روانشناسی عمومی

بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و درمان خود را آغاز کنید. در اختلال وسواس فکری، افکار پر استرس، ناخوشایند و نامربوط مدام به ذهن و فکر افراد می رسد و به دلیل رنج ناشی از این فکر و ناتوانی در بیان آن، فرد نیاز به تکرار مداوم رفتار خاصی را احساس می کند که به آن وسواس فکری گفته می شود و در این صورت، بهتر است افراد با پزشک متخصص مشورت کرده و درمان خود را آغاز کنند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

وسواس فکری چیست؟

وسواس ها احساسات، افکار یا تکانه هایی هستند و این افکار، تکانه ها یا تصورات ذهنی، به طور دائم و مداوم به طور غیر ارادی به ذهن فرد آمده و باعث ناراحتی و اضطراب قابل توجهی در او می شوند که وسواس یکی از علائم اصلی اختلال وسواس فکری است.

اختلال وسواس فکری یک اختلال عصبی شایع است و ابتدا با دو ویژگی تکرار افکار وسواسی و اعمال اجباری ظاهر می شود و در نهایت این افکار باعث ایجاد وسواس می شوند که بسیار آزاردهنده هستند و فرد مبتلا را درگیر می کنند و اگر در این مرحله فرد نتواند علائم افکار وسواسی را متوقف کند، با افزایش این افکار، به تدریج استرس و اضطراب بر فرد غلبه کرده و او را ضعیف می کند و راه دیگری به غیر از مراجعه به پزشک برای رهایی از افکار مزاحم وجود ندارد، زیرا اعمال غیر ارادی و گاهی برخلاف میل افراد هستند.

لازم است بدانید ریشه اصلی افکار وسواسی یا وسواس فکری در افراد ترس از یک مشکل خاص است، باعث استرس و اضطراب می شود، به صورت افسردگی طولانی مدت ظاهر می شود، این افکار وارد چرخه زندگی می شوند و تکانه های عصبی مداوم در ذهن ایجاد می کنند که در این صورت افراد باید به پزشک متخصص مراجعه نمایند.

علائم اختلال وسواس فکری

اختلال وسواس فکری دارای علائم مشخصی می باشد که عبارتنداز:

 • جمع آوری اقلام غیر ضروری: فرد مبتلا به اختلال وسواس فکری همیشه هراس دارد که دارایی خود را از دست بدهد و مدام به این فکر می کند، ممکن است روزی به وسایل مختلف نیاز باشد و اگر آن ها را گم کند با مشکلات بسیار جدی مواجه خواهد شد و در این صورت بهتر است افراد به بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران مراجعه کرده و خود را درمان کنند.
 • تکرار در شمارش: یک فرد مبتلا به اختلال وسواس فکری ممکن است در طول روز چیزهایی را بشمارد و تکرار کند در صورتی که خیلی مهم نیستند.
 • احساس ناامنی: در ذهن افراد بیمار همیشه کسی در کمین است تا به آن ها آسیب برساند یا اموال آن ها را بدزدد و گاهی اوقات این افکار در مورد اشیا نیز ظاهر می شود و به قدری شدت می یابد تا فرد را از عادی بودن باز می دارد و در این صورت افراد بیمار باید به بهترین روانپزشک در تهران مراجعه کنند.
 • ترس از بیمار شدن: به دلیل تکانه های عصبی و افکار نامعقول، فرد دائماً نگران بیمار شدن است و اگر از کنار فردی که سیگار می کشد رد شود و بوی سیگار را استشمام کند، بسیار نگران است زیرا می داند بوی سیگار باعث سرطان شود و این افکار تا جایی پیش می رود تا فرد به اجبار نزد پزشک می رود.
 • تاکید بیش از حد بر تقارن و ترتیب اجسام: نظم در ابعاد مطلوب و برای رسیدن به اهداف معین در زندگی ضروری است، اما اگر در سازماندهی محیط افراط کنیم تا جایی که دست از هر کار دیگری برداریم، این رفتار مفید تبدیل به یک وسواس می شود.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح روانشناس تخصص لازم را برای مشاوره دادن داشته باشد
📝  مهارت و تخصص دارای تخصص کافی باشد
❤️ برخورد با بیمار داشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
💰  هزینه طبق نوع بیماری ،تخصص و تجربه پزشک

عواقب بی توجهی به درمان وسواس

بی توجهی و عدم درمان وسواس می‌ تواند عواقب جدی برای افراد داشته باشد. یکی از عواقب احتمالی این بی توجهی، افزایش شدت و تعداد وسواس‌ های فکری و عملی است. به عبارت دیگر، اگر افراد تلاشی برای درمان و کنترل وسواس خود نکنند، می‌ تواند باعث شدیدتر شدن وسواس یا ظهور وسواس‌ های جدیدی در ذهن آنها شود.

بی توجهی به درمان وسواس می‌ تواند تأثیرات منفی بر روابط اجتماعی و شغلی افراد داشته باشد. وسواس می‌ تواند زندگی روزمره را مختل کند و باعث کاهش عملکرد در محیط کار یا تحصیلی شود. افراد ممکن است با مشکلات در ارتباطات میان فردی مواجه شوند و از فعالیت‌ ها و رویدادهای اجتماعی با دوستان و خانواده خود دوری کنند. عدم توانایی در همراهی با دیگران و نظم‌ بخشی به زندگی روزمره، باعث ایجاد تنش و انزوا در روابط اجتماعی می‌ شود.

عواقب روانی نیز می‌ تواند از جمله دیگر پیامد هایی باشد که ناشی از عدم درمان وسواس است. در صورتی که افراد به درستی مورد درمان قرار نگیرند، ممکن است بر روی حالت افسردگی، اضطراب و استرس بیشتر تأثیر بگذارد. وسواس می‌ تواند باعث افزایش اضطراب همگانی شود و کیفیت زندگی روانی را کاهش دهد.

بی توجهی به درمان وسواس می‌ تواند در نهایت اثرات جسمانی نیز داشته باشد. استرس مداوم و نگرانی در وسواس می‌ تواند باعث افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون و عوارض دیگری برای سیستم قلبی-عروقی شود. همچنین، نگرانی‌ ها و ترس‌ های مرتبط با وسواس می‌ تواند باعث بیشتر شدن مشکلات خواب و اختلالات خواب شود.

بنابراین، بی توجهی به درمان وسواس ممکن است عواقب جدی در زندگی روزمره، روابط اجتماعی، سلامت روانی و جسمانی افراد داشته باشد. به همین دلیل، دریافت کمک حرفه‌ ای و مناسب و پیگیری درمان مناسب و به موقع برای این اختلال، بسیار مهم و ضروری است.

10 تا از بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران را بشناسید!

دکتر سمانه سیفی

دکتر سمانه سیفی

دکتر سمانه سیفی یکی از بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران محسوب می شود. ایشان کارشناس روانشناسی بالینی و همچنین  کارشناس ارشد روانشناسی شخصیت می باشند و دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی هستند و اکنون عضو انجمن روانشناسی ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • مشاوره خانواده و ازدواج
 • مشاوره تحصیلی
 • اعتماد به نفس
 • درمان وسواس فکری

آدرس: تهران، بزرگراه ستاری شمال، بالاتر از همت، مخبری غربی، بعد از چهار راه کبیری طامه، ساختمان امود

شماره تماس: 02144491258

دکتر کوروش محمدی

دکتر کوروش محمدی

دکتر کوروش محمدی دارای مدرک دکترای تخصصی روانشناسی می باشد و توانسته رتبه 7 کنکور ارشد و رتبه 2 کنکور دکترا را کسب کند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران، دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند و همچنین مولف و مترجم در زمینه تخصصی خود بوده و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران نیز هستند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان وسواس فکری
 • درمان اختلالات خلقی
 • درمان استرس و اضطراب
 • روان درمانی

آدرس: تهران، ستارخان، رو به روی برق آلستوم، کلینیک پارت، طبقه 2

شماره تماس: 02144265054

دکتر فاطمه صداقت نژاد

دکتر فاطمه صداقت نژاد

دکتر فاطمه صداقت نژاد یکی از بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران محسوب می شود. ایشان کارشناس ارشد خانواده بالینی از دانشگاه شهید بهشتی و همچنین کارشناس روانشناسی از دانشگاه علامه طباطبایی هستند و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی
 • تشخیص و درمان وسواس فکری
 • مشاوره طلاق

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، کوچه 18

شماره تماس: 02188873194

دکتر پدرام اطمینانی

دکتر پدرام اطمینانی

دکتر پدرام اطمینانی کارشناس ارشد مشاوره می باشد. ایشان عضو انجمن مشاوره ایران، عضو انجمن علوم اعصاب شناختی ایران و عضو انجمن عصب روانشناسی ایران می باشند که شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید.

خدمات:

 • تحریک صوتی و تصویری
 • روان درمانی در زمینه افسردگی و وسواس
 • مشاوره فردی
 • مشاوره خانواده

آدرس: تهران، بلوار اندرزگو، نبش خیابان سالاری، جنب مسکن دانش، پلاک 12

شماره تماس: 02122677257

دکتر آذرخت داوری

دکتر آذرخت داوری

دکتر آذرخت داوری دانشجو دکترا تخصصی روانشناسی می باشند. ایشان کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، کارشناس مطالعات خانواده و همچنین کارشناس خبرگزاری ها و رسانه می باشند که دارای پروانه اشتغال تخصصی ازسازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو خانه روانشناسان می باشند.

خدمات:

 • درمان اختلالات اضطرابی
 • زوج درمانی
 • درمان وسواس فکری
 • مشاوره پیش از ازدواج

آدرس: تهران، اتوبان ستاری، بلوار فردوس غرب، نرسیده به خیابان سازمان برنامه مرکزی، پلاک 495

شماره تماس: 02144943026

دکتر محمد پارسا عزیزی

دکتر محمد پارسا عزیزی

دکتر محمد پارسا عزیزی فارغ التحصیل رشته روانشناسی با شماره نظام پزشکی 4121 و دارای مدرک دکترا تخصصی در این زمینه هستند و امروزه به عنوان یکی دیگر از بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران بسیار خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • بازی های شناختی و نورتراپی
 • مشاوره ازدواج و خانواده
 • مشاوره فردی و رواندرمانی
 • درمان وسواس فکری

آدرس: تهران، ستارخان بین پل ستارخان و برق آلستوم، پلاک 656، واحد 3

شماره تماس: 02144242700

دکتر زهرا مایلی

زهرا مایلی
دانش آموخته رشته ارشد مشاوره دانشگاه الزهرا شماره نظام 30081 شماره پروانه اشتغال تخصصی11143

طرحواره درمانگر کودک و نوجوان
درمان اضطراب/افسردگی /بیش فعالی/بدرفتاری کودکان/وسواس / اختلالات یادگیری
درمان با رویکردهای موج سوم
و نورو تراپی با دستگاهtdcs
و بهترین نرم افزارهای شناختی دنیا
مترجم و نویسنده کتب در حوزه کودک و دارای چندین مقاله پژوهشی

تعرفه ها
مشاوره تلفنی و انلاین300ت
نیم ساعته
مشاوره حضوری350هزار تومان
دستگاه tdcs هرجلسه400

آدرس مرکز 1: پیروزی.پل چهارم زمزم شرقی.پ393 طبقه سوم

آدرس مرکز 2: پیروزی.خیابان افراسیابی پلاک449واحد4

شماره تماس:

09101427167

02133789214

02133814814

اینستاگرام: zahramayeli_psy

دکتر مریم چمن آرا

دکتر مریم چمن آرا

دکتر مریم چمن آرا کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و همچنین کارشناس روانشناسی عمومی است. ایشان مدرس کارگاه های مختلف و همچنین از اعضای سازمان روانشناسی و مشاوره در ایران محسوب می شوند و شما عزیزان در صورت نیاز می توانید با شماره های داده شده تماس گرفته و پس از تعیین وقت قبلی به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • درمان اختلالات و عقب ماندگی ذهنی
 • درمان بیماری اوتیستیک
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • درمان وسواس فکری

آدرس: تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، ابتدای بلوار مرزداران شمالی، پلاک 10

شماره تماس: 02144225566

دکتر الهام باقریان

دکتر الهام باقریان

دکتر الهام باقریان یکی از بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران هستند. ایشان کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستند و برگزاری کارگاه های آموزشی به صورت عمومی و تخصصی در زمینه خصوصیات شخصیت به زبان ساده، مکانیسیم های دفاعی و همچنین مهارت های زندگی را بر عهده داشته اند.

خدمات:

 • درمان وسواس فکری
 • خانواده درمانی
 • مشاوره شکست عاطفی
 • مشاوره طلاق

آدرس: تهران، یوسف آباد، خیابان اسدآبادی، خیابان 57

شماره تماس: 0218830568

کلینیک همراز

کلینیک همراز

کلینیک همراز دارای بهترین کادر پزشکی است و متشکل از مجرب ترین و متخصص ترین روانشناسان در زمینه های مختلف روانشناسی می باشد و هم اکنون آماده ارائه انواع خدمات روان درمانی و روانشناسی به مراجعین خود می باشد و شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به این مرکز مراجعه کنید.

خدمات:

 • درمان اختلالات عاطفی
 • زوج درمانی
 • درمان اختلالاتی مانند افسردگی
 • درمان وسواس فکری

آدرس: تهران، ستارخان، خیابان باقرخان، پلاک 85، واحد1

شماره تماس: 02166559104

ارتباط وسواس فکری و عملی

وسواس فکری و عملی از اختلالات روانشناختی است که بر ارتباط فکری و عملی افراد تأثیر می‌ گذارد. در این اختلال، افراد تمایل دارند فکرها و ایده‌ های خود را به طور مداوم تکرار کنند و عملیات تکراری را به طور مکرر انجام دهند. به نظر می‌ رسد که افراد با وسواس فکری و عملی نمی‌ توانند از فکر و عمل مکرر خود فاصله بگیرند و در بسیاری از مواقع برای آن‌ ها دشوار است تا این افکار و اقدامات را کنترل کنند.

وسواس‌ های فکری شامل افکار تند و ناخوشایند است که به طور مداوم و قوی در ذهن فرد حضور دارند. این افکار معمولاً درباره خطا کار بودن، خطر و ایجاد آسیب ممکن به خود و دیگران می‌ باشد. نمونه‌ هایی از این افکار شامل ترس از عفونت، ترس از سرقت، ترس از شناخت و عقاید دینی نادرست می‌ باشد.

وسواس‌ های عملی نیز شامل اقدامات تکراری و مکرر است که به صورت روتین در زندگی روزمره فرد حضور دارند. این اقدامات معمولاً با هدف کاهش اضطراب یا اجتناب از بروز ناگواری‌ هایی که فرد ترس انجام آن‌ ها را دارد، انجام می‌ شوند. برخی از نمونه‌ های این اقدامات شامل شستشو و شوینده‌ سازی مکرر دست، بررسی بیش از حد در مورد درستی انجام یک کار، چک کردن درب ها و پنجره‌ ها و تکرار رفتارهای دیگر می‌ باشد.

به طور کلی، وابستگی بین وسواس فکری و عملی به این چالش برانگیز است که به دلیل طبیعت مزاحم و محدود کننده آن ها، افراد می‌ توانند نتوانند به طور معمولی در فعالیت‌ های روزمره شرکت کنند و عملاً زندگی روزانه‌ شان تحت تأثیر قرار می‌ گیرد. درمان این اختلالات معمولاً شامل مشاوره روانشناختی، ترکیبی از درمان دارویی و روش‌ های روانشناختی می‌ شود تا بتواند بهبودی را برای افراد ایجاد نماید.

دلایل ایجاد وسواس فکری

عوامل مختلفی می تواند در ایجاد وسواس فکری در هر فردی دخیل باشد که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت:

 • عوامل ژنتیکی از والدین به فرزندان منتقل می شود و یکی از دلایل ایجاد وسواس فکری نیز می تواند ژنتیک افراد باشد.
 • عوامل رفتاری، توجه و تکرار زیاد آن در افراد مختلف به شکل های گوناگونی خود را نشان می دهد، مانند عادت به توالت رفتن و
  تجربیات شخصی، تصادفات یا از دست دادن عزیزان، تماس با مواد شیمیایی و حیوانات.
 • اختلالات بیولوژیکی و عصبی مانند عدم تعادل شیمیایی سروتونین در مغز نیز می تواند از دلایل دیگر ایجاد وسواس فکری در افراد باشد.
 • یکی دیگر از دلایل وسواس فکری تغییرات اساسی در زندگی و بار مسئولیت که می توان از آن ها بچه دار شدن، ازدواج، شروع کار جدید، سرمایه گذاری را نام برد.

دلایل ایجاد وسواس فکری

نکات لازم برای درمان وسواس فکری

درمان وسواس یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید زیرا از این طریق می تواند خود را از شر این اختلال و عواقب و مضرات آن نجات دهید. پس بهترین است روند درمان را جدی بگیرید و آن را با تمام دقت دنبال کنید. نکاتی برای درمان وسواس فکری وجود دارد و عبارتند از:

درمان شناختی-رفتاری: این درمان گاهی با دارو همراه است، زیرا اختلال وسواس فکری به عنوان یک اختلال روانی طبقه بندی نمی شود و اغلب یک بیماری ژنتیکی با اجزای رفتاری خاص نامیده می شود بنابراین، مشورت با یک درمانگر متخصص در بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در تهران می تواند به طور چشمگیری روند درمان را تسریع کند.

درمان قطعی وسواس یا کمک خود افراد امکان پذیر خواهد بود: با پیشرفت درمان، مسئولیت هدایت درمان به تدریج از درمانگر به فرد بیمار منتقل می شود و در این صورت انجام تمرینات کنترل علائم مهم ترین عامل در درمان قطعی اختلال وسواس فکری محسوب می شود.

اختلال وسواس فکری عملی (OCD) یک بیماری مزمن است: اختلال وسواس فکری نیز مانند یک بیماری مزمن است و درمان قطعی برای آن وجود ندارد و این بیماری همچنان می تواند در زمینه روانی افراد وجود داشته باشد که با این حال، جای نگرانی نیست و مانند سایر بیماری ها مانند آسم، آلرژی یا دیابت، افراد باید بیاموزند تا چگونه با درمان مناسب شرایط خود را مدیریت و کنترل کنند.

استفاده از دارو مفید است، اما یک درمان کامل نیست: استفاده از دارو، همانطور که توسط یک پزشک متخصص تعیین می شود، تنها بخشی از یک برنامه درمانی موفق است و درمان دارویی در بهترین حالت به طور متوسط ​​حدود 60 تا 70 درصد علائم را کنترل می کند و عوامل زیادی مانند عوارض جانبی و تفاوت های فردی باید در انتخاب داروی مناسب در نظر گرفته شود.

کلام آخر

اختلالات خلقی و وسواس نیز مانند سایر احساسات بدنی و همچنین مانند استرس و اضطراب، از مغز انسان ها سرچشمه می گیرند که این اختلالات روانی هستند و احساس وسواس فکری به صورت عملی بروز می کند و باعث ایجاد واکنش ها و رفتارهای تکراری در افراد می شود. وسواس فکری امروزه رایج و بسیار آزاردهنده هستند و بهتر است تا شما عزیزان در صورت نیاز، به بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران مراجعه کنید و به سرعت درمان خود را آغاز نمایید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، این سایت سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا