اختلالاتپزشکان

بهترین دکتر بیش فعالی در میرداماد【سال1403】⚡+لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم که بهترین دکتر بیش فعالی در میرداماد را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز برای حل مشکل بیش فعالی به آن ها مراجعه کنید. گاهی شیطنت و رفتارهای پر خطر کودکان، والدین را نگران می کند در این صورت با دانستن ویژگی های بیش فعالی بهتر می توانند به مراجعه برای تشخیص آن توسط متخصص مربوطه اقدام کنند. کودکان مبتلا به بیش فعالی ممکن است که به دلیل داشتن علائم ناشی از این اختلال، با ویژگی هایی مثل عملکرد ضعیف در تحصیل، کمبود اعتماد به نفس و روابط آشفته رو به رو شوند. والدین، برای نگهداری و پرورش این کودکان باید روش فرزند پروری مناسب با شرایط کودک را آموزش ببیند تا با ایجاد شرایط درست و رفتار متناسب با نوع مشکل کودک خود، به رفع مشکلات بیش فعالی در کودک بپردازند. از شما ممنون می شویم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

بیش فعالی چیست؟

بیش فعالی یک اختلال عصبی رشدی است که معمولا تا 7 سالگی تشخیص داده می شود و تا بزرگسالی در صورت درمان نکردن آن، با فرد همراه می ماند. کودک مبتلا به اختلال کمبود توجه-بیش فعالی(ADHD) علائمی را از خود نشان می دهد که بیانگر بی توجهی، حواس پرتی و بی نظمی است. این کودکان اغلب با فعالیت زیاد، جنب و جوش، رفتارهای ناگهانی، کم توجهی به مسائل روزمره، نداشتن تمرکز در امور و رفتاری از این قبیل دچار سوء برداشت دیگران شده و اینطور به نظر می رسد که اصلا از دستورالعمل ها پیروی نمی کنند، در موقعیت های نامناسب حرف می زنند یا از تربیت درست برخوردار نیستند، در صورتی که وجود اختلال بیش فعالی در کودک است که باعث بروز این رفتار می شود.

تعریف بیش فعالی

علت بروز بیش فعالی در کودکان

علل قطعی این اختلال هنوز به طور کامل مشخص نیست. اما عواملی وجود دارد که می توان گفت در بروز این اختلال نقش به سزایی دارند. مهم ترین عامل اثر گذار بر بروز بیش فعالی ژنتیک است. همچنین ساختار مغز این کودکان، مواد شیمیایی و انتقال دهنده های عصبی مغز کودک، ممکن است که دچار عدم تعادل بوده و سبب بروز بیش فعالی شود. یکی دیگر از این عوامل شیوه فرزند پروری نامناسب و نا کار آمدی است که عموما توسط والدینی اجرا می شود که خود نیز در کودکی به بیش فعالی مبتلا بوده اند. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز برای مشاوره به بهترین دکتر بیش فعالی در تهران مراجعه کنید.

وجود برخی از عوامل پیش از تولد نیز ممکن است که در ابتلا شدن کودک اثر گذار باشد. تغذیه نامناسب مادر در دوران بارداری مثل مصرف مواد غذایی دارای مواد افزودنی، مواد قندی، جذب مواد سربی از طریق لوازم آرایشی یا هوای آلوده، وجود نیکوتین در هوای اطراف می تواند باعث ابتلا به بیش فعالی در کودک شود. همچنین مشکلات مادر در دوران حاملگی مثل تنش های عصبی، یا زایمان زودرس، مصرف سیگار و الکل در دوران بارداری اثرات منفی را بر روی سلامت کودک در آینده می گذارد.

5 تا از بهترین دکتر بیش فعالی در میرداماد را بشناسید!

دکتر مریم حجازی

دکتر مریم حجازی

دکتر مریم حجازی با شماره نظام پزشکی 122558 دارای تخصص اعصاب و روان و بورد تخصصی روانپزشکی با 15 سال سابقه طبابت جزو یکی از بهترین دکتر بیش فعالی در میرداماد است. ایشان عضو انجمن روانپزشکان ایران و انجمن روان درمانی آکسفورد یونیورسال انگلستان می باشد. همچنین مدرک بین المللی روان درمانی شناختی رفتاری را از آکسفورد یونیورسال انگلستان کسب کرده است.

خدمات:

 • روان درمانی
 • خانواده درمانی
 • مشاوره پیش از ازدواج و زوج درمانی
 • درمان اختلالات و مشکلات رفتاری کودکان مثل اختلال نقص توجه و بیش فعالی، شب ادراری، تیک عصبی، اوتیسم و…
 • درمان اختلالات افسردگی، دو قطبی، اسکیزوفرنی و اختلالات شخصیت
 • درمان اختلالات وسواس فکری

آدرس: تهران، بلوار میرداماد، بین تقاطع شریعتی و میدان مادر، جنب بانک سینا پلاک 24، طبقه سوم

شماره تماس: 0212225051

دکتر فرامرز ذاکری

دکتر فرامرز ذاکری متخصص روانپزشکی با شماره نظام پزشکی 90835 جزو یکی از بهترین دکتر بیش فعالی در میرداماد است. ایشان دارای مدرک تحصیلی دکترای حرفه ای پزشکی در سال 1380 و دارای مدرک تخصص روانپزشکی در سال 1393 می باشد. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران و عضو انجمن روانپزشکان ایران است.

خدمات:

 • درمان بیماری های اعصاب و روان بدون دارو و با استفاده از دستگاه ها تحریکی مغناطیسی مغز، TDCS، RTMS
 • انجام نقشه مغزی GEEG
 • نوروفیدبک
 • درمان اختلالات کودکان و نوجوانان
 • درمان اختلالات بیش فعالی، وسواس فکری، شب ادراری، اختلالات دو قطبی، پانیک و…

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، کوچه فلسفی، پلاک 5، طبقه اول

شماره تماس: 02122260069

دکتر لیلا دشتکی

دکتر لیلا دشتکی

دکتر لیلا دشتکی جزو یکی از بهترین دکتر بیش فعالی در میرداماد با شماره نظام پزشکی 111901 می باشد. ایشان متخصص اعصاب و روان و دارای بورد تخصصی روانپزشکی است. همچنین عضو انجمن روانپزشکان ایران، انجمن زوج درمانی هیجان مدار کانادا (ICEEFT) می باشد.

خدمات:

 • درمان اختلالات روانپزشکی بدون دارو و با دستگاه تحریک مغناطیسی مغز آر تی ام اس
 • درمان بیش فعالی و عدم تمرکز در کودکان در کودکان بدون دارو و با نوروفیدبک
 • درمان اختلالات اضطرابی، وسواس، افسردگی، پانیک

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، کوچه فلسفی پلاک 5 طبقه اول واحد 1

شماره تماس: 02122260067

دکتر ساحل حسنخانی

دکتر ساحل حسنخانی

دکتر ساحل حسنخانی با شماره نظام پزشکی 10675 روانشناس و روان درمانگر تحلیلی(رویکرد پویشی)، مدیر و موسس کلینیک کوشان از سال 1393 تاکنون، دارای پروانه فعالیت از سازمان نظام روانشناسی و یکی دیگر از بهترین دکتر بیش فعالی در میرداماد می باشد.

خدمات:

 • درمان مشکلات اضطراب، افسردگی، وسواس
 • سنجش و ارزیابی هوش و شخصیت
 • تشخیص و درمان بیش فعالی
 • بررسی رشد کودک
 • مشاوره و آموزش مهارت های فرزند پروری
 • درمان شب ادراری، اضطراب جدایی، فوبیا های کودک

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، جنب مترو شریعتی، ساختمان نیکان، مرکز مشاوره کوشان

شماره تماس: 02122262978

دکتر محمد غفرانی

دکتر محمد غفرانی

دکتر محمد غفرانی با شماره نظام پزشکی 15256 فوق تخصص بیماری های مغز و اعصاب کودکان، دکترای حرفه ای پزشکی و یکی از بهترین دکتر بیش فعالی در میرداماد است.

خدمات:

 • درمان بیماری های مغز و اعصاب در کودکان
 • تشخیص و درمان بیش فعالی

 

آدرس: تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از میرداماد، روبروی پمپ بنزین داودیه، خیابان مینا، پلاک 4

شماره تماس: 02122227021

نشانه های بیش فعالی در کودکان

برای تشخیص وجود بیش فعالی در کودک و مراجعه به بهترین دکتر بیش فعالی در میرداماد، حداقل باید ۶ مورد از علائم موجود به مدت 6 ماه در کودک مشاهده شود. توجه داشته باشید که این نشانه ها حداقل باید در دو مکان مثل خانه و مدرسه وجود داشته باشد. در ادامه به معرفی این موارد می پردازیم:

 • رفتار متمرکز بر خود؛ به نظر می رسد که کودک در تشخیص و اهمیت به خواسته های اطرافیان دچار مشکل است.
 • قطع فعالیت دیگران؛ مثل به هم زدن فعالیت هایی چون گفتگو، بازی یا نداشتن تحمل انتظار برای نوبت خود
 • نداشتن کنترل بر عواطف؛ ممکن است که احساسات و هیجانات خود را به طور ناگهانی و نامتناسب با شرایط بروز دهند.
 • بی قراری؛ ممکن است که نتوانند در مدت زمان معینی یک جا بنشینند و مدام باید درحال حرکت و جنب و جوش باشند.
 • نا نمام رها کردن فعالیت ها؛ هنگام انجام یک فعالیت ممکن است که فعالیت دیگری توجه آن ها را جلب کند.
 • عدم حفظ تمرکز؛ این کودکان نمی توانند تا پایان یک فعالیت یا گفتگو تمرکز اولیه خود را حفظ کنند.
 • اجتناب از انجام اموری که نیاز به تلاش دارد.
 • مشکل در  سازماندهی اموری که به آن ها محول شده است.
 • فراموش کردن وظایف و امور روزمره

نشانه های بیش فعالی در کودکان

عواقب درمان نکردن بیش فعالی

ممکن است که گاهی اوقات والدین، به دلیل اهمیت ندادن، سهل انگاری یا هر دلیل دیگری برای درمان بیش فعالی در کودک خود اقدام نکنند. بهتر است بدانید که در صورت عدم توجه به رفع این اختلال، ممکن است که چه مشکلاتی در بزرگسالی متوجه کودک می شود. بسیاری از رفتارهایی که افراد در بزرگسالی دارند ناشی از همین اختلال می باشد که در کودکی درمان نشده است. عدم تمرکز، اضطراب های بی دلیل، نداشتن توانایی مدیریت زمان، فراموشی در انجام امور محول شده، آشفتگی و بی نظمی، از این شاخه به آن شاخه پریدن در هر شغل، نوسانات خلقی و تحمل بسیار پایین در ناکامی ها، و در نتیجه بروز مشکلاتی که باعث نارضایتی خود فرد و اطرافیان از او می شود.

کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی در صورت درمان نشدن، بیشتر از سایر افراد به اختلالات سلامت روان مثل اضطراب، افسردگی، کمبود اعتماد به نفس، تحریک پذیری و…  دچار شوند. همچنین رفتارهای پر خطر مثل سوء مصرف مواد،الکل، رفتارهای جنسی پر خطر، عملکرد ضعیف در تحصیل و شغل، مشکلات در ارتباط اجتماعی مثل ارتباط با والدین، همسر، دوستان و… نیز از عواقب توجه نکردن به رفع بیش فعالی در کودکی است. پس بهتر است که در صورت مشاهده علائم آن در فرزند خود به رفع آن اقدام کنید. همچنین اگر در سنین بزرگسالی متوجه این علائم در خود یا اطرافیان شدید، در صورت نیاز می توانید برای درمان و کنترل این عوارض به بهترین مرکز بیش فعالی در تهران مراجعه کنید.

کلام آخر

بیش فعالی یکی از اختلالات شایع عصبی رشدی در کودکان است که عموما با رفتارهای تکانشگری، بی توجهی، حواس پرتی و بی نظمی خود را نشان می دهد. چندین علائم برای تشخیص این اختلال وجود دارد اما برای تشخیص اینکه این علائم موجود در فرزندمان به دلیل وجود اختلال بیش فعالی در او است یا خیر می توانید به بهترین دکتر بیش فعالی در میرداماد مورد بررسی قرار بگیرد.

از شما سپاس گزاریم که تا پایان مقاله ما را همراهی کردید. سایت روانشناس تو سعی بر این داشته که شما را با بهترین دکتر بیش فعالی در میرداماد آشنا کند. امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد یا انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا