کودک و نوجوان

بهترین روانپزشک کودکان در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین روانپزشک کودکان در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم. امروزه تعداد قابل توجهی از مردم به دلیل اضطراب یا افسردگی، عدم شادی یا نارضایتی در روابط شخصی، رفتارهای خود خرابکارانه، اجتناب از صمیمیت، بحران شخصی مرتبط با شکست عاشقانه، بیماری، مرگ یا حتی استرس در محل کار، به روانپزشک مراجعه می کنند. آنها همچنین ممکن است در مورد اهداف یا اهداف آینده خود نامطمئن باشند یا احساس کنند در زندگی گیر کرده اند.

روانپزشکی کودک چیست؟

طبق آمار، نزدیک به 20 درصد از کودکان و نوجوانان از مشکلات روانپزشکی رنج می برند. متأسفانه، این باور وجود دارد که بیماری های روانپزشکی فقط بزرگسالان را تحت تأثیر قرار می دهد. طیف وسیعی از کودکان از اختلالات روانپزشکی رنج می برند و در بیشتر موارد این کودکان شناسایی نمی شوند. بی توجهی به درمان این مشکلات در کودکان می تواند آینده آن ها را تیره و تار کند و آسیب های جدی به فرد و اطرافیانش وارد کند. این آسیب ها می تواند بر وضعیت تحصیلی، روابط اجتماعی و سلامت روان کلی این افراد در آینده تأثیر منفی بگذارد.

روانپزشک کودک و نوجوان متخصصی است که در این سن به تشخیص، درمان، پیشگیری و توانبخشی اختلالات روانپزشکی، اختلالات رشدی و اختلالات رفتاری می پردازد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانپزشک کودکان در تهران مراجعه نمایید.

روانپزشکی کودک چیست؟

تفاوت روانشناس و روانپزشک کودک

روانشناس کودک به کودک شما کمک می کند تا مهارت های مقابله ای مورد نیاز برای حل مشکلات و ایجاد عزت نفس را بیاموزد. او ممکن است روی «تفکر»، «توسعه» و نحوه «واکنش» خود تمرکز کند. اعتماد فرزندتان را جلب کنید تا بتواند افکار و احساسات خود را در فضایی امن بیان کند.
اما یک روانپزشک کودک اقداماتی را برای بهبود سلامت روان کودک انجام می دهد، اما معمولاً برای کمک به این امر از داروهایی استفاده می کند، نیازهای جسمی و روانی کودک شما را درک می کند و داروهایی را برای کمک به او تجویز می کند. او برای تعادل مغزی کودک شما دارو تجویز می کند. ویژگی های یک روانپزشک خوب را اینجا بخوانید.
یک روانپزشک کودک و یک روانشناس کودک وظایف متفاوتی دارند، اما هر دو به کودک شما کمک می کنند تا سلامت جسمی، عاطفی و روانی خود را حفظ کند.
روانشناسان با گذراندن دوره تخصصی مبتنی بر آموزش در زمینه رشد جسمی، ذهنی و عاطفی کودک، روش های مختلف روان درمانی و بازی درمانی کودکان و روش های فرزندپروری را می شناسند و دوره های تخصصی را در این زمینه گذرانده اند.
روانپزشکان یک دوره تخصصی پزشکی عمومی را می گذرانند و سپس در دوره تخصصی روانپزشکی تحصیل می کنند و در واقع با استفاده از دانشی که در زمینه پزشکی و مغز و ذهن دارند، علاوه بر مداخلات روان درمانی، دارو نیز تجویز می کنند.

5 تا از بهترین روانپزشک کودکان در ونک را بشناسید!

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه یکی از بهترین روانپزشک کودکان در ونک محسوب می شوند. ایشان متخصص اعصاب و روان بوده و  دارای بورد تخصصی اعصاب و روان از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران و فارغ التحصیل دوره تخصصی روانپزشکی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانب خشی تهران می باشند و همچنین همکاری با دانشگاه بین المللی پردیس دانشگاه تهران در تدریس دوره روا نپزشکی، همکاری با سازمان بهزیستی در امور کمسیون های بهزیستی معافیت روانپزشکی، همکاری با سازمان بهزیستی در امور کمسیو نهای روانپزشکی، همکاری با سازمان پزشک قانونی، همکاری با کلینیک روانپزشکی سپاه را در کارنامه کاری خود دارند.

ایشان همکاری در وییز سرپایی کلینیک ترکیت آموزش بیمارستان آموزشی – درمانی روانپزشکی و همکاری با وزارت راه و ترابری تهران به عنوان پزشک عمومی در فرودگاه هرآباد و کلینیک شهید کلانتری تهران را داشته و اکنون عضو انجمن روانپزشکان ایران، عضو انجمن رواندرمانی ایران، عضو اصلی کمیته‌های جنسی انجمن روانپزشکان ایران، عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران و عضو انجمن روان درمانی ایران می باشند.

خدمات:

 • بیش فعالی
 • اوتیسم
 • بررسی افت تحصیلی
 • درمان تیک عصبی

آدرس: تهران – میدان ونک – نرسیده به چهارراه جهان کودک – ساختمان پزشکان

شماره تماس: 02188673260

دکتر مهدی بینا

دکتر مهدی بینا

دکتر مهدی بینا فوق تخصص روانپزشکی اطفال از دانشگاه شهید بهشتی و متخصص روانپزشکی از دانشگاه تهران می باشند که دارای مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد در زوج درمانی و خانواده درمانی از استرالیا هستند. ایشان عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی، ریاست بیمارستان امام حسین علیه السلام، موسس و رئیس انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران، مدیر انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران، روانپزشک متخصص بیمارستان طالقانی و موسس بخش روانپزشکی کودک و نوجوان بیمارستان طالقانی هستند.

ایشان متخصص روانپزشک بیمارستان روانپزشکی تهران بوده و تدریس دوره ها و کارگاه های آموزشی مختلف برای دانشجویان و متخصصین و نگارش و چاپ مقاله در مجله های معتبر و تألیف چندین جلد کتاب را بر عهده داشته و اکنون عضو نظام پزشکی ایران، عضو انجمن روانپزشکی ایران و عضو انجمن روانشناسی و مشاوره استرالیا هستند.

خدمات:

 • خانواده درمانی
 • زوج درمانی
 • تضاد زوجین
 • مشاوره پیش از ازدواج

آدرس: تهران – خیابان خواجه عبدالله انصاری – ساختمان پزشکان رضا – طبقه 1

شماره تماس: 02122865644

دکتر سیده مریم موسوی

دکتر سیده مریم موسوی

دکتر سیده مریم موسوی مشاور فردی، روانشناس کودک، کارشناس ارشد مشاوره و کارشناس مشاوره و راهنمایی از دانشگاه علامه طباطبایی هستند. ایشان دارای پروانه ای از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با شماره 1422309، دارای مدرک مربیگری مهارت های زندگی از دانشگاه تهران، دارای گواهینامه درمان بر پذیرش و پذیرش (ACT)، گواهینامه درمان پویشی کوتاه مدت کودک و نوجوان(STDBM) و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو خانه روانشناسان و حرف یاورانه نیز می باشنتد.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • درمان استرس
 • مشاوره کودک و نوجوان
 • درمان بیماری، افسردگی

آدرس: تهران – میدان رسالت – نرسیده به چهارراه سبز – روبروی مسجد حجتیه – پلاک 682

شماره تماس: 09221522426

دکتر سیما نوحی

دکتر سیما نوحی

دکتر سیما نوحی متخصص اعصاب و روان است که مطب خود را با شماره سامانه پزشکی 53112 اداره می کند. دوستان عزیز می توانند در صورت نیاز به مطب شخصی ایشان مراجعه کرده و درمان خود را شروع کنند.

خدمات:

 • مدیریت در روابط عاطفی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • درمان دارویی کودکان
 • درمان اختلال دوقطبی

آدرس: تهران – میدان ونک – خیابان ملاصدرا – بعد از شیخ بهایی

شماره تماس: 02188050435

دکتر ایران صادقی

دکتر ایران صادقی

دکتر ایران صادقی داوطلب دکتری روانشناسی عمومی و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی است. وی مقالات متعددی در زمینه روانشناسی به رشته تحریر درآورده است و در حال حاضر عضو سازمان روانشناسی و مشاوره ایران و همچنین عضو لژیون پزشکان کنگره 60 می باشد.

خدمات:

 • تست برای ارزیابی و تشخیص اختلالات مغزی
 • مشاوره فردی
 • تشخیص و درمان اختلال دوقطبی
 • مشاوره ازدواج و خیانت

آدرس: تهران، بالاتر از میدان پونک، سمت راست کوچه رمضانی، پلاک 24

شماره تماس: 09337800932

علائم رفتاری کودکان نیازمند به روانپزشک

علائم رفتاری کودکان نیازمند به روانپزشک به شرح زیر می باشد:

 • علائم خود آزاری: سوختگی، خراش، جای زخم روی پوست دست و صورت از جمله علائمی است که والدین باید جدی بگیرند. گاهی می شنوید که بچه های ناامید می گویند می خواهند بمیرند.
 • کلمات غیر معمول با اسباب بازی: والدین فکر می کنند آنچه کودکان می گویند جدی نیست. در حالی که کودکانی که از دنیای واقعی دور هستند و نمی توانند احساسات خود را به درستی بیان کنند، به جای صحبت مستقیم در مورد موضوع، با اسباب بازی های خود صحبت می کنند.
 • تغییر ناگهانی در رفتار: یکی از مهم ترین دلایلی که کودک نیاز به روانشناسی کودک دارد، تغییر ناگهانی رفتار است. والدین توجه داشته باشند که اگر رفتار کودکشان غیرعادی شود یا اشتها و خواب او کم شود، برای کودک مشکل ایجاد می شود و لازم است از مشاور کودک کمک بگیرند.
 • رفتار ظاهری پرخاشگرانه و تنش زا: رفتار پرخاشگرانه، گریه بلند و طولانی مدت، تحریک پذیری شدید و غیرقابل کنترل از جمله رفتارهایی است که نشان دهنده شکل گیری اختلال در کودکان است. گاهی اوقات کودک شما و والدینتان را لگد می زند.

انواع اختلالات اضطرابی در کودکان

در اینجا نمونه هایی از انواع مختلف اختلالات اضطرابی آورده شده است:

 • ترس از دوری بیش از حد از والدین (اضطراب جدایی)
 • داشتن ترس شدید از یک چیز یا موقعیت خاص، مانند سگ، حشرات، یا رفتن به پزشک (فوبیا)
 • ترس شدید از مدرسه و مکان هایی که افراد در آن هستند (اضطراب اجتماعی)
 • بسیار نگران آینده و چیزهای بد (اضطراب عمومی)
 • داشتن دوره‌های مکرر ترس ناگهانی، غیرمنتظره و شدید همراه با علائمی مانند تپش قلب

کلام آخر

برای همه والدین، آشنایی با کودک در حال رشد و آگاهی از مسائل روحی و روانی او یکی از با ارزش ترین و دشوارترین جنبه های تربیتی محسوب می شود و به عنوان والدین می خواهند نگرش فرزند شما را نسبت به دنیا بدانند و بتوانند یاد بگیرند. مهارت های جدید را به او بیاموزید و به او یاد دهید که چگونه احساسات خود را مدیریت کند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، این سایت سعی بر این دارد تا شما را با بهترین روانپزشک کودکان در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا