اختلالات

بهترین روانپزشک دوقطبی در ونک【سال1403】 🌟+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با بهترین روانپزشک دوقطبی در ونک آشنا کنیم. اختلال دوقطبی، همچنین به عنوان افسردگی شیدایی شناخته می شود، یک اختلال روانی است که در آن نوسانات خلقی شدید، از بسیار پر انرژی تا بسیار افسرده رخ می دهد. افرادی که افسرده هستند معمولاً علائمی مانند غم و اندوه و از دست دادن اشتیاق برای انجام کارهای معمول دارند. در اختلال دوقطبی، زمانی که خلق و خو به شیدایی تبدیل می شود، فرد سرشار از نشاط، انرژی و گاهی عصبانی است. این نوسانات خلقی بر خواب، انرژی، فعالیت های روزانه، تفکر، رفتار و تصمیم گیری تأثیر می گذارد.

اختلال دو قطبی چیست؟

افراد مبتلا به اختلال دوقطبی خلق و خوی بسیار متغیری دارند. خلق و خوی آنها می تواند از بسیار مثبت و فعال (همچنین شیدایی نامیده می شود) تا بسیار افسرده و غیرفعال (که افسردگی نیز نامیده می شود) متغیر باشد. اختلال دوقطبی چیزی بیش از یک احساس موقتی افسردگی در زمان استرس است. همچنین شادی و احساس خوب او با زمانی که شما به طور طبیعی از چیزی خوشحال هستید متفاوت است.

در افراد مبتلا به اختلال دوقطبی، این احساسات می تواند شدید و پایدار باشد. البته افراد می توانند برای مدت کوتاهی بین دوره های شیدایی و افسردگی احساسات طبیعی داشته باشند. همچنین ممکن است ترکیبی از علائم شیدایی و افسردگی را همزمان تجربه کنند. نحوه پیدایش و ایجاد عواطف و تأثیر عوامل مختلف بر آن سال هاست که از دید پزشکان پنهان مانده است. در گذشته بیشتر پزشکان علت هیجانات و عصبانیت بیش از حد را اثر صفرا بر احساسات می دانستند.

امروزه علم پزشکی پیشرفت های مختلفی را به خود دیده است که یکی از آنها شناخت دقیق بیماری های روحی و روانی است. فراوانی نوسانات خلقی به شدت اختلال بستگی دارد. در برخی بیماران، دوره های تغییرات خلقی به ندرت رخ می دهد، اما در برخی دیگر چندین بار در سال رخ می دهد. در بیشتر بیماران، علائم بیماری معمولاً بین دو دوره قابل توجه است، اما در برخی دیگر علائم خاصی ظاهر نمی شود. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین دکتر اختلال دو قطبی مراجعه نمایید.

اختلال دو قطبی چیست؟

علائم اختلال دو قطبی

علائم اختلال دو قطبی به شرح زیر می باشد:

 • مشکل در تمرکز: عدم تمرکز، حواس پرتی و پریدن از چیزی به چیز دیگر می تواند به دلیل سطح بالای استرس یا جاه طلبی باشد. اما اگر این عدم تمرکز به حدی باشد که فرد نتواند سر کار حاضر شود، احتمال ابتلا به اختلال دوقطبی افزایش می یابد. تحریک پذیری و حساسیت
 • عصبی غیر طبیعی: این یکی از دشوارترین علائم برای تشخیص است. برای مثال، شخصی ممکن است در بزرگراه رانندگی کند و وقتی ماشین دیگری جلوی او بپیچد بسیار عصبانی شود. اما میزان خشم متناسب با موقعیت نیست. این رفتار یکی از علائم احتمالی اختلال دوقطبی است.
 • مصرف الکل یا مواد مخدر: افراد مبتلا به این بیماری بیشتر مستعد اعتیاد یا مصرف الکل هستند. این افراد با مصرف الکل یا مواد مخدر سعی در کاهش علائم این اختلال دارند. افسردگی: یکی از بارزترین علائمی که فرد مبتلا به اختلال دوقطبی می تواند داشته باشد افسردگی است. لازم است بدانید که تجویز داروی ضد افسردگی به تنهایی برای بیماران مبتلا به اختلال دوقطبی توصیه نمی شود، زیرا ممکن است خطر ابتلا به شیدایی را افزایش دهد.
 • مشکلات خواب: کمبود خواب برای فردی که استرس یا هیجان دارد طبیعی است. اما افراد مبتلا به اختلال دوقطبی ممکن است برای چند روز کمتر از حد معمول بخوابند، اگر هنوز احساس کنند انرژی کافی دارند. در برخی موارد، افرادی که از فاز افسردگی رنج می برند ممکن است بیش از حد معمول بخوابند. داشتن اعتماد به نفس یک ویژگی مثبت است، اما این ویژگی در مورد فردی مبتلا به اختلال دوقطبی می تواند باعث مشکلاتی مانند تصمیم گیری بد شود.

5 تا از بهترین روانپزشک دوقطبی در ونک را بشناسید!

دکتر ونوس محمودی

دکتر ونوس محمودی

دکتر ونوس محمودی یکی از بهترین روانپزشک دوقطبی در ونک محسوب می شود. ایشان متخصص مغز و اعصاب و فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران است و به عنوان روان درمانگر و زوج درمانگر تحت شماره نظام پزشکی 78911 طبابت می کند.

خدمات:

 • مشاوره و روانشناسی کودک
 • زوج درمانی
 • درمان دارویی و غیر دارویی
 • مشاوره و روانشناسی افسردگی

آدرس: تهران، ونک، خیابان ولی عصر شمالی، کوچه ولی نژاد، ساختمان پزشکان، پلاک 34

شماره تماس: 02188675317

دکتر راحله هنری

دکتر راحله هنری

دکتر راحله هنری متولد 1357 است و دارای 15 سال سابقه مشاوره روانشناسی در زمینه های مختلف شخصی، افسردگی، اضطراب، اختلالات روانی، طرحواره های یونگ و مشاوره روانشناسی است. شما عزیزان اگر به دنبال یکی از بهترین روانپزشک دوقطبی در ونک هستید، می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • مشاوره طلاق
 • درمان پزشکی
 • درمان اختلالات خلقی

آدرس: تهران، میدان ونک، برج نگار، طبقه دهم

شماره تماس: 02188641455

دکتر لیلا طهماسبی

دکتر لیلا طهماسبی

دکتر لیلا طهماسبی فوق تخصص روانپزشکی است. وی دارای دکترای حرفه ای پزشکی و فارغ التحصیل دوره پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان و همچنین فارغ التحصیل دوره تخصصی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران و انستیتو روانپزشکی تهران می باشد.

خدمات:

 • تشخیص و درمان اختلالات خلقی
 • درمان اختلالات دو قطبی
 • درمان سردردهای شدید
 • درمان پزشکی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، جنب ایستگاه مترو شریعتی، بن بست شریفی

شماره تماس: 02122223193

دکتر حمیدرضا محسن زاده

دکتر حمیدرضا محسن زاده

دکتر حمیدرضا محسن زاده روانشناس بالینی و مشاور خانواده است که دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی نیز می باشد. وی دارای مجوز کار تخصصی از سازمان روانشناسی و مشاوره ایران و مدرس ارشد دانشگاه علم و صنعت شهید ستاری، مشاور رسمی دادگستری و مشاوره خانواده و تعارضات زناشویی است.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره زوج
 • درمان اختلال دو قطبی
 • مشاوره قبل از ازدواج

آدرس: تهران، میدان کلاهدوز، ایستگاه مترو ابن سینا، پلاک 880

شماره تماس: 02136840358

دکتر مریم سلمان زاده

دکتر مریم سلمان زاده

دکتر مریم سلملن زاده مشاور ازدواج، مشاور فردی و دانشجوی دکتری روانشناسی، مدرس دانشگاه، پژوهشگر برتر 1401 و روان درمانگر فردی و ارتباطی است. وی مقالات متعدد ملی و بین المللی را به صورت تخصصی در زمینه روابط بین فردی ارائه کرده و همچنین مترجم کتاب های نمایشنامه بوده است.

خدمات:

 • دخالت در روابط عاطفی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • درمان اختلال دو قطبی
 • مشاوره قبل از ازدواج

آدرس: تهران، شهرک غرب، روبروی درخری، بلوار دادمان، پلاک 94

شماره تماس: 02188366644

عوامل تشدید کننده اختلال دوقطبی

عواملی که می توانند اختلال دوقطبی را بدتر کنند عبارتند از:

تغییرات در هورمون های تیروئید ابتلا به یک بیماری جسمی همزمان کمبود ویتامین ها و مواد معدنی ضروری اتفاقات ناخوشایند زندگی فشار مشکلات خواب تغییرات آب و هوایی استفاده مواد مخدر تغییرات در هورمون های جنسی و روش های درمان اختلال دوقطبی درمان بهتر است توسط یک تیم شامل بهترین روانپزشک اختلال دو قطبی در تهران درمانگر انجام شود. از آنجایی که اختلال دوقطبی در بیشتر عمر با ما خواهد بود، هدف از درمان مدیریت علائم و بهبود کیفیت زندگی است.

بسته به نیاز ما، پردازش ممکن است شامل موارد زیر باشد: برای بستری شدن در بیمارستان در صورت بروز رفتارهای خطرناک، افکار خودکشی یا علائم روان پریشی، پزشک ممکن است برای جلوگیری از خودکشی، بستری شدن در بیمارستان را پیشنهاد کند. درمان پزشکی مشکل درمان دارویی این است که ما باید درمان خود را تا زمانی که پزشک صلاح بداند ادامه دهیم. حتی اگر احساس کنیم که علائم ما بهبود یافته است. اگر درمان خودسرانه قطع شود، علائم بیماری به سرعت باز می گردد. درمان دارویی اگر به دلیل مصرف الکل یا مواد مخدر مشکل داریم، باید برنامه درمانی برای متوقف کردن آنها داشته باشیم. در غیر این صورت، مدیریت علائم اختلال دوقطبی بسیار دشوار خواهد بود.

کلام آخر

همه ما می توانیم دوره هایی از نوسانات خلقی را در طول زندگی خود تجربه کنیم. اگرچه این حالت معمولاً بیش از چند ساعت طول نمی‌کشد و با تغییرات رفتاری و اختلالات شدید در عملکرد روزانه و مشکلات ارتباط اجتماعی همراه نیست، اما در صورتی است که این موارد در افراد مبتلا به اختلال دوقطبی دیده شود. این بیماری بخشی از اختلالات مربوط به ذهن است که باعث تغییرات خلقی، انرژی و اختلال در عملکرد فرد می شود. اختلال دوقطبی می تواند رابطه بیمار با عزیزان را تغییر دهد و مشکلاتی را در محل کار و مدرسه ایجاد کند. در مورد اختلال دوقطبی، که به آن افسردگی شیدایی نیز می‌گویند، فرد احساسات شدیدی را برای دوره‌هایی تجربه می‌کند که می‌تواند از چند روز تا چند هفته متغیر باشد، به نام دوره‌های خلقی.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانپزشک دوقطبی در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا