های تربیتی و فرزند پروری کودکان و نوجوانان
 • تشخیص و درمان مشکلات رفتاری کودکان نوجوان

آدرس: شیراز، خیابان قدوسی غربی، خیابان شهید سبحانی، مجتمع پزشکی اداری امیریه 3، طبقه 2

دکتر سهیلا ضرغامی

دکتر سهیلا ضرغامی

دکتر سهیلا ضرغامی روانشناس کودک، روانشناس نوجوان، هیپنوتراپیست، روانشناس کودکان استثنایی، کاندیدا دکترا تخصصی و روانشناسی کودکان استثنایی می باشند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین روانشناس عمومی در شیراز، کارشناس ارشد روانشناسی کودکان استثنایی بوده و دارای پروانه ای از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند که اکنون مربی درمان گر اختلالات، مولف کتاب نقش فرزند پروری بر کاهش میزان توانایی و یادگیری، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن علمی کودکان استثنایی ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • درمان افسردگی، وسواس فکری عملی
 • درمان اختلالات خلقی
 • درمان انواع اختلالات کودک و نوجوان
 • درمانی دارویی

آدرس: شیراز، خیابان زند، روبرو بیست متری سینما سعدی، کوچه عبائیان، بن بست 1، ساختمان نسرین، طبقه 2

معرفی ۳ کتاب در حوزه روانشناسی عمومی

۱. “روانشناسی معاصر” اثر لیندا ل. دیویس
“روانشناسی معاصر” یک کتاب مفید برای افرادی است که به دنبال درک عمیق‌تر از مباحث روانشناسی هستند. نویسنده، لیندا ل. دیویس، یک روانشناس با تجربه است که توانسته است تئوری‌ها و مفاهیم بنیادی روانشناسی را به یک زبان ساده و قابل فهم برای هر فردی که به این حوزه علاقه‌مند است، تبدیل کند. کتاب “روانشناسی معاصر” به شیوه‌ای جذاب مفاهیم اصلی مانند شخصیت‌شناسی، رفتاریابی و علوم عصبی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

۲. “رشد و شادی” اثر مارتین اسلیگمان
امر شادمانی و رشد شخصی از جمله مفاهیمی است که جذب هر فردی است. در این کتاب، مارتین اسلیگمان از منظری نو درباره رشد شخصی، شادمانی و رضایت زندگی صحبت می‌کند. او بر این باور است که شادی از تلاش برای دستیابی به اهداف و ارزش‌های زندگی می‌آید. از دیدگاه او، رشد شخصی و پرسش‌هایی که هر فرد مطرح می‌کند در مسیر زندگی‌اش نقش مهمی دارد. این کتاب با رویکردی بیشتر به سوی رفاه و شادابی شخصی، مطالبی ایده‌آل را به خواننده‌اش ارائه می‌دهد.

۳. “ادراک عمیق” اثر دیوید د. برن
این کتاب به عنوان یک مرجع معتبر در زمینه روانشناسی عمومی شناخته می‌شود. دیوید د. برن، نویسنده اصلی کتاب، با تکیه بر تحقیقات علمی و تجربیات وی به موضوع ادراک عمیق پرداخته و روش‌هایی برای تقویت این ادراک ارائه می‌دهد. از زوایای مختلفی نظیر تأمل و ذهن‌آگاهی، او مطالبی را که برای فهم بهتر خود و دیگران ضروری است، مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین، این کتاب به خوانندگانش کمک می‌کند تا خودشناسی خود را افزایش دهند و عمیقاً با مفاهیمی همچون هوش هیجانی و ارتباطات مؤثر آشنا شوند.

هر یک از این کتب، به نحوی خاص به فهم بهتر روانشناسی عمومی کمک می‌کنند و می‌توانند برای مطالعه و مشاوره در زمینه روانشناسی مناسب باشند.

معرفی ۳ کتاب در حوزه روانشناسی عمومی

کاربرد روانشناسی عمومی

روانشناسی عمومی کاربرد های متعددی دارد که در ادامه مقاله به شرح آن ها خواهیم پرداخت:

 • روانشناسی عمومی به مردم برای حل مشکلات و یافتن انگیزه و شوق زندگی بسیار کمک می کند.
 • روان درمانی با استفاده از نظریه های علمی و اثبات شده یکی دیگر از کاربردهای روانشناسی عمومی محسوب می شود.
 • کیفیت زندگی مردم را در سطوح مختلف افزایش داده و بهبود می بخشد.
 • روانشناسی عمومی کمک می کند تا افراد در سنین مختلف به زندگی عادی خود برگشته و آگاهی کامل پیدا کنند.

کلام آخر

روانشناسی عمومی مشکلات و اختلالات روحی و روانی، احساسات و عواطف را بررسی کنید و این همان چیزی است که در روانشناسی عمومی مورد مطالعه و تحقیق قرار می گیرد. امروزه بسیاری از افراد می دانند که در صورت نیاز به مشاوره فردی می توانند از خدمات روانشناسی و روان درمانی استفاده کرده و مشکلات خود را برطرف نمایند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس عمومی مراجعه نمایید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانشناس عمومی در شیراز آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا