ازدواج

10 تا از بهترین مشاور ازدواج در تهران❤️【سال1403】⭐

اگر چه زوجین، زندگی مشترک را با عشق آغاز می‌کنند، اما معمولا غلبه احساسات بر عقل و منطق مانع شناخت واقعی آن‌ها از یکدیگر می‌شود. در حالی که بهترین مشاور ازدواج در تهران با انجام تست‌های مختلف روانشناسی و همچنین مصاحبه با زوجین، به بسیاری از مشکلاتی که در آینده با آن‌ها مواجه خواهند شد، آگاهی می‌یابد. مشاور در این جلسات تلاش می‌کند تا زوجین به تفاهم نسبی برسند و برای زندگی مشترک توام با عشق و درک متقابل آماده شوند. به این منظور، ما در این مقاله به هدف از مشاوره ازدواج، ویژگی‌های مشاور مجرب و مزایای مشاوره می‌پردازیم.

هدف از مشاوره ازدواج چه می‌باشد؟

مشاوره ازدواج، برای ارزیابی مهارت‌های زندگی مشترک، آمادگی زوجین برای ازدواج و ارزیابی همسانی بین آن‌ها، توسط بهترین مشاور ازدواج در تهران انجام می‌شود. او ابزارهای متنوعی را برای ارزیابی شخصیت و سلامت روان زوجین به کار می‌برد؛ از طرفی جلسات مشاوره‌ای با زوجین به صورت جداگانه برگزار می‌کند تا با اعتقادات، باورها، فرهنگ و انتظارات هر یک از آن‌ها در زندگی مشترک آشنا شود تا متوجه شود که زوج مناسبی برای هم هستند یا خیر؟

مشاور مجرب برای غربالگری اختلالات روانی از پرسشنامه شخصیت مینی (MINI -MMPI) استفاده می‌کند یا به کمک پرسشنامه NEO-PI شخصیت هر یک را از نظر برون گرایی، وظیفه شناسی و ثبات عاطفی بررسی می‌کند. همچنین با کمک پرسشنامه زناشویی انریش به بررسی کیفیت روابط زناشویی آن‌ها در آینده در 10 بعد مختلف از جمله: صمیمیت، وفاداری، رضایت جنسی و… می‌پردازد. مشاور ازدواج در نحوه مدیریت مالی نیز به زوجین یاری می‌رساند و در زمینه تنظیم بودجه برای تامین هزینه مسکن، غذا، پس انداز و… به آن‌ها آموزش های لازم را می‌دهد.

مشاور مجرب راهکارهای مدیریت خشم در مواقع استرس زا را به زوجین می‌آموزد و آموزش می دهد که چگونه از سرزنش و توهین به یکدیگر خودداری کرده و اختلافات خود را به روشی محترمانه حل کنند. از طرفی نظر آن‌ها را در مورد تمایل به فرزندآوری و نحوه تربیت فرزندان جویا می‌شود تا ارزیابی کند که آیا در آینده در این زمینه دچار اختلاف خواهند شد یا خیر؟ و راه حل‌های مناسب را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

هدف از مشاوره ازدواج چه می‌باشد؟

ویژگی‌های بهترین مشاور ازدواج در تهران

تخصص و تجربه: بهترین مشاور ازدواج در تهران در رشته روانشناسی، مشاوره خانواده یا مشاوره ازدواج در مقطع کارشناسی و بالاتر تحصیل کرده است. از طرفی دوره‌های آموزشی لازم در زمینه مشاوره خانواده را گذرانده و سابقه موفقی در زمینه حل مشکلات زناشویی دارد. او با مسائل و چالش‌های زوجین در برقراری ارتباط با یکدیگر و همچنین بروز خیانت از طرف یکی از زوجین و… آشنایی دارد و بهترین راهکارها را برای حل این تعارضات به کار می‌برد.

مهارت ارتباطی: مشاور ازدواج باید توانایی برقراری ارتباط موثر با زوجین را داشته باشد و دارای مهارت پرسشگری بوده و با پرسیدن سوالات دقیق به مشکلات و نیازهای زوجین پی ببرد. از طرفی او باید بتواند راهکارهای خود را به زبانی ساده و قابل فهم برای زوجین بیان کند و با برقراری روابطی دوستانه همواره پیگیر رفع مشکلات و اختلافات زوجین باشد. همچنین در صورت لزوم بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران را به آن ها معرفی کرده تا مورد بررسی دقیق‌تری قرار گیرند.

حفظ اسرار زوجین: تعهد مشاور ازدواج به حفظ اسرار زوجین موجب می‌شود که آن‌ها بدون ترس و نگرانی از افشای اسرارشان، به بازگو کردن گذشته خود و ناراحتی‌های جسمی و روانی تاثیرگذار بر زندگی زناشویی، اقدام کنند تا مشاور راه حل مناسب برای برون رفت از این ناراحتی‌ها را به آن ها ارائه دهد؛بنابراین مشاور باید حافظ اسرار زوجین باشد و آن‌ها را محرمانه نگه دارد.

همدلی و همدردی با زوجین: همدلی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاور ازدواج مجرب است. او باید احساسات زوجین را درک کند و از دیدگاه آن‌ها به مشکلات شان نگاه کند؛ بنابراین مشاور باید با دقت و بدون جانبداری یا قضاوت کردن به حرف‌های زوجین گوش دهد و با توجه به زبان بدن و لحن صدای زوجین به احساسات آن‌ها پی‌ ببرد.

10 تا از بهترین مشاور ازدواج در تهران را بشناسید!

دکتر فاطمه آزادمند

دکتر فاطمه آزادمند

دکتر فاطمه آزادمند یکی از بهترین مشاور ازدواج در تهران محسوب می شوند. ایشان مشاور فردی، روان درمان گر، مشاور ازدواج، کارشناس ارشد روانشناسی عمومی و همچنین کارشناس روانشناسی بالینی هستند که دارای پروانه استخدام تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و دارای سابقه کار در مراکز روانشناسی مختلف نیز هستند.

خدمات:

 • درمان مشکلات بین فردی
 • روان درمانی بزرگسالان و نوجوانان
 • زوج درمانی عاطفی
 • مشاوره ازدواج

آدرس: تهران، بزرگراه جلال آل احمد، مقابل کوی نصر، خیابان دکتر کاردان

شماره تماس: 09197879182

دکتر سمیه اسماعیلی

دکتر سمیه اسماعیلی

دکتر سمیه اسماعیلی داوطلب دکترا روانشناسی و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی است. وی یکی از بهترین روانشناسان ازدواج است که در مجلات و مجلات ISI مقاله نویسی کرده و همچنین مقالات مرجع در کنفرانس ها و مجلات علمی پژوهشی و تدریس کارگاه های دانش خود و رشد فردی را دارد.

خدمات:

 • درمان مشکلات فردی
 • روان درمانی بزرگسالان و نوجوانان
 • مشاوره ازدواج
 • روانکاوی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بین خیابان شیراز و شیخ بهایی، جنب بانک ملت

شماره تماس: 02188058254

دکتر زهرا بردن

دکتر زهرا بردن

دکتر زهرا بردن مشاور ازدواج، زوج درمانگر و مشاور فردی هستند. ایشان به عنوان یکی از بهترین مشاور ازدواج در تهران، کاندیدا دکترا تخصصی مشاوره، کارشناس ارشد مشاوره خانواده، نویسنده مقالات متعدد در حوزه روانشناسی و مدرس دانشگاه نیز محسوب می شوند.

خدمات:

 • درمان مشکلات فردی و بین فردی
 • روان درمانی بزرگسالان و نوجوانان
 • زوج درمانی عاطفی
 • مشاوره ازدواج

آدرس: تهران، خیابان مطهری، بعد از خیابان سرافراز، پلاک 235

شماره تماس: 02156145991

دکتر ندا گروسیان شاد

دکتر ندا گروسیان شاد

دکتر ندا گروسیان شاد دانشجو دکترا روانشناسی و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی است. وی عضو نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران است. شما عزیزان اگر به دنبال یکی از بهترین مشاور ازدواج در تهران هستید، می توانید با تعیین وقت قبلی به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • مشاوره قبل و بعد از ازدواج
 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، خیابان جمالزاده جنوبی، روبروی خیابان رشتچی، واحد 4

شماره تماس: 02166907479

دکتر طاهره تاجداری

دکتر طاهره تاجداری

دکتر طاهره تاجداری یکی دیگر از بهترین مشاور ازدواج در تهران هستند. ایشان کارشناس ارشد روانشناسی عمومی و مدرس کلاس های گروه سلامت و بهداشت روان در مراکز اجتماعی می باشد. دکتر تاجداری دستیار خانواده مرکز ایهیا و در حال حاضر عضویت در انجمن روانشناسی ایران، عضویت در انجمن دستیاران پزشکی، عضویت در انجمن روانشناسی سلامت و عضویت در انجمن روانشناسی اجتماعی را در کارنامه خود دارند.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی
 • مشاوره خانواده
 • مشاور و درمان گر کودکان و نوجوانان

آدرس: تهران، بلوار مرزداران، ساختمان داروخانه دکتر معین، طبقه 1

شماره تماس: 09384740914

دکتر سمیه ترکمان

دکتر سمیه ترکمان

دکتر سمیه ترکمان به عنوان یکی دیگر از بهترین  مشاور ازدواج در تهران، زوج درمان گر مشاور ازدواج و مشاور فردی نیز هستند. ایشان دانشجو دکترا تخصصی روانشناسی بوده و عضویت در انجمن علمی روانشناسی خانواده ایران و عضویت در انجمن روانشناسی آمریکا (APA) را نیز در کارنامه کاری خود دارند.

خدمات:

 • سوگ درمانی
 • طرحواره درمانی
 • مشاوره ازدواج
 • آموزش مهارت های فردی

آدرس: تهران، پاسداران، بوستان 9، ساختمان پرشکان میلاد، پلاک 119

شماره تماس: 02122783017

دکتر سمانه همتیان

دکتر سمانه همتیان

دکتر سمیه همتیان زوج درمان گر، مشاور ازدواج، مشاور خانواده و مشاور فردی، همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد و کارشناس روانشناسی است. وی دارای مدرک کار آموزی، سابقه همکاری در گروه روانشناسی نیکوکاران شریف و مدرک آموزش درمان گر شناختی رفتاری می باشد. شما عزیزان اگر به دنبال یکی از بهترین  مشاور ازدواج در تهران هستید، میتوانید به مطب شخصی ایشان مراجعه کنید.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • مشاوره فردی
 • مشاوره ازدواج
 • درمان افسردگی عاطفی

آدرس: تهران، گیشا، نبش خیابان هفدهم، پلاک 256

شماره تماس: 02186174690

دکتر بهمن حوری زاده

دکتر بهمن حوری زاده

دکتر بهمن حوری زاده دارای مدرک دکترا روانشناسی و مجوز تاسیس مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده، نایب رئیس انجمن هم افزایی مدیران مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده در سراسر کشور و همچنین عضو گروه روانشناسی پژوهشکده آموزشی هستند و به عنوان یکی دیگر از بهترین  مشاور ازدواج در تهران بسیار خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • روان درمانی اختلالات شخصیت
 • زوج درمانی
 • مشاوره طلاق و جدایی
 • مشاوره قبل از ازدواج

آدرس: تهران، بلوار فردوس شرق، طبقه سوم، ساختمان پزشکان رازی، پلاک 316

شماره تماس: 02144004981

دکتر آرزو کاظمی

دکتر آرزو کاظمی


دکتر آرزو کاظمی یکی از جوانان موفق و باسواد کشورمان محسوب می شوند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین  مشاور ازدواج در تهران، کارشناس ارشد روانشناسی عمومی و کارشناس روانشناسی بالینی بوده و همچنین دارای پروانه ای از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران نیز هستند.

خدمات:

 • مشاوره فردی و بین فردی
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی
 • مشاوره به اعضا گروه های مذهبی

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، ابتدای خیابان ستارخان، بلوار شهدای صادقیه شی مالی

شماره تماس: 02144297670

دکتر فرح فرداد

دکتر فرح فرداد

دکتر فرح فرداد دارای مدرک دکترا مشاوره و راهنمایی است و اکنون استادیار دانشگاه می باشد. وی محقق و پژوهشگر حوزه مطالعات خانواده و زوج، مترجم کتاب مبانی ازدواج و مشاوره خانواده، مشاور خانواده قوه قضائیه و همچنین از مشاوران مراکز مشاوره وزارتخانه است.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • مشاوره قبل و بعد از ازدواج
 • مشاوره فردی
 • مشاوره کودکان

آدرس: تهران، سعادت آباد، نبش خیابان بخشایش، پلاک 30

شماره تماس: 02122083578

مزایای مشاوره پیش از ازدواج

افزایش شناخت و فهم متقابل: بهترین مشاور ازدواج در تهران به زوجین کمک می‌کند تا با شناخت بهتر یکدیگر و آشنایی با نقاط قوت و ضعف خود و شریک زندگیشان درک بهتری از یکدیگر داشته باشند و در زندگی مشترک کمتر دچار اختلاف و چالش شوند.

درک توقعات و انتظارات: جلسات مشاوره به زوجین کمک می‌کند که با توقعات و انتظارات یکدیگر آشنا شوند و با بحث و گفت و گوی متقابل و همچنین راهنمایی‌های مشاور به انتظارات یکدیگر در زندگی مشترک احترام بگذارند و تلاش کنند که به توافق مشترکی در این زمینه برسند.

جلوگیری از مشکلات آینده: مشاور با بررسی باورها و اعتقادات زوجین، تفاوت‌های فرهنگی و فردی آن‌ها می‌تواند مشکلات احتمالی زوجین را در آینده پیش بینی کند و راه حل مناسبی برای مدیریت این مشکلات را ارائه دهد.

کاهش استرس و ایجاد انتظارات واقعی: شروع زندگی مشترک برای هر یک از زوجین با استرس‌ها و نگرانی‌هایی همراه است؛ زیرا آن‌ها شناخت کاملی از یکدیگر ندارند. مشاوره به آن‌ها کمک می‌کند تا بهتر با افکار، عقاید و انتظارات یکدیگر آشنا شوند و با آرامش بیشتری زندگی مشترک را آغاز کنند؛ از طرفی انتظارات واقع بینانه‌تری از زندگی مشترک داشته باشند.

مزایای مشاوره پیش از ازدواج

مراحل مشاوره بهترین مشاور ازدواج در تهران

مشاوره ازدواج با توجه به نوع مشکلات زوجین در چندین جلسه انجام می‌شود، اما معمولا حدود 6 تا 10 جلسه می‌باشد که شامل مراحل زیر است:

 1. بهترین مشاور ازدواج در تهران در جلسات اولیه با هریک از زوجین، جداگانه ملاقات می‌کند تا در مورد گذشته آن‌ها، اعتقادات، انتظارات و باورهای آن‌ها از زندگی مشترک و ازدواج، اطلاعات لازم را کسب کند.
 2. جلسات بعدی به صورت مشترک برگزار می‌شود و مشاوره با زوجین در مورد اختلاف نظرها، دیدگاه آن‌ها در مورد مسائل مالی و انتظاراتشان در مورد مدیریت مالی خانواده بحث و گفت و گو می‌کنند. همچنین درمورد توافق نظر آن‌ها در مورد فرزندآوری صحبت کرده و تلاش می‌کند، راهکارهای موثری برای ایجاد توافق بین زوجین بیابد.
 3. مشاور در مرحله بعدی با انجام تست‌های روانشناسی مختلف به ارزیابی شخصیت زوجین، همسانی آن‌ها و تعیین نقاط قوت و ضعف آن‌ها می‌پردازد و در صورت لزوم برنامه درمانی موثری را ارائه می دهد تا الگوی رفتاری منفی را در خود تغییر دهند.
 4. او در جلسات پایانی به زوجین کمک می‌کند تا تلاش کنند که اهداف مشترک خود را تقویت کنند و برنامه ریزی معقول و مناسبی را برای بودجه بندی مراسم عروسی و زندگی مشترک داشته باشند تا با بحران‌های مالی روبرو نشوند.

سخن پایانی

بهترین مشاور ازدواج در تهران در تحکیم روابط عاطفی زوجین و سلامت روان آن‌ها بعد از ازدواج نقش مهمی دارد. او با مشاوره‌های قبل از ازدواج به تفاوت‌های فکری، فرهنگی و اختلالات روحی و عاطفی آن‌ها پی می‌برد و به زوجین کمک می‌کند تا برای زندگی مشترک همراه با تفاهم آماده شوند و از اختلافات و کشمکش‌های روحی  و عاطفی که بر روابط زناشویی آن‌ها تاثیر منفی می‌گذارد، خودداری نماید. در بخش دیدگاه ها تجربه خود را از مراجعه به مشاور ازدواج با همراهان دیگر روانشناس تو در میان بگذارید. از همراهی شما ممنونیم.

5/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا