ازدواج

بهترین مشاور ازدواج در میرداماد【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مشاور ازدواج در میرداماد را به شما عزیزان معرفی کنیم. مشاوره ازدواج یا مشاوره قبل از ازدواج نوعی درمان است که به زوج ها کمک می کند تا برای ازدواج آماده شوند. در واقع مشاوره ازدواج به زوج ها کمک می کند تا مهارت هایی را بیاموزند تا مشکلاتی را که در رابطه به وجود می آید و نحوه حل تعارضات خود را شناسایی کنند.

مشاوره ازدواج چیست؟

مشاوره ازدواج یک فرآیند مشارکتی است که در آن بار اصلی تصمیم گیری بر عهده مراجع است نه درمانگر. در صورتی که مراجعین از مشکلات روانی دیگری مانند اضطراب، افسردگی و … رنج می برند، برنامه درمانی جداگانه ای لازم است و در کنار مشاوره ازدواج می توانند تحت نظر مشاور با روانشناس دیگری به درمان خود ادامه دهند. ازدواج، درمان و همراه با مشاوره ازدواج تا درمان فردی. اما اگر خطر آسیب به خود یا خودکشی پیش بینی نشده باشد، با موافقت نامزدشان می توانند روان درمانی را به بعد از مشاوره موکول کنند.

اگر یکی از طرفین از مشکلات روانپزشکی رنج می برد، طرف دیگر ترجیح می دهد درمان قبل از جلسات مشاوره ازدواج آغاز شود و در بسیاری از موارد افراد ترجیح می دهند مشاوره قبل از ازدواج را تا زمانی که طرف مقابل درمان نکند به تعویق بیندازند. اگرچه مواردی وجود دارد که به خاطر ازدواج به این وضعیت می گذرد. در این راستا وقتی یک یا دو نفر قبل از ازدواج به مشاوره مراجعه می کنند، هدف اصلی و نهایی آماده سازی آنها برای تصمیم گیری درست است. در طول این فرآیند، ملاحظات دیگری مانند روان درمانی یا آموزش حرفه ای ممکن است ضروری باشد. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به بهترین مشاور ازدواج در تهران مراجعه نمایید.

مشاوره ازدواج چیست؟

انواع داوطلبان برای مراجعه به مشاوره ازدواج

داوطلبان برای مراجعه به بهترین مشاور ازدواج در میرداماد انواع مختلفی دارند که به شرح زیر می باشد:

 • مراجعی که اشاره به آغاز معرفت دارد: مشاوره با این گروه دست مشاور را رها می کند تا رابطه را به سمتی هدایت کند که هر دو طرف بتوانند تصمیم درستی بگیرند. در این راستا باید محور مشاوره را به سمتی هدایت کرد که طرفین اطلاعات کافی و ناب را از یکدیگر دریافت کنند، زیرا در صورت فراهم بودن این شرایط، تصمیم به ازدواج کار سختی نخواهد بود.
 • مراجعینی که در اواسط آشنایی مراجعه می کنند: دسته دوم کسانی هستند که وسط یک رابطه عاشقانه می آیند و اغلب در طول رابطه با مشکلاتی مواجه می شوند که آنها را به سمت مشاوره سوق می دهد. مشکلات شخصیتی مانند بدبینی، پرخاشگری، آسیب به خود، مشکلات روانپزشکی مانند افسردگی، وسواس، اعتیاد، خودکشی، مشکلات اقتصادی. مسائل حقوقی و خانوادگی از مواردی است که این افراد را به سمت مشاور سوق می دهد. از طرفی وقتی رابطه خوب و بدون مشکل پیش می رود، کمتر با مشاور تماس می گیرند.
 • مشتریانی که بعد از آشنایی و ارتباط طولانی می آیند: گروه سوم را کسانی تشکیل می دهند که قبلاً با یکدیگر در ارتباط بوده و شناخت دقیق و جامعی از یکدیگر دارند. اغلب از طریق خانواده و به درخواست آنها به روانشناس مراجعه می کنند تا ببینند آیا تصمیم درستی گرفته اند یا نه و انتظار دارند در یکی دو جلسه خلاصه نهایی را دریافت کنند.

5 تا از بهترین مشاور ازدواج در میرداماد را بشناسید!

دکتر مهدی مهدوی

دکتر مهدی مهدوی

دکتر مهدی مهدوی یکی از بهترین مشاور ازدواج در میرداماد محسوب می شوند. ایشان مشاور ازدواج، مشاور خانواده، مشاور فردی، کاندیدا دکترا تخصصی روانشناسی، کارشناس ارشد و کارشناس روانشناسی و دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند که اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن روانشناسی ایران هستند.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی
 • مدیریت روابط

آدرس: تهران – خیابان میرداماد – بعد از مسجد الغدیر – پلاک 149

شماره تماس: 02122915405

دکتر مهدی میر محمد صادقی

دکتر مهدی میر محمد صادقی

دکتر مهدی میر محمد صادقی مشاور ازدواج و مشاور فردی می باشند. ایشان به عنوان یکی از بهترین مشاور ازدواج در میرداماد، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و کارشناس روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران نیز هستند.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی
 • مشاوره تحصیلی
 • مشاوره خانواده

آدرس: تهران – خیابان میرداماد – خیابان البرز – خیابان قبادیان شرقی – پلاک 39

شماره تماس: 02122269068

دکتر مهدی شاه نظری

دکتر مهدی شاه نظری

دکتر مهدی شاه نظری زوج درمانگر، روان درمانگر و مشاور ازدواج می باشند. ایشان دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی، کارشناسی ارشد روانشناسی و کارشناسی روانشناسی بالینی هستند که عضو هیئت علمی دانشگاه بوده و دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند. ایشان همکاری با مرکز مشاوره درمانگاه سید الشهدا وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به عنوان روانشناس، عضویت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضویت انجمن روانشناسی ایران را در کارنامه کاری خود دارند.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • سکس تراپی
 • روان درمانی در زمینه های مختلف
 • مشاوره ازدواج

آدرس: تهران – خيابان شريعتي – جنوب پارك شريعتي – کوچه علی بخشی – پلاک 8

شماره تماس: 02122884210

دکتر زهرا عزیزخانی

دکتر زهرا عزیزخانی

دکتر زهرا عزیزخانی مشاور ازدواج، مشاور خانواده، زوج درمانگر و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی گرایش خانواده و زوج درمانی از دانشگاه علم و فرهنگ تهران، کارشناس روانشناسی عمومی و همچنین دارای پروانه ای از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره طلاق
 • رفع تعارضات زناشویی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران – خیابان شریعتی – جنب درب شرقی مترو قلهک – ساختمان 1511

شماره تماس: 02122615093

دکتر لیلا کرمی ورمزانی

دکتر لیلا کرمی ورمزانی

دکتر لیلا کرمی ورمزانی مشاور فردی، مشاور ازدواج، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و کارشناس روانشناسی هستند. ایشان به عنوان یکی از بانوان باسواد کشورمان دوره های متعددی را گذرانده و اکنون عضو انجمن روانشناسی ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • درمان اختلالات افسردگی
 • اختلالات اضطرابی
 • مشاوره ازدواج

آدرس: تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به مترو تجریش – کوچه تدین – پلاک 5

شماره تماس: 02126452239

موارد مورد بررسی در مشاوره ازدواج

موارد مورد بررسی در مشاوره ازدواج عبارتند از:

 • فعالیت ها و زمانی که با هم می گذرانید: شما و شریک زندگی تان می توانید درباره نحوه برنامه ریزی برای گذراندن وقت با هم و اینکه از انجام چه فعالیت هایی با هم لذت می برید صحبت کنید.
 • فرزندان: بعد از ازدواج، زوج ها گاهی متوجه می شوند که در مورد اینکه می خواهند بچه دار شوند یا نه، اختلاف نظر دارند. مهم این است که از قبل تصمیم بگیرید که آیا می خواهید بچه دار شوید و چگونه آنها را تربیت کنید.
 • ارتباط خانوادگی: مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما این فرصت را بدهد که در مورد رابطه خود با خانواده و همچنین هر گونه نگرانی در مورد خانواده همسرتان صحبت کنید.
 • بخش مالی: پول می تواند یک موضوع استرس زا و بحث برانگیز برای زوج های متاهل باشد. بنابراین، تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت امور مالی می تواند به جلوگیری از مشکلاتی که ممکن است در زندگی ایجاد شود کمک کند.
 • اعتقادات، ارزش ها و دین: به اشتراک گذاشتن عقاید، ارزش ها و مذهب خود با همسرتان می تواند به درک و احترام بهتر کمک کند. شما همچنین می توانید در مورد پیامدهای این جنبه ها در زندگی روزمره خود صحبت کنید.
 • نقش ها در زندگی زناشویی: مهم است که درباره نقش هایی که شما و شریک زندگی تان در نظر دارید در زندگی ایفا کنید بحث کنید تا بعداً از درگیری جلوگیری کنید.

فواید مشاوره قبل از ازدواج

فواید مشاوره قبل از ازدواج به شرح زیر می باشد:

 • ارتباط سازنده را بیاموزید: یکی از جنبه های اصلی مشاوره قبل از ازدواج، ارتباط است. زیرا زوج ها یاد می گیرند که مواضع خود را بدون حمله به دیگری به وضوح بیان کنند.
 • رفتارهای ناکارآمد را از بین ببرید: مشاوره قبل از ازدواج می تواند رفتارها و الگوهای ناسالم در یک رابطه را شناسایی کرده و به اصلاح آنها کمک کند.
 • فرآیند تصمیم گیری منصفانه را بیاموزید: مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما و همسرتان در تصمیم گیری سالم و منصفانه کمک کند.
 • ترس از ازدواج را از بین ببرید: اگر شما یا شریک زندگیتان نگران ازدواج خود هستید، مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما در بحث در مورد مسائل مهم کمک کند. علاوه بر این، در مورد زندگی زناشویی خود شفافیت خواهید یافت.

کلام آخر

مشاوره ازدواج نوعی درمان است که به زوج ها کمک می کند تا برای ازدواج آماده شوند. در واقع مشاوره قبل از ازدواج انجام می شود. اصولاً مشاوره ازدواج به زوجین کمک می کند تا مشکلاتی را که ممکن است در آینده در رابطه ایجاد شود و نحوه حل این مشکلات را شناسایی و تشخیص دهند. مشاوره قبل از ازدواج همچنین به زوج ها می آموزد که چگونه در مورد رابطه خود تصمیمات بهتری بگیرند و تغییرات مثبتی در زندگی مشترک خود ایجاد کنند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این تا شما را با بهترین مشاور ازدواج در میرداماد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا