پزشکان

بهترین دکتر روان درمانی در تهران【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین دکتر روان درمانی در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و مشکل خود را برطرف کنید. روان‌ درمانی از درمان‌ های روان‌ شناختی برای مشکلات روحی و روانی مانند استرس، اضطراب و افسردگی است و روش‌ های روان‌ درمانی روش‌ هایی است که روان‌شناسان برای انجام این فرآیند استفاده می‌کنند. روان درمانی انواع مختلفی دارد که همه آن ها برای رسیدن به بهترین نتیجه نیاز به کمک یک درمانگر مجرب دارند. درمانگر به افراد کمک می کند تا پاسخی سازنده برای مشکلاتی که با آن رو به رو هستید بیابند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

روان درمانی چیست؟

روان‌درمانی یا درمان روان‌شناختی استفاده از روش‌های روان‌شناختی تکیه بر تعامل شخصی منظم با بزرگسالان و برای کمک به تغییر رفتار و غلبه بر مشکلات است. روان درمانی برای بهبود سلامت روان فرد، حل یا کاهش مشکلات رفتاری، باورها، اجبارها، افکار یا احساسات مشکل ساز و بهبود روابط و مهارت های اجتماعی استفاده می شود.

امروزه انواع مختلفی از روان درمانی برای کودکان، نوجوانان و همچنین بزرگسالان مطرح شده است. روان درمانی تکنیک و مجموعه ای از روش ها برای درمان اختلالات روانی و عاطفی، انواع اختلالات شخصیتی، اعتیادها، ناهنجاری های رفتاری و مقابله ای با استفاده از روش های ظاهراً بدن محور گفت و گو، اما در این فرآیند گفت و گو، تخصصی و به شدت بالا است و ارزیابی ارتباط با محتوا و فرآیند افکار، احساسات، عواطف، گفتار و رفتار بیمار توسط بهترین دکتر روان درمانی در تهران به صورت بسیار دقیق انجام می شود تا بهبودی کامل حاصل شود.

انواع روان درمانی

روان درمانی انواع مختلفی دارد که در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

رفتار درمانی: هدف رفتار درمانی تغییر رفتارهای ناسالم و ناخواسته از طریق جایزه یا پاداش دادن، تقویت و حساسیت زدایی است. حساسیت زدایی یا مواجهه درمانی نیز فرآیندی است که در آن فرد با مشکلی مواجه می شود و به شدت او را آزار می دهد و در نهایت با پاسخ های ناخواسته مواجه می شود. رفتار درمانی به همکاری دیگران، به ویژه اعضای مهم خانواده و دوستان نزدیک نیاز دارد.

روان شناختی: هدف روان شناختی شناسایی و اصلاح الگوهای فکری تحریف شده است که منجر به احساسات و رفتارهای مشکل ساز می شود. در شناخت درمانی و درمان روان شناختی، بهترین دکتر روان درمانی در تهران سعی می کند تا این الگوهای فکری مخرب را با الگوهای فکری متعادل تری جایگزین کند و مانند رفتار درمانی، در شناخت درمانی تمرکز بر مشکلات فعلی بیمار تا تعارضات مربوط به گذشته فرد است.

درمان شناختی رفتاری (CBT): این نوع روان درمانی ترکیبی از رفتار درمانی و شناخت درمانی است و هدف آن شناسایی باورها و رفتارهای ناسالم، منفی و جایگزینی آن ها با رفتارها و باورهای سالم تر است. شکل معمول CBT شامل جلسات هفتگی 45 دقیقه ای است و در این درمان به مراجعان تکالیف مختلفی داده می شود تا بهبودی کامل حاصل شود.

روانشناسی بین فردی: در این سبک از درمان، تمرکز بر زندگی جاری و روابط درون خانواده، محیط کار و محیط جامعه است. در این درمان، فرد می آموزد که چگونه با دیگران تعامل برقرار کند و راهبردهایی برای حل مشکلات بین فردی را نیز می آموزد. موضوعات رایج در روانشناسی بین فردی به مسائل مربوط به تعامل با افراد مهم زندگی، مسائل مربوط به سوگ حل نشده و مشکلات در محیط کار مربوط می شود.

درمان روانکاوی: روانکاوی یکی از رایج ترین سبک های روان درمانی تکیه بر نظریه روانکاوی است. در این نظریه اعتقاد بر این است که رفتار انسان با تجربیات گذشته تعیین می شود. روانکاوان بر این باورند که رویدادهای دوران کودکی و احساسات، افکار و انگیزه های ناخودآگاه در بیماری های روانی و رفتارهای ناسازگارانه نقش دارند و هدف از این درمان افزایش آگاهی مراجع از رفتارها و افکار ناخودآگاه و درک بهتر احساسات و انگیزه های آن ها می باشد.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر روان درمانی در تهران در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح پزشک تخصص لازم را برای مشاوره دادن داشته باشد
📝  مهارت و تخصص دارای تخصص کافی باشد
❤️ برخورد با بیمار داشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
💰  هزینه طبق نوع بیماری ،تخصص و تجربه پزشک

اختلالات تحت درمان روان درمانی

اختلالات تحت درمان روان درمانی، مجموعه‌ ای از مشکلات روانی هستند که نیازمند مداخله و درمان متخصص هستند. این اختلالات می‌ توانند از اضطراب و افسردگی تا اختلالات خوردن و اعتیاد به مواد مخدر و الکل و یا اختلالات شخصیتی و روانی دیگر متنوعی را شامل شوند. یکی از اختلالات متداول تحت درمان روان درمانی، اختلال اضطراب است. افراد مبتلا به این اختلال، تجربه‌ های نامطلوب و یا نگرانی‌ های مستمر را تجربه می‌ کنند که به طور معمول طولانی مدت و پیشرونده می‌ شوند.

این اختلالات می‌ تواند به شکل اضطراب عمومی، اختلال وسواسی – جبری، اختلال ترس و وسواس و یا اختلال ترس اجتماعی ظاهر شود. درمان این اختلالات به وسیله روش‌ های متنوعی از جمله مشاوره، درمان دارویی و تکنیک‌ های روان درمانی مانند تمرینات تنفسی و مدیتیشن صورت می‌ گیرد. دیگر اختلالات تحت درمان روان درمانی می‌ توانند شامل اختلال افسردگی، اختلالات خوردن مانند بلیمیا و آنورکسیا، اختلالات خواب، اختلالات شخصیتی مانند اختلال شخصیت مرزی و اختلال شخصیت انطوائی و همچنین اختلالات اعتیاد به مواد مخدر و الکل شامل می‌ شوند.

درمان این اختلالات به وسیله ترکیبی از مشاوره، درمان دارویی و تکنیک‌ های روان درمانی مانند تحلیل رویا، تمرینات روان درمانی گروهی و تحریک الکترومغناطیسی مغزی (TMS) صورت می‌ گیرد. اختلالات تحت درمان روان درمانی نیازمند تشخیص صحیح و برنامه درمانی مناسب هستند. متخصصین روان درمانی و روانشناسان با استفاده از مطالعه تاریخچه بیماری، مصاحبه با بیمار و استفاده از ابزارهای تشخیصی مانند پرسشنامه‌ ها و مقابله با برخی از اختلالات روانی مانند اختلالات خوردن و اعتیاد به مواد مخدر و الکل می‌ توانند به تشخیص دقیق و مداخله درمانی مناسب برسند.

10 تا از بهترین دکتر روان درمانی در تهران را بشناسید!

مرکز مشاوره و كلينيک روانشناسی کودک و نوجوان آفتاب

مشاوره آفتاب

کلینیک روانشناسی آفتاب، با بهره‌گیری از مجرب‌ترین و متخصص‌ترین روانشناسان و روان‌درمانگران، در فضایی امن و آرام، آماده ارائه خدمات تخصصی مشاوره فردی و روان‌درمانی به شما عزیزان است.
در کلینیک آفتاب، با در نظر گرفتن شرایط و نیازهای منحصر به فرد هر مراجع، طیف وسیعی از خدمات روانشناسی ارائه می‌شود.

روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه 9 صبح الی 19 عصر – پنجشنبه 9 الی 14 (حضوری – آنلاین)

طرف قرارداد با بانک ( مرکزی ، سپه ، تجارت )

گروه سنی 3 الی 18 سال

خدمات:

 • حل مسائل و چالش‌های زندگی روزمره
 • ارتقای سلامت روان
 • افزایش اعتماد به نفس
 • رشد شخصی
 • بهبود کیفیت روابط (خانوادگی، عاطفی، شغلی و …)
 • مدیریت استرس و اضطراب
 • غلبه بر افسردگی
 • ارتقای مهارت‌های زندگی (مانند تصمیم‌گیری، حل مسئله، ارتباط موثر)
 • معنایابی در زندگی
 • درمان اختلالات روانشناختی مانند: اضطراب (فوبیا، اضطراب فراگیر، اضطراب اجتماعی و …)، افسردگی، وسواس فکری-عملی، اختلالات خوردن (پرخوری عصبی، بی‌اشتهایی عصبی و …)، اختلالات شخصیت، اختلالات دو قطبی و اختلال استرس پس از سانحه
 • درمان مشکلات عاطفی و هیجانی
 • افزایش تاب آوری
 • غلبه بر ترس و فوبیا
 • درمان مشکلات جنسی
 • درمان غم و اندوه

آدرس: قیطریه ، خیابان هاشمی علیا( چیذر) ساختمان بانک شهر پلاک ۳۱ طبقه دوم واحد ۷

شماره تماس:

021-22679213
09224868783

وب سایت: moshavereaftab.ir

دکتر تکتم معصومی

دکتر تکتم معصومی

دکتر تکتم معصومی دانشجو دکترا تخصصی روانشناسی در تهران هستند. ایشان کارشناس ارشد روانشناسی عمومی بوده و دارای مقالات متعددی در این زمینه هستند. لازم به ذکر است که دکتر معصومی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن علمی روانشناسی تربیتی ایران و همچنین عضو انجمن ازدواج و خانواده نیز هستند.

خدمات:

 • روان درمانی
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، میدان نو بنیاد، خیابان لنگری، ابتدای فخری زاده، پلاک 30

شماره تماس: 02122939542

دکتر لیلا طهماسبی

دکتر لیلا طهماسبی

دکتر لیلا طهماسبی دارای مدرک دکترا حرفه ای پزشکی و فارغ التحصیل دوره پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی همدان و همچنین دوره تخصصی مغز و اعصاب از دانشگاه علوم پزشکی ایران و انستیتو روانپزشکی تهران است. شما عزیزان در صورت نیاز به بهترین دکتر روان درمانی در تهران، می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید و درمان خود را آغاز کنید.

خدمات:

 • درمان اختلالات روانپزشکی
 • مشاوره
 • روان درمانی
 • درمان استرس

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین تر از ایستگاه مترو شریعتی، بن بست شریفی

شماره تماس: 02122223193

دکتر لیلا بیات

دکتر لیلا بیات

دکتر لیلا بیات یکی از پزشکان باسواد کشورمان می باشند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر روان درمانی در تهران، دانشجو دکترا روانشناسی است که 500 ساعت کارآموزی در زمینه مشاوره فردی، خانوادگی و پیش از ازدواج را با موفقیت پشت سر گذاشته است. ایشان در حال حاضر مشاور و مربی مهارت است که مقالات علمی پژوهشی در زمینه روانشناسی نوشته و ارائه کرده است.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • روان درمانی

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان علی اکبر، ساختمان صبا

شماره تماس: 02122135517

دکتر سمانه امیری

دکتر سمانه امیری

دکتر سمانه امیری کاندیدا دکترا روانشناسی عمومی می باشند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و کارشناسی روانشناسی عمومی می باشند و هم اکنون مدرس دانشگاه، مدیر داخلی کلینیک روانشناسی و مشاوره و مدیر دپارتمان مشکلات جنسی در ایران هستند. لازم است بدانید دکتر امیری عضویت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضویت انجمن روانشناسی ایران را در کارنامه کاری خود دارند.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی
 • روان درمانی فردی
 • مشاوره پیش از ازدواج

آدرس: تهران، خیابان دستگردی، بین شریعتی و مدرس، پلاک 82

شماره تماس: 02122270511

دکتر سپیده ستار

دکتر سپیده ستار

دکتر سپیده ستار دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی بالینی و همچنین کارشناسی ارشد مشاوره خانواده می باشند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر روان درمانی در تهران، مدرس کشوری در حیطه مشاوره پیش از ازدواج، محقق در زمینه مسائل جنسی زوجین و همچنین نویسنده کتاب نگرشی جامع بر رضایت روابط زناشویی و نویسنده مقاله در حوزه روانشناسی می باشند که مطالعه آن ها توصیه می شود.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مداخله در مسائل خیانت زناشویی، طلاق
 • روان درمانی شناختی
 • هیپنوتراپی

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، تقاطع نیایش، روبه روی بانک ملی، پلاک 328

شماره تماس: 02166501534

دکتر میلاد نجفی

دکتر میلاد نجفی

دکتر میلاد نجفی یکی دیگر از بهترین دکتر روان درمانی در تهران هستند. ایشان کارشناس ارشد و کارشناس روانشناسی عمومی می باشند. دکتر نجفی دوره پژوهشگری روان پویشی را گذرانده اند و امروزه عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند که شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • روانکاوی
 • مشاوره فردی
 • روان درمانی
 • مشاوره نوجوان

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از سه راه اقدسیه، پلاک 750

شماره تماس: 02122808155

دکتر زهرا طاهرنژاد

دکتر زهرا طاهرنژاد

دکتر زهرا طاهرنژاد یکی از بهترین دکتر روان درمانی در تهران محسوب می شوند. ایشان دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی، کارشناسی ارشد روانشناسی بوده و همچنین عضو هیئت مدیره مؤسسه رهپویان سلامت و آرامش ری، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن روانشناسی ایران و عضو انجمن پارادوکس درمانی ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • فرزند پروری
 • روان درمانی
 • درمان مشکلات ارتباطی

آدرس: تهران، تجریش، پایین تر از ایستگاه مترو، ابتدای شریعتی، کوچه تدین، پلاک 5

شماره تماس: 02126452139

دکتر فهیمه رضوی

دکتر فهیمه رضوی

دکتر فهیمه رضوی کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی است که 12 سال فعالیت حرفه ای در زمینه کودک و نوجوانی، خانواده، زوج و جامعه دارد و به عنوان مشاور سازمان اجتماعی و همچنین مشاور سازمان اجتماعی بسیار فعال بوده است. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر روان درمانی در تهران، یکی از موفق ترین برگزارکنندگان دوره های گروه درمانی، خانواده درمانی و آموزشی در تهران می باشند.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • مشاوره خانواده
 • درمان افسردگی
 • مشاوره ازدواج

آدرس: تهران، میدان رسالت، به سمت اتوبان باقری، بعد از چهار راه سرسبز، ساختمان پزشکان سماء

شماره تماس: 02177211763

دکتر سارا شعبانی

دکتر سارا شعبانی

دکتر سارا شعبانی دارای مدرک کارشناسی ارشد و همچنین کارشناس  روانشناسی بالینی بوده و دوره ها و کارگاه های آموزشی را گذرانده اند. شما عزیزان به عنوان یکی از بهترین دکتر روان درمانی در تهران، می توانید در صورت نیاز به مطب ایشان مراجعه کرده و مشکل خود را حل کنید.

خدمات:

 • مشاوره ازدواج
 • زوج درمانی
 • روان درمان
 • درمان افسردگی شدید

آدرس: تهران، ستارخان، رو به روی برق آلستوم، پلاک 776، طبقه 2، واحد 8

شماره تماس: 02144265054

نکات طلایی در روان درمانی

افراد برای درمان برخی از بیماری های روحی و روانی خود باید به بهترین دکتر روان درمانی در تهران مراجعه کنند و پیش از مراجعه دانستن نکات زیر لازم است که عبارتند از:

 • تا زمانی که از صلاحیت شخصی و حرفه ای بهترین دکتر روان درمانی در تهران اطمینان حاصل نکردید، راز زندگی خود را فاش نکنید.
 • محرمانه بودن اطلاعات بیمار مهم ترین عامل تلقی می شود، مگر این که از سوی دستگاه قضایی برای شهادت در دادگاه احضار شود و یا معتقد باشد که خطر خودکشی وجود دارد، ممکن است بخشی از اطلاعات را فاش کند.
 • هرگز از طریق چت با کسی وارد رابطه درمانی نشوید، چنین روشی هرگز در دنیای روان درمانی یک روش حرفه ای محسوب نمی شود.
 • در هر روش روان درمانی، دست زدن به بدن ،به جز دست دادن در هنگام سلام و احوالپرسی که باید در زمینه فرهنگی خودش نیز رخ دهد، به هیچ شکل و حتی بین دو جنس قابل قبول نیست.
 • هیچ روانشناس اجازه ندارد خارج از جلسه درمان با مراجعان خود ارتباط برقرار کند، مگر در مواردی که برای پیگیری وضعیت مراجع در شرایط سخت و یا به منظور درمان توسط رفتار درمانگر ضروری باشد.
 • روانشناس مجاز به تجویز دارو برای مراجعین خود نیست و در صورت نیاز باید داروهای تجویز شده توسط بهترین روانپزشک در تهران داشته باشد.
 • درمانگر حق فیلمبرداری از جلسه را ندارد، مگر این که مجوز رسمی شما را به صورت کتبی دریافت کرده باشد و دلایل فیلمبرداری را ذکر کرده باشد.
 • یک روانشناس حرفه ای هرگز حق ملاقات با بیماران خود را در خارج از مطب ندارد.
 • ازدواج و ایجاد دوستی با بیمار توسط پزشک از رفتارهای ممنوع است.

با رعایت نکات فوق می توانید یک درمان عالی و تاثیر گذار را تجربه کنید، در غیر این صورت ممکن است روند درمان درست پیش نرود و بیمار حتی از پیش احساسات بدتری نسبت به خود داشته باشد و یا بیماری اش شدت بگیرد. به همین دلیل باید در انتخاب پزشک و نحوه درمان خود کوشا باشید و اگر به هر دلیلی از انجام این کار معذور هستید و توانایی اش را ندارید می توانید، این مسئولیت را به یکی از آشنایان خود که به او و حسن نیتش اعتماد کامل دارید واگذار کنید.

نکات طلایی در روان درمانی

مزایای مراجعه به بهترین دکتر روان درمانی در تهران

روان درمانی یک روش درمانی است که با استفاده از مشاوره و درمان روانشناختی، به فرد کمک می‌ کند تا با مشکلات روانی و عاطفی خود مقابله کند و روابط سالم‌ تر و بهتری را تجربه کند. استفاده از روان درمانی بسیاری از مزایا و فواید را برای افراد دارد. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می‌ کنیم:

 1. بهبود روابط: روان درمانی به افراد کمک می‌ کند تا روابط خود را بهبود دهند. این شامل روابط عاطفی، خانوادگی و اجتماعی است. با تمرین مهارت‌ های ارتباطی و حل مسائل، فرد قادر خواهد بود روابط سالم‌ تری را برقرار کند و به مشکلات در روابطش پی ببرد.
 2. کاهش علائم اضطراب و افسردگی: روان درمانی می‌ تواند به فرد کمک کند تا با علائم اضطراب و افسردگی خود مقابله کند. این شامل تمرین مهارت‌ های مدیریت استرس، تغییر الگوهای منفی اندیشیدن و استفاده از روش‌ های آرامش‌ بخش است.
 3. افزایش خود‌ آگاهی: روان درمانی به فرد کمک می‌ کند تا خودشناسی بیشتری داشته باشد و از خود آگاهی بیشتری دست یابد. با آگاهی از احساسات، اندیشه‌ ها و الگوهای رفتاری خود، فرد می‌ تواند بهترین تصمیم‌ ها را بگیرد و به رشد و توسعه شخصی خود بپردازد.
 4. مدیریت درد: روان درمانی می‌ تواند به افراد کمک کند تا با دردهای جسمی و عاطفی خود مقابله کنند. با تمرین تکنیک‌ های مدیریت درد، فرد می‌ تواند درد را کاهش دهد و کیفیت زندگی بهتری را تجربه کند.
 5. افزایش اعتماد به نفس: روان درمانی به فرد کمک می‌ کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهد و به خودش ارزش بدهد. با تمرین مهارت‌ های خود مراقبتی و تقویت اعتماد به نفس، فرد می‌ تواند بهتر با موقعیت‌ های دشوار مقابله کند و خود را بهبود دهد.

به طور کلی، روان درمانی یک روش موثر و کارآمد است که به فرد کمک می‌ کند تا با مشکلات روانی و عاطفی خود مقابله کند و بهبود یابد. با استفاده از روان درمانی، افراد می‌ توانند زندگی بهتری را تجربه کنند و روابط سالم‌ تری را برقرار کنند.

کلام آخر

روان درمانی به درمان های مختلفی اشاره دارد که می تواند به مشکلات سلامت روان، چالش های عاطفی و اختلالات شخصیتی خاص کمک کند. این درمان به بیماران کمک می کند تا احساسات خود را درک کنند و بفهمند چه چیزی آن ها را مضطرب یا افسرده می کند یا چه چیزی باعث می شود احساس خوبی داشته باشند. این درمان به افراد اجازه می دهد تا با موقعیت های دشوار زندگی به طور موثرتری برخورد کنند و همچنین روان درمانی می تواند در بسیاری از مسائل به افراد کمک کند، از افسردگی و اعتماد به نفس پایین گرفته تا سوء مصرف مواد و درگیری های خانوادگی که خطر ساز هستند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، این سایت سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر روان درمانی در تهران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا