پزشکان

بهترین روانپزشک در تهران【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم بهترین روانپزشک در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و درمان خود را آغاز کنید. امروزه افراد به دلایل زیادی به روانپزشک مراجعه می کنند تا مشکلات خود را برطرف نمایند زیرا مشکلات می توانند ناگهانی باشند، مانند حملات پانیک، توهمات ترسناک، افکار خودکشی یا شنیدن صداها یا ممکن است طولانی مدت باشند، مانند احساس غم و اندوه، ناامیدی یا اضطراب که به نظر می رسد هرگز از بین نمی روند که در برخی موارد عملکرد روزانه بیمار مختل می شد و اختلال باعث می شد کنترل زندگی روزمره خود را از دست بدهد که در این صورت بهتر است تا افراد به روانپزشک با تجربه مراجعه کرده و درمان خود را آغاز کنند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله حمایت کنید.

روانپزشک کیست؟

روانپزشک پزشکی است که در زمینه روانپزشکی تخصص و تبحر دارد. روانپزشکی شاخه ای از علم پزشکی است که به تشخیص، پیشگیری، مطالعه و درمان اختلالات روانی اختصاص دارد و همچنین می تواند مشکلات جسمی و روانی را درمان می کند که البته به مسائل روانی فرد نیز می پردازد و در واقع مهمترین و اساسی ترین تفاوت روانپزشک با روانشناس این است که روانپزشک هم توانایی تشخیص و درمان بیماری های جسمی و هم توانایی تشخیص و درمان بیماری های روانی را دارد و می تواند برای بیمار دارو نیز تجویز کند.

لازم است بدانید که روانپزشک در یک تیم چند رشته ای کار می کند که ممکن است شامل روانشناسان بالینی، مددکاران اجتماعی، کاردرمانگران و کارکنان پرستاری باشد و همچنین روانپزشکان آموزش های گسترده ای در یک رویکرد روانی اجتماعی بیولوژیکی برای ارزیابی و مدیریت بیماری روانی دریافت می کنند.

ویژگی های بهترین روانپزشک در تهران

ویژگی های بهترین روانپزشک شامل موارد زیر است که عبارتنداز:

شنونده خوبی است: یک روانپزشک خوب به حرف های بیمارش خوب گوش می دهد و به احساسات او احترام می گذارد و بعد از خوب گوش دادن به حرف های او دارو تجویز می کند.

متواضع است و رابطه خوبی با بیمار ایجاد می کند: روانپزشک باید به بیمار اطمینان دهد که مشکلش با علم پزشکی قابل حل است و همچنین  بهترین روانپزشک در تهران مراحل درمان را به بیمار توضیح می دهد و اقداماتی را که باید در روند درمان انجام شود به بیمار اطلاع می دهد.

پرونده پزشکی بیمار را ذخیره کنید: یک روانپزشک خوب تمام داروهایی را که برای بیمار تجویز کرده و همچنین زمان مصرف و مدت مصرف بیمار را یادداشت می کند تا مطمئناً در ملاقات های بعدی آن ها را به خاطر بسپارد.

تجویز داروهای موثر: یک روانشناس خوب با داروها آشنایی دارد و عوارض و اثربخشی هر کدام را می داند و همچنین بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران می داند کدام دارو برای چه سنی و در چه شرایطی مناسب است.

زوایای زندگی یک فرد را بررسی می کند: یک روانپزشک خوب به جنبه های دیگر زندگی بیمار نگاه می کند و برای درک بهتر موضوع، در مورد تغذیه، ورزش، روابط و عوامل استرس زا از بیمار سؤال می پرسد و همه جوانب زندگی وی را مورد بررسی قرار می دهد.

ارجاع به سایر پزشکان: اگر مشکل بیمار خارج از حوزه تخصصی او باشد، بهترین روانپزشک در تهران به راحتی بیمار را به روانشناس یا پزشک دیگری ارجاع می دهد تا مشکل بیمار به طور کامل برطرف شود.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین روانپزشک در تهران در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح پزشک تخصص لازم را برای مشاوره دادن داشته باشد
📝  مهارت و تخصص دارای تخصص کافی باشد
❤️ برخورد با بیمار داشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
💰  هزینه طبق نوع بیماری ،تخصص و تجربه پزشک

شاخه های علم روانپزشکی

علم روانپزشکی یکی از شاخه‌ های علوم پزشکی است که به بررسی و درمان اختلالات روانی و روانشناختی در افراد می‌ پردازد. این شاخه علمی با تحلیل عملکرد نوروترانسمیترها و سیستم‌ های عصبی در بدن، ساختار و عملکرد مغز و همچنین عوامل عامل پژوهش‌ های بالینی و روانشناختی برای تشخیص اختلالات روانی در انسان می‌ پردازد.

شاخه‌ های مختلفی در روانپزشکی وجود دارد که به بررسی و درمان اختلالات خاصی می‌ پردازند. برخی از این شاخه‌ ها شامل روانپزشکی کودک و نوجوان، روانپزشکی بزرگسالان، روانپزشکی اجتماعی و روانپزشکی وابستگی است. هر یک از این شاخه‌ ها با توجه به نوع اختلال روانی و روانشناختی مورد بررسی، ارزیابی و درمان خاصی را تحت پوشش قرار می‌ دهند.

علم روانپزشکی درمان‌ های مختلفی را برای اختلالات روانی ارائه می‌ دهد. این درمان‌ ها می‌ توانند شامل درمان دارویی، مشاوره روان‌ شناختی، روان‌ درمانی، درمان ترکیبی و روش‌ های تکمیلی و جایگزین باشند. هدف اصلی این روش‌ ها، بهبود کیفیت زندگی فرد مبتلا به اختلال روانی و بهبود عملکرد اجتماعی و شغلی او است.

در کل، علم روانپزشکی با بررسی اختلالات روانی و روانشناختی در افراد و ارائه راهکارهای مناسب برای درمان آن‌ ها، به بهبود حالت روانی و ارتقاء کیفیت زندگی افراد می‌ پردازد. این شاخه علمی با ترکیب دانش پزشکی و روانشناسی، استراتژی‌ های درمانی و پژوهش‌ های علمی، سعی در بهبود روان و جسم افراد دارد.

10 تا از بهترین روانپزشک در تهران را بشناسید!

دکتر لیلا طهماسبی

دکتر لیلا طهماسبی

دکتر لیلا طهماسبی فوق تخصص روانپزشکی هستند.  وی به عنوان یکی از بهترین روانپزشک در تهران، دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی و فارغ التحصیل دوره پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان و همچنین فارغ التحصیل دوره تخصصی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران و انستیتو روانپزشکی تهران می باشند.

خدمات:

 • درمان اختلالات اضطرابی و افسردگی
 • درمان اختلالات وسواسی و تیک
 • درمان اختلالات دو قطبی و روانپریشی
 • درمان اختلالات کودکان

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین تر از ایستگاه مترو شریعتی، بن بس تر شریفی

شماره تماس: 02122223193

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه دارای بورد تخصصی مغز و اعصاب از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران و فارغ التحصیل دوره تخصصی روانپزشکی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران هستند. ایشان به عنوان یکی از بهترین روانپزشک در تهران با کلینیک های مختلفی همکاری کرده اند و امروزه در مطب شخصی خود به طبابت مشغول هستند.

خدمات:

 • درمان اختلالات روانپزشکی کودک و بزرگسال
 • مشاوره و روان درمانی
 • درمان درمان
 • نقشه برداری مغز

آدرس: تهران، میدان ونک، نرسیده به چهار راه جهان کودک، ساختمان پزشکان

شماره تماس: 02188673260

دکتر علیرضا جباری

دکتر علیرضا جباری

دکتر علیرضا جباری متخصص روانپزشکی هستند. وی یکی از بهترین روانپزشک در تهران محسوب می شوند که دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی و مدرک تخصص اعصاب و روان هستند و  همچنین مسئول مرکز درمان دارویی (MMT) بیمارستان و عضو سازمان نظام پزشکی کشور و یکی از اعضای انجمن علمی روان درمانی نیز هستند.

خدمات:

 • انجام و تفسير نوار و نقشه مغزي
 • حرکت مغناطیسی مغز
 • مشاوره بالینی
 • نوروفیدبک

آدرس: تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بعد از مرکز تجاری پالادیوم، کوچه شیرین

شماره تماس: 02122019364

دکتر فرامرز ذاکری

دکتر فرامرز ذاکری

دکتر فرامرز ذاکری متخصص بیماری های اعصاب و روان می باشد. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران و عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران می باشد که با شماره نظام پزشکی 90835 به مطب داری مشغول می باشند و امروزه به عنوان یکی دیگر از بهترین روانپزشک در تهران فعالیت می کنند و کمک بسیاری به افراد جامعه کرده اند.

خدمات:

 • اضطراب جدایی
 • درمان پرخاشگری
 • درمان تیک و لکنت زبان
 • شب ادراری

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از بلوار میرداماد، کوچه فلسفی، پلاک 5

شماره تماس: 02122260067

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی دارای بورد تخصصی مغز و اعصاب (روانپزشکی) از دانشگاه شهید بهشتی در سال 1393 بوده که توانسته با موفقیت کلینیک خود را به عنوان یکی از بهترین روانپزشک در تهران تأسیس کند و ایشان دو کتاب برای متخصصان با عنوان علائم در ذهن و سیناپس ترجمه و تالیف نموده اند.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • روان درمانی
 • روانکاوی
 • روان درمانی نوجوان

آدرس: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان ابتدای ب، پلاک 33

شماره تماس: 02126290954

دکتر منصور آگاهی

دکتر منصور آگاهی

دکتر منصور آگاهی متخصص روانپزشکی می باشند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی بوده و همچنین عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند و با شماره نظام پزشکی 98940 به طبابت در مطب شخصی خود مشغول هستند و اگر شما عزیزان به دنبال یکی از بهترین روانپزشک در تهران هستید، می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید.

خدمات:

 • مشاوره و روان درمانی
 • روانکاوی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از پمپ بنزین، ابتدای خسروی، پزشکان رازی، جنب مرکز روماتیسم ایران

شماره تماس: 02188334778

دکتر مسعود نامجو

دکتر مسعود نامجو

دکتر مسعود نامجو متخصص روانپزشکی می باشند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین روانپزشک در تهران دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی بوده و همچنین عضو انجمن علمی پزشکان ایران می باشند که با شماره نظام پزشکی 104095 به طبابت در مطب شخصی خود مشغول هستند.

خدمات:

 • درمان افسردگی و اضطراب
 • درمان اختلالات جنسی
 • تکنیک های شناختی و رفتاری کنترل خشم
 • درمان دارویی و غیر دارویی انواع اختلالات

آدرس: تهران، چهار راه پاسداران، ابتدای دولت، کوچه دیده، پلاک 3

شماره تماس: 02122773795

دکتر غلامحسین قائدی

دکتر غلامحسین قائدی

دکتر غلامحسین قائدی مدرک دکترا تخصصی روانپزشکی خود را  از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دریافت کرده اند. ایشان استادیار بالینی اعصاب و روان در دانشگاه شاهد و همچنین مدیر کل بهداشت و مشاوره دانشگاه شاهد می باشند و دارای مقالات پژوهشی متعددی هستند. ایشان عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران، عضو گروه پژوهشی خانواده و سلامت جنسی و همچنین عضو انجمن علمی سلامت خانواده ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • درمان اضطراب
 • تشخیص و درمان وسواس فکری
 • درمان استرس
 • درمان اختلالات خلقی

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، خیابان فاطمی غربی، پلاک 13

شماره تماس: 02166591724

دکتر ملیحه رمضانی مهر

دکتر ملیحه رمضانی مهر

دکتر ملیحه رمضانی مهر متخصص اعصاب و روان (روانپزشک) می باشند که در شهر تهران فعالیت می کنند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی می باشند و همچنین عضو سازمان نظام پزشکی ایران هستند که با شماره نظام پزشکی 132609 به طبابت می پردازند.

خدمات:

 • اختلالات شخصیت
 • درمان مشکلات جسمی مرتبط با علل روانی
 • درمان اختلالات پرخوری
 • تشخیص و درمان سردهای عصبی

آدرس: تهران، خیابان ملاصدرا، جنب بیمارستان بقیه الله، ساختمان صدرا

شماره تماس: 02186053476

دکتر فاطمه ابوال پورمفرد

دکتر فاطمه ابوال پورمفرد

دکتر فاطمه ابول پورفرد یکی از بهترین روانپزشک در تهران است. وی به عنوان یکی از بانوان موفق و پزشکان باسواد کشورمان دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی و همچنین عضویت در سازمان نظام پزشکی ایران هستند که شما عزیزان در صورت نیاز می توانید با ایشان مشورت کرده و مشکل خود را برطرف نمایید.

خدمات:

 • درمان دردهای جسمانی
 • زوج درمانی
 • روان درمانی و مشاوره
 • درمان سردرد، میگرن، سرگیجه

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، بالا تر از بیمارستان قلب، خیابان نبش

شماره تماس: 02186095194

هزینه استفاده از خدمات روانپزشکی 1402

متأسفانه نمیتوان به طور مستقیم به این سوال پاسخ داد زیرا هزینه استفاده از خدمات روانپزشکی در ایران توسط دولت تنظیم نمی‌ شود و هر متخصص می‌ تواند مبلغ دلخواه خود را برای خدمات ارائه شده اعلام کند. هزینه‌ ها ممکن است بسته به منطقه، تخصص، سطح تجربه و سایر عوامل متغیر باشند.

بنابراین، توصیه می‌ شود با مراجعه به متخصصان مختلف در ایران و استعلام قیمت‌ ها، اطلاعات دقیق‌ تری را درباره هزینه استفاده از خدمات روانپزشکی در ایران دریافت کنید. اما بر اساس آمار هزینه خدمات روانپزشکی در سال 1402 بین 300 الی 500 هزار تومان می باشد که این مبلغ بسته به نوع اختلال و درمان های لازم ممکن است متغیر باشد.

بیماری های تحت درمان روانپزشک

بیماری های تحت درمان روانپزشک به شرح زیر می باشد:

اختلال اضطرابی: این ترس بیش از حد است و مدام تکرار می شود که در این صورت بیمار حملات پانیک مکرر دارد و حمله پانیک یک احساس شدید نگرانی و ترس است که به طور ناگهانی ایجاد می شود و در عرض چند دقیقه به اوج خود می رسد که افراد برای درمان این بیماری می توانند به بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران مراجعه کنند.

اختلال شخصیت مرزی: اختلال شخصیت مرزی بر نحوه تفکر و احساس بیمار در مورد خود و دیگران تأثیر می گذارد و هنگامی که علائم شدید می شود، می تواند تأثیر زیادی بر زندگی روزمره داشته باشد.

اختلالات خوردن: انواع مختلفی از اختلالات خوردن وجود دارد و همه آن ها تأثیر منفی بر عادات غذایی، سلامت روان، احساسات و توانایی انجام کارها در زندگی روزمره دارند که انواع مختلف این اختلال شامل بی اشتهایی عصبی، پرخوری عصبی و اختلال پرخوری است که در بسیاری از بیماران مبتلا به این اختلالات، تمرکز بر وزن، فرم بدن و نوع غذا است.

توهم: توهم نشانه بیماری روانی است و امروزه بسیار شایع است که محققان دقیقاً نمی دانند چرا برخی افراد دچار توهم می شوند.

اختلال استرس پس از سانحه: بسیاری از مردم هنگام تجربه یک رویداد آسیب زا دچار استرس های شدید می شوند، اما با گذشت زمان و مراقبت از خود بهتر می شوند اما در غیر این صورت، افراد بهتر است تا به بهترین روانپزشک در تهران مراجعه کنند.

افسردگی: افسردگی یک اختلال خلقی است که با احساس غم، خشم یا از دست دادن مشخص می شود که با اندوهی که پس از از دست دادن عزیزانمان تجربه می کنیم متفاوت است و یک فرد افسرده معمولاً احساس تنفر از خود و عزت نفس پایین دارد.

اختلال دوقطبی: در هنگام افسردگی، بیمار احساس غمگینی و ناامیدی می کند و علاقه خود را به بسیاری از چیزها از دست می دهد و وقتی این حالت به شیدایی تبدیل می شود، او احساس سرخوشی، پر انرژی و به طور غیرمعمول تحریک پذیری می کند.

بیماری های تحت درمان روانپزشک

تفاوت روانشناس و روانپزشک

روانشناس و روانپزشک تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند که در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 • روانپزشکان به عنوان متخصصان مراقبت های بهداشتی دارای مجوز برای تشخیص، درمان و تجویز دارو برای بیماری های روانی هستند.
 • روانپزشک در یک بیمارستان بزرگ، مرکز توانبخشی، دانشگاه پزشکی، خانه های سالمندان یا بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در تهران  و روانپزشکی مشغول به کار هستند.
 • روانشناسان مجاز به تجویز دارو نیستند اما روان درمانی و تمرینات مناسب را برای درمان سلامت روان بیمار توصیه می کنند و این درمان ها و درمان هایی که انجام می دهند همه از طریق مشاهده دقیق و مشاوره با بیماران انجام می شود.
 • بهترین روانپزشک در تهران نه تنها باید در شناسایی علائم بیماری های مؤثر خوب باشد، بلکه باید دارای طیف وسیعی از ویژگی های مؤثر دیگر نیز باشد.

دلایل پیدایش بیماری های روانی

درباره دلایل پیدایش بیماری های روانی نمیتوان به یک علت خاص اشاره کرد، زیرا این بیماری ها نتیجه تعامل بین چندین عامل ژنتیکی، محیطی، فردی و اجتماعی هستند. برخی از عوامل مهم در پیدایش بیماری های روانی عبارتند از:

 1. عوامل ژنتیکی: ژنتیک و دارایی های ژنتیکی میتواند نقش مهمی در بروز بیماری های روانی داشته باشد. برخی از اختلالات روانی مانند اختلال شخصیت بدون روابط، افسردگی و اضطراب برای ارثی بودنشان شناخته شده اند.
 2. عوامل محیطی: محیط و شرایط اجتماعی، خانوادگی و فردی نقش مهمی در بروز بیماری های روانی ایفا می کنند. این عوامل می توانند شامل سوء مصرف مواد مخدر و الکل، استرس، سوء آموزش و شرایط اقتصادی نامساعد باشند.
 3. تجربیات زندگی: تجربیات زندگی نیز می تواند در بروز بیماری های روانی تاثیر داشته باشد. آسیب های جسمی و روانی، طلاق و از دست دادن عزیزان، تجربه خشونت و سوء استفاده جنسی می توانند عامل بروز بیماری های روانی باشند.
 4. عوامل فردی: اختلالات روانی نیز ممکن است نتیجه ویژگی های فردی و شخصیتی باشد. برخی از اختلالات روانی مانند اختلال شخصیت مرزی، وسواسی-جبری و پرخاشگری می توانند بر اثر ویژگی های فردی در بزرگسالی به وجود آیند.

به طور کلی، بیماری های روانی نیازمند ترکیبی از عوامل ژنتیکی، محیطی، تجربیات زندگی و ویژگی های فردی هستند. درک عوامل مختلف این بیماری ها میتواند در تشخیص و درمان این بیماری ها مفید باشد.

کلام آخر

روانپزشک متخصص در تشخیص و درمان بیماری های روانی است. روانپزشکان برای ارزیابی و درمان بیماری های روانی آموزش دیده اند و همچنین بیماران را بر اساس این که آیا علائم آن ها ناشی از یک بیماری جسمی، ترکیبی از بیماری های جسمی و روانی یا فقط یک بیماری روانی است، ارزیابی می کنند که شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانپزشک در تهران مراجعه کرده و مشکل خود را برطرف نمایید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، این سایت سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانپزشک در تهران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.9/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا