خانواده

بهترین مشاور خانواده در میرداماد【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مشاور خانواده در میرداماد را به شما عزیزان معرفی کنیم. مشاوره خانواده یا خانواده درمانی یک اصطلاح کلی است که برای اشاره به برخی روش های درمانی استفاده می شود. در این روش ها همه یا برخی از اعضای خانواده در جلسات مشاوره برای رفع تعارضات و مشکلات خود شرکت می کنند. از آنجایی که خانواده اولین بستر اجتماعی است که فرد در آن رشد می کند، نقش مهمی در شکل گیری شخصیت و سلامت روان افراد دارد. بر این اساس توجه همه خانواده ها به سلامت ارتباطات خانواده و حضور در جلسات مشاوره خانواده در مواقع بروز اختلاف ضروری است.

مشاوره خانواده چیست؟

مشاوره خانواده فرآیندی است که در آن یک مشاور حرفه ای به خانواده ها کمک می کند تا روابط و تعاملات خانوادگی خود را بهبود بخشند. هدف اولیه مشاوره خانواده افزایش یادگیری و درک خانواده از نیازها و مشکلات آن، بهبود ارتباطات و افزایش تعاملات سالم درون خانواده و کمک به حل مشکلات روزمره است. در مشاوره خانواده، مشاور با استفاده از تکنیک های مختلف مانند مصاحبه، مشاهده، تجزیه و تحلیل سیستم، تمرینات گروهی و محافظه کاری به خانواده کمک می کند تا الگوهای رفتاری ناسالم را شناسایی کرده و الگوهای سالم و سازنده را جایگزین آنها کند. مشاوره خانواده زمانی می تواند بسیار موثر باشد که خانواده با مشکلاتی مانند عدم ارتباط، ناسازگاری، عدم اعتماد یا مشکلات روانی مواجه باشد.

هدف اصلی روانشناسان خانواده تقویت و بهبود روابط خانوادگی، ایجاد هماهنگی و تعادل در خانواده، حل مشکلات و بحث ها و تسهیل روند سازگاری با تغییرات است. آنها به عنوان مشاور از مهارت ها و دانش لازم در زمینه روانشناسی خانواده برخوردارند و با تجربه و آموزش های ویژه به افراد و خانواده ها در مدیریت و رفع مشکلات کمک می کنند. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به بهترین مشاوره خانواده در تهران مراجعه نمایید.

مشاوره خانواده چیست؟

عوامل آسیب زا در روابط زوجین

عوامل آسیب زا متعددی در روابط زوجین وجود دارد که به شرح زیر است:

 • مخفی نگه داشتن آن: طبیعی و محترمانه است که برخی از امور را خصوصی و شخصی نگه دارد که به کسی آسیبی نرساند. اما اگر یکی از همسران بارها و بارها کارهای مختلفی را از همسر خود پنهان کند یا کاری انجام دهد که همسرش اصلاً از آن خبر نداشته باشد، این روند پنهانی آسیب زیادی به روابط بین همسران وارد می کند.
 • کینه: وقتی یکی از اعضای خانواده کینه ای به دل می گیرد، همه اعضای خانواده آن را احساس می کنند و تحت تأثیر آن قرار می گیرند. کینه توزی مانند سمی برای صمیمیت خانوادگی است. زیرا باعث نارضایتی، عصبانیت و تحقیر می شود. این احساسات به مجادلات و مشاجرات غیرضروری، شدید و گاه غیر قابل برگشت تبدیل می شود. وقتی دیوار روابط عاطفی که قبلاً آجر به آجر ساخته شده بود، اکنون در حال فروپاشی است، مشاور خانواده می تواند به افراد کمک کند تا از فروریختن بیشتر دیوار رابطه عاطفی جلوگیری کنند.
 • بی میلی جنسی: بر اساس مطالعات روانشناختی، زوجین برای حفظ صمیمیت و صمیمیت باید حداقل هفته ای یکبار رابطه جنسی داشته باشند. انتظار بیش از یک هفته برای برقراری رابطه منجر به دوری، عدم صداقت و جلوگیری از ارتباط می شود.

5 تا از بهترین مشاور خانواده در میرداماد را بشناسید!

دکتر اعظم اصولی

دکتر اعظم اصولی

دکتر اعظم اصولی یکی از بهترین مشاور خانواده در میرداماد محسوب می شوند. ایشان روانشناس و مشاور، روان درمانگر هستند که دارای مدرک دکترای تخصصی مشاوره از دانشگاه سراسری علامه طباطبایی با بیش از ۱۵ سال سابقه مشاوره در زمینه های مختلف بوده و مشاور مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی از سال ۹۷ محسوب می شوند که چند سال متوالی رتبه اول را در بین مراکز مشاوره سایر دانشگاه ها ی کشور کسب کرده است.

ایشان سه سال مسئول مرکز مشاوره دانشگاه رعد و مشاوره با دانشجویان توان باب و خانواده های آنها و همچنین عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و عضو انجمن مشاوره ایران نیز محسوب می شوند.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • زوج درمانی
 • روان درمانی
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، میرداماد، نبش نفت (مصدق) جنوبی، پلاک ۲۶۸ واحد ۲ همکف

شماره تماس: 09121875246

دکتر بیتا رزاقی زاده

دکتر بیتا رزاقی زاده

دکتر بیتا رزاقی زاده متخصص مغز و اعصاب و روانپزشک بوده و یکی از بهترین مشاور خانواده در میرداماد هستند. ایشان مهرماه 1392 در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران پذیرفته شدم و بلافاصله پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی در رشته روانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی ادامه تحصیل دادم.

ایشان در سال 1392 رتبه دوم شورای ملی تالیفات را کسب کردم و پس از دریافت دانشنامه تخصصی به طبابت در تهران پرداختم. من دوره پروژه خود را در سازمان زندان گذراندم و دانش گسترده ای در مورد طیف گسترده ای از اختلالات روانی دارم. همچنین به مدت دو سال در کلاس های خانواده درمانی دکتر مهدی بینا شرکت کردم و از حضور ایشان در زمینه درمان اختلالات رفتاری کودک و نوجوان و مشاوره زناشویی و خانواده بهره بردم.

خدمات:

 • اختلالات روانی و رفتاری کودکان و بزرگسالان،
 • درمان اختلالات خلقی و خواب،
 • بی قراری، اختلالات خوردن
 • خانواده درمانی

آدرس: بالاتر از میرداماد، خیابان منظر نژاد، فلکه 49 (ساختمان پزشکان حکیم)، طبقه دوم

شماره تماس: 02126644629

دکتر عاطفه عباسی

دکتر عاطفه عباسی

دکتر عاطفه عباسی متخصص روانشناسی بالینی و روان درمانی بوده. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین مشاور خانواده در میرداماد،  عضو رسمی و دارنده پروانه کار تخصصی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران بوده و با بیش از 20 سال سابقه در ارائه خدمات مشاوره و روان درمانی در بیمارستان های دولتی و روانپزشکی، مراکز مشاوره دولتی و خصوصی و مراکز ترک اعتیاد هستند.

خدمات:

 • اختلالات پردازش
 • رویکردهای درمانی
 • طرحواره درمانی
 • مشاوره خانواده

آدرس: تهران، بالاتر از میرداماد. روبروی ایستگاه مترو شریعتی، جنب پمپ بنزین.

شماره تماس: 02122854746

دکتر بهاره صباغ ابریشمی

دکتر بهاره صباغ ابریشمی

دکتر بهاره صباغ ابریشمی متخصص اعصاب و روان – روانپزشک، درمانگر خانواده و مشکلات جنسی می باشند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین مشاور خانواده در میرداماد، فارغ التحصیل رشته روانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده و دارای رتبه برتر بورد تخصصی اعصاب و روان بوده و اکنون عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران نیز هستند.

خدمات:

 • درمان شناختی-رفتاری
 • زوج درمانی
 • فرزندپروری کودک و نوجوان
 • روانکاوی

آدرس: میرداماد – میدان مادر – خیابان سنجابی

شماره تماس: 02122904886

دکتر شکیبا علی شاه بابا

دکتر شکیبا علی شاه بابا

دکتر شکیبا علی شاه بابا روان درمانگر، روانشناس بالینی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، کارشناس روانشناسی عمومی و همچنین دانشجوی دوره تخصصی روانکاوی دانشگاه تهران است. وی مسئول برگزاری کارگاه اجتماعی اضطراب های وجودی و برگزاری جلسات متعدد گروه درمانی بود.

خدمات:

 • روان درمانی
 • مشاوره فردی
 • مشاوره روابط عاطفی
 • درمان پزشکی

آدرس: تهران – شهرک غرب – بلوار کوهستان – بین عقیق و یادگار امام – خیابان گل آذین

شماره تماس: 02126740893

انواع جلسات مشاوره خانواده

جلسات مشاوره خانواده انواع گوناگونی دارد که به شرح زیر است:

 • مشاوره خانواده تلفنی: این روش به خانواده ها این امکان را می دهد که در مورد مسائل خانوادگی خود با مشاور ارتباط برقرار کرده و نیازها، نگرانی ها و تفاوت های خود را بیان کنند. مشاور از طریق مکالمات تلفنی می تواند مشاوره های قابل اعتمادی را به خانواده ارائه دهد و به آنها کمک کند تا برای مشکلات خانوادگی خود راه حلی پیدا کنند.
 • مشاوره رایگان خانواده: با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید به منابع و سایت های رایگان مشاوره خانواده دسترسی داشته باشید. اما در انتخاب مشاور خانواده رایگان باید دقت کرد و به عوامل دیگر نیز توجه کرد.
 • مشاوره حضوری خانواده: مشاوره حضوری یکی از روش های رایج مشاوره است که در آن به کلینیک یا مرکز مشاوره مراجعه می کنید و با یک مشاور حضوری صحبت می کنید. در این نوع مشاوره مشاور به شما مشاوره و راه حلی برای رفع مشکلات ارائه می دهد.
 • مشاوره آنلاین خانواده: مشاوره آنلاین خانواده به اندازه مشاوره حضوری موثر نیست، اما ممکن است برای شما مناسب باشد. این روش برای مک امکان پذیر است

مراحل جلسه مشاوره خانواده

مراحل جلسه مشاوره خانواده عبارتند از:

 • برنامه ریزی و هدف گذاری: قبل از جلسه مشاوره، مشاور و خانواده اهداف و اولویت های مورد نظر را تعیین می کنند. هدف از مشاوره ممکن است کشف و حل مشکلات خانوادگی، بهبود ارتباطات، اصلاح رفتارهای نامطلوب و ایجاد آرامش و هماهنگی در خانواده باشد.
 • جمع آوری اطلاعات: در ابتدای جلسه مشاوره، مشاور از طریق پرسش و گفتگو با اعضای خانواده، اطلاعات لازم را در مورد مشکلات خانوادگی جمع آوری می کند. این اطلاعات حاوی تمام جزئیات و حقایق در مورد مشکلات خانواده است.
 • تحلیل و ارزیابی مشکل: مشاور با تحلیل و ارزیابی دقیق اطلاعات جمع آوری شده، علل و زمینه های مشکلات را شناسایی می کند. با تحلیل روابط خانوادگی و ارتباطات، باورها و الگوهای رفتاری، راه حل های ممکن را برای دستیابی به هدف مشاوره ارائه می دهد.
 • تعیین برنامه درمانی: در این مرحله مشاور و خانواده برنامه درمانی را تعیین می کنند. این برنامه ممکن است شامل تمرین‌های عملی، ارائه راه‌حل برای مشکلات خاص، شناسایی و پیشگیری از رویدادهای نامطلوب مکرر و تغییر رفتار باشد.

کلام آخر

نقش مشاور خانواده رسیدگی به مسائل ریشه ای است که باعث مشکلات خانوادگی می شود. خانواده درمانی انواع مختلفی دارد. مسائل مختلف خانواده ممکن است نیاز به انواع خاصی از مشاوره داشته باشد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این تا شما را با بهترین مشاور خانواده در میرداماد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا