اعتیاد

بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در تهران【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و خود را درمان کنید. اعتیاد به نوعی حالت رفتاری تلقی می شود که به دلیل بی ثباتی روحی و یا مصرف برخی مواد شیمیایی، افراد در کنترل اراده و خواسته های خود دچار ضعف می شود و به همین دلیل رفتارهای خاصی را تکرار می کند. به طور کلی اعتیاد نوعی بیماری مزمن و غیر قابل سرایت به دیگران است و به اعصاب مربوط می شود که در اثر عواملی مانند سبک زندگی، تغذیه و شرایط اجتماعی و اقتصادی ایجاد می شود. بهتر است افراد در صورت داشتن اعتیاد و برای ترک اعتیاد یا درمان آن، به پزشک متخصص مراجعه نمایند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

اعتیاد چیست؟

اعتیاد حالتی است که در آن فرد به دلایل روانی یا مصرف مواد شیمیایی دچار ضعف اراده در کنترل تکرار اعمال خود می شوند. اگر چه ضعف اراده به خودی خود بیماری نیست، اما به دلیل عوارضی که برای سیستم عصبی مرکزی فرد ایجاد می‌ شود، بیماری محسوب شده و این بیماری با ایجاد اختلال در کنترل سیستم رفتاری، باعث تکرار این رفتار می‌ شود.

بیماری اعتیاد مدارهای عصبی مربوط به سیستم، انگیزه و حافظه را در مغز مختل می کند و اختلال در این سیستم ها در مغز عوارض بیولوژیکی، فیزیولوژیکی، اجتماعی و روانی را به دنبال دارد. به فردی که درگیر این اختلال عصبی است، معتاد به مواد مخدر می گویند. بررسی اعتیاد به عنوان یک عارضه روانی، اجتماعی و اقتصادی از دیدگاه علوم پزشکی، روانشناسی و جامعه شناسی و نیز از نظر فلسفه، حقوق، اخلاق و دین انجام می شود.

لازم نیست فرد از نظر جسمی به یک ماده وابسته باشد تا معتاد محسوب شود. آن ها می توانند روزها را بدون نوشیدن الکل یا مواد مخدر بگذرانند، اما وقتی به اجبار ذهنی تسلیم می شوند، همیشه کنترل مصرف خود را از دست می دهند. اعتیاد می‌ تواند منجر به عواقب ویرانگر، تغییر شخصیت به حالت مستی یا پر خوری شود و در نهایت برای ساعت‌ ها، روزها یا حتی هفته‌ ها طول بکشد.

انواع اعتیاد

اعتیاد انواع مختلفی دارد که در ادامه مقاله و برای آگاهی بیشتر شما عزیزان به آن ها می پردازیم:

اعتیاد رفتاری: این نوع اعتیاد شباهت هایی به اعتیاد شیمیایی دارد، اما هنوز در جامعه پزشکی تردید هایی وجود دارد که آیا انجام یک رفتار خاص می تواند منجر به اعتیاد واقعی شود یا خیر. اعتیاد رفتاری شامل تکرار و اجبار مداوم یک رفتار است  و اعتیاد به خرید، اعتیاد به بازی های رایانه ای، اعتیاد به قمار و اعتیاد جنسی نیز از انواع اعتیاد های رفتاری هستند. افراد در صورت اعتیاد می توانند از بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در تهران مشورت و کمک بخواهند.

اعتیاد شیمیایی: این نوع اعتیاد به عنوان بدترین نوع اعتیاد شناخته می شود و در واقع همان اعتیاد به مواد مخدر است. در حال حاضر راه های زیادی برای پیشگیری از اعتیاد وجود دارد، اما مردم با وجود آگاهی از عوارض و مضرات اعتیاد، باز هم از این بلای خانمان سوز رنج می برند. یکی از مهم ترین انواع اعتیاد به مواد مخدر اعتیاد به تریاک، شیشه، هروئین، کوکائین، حشیش و انواع مشروبات الکلی است. صحبت در مورد آن کمی دشوار است زیرا هنوز بین اعتیاد و وابستگی به مواد مخدر سردرگمی وجود دارد و علاوه بر مواردی که ذکر کردیم، آمفتامین، نیکوتین و متافتامین نیز می توانند اعتیاد آور باشند. افراد در صورت اعتیاد به مواد مخدر، می توانند به بهترین مرکز مشاوره ترک اعتیاد مراجعه کرده و درمان خود را آغاز کنند.

برخی از اهداف مراکز ترک اعتیاد در جدول زیر لیست شده است:

🥇 ایجاد فضا و محیط مناسب محیطی که شخص معتاد احساس تحقیر شدگی و مجرم بودن نداشته باشد و با آن مانند یک انسان عادی و بیمار که نیاز به درمان دارد، رفتار شود.
📝 دوری افراد از مواد اعتیاد آور دومین مورد از اهداف کمپ ترک اعتیاد قرار گرفتن شخص در محیطی است که عاری از هر گونه مواد اعتیاد آور باشد .
❤️امکان دیدار و ملاقات سومین مورد، فراهم آوردن محیطی مساعد برای زندگی بیمار برای مدت کوتاه و فرصت ملاقات با دوستان و آشنایان .
💰 آموزش مهارت های ارتباطی یکی دیگر از اهداف کمپ ترک اعتیاد، آموزش مهارت های ارتباطی و بیان مشکلات و احساسات می باشد

راه های پیشگیری از اعتیاد

راه هایی برای پیشگیری از اعتیاد وجود دارد که عبارتند از:

 • آگاهی از مضرات و پیامدهای اعتیاد: برای پیشگیری از اعتیاد باید همه افراد جامعه از مضرات و پیامدهای زیانبار هر ماده اعتیاد آور مطلع شوند. بسیاری از مردم به این دلیل معتاد می شوند که در تبلیغات تجاری معتقدند که برخی از مواد اعتیاد آور نیستند.
 • افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس: عزت نفس پایین و اعتماد به نفس پایین ریشه در تجربیات دردناک دوران کودکی و رویدادهای بد یا بیماری در بزرگسالی دارد. عزت نفس پایین باعث می شود افراد در دام هایی مانند اعتیاد بیفتند.
 • تعیین اهداف مشخصی در زندگی و داشتن زندگی سالم: بیکاری و زندگی بی هدف و سبک زندگی ناسالم انسان را به سمت اعتیاد سوق می دهد و از طرفی زندگی مفید، رضایت بخش و سالم از اعتیاد جلوگیری می کند.
 • دانستن نکات پیشگیری از اعتیاد: اگر شما یا یکی از اعضا خانواده یا یکی از نزدیکانتان به این بیماری مبتلا هستید، بهترین راه برای درمان و پیشگیری از پیشرفت اعتیاد مراجعه به مشاور متخصص و روانشناس است. این مشاور دانش لازم را در مورد مهارت های مختلف زندگی، حمایت موثر و سبک زندگی سالم به شما می دهد.
 • آگاهی از سیر تکاملی اعتیاد: اعتیاد به تدریج و نه ناگهانی ظاهر می شود. بیشتر مردم برای سرگرمی و کنجکاوی یا برای فرار موقت از درگیری ذهنی شروع به مصرف مواد می کنند. به تدریج و با مصرف منظم، به مرور زمان کمیت و دفعات مصرف افزایش می یابد، فرد در دام اعتیاد گرفتار می شود. با پیشرفت اعتیاد، فرد معتاد قادر به انجام وظایف روزمره نیست و ارتباط آن ها مختل می شود و آگاهی و اعتقاد به سرعت و پیشرفت اعتیاد می تواند بازدارنده باشد.

مزایای مراجعه به بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در تهران

مراجعه به روانپزشک برای ترک اعتیاد می‌ تواند به شما در بسیاری از جوانب زندگی کمک کند. در ادامه به برخی از مزایای مراجعه به روانپزشک ترک اعتیاد اشاره می‌ کنیم:

 1. تشخیص درست: روانپزشکان متخصص در تشخیص اعتیاد و تعیین سطح آن به شما کمک می‌ کنند. آن ها با استفاده از ابزارها و معیارهای مشخص، علل و عوامل مؤثر در اعتیاد شما را تحلیل می‌ کنند و برنامه درمانی مناسب را برای شما تعیین می‌ کنند.
 2. درمان چند رویکردی: روانپزشکان معمولا از رویکردهای مختلف درمانی استفاده می‌ کنند. این شامل درمان دارویی، مشاوره روانشناختی، درمان رفتاری، و درمان‌ های جایگزین مانند آرامش‌ بخشی و تکنیک‌ های تنفسی است. این ترکیب متداول درمان‌ ها می‌ تواند به شما در ترک اعتیاد کمک کند و احتمال موفقیت را بالا ببرد.
 3. پشتیبانی روانی: درمان اعتیاد نه تنها مربوط به فیزیکی بودن مشکل است، بلکه جنبه‌ های روانی و روحی نیز دارد. روانپزشکان متخصص در ارائه پشتیبانی روانی به شما در طول فرایند ترک اعتیاد مهارت دارند. آن ها می‌ توانند به شما کمک کنند تا با تغییر رفتارهای ناسالم، بهبود روابط خانوادگی و اجتماعی، و بهبود کیفیت زندگی در طول مسیر ترک اعتیاد دست یابید.
 4. مدیریت عوارض جانبی: در صورت استفاده از داروهای درمانی برای ترک اعتیاد، ممکن است عوارض جانبی بروز کند. روانپزشکان متخصص در مدیریت این عوارض جانبی می‌ توانند به شما کمک کنند. آن ها ممکن است دوز دارو را تنظیم کنند، داروهای جایگزین را تجویز کنند یا راهکارهای دیگری را برای کاهش عوارض جانبی ارائه دهند.

مراجعه به روانپزشک ترک اعتیاد می‌ تواند به شما در ترک اعتیاد کمک کند و به شما ابزارها و راهکارهای لازم برای بهبود و مدیریت اعتیاد را بدهد. همچنین، این مراجعه می‌ تواند به شما در بهبود کیفیت زندگی و روابط شخصی کمک کند.

10 تا از بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در تهران را بشناسید!

مرکز ترک اعتیاد نورو کمپ

مرکز ترک اعتیاد نورو کمپ

مرکز ترک اعتیاد نورو کمپ  با داشتن محیط آرام و دلنشین و حضور تیم درمانی مجرب و حرفه ای خدمات منحصر به فرد برای افراد مبتلا به مشکل اعتیاد ارائه می دهد. این مجموعه دارای مجوز رسمی سازمان بهزیستی کل کشور و سابقه بیش از ده ساله می باشد.

خدمات

 • ترک انواع مواد مخدر محرک و مواد توهم زا
 • ارائه جلسات هفتگی
 •  درمان روانشناختی و روانپزشکی
 • کلاس های آموزشی
 • تقویت جسمانی،

آدرس:

تهران، پاسداران، خیابان گل نبی ، خیابان ناطق نوری جنوبی ، کوچه لاجوردی غربی ، پلاک 22

تلفن تماس:

22890020

09123709242

وب سایت: norocamp.com

دکتر مهدی امانی

دکتر مهدی امانی

دکتر مهدی امانی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی است. وی دارای مجوز کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، کارشناس امور روانشناسی از وزارت بهداشت، مشاور بالینی و مربی مهارت های زندگی در تهران می باشد. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در تهران بسیار خوش درخشیده است.

خدمات:

 • مشاور فردی
 • مشاور خانوادگی و ازدواج
 • ترک اعتیاد
 • تقویت اعتماد به نفس

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار پاکنژاد، بالاتر از دریا، پلاک 11، ساختمان پارسا، واحد 10

شماره تماس: 02188687126

دکتر مهناز صادقی

دکتر مهناز صادقی

دکتر مهناز صادقی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی می باشد. ایشان سرپرست و عضو کمیته روانشناسان مراکز درمان سو مصرف مواد صنف تهران بوده که برگزار کننده کارگاه های مختلف در تهران نیز می باشند. دکتر صادقی اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و همچنین عضو انجمن روانشناسی ایران هستند که شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره خانواده
 • درمان اعتیاد
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، بین خیابان سوم و چهارم نیروی هوایی، پلاک 93

شماره تماس: 02177423612

دکتر شهلا اشرفی

دکتر شهلا اشرفی

دکتر شهلا اشرفی یکی از بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در تهران هستند. ایشان کارشناس ارشد روانشناسی شخصیت می باشند و دارای 15 سال سابقه کار مشاوره در زمینه های خانواده، افسردگی، تغذیه و زوج بوده و در زمینه تخصص خود بسیار موفق بوده و خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره خانواده
 • زوج درمانی
 • مشاوره اعتیاد

آدرس: تهران، خیابان کارگر جنوبی، خیابان لبافی نژاد غربی، پلاک 229

شماره تماس: 02166122087

دکتر زهرا خلوصی

دکتر زهرا خلوصی

دکتر زهرا خلوصی یکی از روانشناسان موفق کشورمان هستند. ایشان دانشجو دکترا تخصصی روانشناسی بوده و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی و همچنین کارشناسی علوم تربیتی نیز می باشند و لازم است بدانید که ایشان دانش آموخته دانشگاه علامه طباطبایی تهران هستند.

خدمات:

 • مشاوره نوجوان
 • موسیقی درمانی
 • بازی درمانی
 • درمان اعتیاد

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، روبروی بیمارستان دی، کوچه دوم

شماره تماس: 02188323080

دکتر شیما جراحی

دکتر شیما جراحی

دکتر شیما جراحی دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی می باشند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در تهران، دارای پروانه استخدام تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و همچنین عضو نظام روانشناسی و مشاوره ایران نیز هستند و با شماره نظام پزشکی 13166 به طبابت در مطب شخصی خود مشغول هستند.

خدمات:

 • مشاوره و زوج درمانی
 • درمان اختلالات و تعارضات زناشویی
 • پیشگیری از طلاق عاطفی
 • مشاور اعتیاد

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان کلاهدوز، مابین دیباجی جنوبی و اختیاریه جنوبی، پلاک 109

شماره تماس: 02122594950

دکتر فاطمه زاهد نیا

دکتر فاطمه زاهد نیا

دکتر فاطمه زاهد نیا کارشناس ارشد روانشناسی شخصیت و همچنین کارشناس روانشناسی عمومی در تهران است. وی دارای مجوز استخدام تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و به عنوان یکی از بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در تهران بسیار خوش درخشیده است.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • مشاوره قبل از ازدواج
 • تشخیص و درمان بیش فعالی کودکان
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار پاکنژاد، بالاتر از تقاطع بلوار دریا، جنب خروجی نیایش

شماره تماس: 02188687126

دکتر بابک ساسانی

دکتر بابک ساسانی

دکتر بابک ساسانی کاندیدا دکترا تخصصی روانشناسی تربیتی و همچنین کارشناس ارشد روانشناسی بالینی می باشند. ایشان همکاری با مراکز ترک اعتیاد، مراکز آسیب های ماده اجتماعی، بیمارستان روانپزشکی رازی و مراکز مشاوره را در کارنامه کاری خود دارند و همچنین مولف کتاب های روانشناسی نیز می باشند.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره پیش از طلاق
 • زوج درمانی
 • درمان اعتیاد

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، ابتدای خیابان ستارخان، شهدا صادقیه شمالی، پلاک 4

شماره تماس: 02144244916

دکتر گلنار شهابی

دکتر گلنار شهابی

دکتر گلنار شهابی کارشناس ارشد روانشناسی در تهران است. وی دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و مشاور، روانشناس و روان درمان گر مورد اعتماد بنیاد شهید و کلینیک های مشاوره بنیاد ایثارگران می باشد. شما عزیزان در صورت تمایل و برای درمان می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره و درمان بیماری های روانی
 • توانبخشی شناختی
 • عصب روان درمانی
 • درمان اعتیاد

آدرس: تهران، خیابان مطهری، بعد از سهروردی، خیابان شهید یوسفیان، کو چه شكوه، پلاک 6

شماره تماس: 02186025449

وظایف بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در تهران

روانپزشکان ترک اعتیاد در مراحل مختلف درمان اعتیاد نقش مهمی ایفا می‌ کنند. اولین مرحله در درمان اعتیاد، تشخیص درست و ارزیابی سطح اعتیاد است. روانپزشکان با استفاده از مصاحبه‌ ها، پرسشنامه‌ ها و ابزارهای مشخص، علل و عوامل مؤثر در اعتیاد را بررسی می‌ کنند و تشخیص درستی را ارائه می‌ دهند. بعد از تشخیص درست، روانپزشکان برنامه درمانی مناسب را برای هر فرد تعیین می‌ کنند. این برنامه ممکن است شامل درمان دارویی، مشاوره روانشناختی، درمان رفتاری و درمان‌ های جایگزین مانند آرامش‌ بخشی و تکنیک‌ های تنفسی باشد.

برنامه درمانی باید با توجه به نوع و شدت اعتیاد فرد و ویژگی‌ های فردی او تنظیم شود. در صورت استفاده از داروهای درمانی برای ترک اعتیاد، ممکن است عوارض جانبی بروز کند. روانپزشکان تخصصی در مدیریت این عوارض جانبی مهارت دارند. آن ها ممکن است دوز دارو را تنظیم کنند، داروهای جایگزین را تجویز کنند یا راهکارهای دیگری را برای کاهش عوارض جانبی ارائه دهند. روانپزشکان ترک اعتیاد می‌ توانند به شما در طول فرایند ترک اعتیاد پشتیبانی روانی ارائه دهند.

آن ها می‌ توانند با شما در مورد تغییر رفتارهای ناسالم، بهبود روابط خانوادگی و اجتماعی، و بهبود کیفیت زندگی همراهی کنند. همچنین، روانپزشکان می‌ توانند به خانواده شما نیز کمک کنند. آن ها ممکن است به خانواده شما در درک بهتر از اعتیاد و نقش خود در فرایند ترک آن کمک کنند و به آن ها راهنمایی کنند تا با مشکلات و چالش‌ هایی که در این فرایند ممکن است مواجه شوند، بهتر مقابله کنند. آن ها با استفاده از تجربه و دانش خود، به شما کمک می‌ کنند تا بهبود یابید و به زندگی بدون اعتیاد برگردید.

علائم رایج اعتیاد

دانستن علائم اعتیاد می تواند یک قدم بسیار موثر در ترک اعتیاد موفق باشد، به همین دلیل پیشنهاد می شود از علائم بیماری ها و مشکلاتی که با آن ها درگیر هستید و یا به داشتن آن ها مشکوک هستید آگاه باشید. دانستن علائم این مشکلات می تواند سبب شود درمان شما به موقع و قبل از پیشروی مشکل انجام شود. علائم رایج اعتیاد به شرح زیر می باشد:

 • مشکل در مدیریت کار، مدرسه یا مسئولیت های خانگی به دلیل مصرف مواد
 • مسائل دوستی و روابط اجتماعی در هنگام مصرف مواد
 • زمان کمتری را صرف فعالیت هایی می کنند که قبلا برای آن ها لذت بخش بوده است.
 • ناتوانی در قطع مصرف مواد
 • میل شدید به مواد، به اندازه ای که بر توانایی فرد در تفکر درباره چیزهای دیگر تأثیر بگذارد.
 • نیاز به استفاده از مواد بیشتر برای تجربه لذت بیشتر
 • احساس ناراحتی از دسترسی نداشتن به مواد
 • انجام کارهای دیگر مانند رانندگی یا کار در حین مصرف علائم رایج اعتیاد

روش های درمان اعتیاد

گزینه های درمانی زیر می توانند به شما در غلبه بر اعتیاد و رهایی از مواد مخدر کمک کنند و عبارتندا از:

برنامه‌ های درمان شیمیایی: برنامه‌ های درمانی که معمولاً ارائه می‌ شوند شامل جلسات درمانی فردی، گروهی یا خانوادگی و همچنین تأکید بر درک ماهیت اعتیاد و پیشگیری از عود یا سطوح مراقبت و تنظیمات بر اساس نیازهای افراد معتاد، به صورت سرپایی و بستری است.

مشاوره: به عنوان بخشی از یک برنامه درمان مواد مخدر، که به آن مشاوره، گفتار درمانی یا روان درمانی نیز می گویند. این روش درمانی با کمک بهترین روانپزشک در تهران یا روانشناس انجام می شود. یک درمانگر یا مشاور می‌ تواند به ایجاد راه‌ هایی برای مدیریت ولع مصرف مواد مخدر، ارائه استراتژی‌ هایی برای عدم استفاده از دارو و پیشگیری از عود بیماری کمک کند و پیشنهاداتی در مورد نحوه رسیدگی به عود ها در صورت وقوع ارائه دهد.

گروه های پشتیبانی: بسیاری از گروه های خود یاری از مدل 12 مرحله ای استفاده می کنند که برای اولین بار با افراد الکلی ایجاد شد. گروه های خود یاری مانند معتادان گمنام به معتادان کمک می کنند و پیام گروه خود یاری این است که اعتیاد یک بیماری مزمن با خطر عود است. یک گروه حمایتی می تواند احساس شرم و انزوا را که می تواند منجر به عود شود، کاهش دهد.

سم زدایی: هدف سم زدایی که به آن مسمومیت یا ترک نیز می گویند، این است شما را وادار کند تا مصرف داروهای اعتیاد آور را به سرعت و بدون خطر متوقف کنید. برای برخی افراد ممکن است انجام درمان ترک به صورت سرپایی بی خطر باشد، در حالی که برای برخی دیگر ممکن است بستری شدن در بیمارستان یا مرکز درمانی ضروری باشد. کناره گیری از دسته بندی های مختلف داروها مانند داروهای ضد افسردگی، محرک ها یا مواد مخدر که عوارض جانبی متفاوتی دارد در روش سم زدایی به کار گرفته می شود.

کلام آخر

افراد در جمع دوستان با مواد مخدر آشنا می شوند و توسط آن ها به مصرف مواد تشویق می شوند. مصرف مواد مخدر برای هر فردی متفاوت است و به وضعیت جسمی یا روحی فرد بستگی دارد. ممکن است انسان از روی هوس مواد مخدر مصرف کند و همین راه را ادامه دهد، اما برخی از افراد نیز هستند که پس از مصرف مواد مخدر، مواد بیشتری مصرف می کنند و به مرور زمان مدت مصرف آن کوتاه تر شده و معتاد می شوند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در تهران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (15 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا