پزشکان

بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران【سال1402】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران را به شما معرفی کنیم. معمولا خانواده ها آمادگی مقابله با این واقعیت را ندارند که عزیزانشان از بیماری روانی رنج می برند و این می تواند از نظر جسمی و روحی مضر باشد و باعث شود در برابر نظرات و قضاوت های دیگران احساس آسیب پذیری کنیم. اگر فکر می کنید ممکن است شما یا کسی که می شناسید مشکل سلامت روانی داشته باشید، مهم است که به یاد داشته باشید که باید به ایشان کمک کنید تا تحت درمان قرار بگیرد. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله یاری کنید.

اختلال اعصاب و روان چیست؟

بیماری روانی که به عنوان اختلالات سلامت روان نیز شناخته می شود، به طیف گسترده ای از مشکلات سلامت روان اشاره دارد، یعنی اختلالاتی که بر خلق و خو، طرز تفکر و رفتار شما تأثیر می گذارد. نمونه هایی از بیماری های روانی عبارتند از افسردگی، اختلالات اضطرابی، اسکیزوفرنی، اختلالات خوردن و رفتارهای اعتیاد آور است. بسیاری از افراد هر از گاهی با مشکلات روانی مواجه می شوند، اما یک مشکل سلامت روان زمانی به یک بیماری روانی تبدیل می شود که علائم و نشانه های مداوم باعث استرس مکرر شوند و بر توانایی شما برای عملکرد تأثیر بگذارند.

یک بیماری روانی می تواند شما را ناراضی کند و باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی روزمره شما مانند مدرسه، محل کار یا روابط شما شود. در بیشتر موارد، علائم را می توان با ترکیبی از دارو درمانی و گفتار درمانی مدیریت کرد و جالب است بدانید قرن هاست که با بیماران مبتلا به اختلالات روانی به شیوه ای کاملاً وحشیانه و بدوی رفتار می شود. این باور که عامل اختلالات روانی شیاطین و نیروهای متافیزیکی هستند، یک باور رایج بود.

روش متداول معالجه بیماران روانی این بود که وضعیت جسمی بیمار را چنان نامناسب می ساختند تا شیطان به زور از بدن او خارج می شد و از این رو بیمار را با آب جوش غسل می دادند، شلاق می زدند، گرسنگی می دادند و یا شکنجه می کردند. زیگموند فروید از اولین روانشناسانی بود که نیاز به روش های درمانی و رویکردی جهانی در این زمینه را احساس کرد و بر این اساس روانکاوی را ایجاد کرد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران مراجعه نمایید.

اختلال اعصاب و روان چیست؟

انواع بیماری های روانی خطرناک

بیماری های روانی جدی، اختلالات روانی، رفتاری و عاطفی هستند که در یک سال گذشته عود کرده و باعث مشکلات جدی عملکردی در زندگی می شوند. از انواع خطرناک بیماری های روانی یا جدی ترین بیماری های روانی می توان به اختلال دوقطبی، اختلال افسردگی اساسی، اسکیزوفرنی و اختلال اسکیزوافکتیو اشاره کرد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم:

 • اختلال اسکیزوافکتیو: این بیماری ترکیبی از اختلالات روان پریشی و خلقی است، یعنی می تواند هم علائم دوقطبی و هم علائم اسکیزوفرنی را داشته باشد.
 • افسردگی: علائم روان پریشی و افسردگی همزمان بروز می کنند و علائم روان پریشی، شیدایی و افسردگی با هم بروز می کنند.
 • افسردگی شدید: اگر دو هفته یا بیشتر غمگین هستید، نمی خواهید کاری انجام دهید، وزن زیادی از دست داده اید یا اشتها ندارید، نمی توانید خوب بخوابید، احساس بی قراری، خستگی و کمبود انرژی می کنید، به این فکر می کنید خودکشی احتمالاً افسرده هستید و باید به بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران مراجعه نمایید.
 • اختلال دوقطبی: افراد مبتلا به اختلال دوقطبی به طور مداوم علائم افسردگی و شیدایی را تجربه می کنند. فرد تقریباً هر روز احساس ناراحتی، تحریک پذیری و پوچی می کند. علائم شیدایی شامل سرخوشی یا تحریک پذیری زیاد، افزایش انرژی، پرحرفی، فراموشی، بی احتیاطی است و عدم نیاز به خواب و غیره افراد دوقطبی در معرض خطر بیشتری برای خودکشی هستند.
 • روان‌ گسیختگی: علائم اسکیزوفرنی شامل هذیان های مداوم، توهمات، اختلالات فکری و رفتاری و بی قراری شدید است. اسکیزوفرنی باعث مشکلات ادراک و رفتار می شود و زندگی فرد را مختل می کند.

5 تا از بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران را بشناسید!

دکتر متینا پورقاسم

دکتر متینا پورقاسم

دکتر متینا پورقاسم یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران محسوب می شود. ایشان فوق تخصص مغز و اعصاب، دستیار روانپزشک در تهران به مدت 4 سال، روانپزشک در کلینیک نور به مدت 14 ماه و پزشک در کلینیک درمان دارویی بوده اند.

خدمات:

 • درمان دارویی و غیر دارویی بیماران
 • تشخیص و درمان اختلالات خلقی
 • درمان سردرد های شدید
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، طبقه سوم

شماره تماس: 0218887953

دکتر نیما توکلی

دکتر نیما توکلی

دکتر نیما توکلی متخصص مغز و اعصاب در تهران است. وی دارای مدرک دکترا حرفه ای پزشکی و همچنین دارای مجوز دائمی پزشکی از وزارت بهداشت است که در حال حاضر یکی از اعضای سازمان نظام پزشکی ایران محسوب می شود و در صورت نیاز به یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران، می توانید به مطب ایشان در تهران مراجعه نمایید.

خدمات:

 • روان درمانی
 • درمان اختلالات مرتبط با مواد مخدر
 • مشاوره فردی
 • درمان وسواسی

آدرس: تهران، خیابان فجر، خیابان مطهری

شماره تماس: 02188816580

دکتر علیرضا جباری

دکتر علیرضا جباری

دکتر علیرضا جباری روانپزشک است. وی دارای مدرک دکترا حرفه ای پزشکی و مدرک تخصصی در رشته های اعصاب و روان و همچنین مسئول مرکز ترک اعتیاد (mmt) بیمارستان عضو سازمان نظام پزشکی کشور و عضویت در سازمان نظام پزشکی کشور است. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران بسیار خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره خانواده و قبل از ازدواج
 • آر تی ام اس
 • مشاوره کودکان و نوجوانان

آدرس: تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بعد از پالادیوم مال، کوچه شیرین

شماره تماس: 02122019364

دکتر بهمن شاه ویسی

دکتر بهمن شاه ویسی

دکتر بهمن شاه ویسی متخصص مغز و اعصاب است. وی دارای مدرک دکترا پزشکی و همچنین عضویت در سازمان نظام پزشکی ایران، عضویت در انجمن علمی روانپزشکان ایران و عضو انجمن روانپزشکی اروپا (EPA) است.

خدمات:

 • درمان افسردگی در دوران بارداری و بعد از زایمان
 • درمان اختلالات جنسی
 • تکنیک های شناختی و رفتاری برای کنترل خشم
 • درمان دارویی و غیر دارویی برای ترک سیگار

آدرس: تهران، رسالت، میدان نخجیر، میدان نخجیر، پلاک 1، پلاک 1، پلاک 1

شماره تماس: 0217709374

دکتر سعید محسنی توکلی

دکتر سعید محسنی توکلی

دکتر سعید محسنی توکلی یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران هستند. ایشان متخصص اعصاب و روان با مدرک دکترا پزشکی و عضو سازمان نظام پزشکی ایران و همچنین انجمن روانپزشکی و روان درمانی ایران است.

خدمات:

 • درمان انواع سردرد
 • درمان اختلال دوقطبی و روان پریشی
 • درمان اختلالات اضطرابی و بیش فعالی در کودکان
 • درمان و مشاوره اعتیاد

آدرس: تهران، میدان ونک، ضلع شمال شرقی، خیابان صانعی، پلاک 31

شماره تماس: 02188880786

علائم بیماری روانی شدید

بیماری های روانی شدید دارای علائمی می باشند که در ادامه به بررسی و توضیح آن ها خواهیم پرداخت:

 • اعتیاد به مواد مخدر: استفاده از مواد برای مقابله، مانند الکل یا مواد مخدر می تواند نشانه ای از یک مشکل سلامت روان باشد و مصرف مواد نیز می تواند به تشدید بیماری های روانی کمک کند که برای درمان بهتر است تا به بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران مراجعه شود.
 • احساس گناه یا بی ارزشی، بیماری روانی زمینه ای: افکاری مانند من یک شکست خورده هستم، تقصیر من است یا من بی ارزش هستم همگی نشانه‌ های احتمالی یک بیماری روانی مانند افسردگی هستند و اگر دوست یا عزیز شما خود را مورد انتقاد یا سرزنش قرار می دهد، ممکن است به کمک نیاز داشته باشد.
 • تغییر در رفتار یا احساسات: بیماری روانی می تواند با تغییرات ظریف در احساسات، افکار و رفتار فرد شروع شود. تغییرات مداوم و قابل توجه ممکن است نشانه این باشد که آن ها یک اختلال سلامت روان دارند یا در حال ابتلا هستند. اگر چیزی کاملاً درست به نظر نمی رسد، مهم است که مکالمه را برای کمک شروع کنید.
 • احساس اضطراب یا نگرانی: همه ما هر از گاهی نگران یا استرس می شویم، اما اگر نگرانی دائمی و مداخله گر باشد، اضطراب ممکن است نشانه ای از یک بیماری روانی باشد. سایر علائم اضطراب ممکن است شامل تپش قلب، تنگی نفس، سردرد، تعریق، لرزش، سرگیجه، بی قراری، اسهال یا بی قراری ذهنی باشد.
 • احساس افسردگی یا ناراحتی: علائم افسردگی شامل احساس غمگینی یا تحریک پذیری در چند هفته گذشته یا بیشتر، نداشتن انگیزه یا انرژی، از دست دادن علاقه به یک سرگرمی، یا گریه کردن دائمی است. احساس افسردگی با غم و اندوه متفاوت است و افسردگی پایدارتر و مخرب تر است.

کلام آخر

سیستم عصبی از مغز، نخاع و اعصاب تشکیل شده است، در واقع مرکز کنترل بدن است و هنگامی که این سیستم به خوبی کار می کند به ما امکان می دهد وظایف شخصی خود را در همه سطوح از راه رفتن، صحبت کردن و تنفس گرفته تا بلع انجام دهیم. اگرچه بسیاری از این عملکرد ها خودکار هستند و نیازی به تفکر ندارند، اما این سیستم به لطف اندام پیچیده ای که در مرکز آن قرار دارد به ما کمک می کند عمیقاً فکر کنیم.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا