ازدواج

بهترین روانشناس ازدواج در ونک【سال1402】✅+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با بهترین روانشناس ازدواج در ونک آشنا کنیم. ازدواج و تشکیل خانواده یک قرارداد مقدس و الهی بین زن و شوهر بر اساس فطرت الهی و فرمان خداوند متعال است. اگرچه نیازهای جنسی، عاطفی و روانی در ازدواج و تشکیل خانواده دخیل است، اما ازدواج نوعی تحول روانی است و به کلیت شخصیت می رسد که در ادامه مقاله به بررسی بیشتر آن ها خواهیم پرداخت. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله حمایت کنید.

ازدواج چیست؟

ازدواج یک پیوند فرهنگی و قانونی بین افرادی به نام زن و شوهر است که این پیوند حقوقی بین اشخاص ذیربط و همچنین بین آن ها و فرزندان و بین آن ها و والدین سببی آن ها تعهداتی ایجاد می کند. ازدواج یک پدیده فرهنگی تقریباً جهانی است، اما تعریف ازدواج در فرهنگ ها و مذاهب و در طول زمان متفاوت است. به طور معمول، ازدواج یک نهاد اجتماعی است که در آن روابط بین فردی، جنسی، تأیید یا رد می شود. در برخی از فرهنگ ها، ازدواج قبل از انجام فعالیت جنسی اجباری توصیه شده است.

ازدواج یکی از تصمیمات مهم در زندگی هر فردی است که اگر با شناخت و آگاهی کافی همراه باشد می تواند دوران شیرینی از زندگی را رقم بزند و برعکس، سادگی و کم تلاشی در رابطه با فردی که تصمیم به ازدواج داریم می تواند عواقب منفی داشته باشد که زندگی را برای زوجین تلخ کرده و در نهایت منجر به جدایی شود. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین مشاور ازدواج در ونک مراجعه نمایید.

ازدواج چیست؟

اهداف ازدواج

ازدواج اهداف و انگیزه های مختلفی دارد و نیازها و مقاصد بسیاری را تامین می کند. مهمترین اهدافی که در ازدواج دنبال می شود عبارتند از:

 • رشد عواطف و احساسات: از نظر بهترین روانشناس ازدواج در ونک،  یکی دیگر از میوه های پربار ازدواج، شکوفایی عواطف است. در سایه این عهد مقدس و شاهانه، عواطف پاکی که در وجود زن و مرد نهفته است که شکوفا می شود.
 • حفظ نوع و نسب: یکی دیگر از اهداف ازدواج حفظ نوع و نسب است. نسل بشر از طریق ازدواج حفظ می شود و ادامه می یابد و البته نه تنها حفظ جسمانی، بلکه حفظ و تداوم پیوند عاطفی و روانی انسان در ازدواج صورت می گیرد و دیگری حفظ نسب است. اگر ازدواج صورت نگیرد، نسب مردم از بین می رود و مشکلات عظیمی ایجاد می شود که مصادیق آن زیاد است.
 • دستیابی به تمامیت شخصیت و تکمیل: ازدواج همانطور که گفته شد نوعی رشد ذهنی و عاطفی است که شخصیت انسان را تکمیل می کند. می توان گفت فردی که ازدواج نکرده هنوز به این درجه از رشد و تکامل ذهنی نرسیده است و شخصیت او کامل نیست، اما ازدواج و تشکیل خانواده شخصیت او را کامل می کند، زیرا هیچ انسانی به تنهایی کامل نیست.
 • دستیابی به آرامش و سکوت: ازدواج نقش مهمی در ایجاد آرامش و سکوت درونی دارد زیرا ازدواج نوعی نیاز فطری است به همین دلیل افراد مجرد از آرامش روحی و روانی کامل برخوردار نیستند و همیشه نوعی تضاد درونی در آن ها وجود دارد اما ازدواج باعث رفع عاطفی افراد می شود و زندگی را در آنها تقویت می کند، زیرا فرد متاهل می داند که شخصی او را از صمیم قلب دوست دارد و منتظر او است و به او نیاز دارد.
 • همکاری: در سایه ازدواج روحیه تعاون و همکاری به اوج خود می رسد، در این پیوند زن و شوهر دست به دست هم داده و مشکلات را حل می کنند. آن ها بچه ها را پروش داده و تربیت می کنند و مشکلاتی که بعید است تا پایان عمر یا حداقل چندین سال حل شوند، از رشد فرد خارج می شوند.

5 تا از بهترین روانشناس ازدواج در ونک را بشناسید!

دکتر محمدحسن آسایش

دکتر محمدحسن آسایش

دکتر محمد حسن آسایش یکی از بهترین روانشناس ازدواج در ونک محسوب می شوند. ایشان مشاور خانواده، مشاور ازدواج و روان درمان گر بوده و همچنین دارای مدرک دکترا تخصصی مشاوره و دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند. دکتر آسایش اکنون  عضو انجمن روانشناسی ایران و عضو انجمن مشاوره ایران نیز هستند.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی
 • درمان اختلالات اضطرابی
 • مشاوره ازدواج

آدرس: تهران، میدان ونک، گاندی شمالی، خیابان شریفی، پلاک 19، واحد 1

شماره تماس: 02186085616

دکتر نغمه فاضل همدانی

دکتر نغمه فاضل همدانی

دکتر نغمه فاضل همدانی کاندیدا دکترا تخصصی مشاوره، کارشناس ارشد مشاوره خانواده و نویسنده کتاب برنده برنده و کتاب بازی الکترونیکی با نقاب‌ ها، مدرس تحلیل رفتار متقابل، نویسنده و مترجم بیش از صد مقاله روانشناسی در سایت و شبکه های اجتماعی هستند. ایشان به عنوان یکی از بهترین روانشناس ازدواج در ونک، تدریس و برگزاری سمینار و کارگاههای آموزشی در بیمارستان حضرت فاطمه (س) را نیز در کارنامه کاری خود دارند.

خدمات:

 • مشاوره تخصصی پیش از ازدواج
 • مشاوره خانواده، فردی و گروهی
 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ونک، کوچه لیلی، ساختمان وند شیمی

شماره تماس: 02186082761

دکتر سمیه اسماعیلی

دکتر سمیه اسماعیلی

دکتر سمیه اسماعیلی دانشجو دکترا تخصصی روانشناسی و کارشناس ارشد روانشناسی است. ایشان یکی از بهترین روانشناس ازدواج در ونک هستند که دارای مقالات معتبر در مجلات و مجلات ISI بوده و همچنین  داوری مقالات در کنفرانس ها و مجلات علمی-پژوهشی و مدرس کارگاه های خودشناسی و رشد فردی را بر عهده دارند. شما عزیزان در صورت تمایل و با تعیین وقت قبلی می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • روان درمانی مشکلات روانشناختی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • تحول و رشد فردی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بین خیابان های شیراز و شیخ بهایی، جنب بانک ملت

شماره تماس: 02188058254

دکتر مرتضی بختیاری

دکتر مرتضی بختیاری

دکتر مرتضی بختیاری کارشناس ارشد عمومی است که دوره های تخصصی را گذرانده و هم اکنون عضویت سازمان نظام روانشناسی ایران و همچنین عضویت در انجمن روانشناسی ایران را دارد. او اکنون به عنوان یکی از بهترین روانشناس ازدواج در ونک فعالیت می کند و بسیار موفق عمل کرده است.

خدمات:

 • درمان مشکلات فردی و بین فردی
 • روان درمانی بزرگسالان و نوجوانان
 • زوج درمانی عاطفی
 • روانکاوی

آدرس: تهران، صادقیه، خیابان کاشانی، روبروی شهر کتاب، مجتمع نور

شماره تماس: 02144099514

دکتر لیلا شامکوئیان

دکتر لیلا شامکوئیان

دکتر لیلا شامکوئیان دارای مدرک دکترا روانشناسی سلامت و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی است. باید بدانید که دکتر شامکوئیان موسس و مدیر فنی مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی سیب با مجوز رسمی از سازمان اجتماعی کشور و همچنین کارشناس مشاوره اجتماعی از تهران می باشد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نموده و تحت درمان قرار بگیرید.

خدمات:

 • درمان مشکلات فردی و بین فردی
 • روان درمانی بزرگسالان و نوجوانان
 • زوج درمانی عاطفی
 • مشاوره ازدواج

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان

شماره تماس: 02188085083

نکات طلایی درباره ازدواج

نکاتی در مورد ازدواج موفق وجود دارد که در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 • همسر شما نمی تواند به زندگی شما پایان دهد: از نظر بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران، بسیاری از زوج های جوان این توقع و تصور غیرواقعی را دارند که با ازدواج و شروع یک زندگی مشترک، قسمت های به هم ریخته و مشکلات زندگی شان برطرف می شود. البته انسان با ازدواج کامل می شود، اما روند تکمیل به میل و اراده شخصی شما بستگی دارد نه همسر تان.
 • در ازدواج تان هر چه بکارید درو می کنید: اگر وقت، فکر و انرژی خود را صرف داشتن یک رابطه زناشویی موفق در زندگی مشترک کنید، مطمئناً به یک رابطه و ازدواج موفق خواهید رسید.
 • این یک تضمین نیست، اما یک اصل است: تلاش شما برای داشتن یک ازدواج موفق می تواند موثرتر و کارآمدتر باشد. اگر صحبتی صادقانه با همسر تان در مورد راه های بهبود زندگی زناشویی داشته باشید، خواهید آموخت که برای کمک به ازدواج تان بیشتر روی چه چیزی تمرکز کنید.
 • عشق یک فعل است نه یک اسم: بسیاری از افراد اعتراف می کنند که یکی از دلایل مهم ازدواج شان عشق به همسرشان بوده است. آن ها احساسات و عشق عمیقی نسبت به همسر خود داشتند و با این حال، احساسات کم و بیشتر خواهد شد. زمان هایی در یک ازدواج وجود دارد که این احساسات بسیار ضعیف یا کاملاً از بین رفته اند و باید بدانید که ازدواج موفق با داشتن همسری کامل و بی نقص به دست نخواهد آمد.

کلام آخر

اگر ازدواج کنید و باور داشته باشید که همسر تان انسان فوق العاده ای است و می تواند بهترین دوست، مشاور، مربی انگیزشی و جانشین والدین شما باشد، قطعا به زودی ناامید خواهید شد. دلخوری و ناراحتی در نهایت در شما نهادینه می شود و در این صورت ناراحتی و شکست دور از زندگی شما نخواهد بود. به جای اصرار بر اینکه همسر تان تمام این نقش ها را بر عهده بگیرد، به دوستان، خانواده و خودتان تکیه کنید که با انجام این روش زندگی شما پر شده و ازدواج شاد تری خواهید داشت.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانشناس ازدواج در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا