پزشکان

بهترین روانپزشک خانم در ونک【سال1403】 🌟+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین روانپزشک خانم در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه نموده و مشکلات خود را برطرف نمایید. روانپزشک متخصص و پزشکی است که در زمینه مشکلات جسمی و روحی فعالیت می کند و به مشکلات روانی و ذهنی فرد می پردازد. روانپزشک بیماری های جسمی و روحی را تشخیص داده و درمان می کند و برای بیماران دارو تجویز می کند، اما روانشناس حتی با مدرک دکترا هم حق تجویز دارو را ندارد. روانپزشکان انواع اختلالات و مشکلات روانی مانند اسکیزوفرنی، افسردگی، اختلال دوقطبی، توهم، اختلالات اشتها مانند بی اشتهایی و پرخوری را درمان می کنند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله یاری کنید.

روانپزشکی چیست؟

روانپزشکی شاخه ای از پزشکی است که به علت شناسی، علائم شناسی، طبقه بندی و تشخیص، پیشگیری، درمان و پیش آگهی اختلالات روانی می پردازد که علائم اصلی آن اختلال در رفتار انسان است. اختلال روانی سندرمی است که مشخصه آن یک اختلال بالینی قابل توجه در تنظیم شناختی، عاطفی یا رفتاری فرد است و بازتابی از تحریف فرآیندهای بیولوژیکی، روانی یا رشدی است که زیربنای کارکردهای روانشناختی دارد و
اختلالات روانی معمولاً با پریشانی و اختلال قابل توجه در فعالیت های اجتماعی، شغلی یا سایر فعالیت های مهم زندگی همراه است.

واکنش مورد انتظار یا مبتنی بر فرهنگ به استرس یا از دست دادن زندگی عادی، مانند مرگ یکی از عزیزان، یک اختلال روانی در نظر گرفته نمی شود. رفتار اجتماعی نامتعارف و پرخاشگری بین فرد و جامعه از اختلالات روانی نیست مگر اینکه این انحراف یا تعارض ناشی از انحراف در عملکرد روانی فرد باشد. روانپزشکان نیز پزشکی هستند که می توانند طیف وسیعی از آزمایشات آزمایشگاهی پزشکی یا روانشناختی و تست های وضعیت جسمی و روانی و همچنین صحبت با بیمار را انجام دهند که به تشخیص بیماری و درمان در بیمار کمک می کند.

آموزش بالینی روانپزشک را قادر می سازد تا رابطه پیچیده بین بیماری های عاطفی و سایر بیماری ها و رابطه با ژنتیک و سابقه خانوادگی را درک کنند، داده های پزشکی و روانشناختی را ارزیابی کنند، تشخیص دهند و با بیماران برای توسعه برنامه های درمانی کار کنند.

وظایف بهترین روانپزشک خانم در ونک

بهترین روانپزشک خانم وظایفی را بر عهده دارد که شامل موارد زیر می شود:

 • بهترین روانپزشک در تهران باید توصیه ها و راهنمایی های دیگری را به سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه دهد.
 • در صورت لزوم روانپزشک وظیفه دارد تا بیمار را به بیمارستان ارجاع داده و ادامه روند درمانی را طی کند.
 • روانپزشک باید برای بیماری های روانی ناگهانی و اورژانسی مراقبت های فوری ارائه دهد و به سلامت ان ها کمک کند.
 • بهترین روانپزشک خانم در ونک باید به بیمار کمک می کند تا سلامت روانی طولانی مدت خود را مدیریت کند.
 • در مورد تغییر سبک زندگی مشاوره صحیح ارائه دهد.
 • برای روانپزشک کار کردن با بیمار به تنهایی یا با شریک زندگی یا خانواده باید امکان پذیر باشد.

5 تا از بهترین روانپزشک خانم در ونک را بشناسید!

دکتر ونوس محمودی

دکتر ونوس محمودی

دکتر ونوس محمودی یکی از بهترین روانپزشک خانم در ونک محسوب می شوند. ایشان متخصص مغز و اعصاب بوده و فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران است و به عنوان روان درمان گر و زوج درمان گر با شماره نظام پزشکی 78911 طبابت می کنند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • درمان اختلالات اضطرابی و افسردگی
 • درمان اختلالات وسواسی و تیک
 • درمان اختلال دوقطبی و روان پریشی
 • روان درمانی

آدرس: تهران، ونک، خیابان ولی عصر شمالی، کوچه ولی نژاد، ساختمان پزشکان، پلاک 34

شماره تماس: 02188675317

دکتر محبوبه بیهقی

دکتر محبوبه بیهقی

دکتر محبوبه بیهقی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران، انستیتو روانپزشکی تهران و روانپزشک در زمینه کودک و نوجوان، بزرگسال، زوج درمانی، روان درمانی، درمان وسواس فکری و افسردگی است. شما عزیزان اگر به دنبال یکی از بهترین روانپزشک خانم در ونک هستید، می توانید با تعیین وقت قبلی به مطب ایشان مراجعه کنید.

خدمات:

 • مشاوره و روانشناسی کودک
 • زوج درمانی
 • درمان دارویی و غیر دارویی
 • مشاوره و روانشناسی برای افسردگی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، خیابان نوزدهم، طبقه سوم

شماره تماس: 02188878795

دکتر راحله هنری

دکتر راحله هنری

دکتر راحله هنری یکی دیگر از بهترین روانپزشک خانم در ونک هستند. ایشان متولد 1357 است و 15 سال سابقه مشاوره روانشناسی در زمینه های مختلف شخصی، افسردگی، اضطراب، اختلالات روانی، طرحواره های یونگ و مشاوره روانشناسی دارد. شما عزیزان می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نموده و تحت درمان قرار بگیرید.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • مشاوره طلاق
 • آموزش مهارت های زندگی
 • درمان دارویی

آدرس: تهران، میدان ونک، برج نگار، طبقه دهم

شماره تماس: 02188641455

دکتر فاطمه ابول پورمفرد

دکتر فاطمه ابول پورمفرد

دکتر فاطمه ابول پور مفرد متخصص و روانپزشک است. وی دارای مدرک دکترا طب کار و همچنین عضویت در سازمان نظام پزشکی ایران بوده و تا کنون خدمات بسیاری را به مراجعین خود ارائه داده اند و شما عزیزان در صورت لزوم به مطب ایشان مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرید.

خدمات:

 • درمان مشکلات روانی
 • زوج درمانی
 • درمان افسردگی شدید
 • درمان سردرد، میگرن، سرگیجه

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از بیمارستان قلب

شماره تماس: 02186095194

دکتر لیلا طهماسبی

دکتر لیلا طهماسبی

دکتر لیلا طهماسبی فوق تخصص روانپزشکی است. وی دارای دکترا حرفه ای پزشکی و فارغ التحصیل دوره پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی همدان و همچنین فارغ التحصیل دوره تخصصی مغز و اعصاب از دانشگاه علوم پزشکی ایران و انستیتو روانپزشکی تهران می باشد. ایشان یکی از بانوان موفق و باسواد کشورمان محسوب می شوند که در زمینه کاری خود بسیار خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان اختلالات خلقی
 • درمان سردرد های شدید
 • زوج درمانی
 • درمان دارویی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، جنب ایستگاه مترو شریعتی، بن بست شریفی

شماره تماس: 02122223193

انواع روانپزشکی

انواع مدل های روانپزشکی با فواید و توانایی های منحصر به فرد خود می توانند اختلالات روانی را درمان کنند و در این راه به شما کمک کنند. این مدل ها شامل موارد زیر می باشد:

روانپزشکی بزرگسالان: روانپزشکی بزرگسالان که به آن روانپزشکی عمومی نیز می گویند، برای درمان اختلالات روانی در بزرگسالان استفاده می شود. این درمان را می توان به عنوان نوعی آسیب شناسی نیز معرفی کرد که مزایای قابل توجهی در درمان اضطراب، افسردگی، دوقطبی، روان پریشی و اختلالات پانیک دارد.

روانپزشکی اختلال خوردن: امروزه بسیاری از افراد از اختلالات خوردن رنج می برند. اختلالات خوردن به بیماری های رایجی مانند پر خوری و بی اشتهایی اشاره دارد که می تواند منجر به مرگ انسان شود. روانپزشکی اختلال خوردن یکی از انواع مدل های روانپزشکی است که می تواند این اختلالات را درمان کند و شرایط بهتری را برای افرادی که از آن رنج می برند فراهم کند.

روانپزشکی اعتیاد: اعتیاد به مواد مخدر یکی از بیماری هایی است که در سراسر جهان شیوع بالایی دارد و می تواند منجر به بسیاری از اختلالات روانی شود. روانپزشکی اعتیاد یک روش درمانی مناسب و هدفمند برای درمان این نوع اختلال است. این روش موثر می تواند اثرات مفید زیادی در ترک اعتیاد به کوکائین، الکل، هروئین، قمار و حتی اعتیاد به فناوری های جدید داشته باشد.

روانپزشکی اورژانسی: به عنوان آخرین شاخه از مدل های روانپزشکی باید به روانپزشکی اورژانسی اشاره کرد که می تواند در مواقع اضطراری برنامه ریزی مناسبی برای پیشگیری از بروز افسردگی، روان پریشی و اعتیاد به مواد مخدر ارائه دهد.

داروهای روانپزشکی

داروهای روانپزشکی طبقه بندی شده است که در ادامه مقاله و برای آگاهی بیشتر شما عزیزان به بررسی آن ها پرداخته ایم:

داروهای ضد افسردگی: برای درمان افسردگی، اختلال هراس، اختلال استرس پس از سانحه، اضطراب، اختلال وسواس فکری اجباری، اختلال شخصیت مرزی و اختلالات خوردن استفاده می شود.

داروهای ضد روان پریشی: برای درمان علائم روان پریشی (توهم و هذیان)، اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی استفاده می شود.

آرام بخش ها و داروهای ضد اضطراب: برای درمان اضطراب و بی خوابی استفاده می شود.

قرص های خواب: برای شروع و حفظ خواب توسط بهترین روانپزشک خانم در تهران تجویز شده و استفاده می شود.

تثبیت کننده های خلق: برای درمان اختلال دوقطبی استفاده می شود.

محرک ها: برای درمان بیش فعالی استفاده می شود و توسط بهترین روانپزشک خانم در ونک تجویز می شود.

کلام آخر

سلامت روان موضوعی بسیار جدی و مهم است و در صورت عدم رسیدگی به موقع می تواند آسیب های بسیاری به ساختار خانواده یا زندگی فرد وارد کند. مراجعه به بهترین روانپزشک خانم در ونک می تواند کمک زیادی به ترمیم آسیب کند. روح انسان نیز مانند جسم او نیازمند مراقبت، پیشگیری از بیماری و درمان است، بنابراین اگر هر یک از علائم بیماری را مشاهده کردید یا احساس کردید مشکلی در افکار و احساسات شما وجود دارد، به مشاور مراجعه کنید یا یک روانپزشک برای جلسات روانشناسی درمان یا حتی استفاده از برخی داروها وضعیت روحی و روانی شما را بهبود می بخشد تا از بروز مشکلات جدی تر برای شما جلوگیری کند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانپزشک خانم در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا