اعتیاد

بهترین مرکز ترک اعتیاد در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. اعتیاد یک بیماری است و هر بیماری قابل درمان است، همچنین با آموزش خودکنترلی می توانیم با پیشگیری از اعتیاد از این بیماری پیشگیری کنیم. ضعف اراده بیماری نیست، بلکه به دلیل تأثیر مخربی که بر سیستم عصبی مرکزی فرد می گذارد، نوعی بیماری فرض می شود و با ایجاد اختلال در کنترل رفتار و پاداش سیستم، باعث تکرار این رفتار و در نهایت اعتیاد در افراد می شود. اختلال در این سیستم مغزی عوارض بیولوژیکی، فیزیولوژیکی، اجتماعی، روانی و روانی را به دنبال دارد. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

اعتیاد چیست؟

اعتیاد واکنش و پاسخ فیزیولوژیکی بدن به مصرف انواع داروهای گیاهی و شیمیایی است که از سوی دیگر باعث ایجاد آرامش، تسکین و حتی هیجان و شادی موقتی برای فرد می شود و پس از پایان اثر دارو، فرد دچار آشفتگی می شود. جستجو برای عرضه دارو دوباره آغاز می شود و با گذشت زمان، مصرف کننده هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی به دارو وابسته می شود.

اعتیاد واکنشی است به یک ماده مخدر که با خواست فرد وارد بدن خود می شود و به آن معتاد می شود، درمان این اختلال نیاز به کار و دانش تخصصی دارد. اعتیاد به مواد مخدر یا عادات نابهنجار، یک اختلال روحی و روانی است که از یک سو معنای کلمه شادی را در زندگی فرد و خانواده وی از بین می برد و از سوی دیگر باعث ایجاد مشکلات بی شمار اجتماعی می شود. یک فرد باید از نظر جسمی به یک ماده وابسته باشد تا معتاد شناخته شود. آن ها می توانند روزها بدون نوشیدن الکل یا مواد مخدر بگذرند، اما وقتی تسلیم اجبار ذهنی می شوند، همیشه کنترل مصرف خود را از دست می دهند. اعتیاد می تواند عواقب مخربی داشته باشد، شخصیت را به مستی یا پرخوری عصبی تغییر دهد و ساعت ها، روزها یا حتی هفته ها ادامه یابد.

اعتیاد چیست؟

عوامل ایجاد اعتیاد

در این قسمت می خواهیم به عوامل اعتیاد آور اشاره کنیم. عواملی که فرد را به سمت اعتیاد سوق می دهد و در دام آن گرفتار می شود عبارتند از:

شخصیت فردی: دو گروه از افراد با دو شخصیت و اخلاق کاملاً متفاوت، پتانسیل ابتلا به اعتیاد را دارند. برخی افراد درون گرا، گوشه گیر و با اعتماد به نفس و در سوی دیگر، برخی افراد برون گرا با روحیات ساختار شکن و ماجراجو، به دلیل رفتارهای شخصیتی افراطی، هر دو می توانند دچار اعتیاد شوند.

عوامل خانوادگی: وابستگی والدین، ناهماهنگی و اختلافات مستمر در خانواده، نداشتن روابط دوستانه در خانواده و در نتیجه بی توجهی به تربیت فرزندان که منجر به پوچی شخصیت فرد می شود، افراد را به سمت اعتیاد می کشاند.

عوامل اجتماعی: برخی عوامل اجتماعی مانند فقر اقتصادی و فرهنگی، شرایط محیطی، در دسترس بودن مواد مخدر، دوستی و با معتادان عواملی هستند که می توانند منجر به اعتیاد افراد جامعه شوند که در این صورت فرد بهتر است به بهترین روانشناس در ونک مراجعه کرده و مشورت کند.

ژنتیک: در برخی مطالعات ثابت شده است که ژنتیک می تواند در گرایش فرد به اعتیاد نقش داشته باشد. در وبلاگ مرکز اعتیاد آکسون مقاله کامل و جامعی در این زمینه نوشته شده است که مطالعه آن را به شما توصیه می کنیم.

5 تا از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ونک را بشناسید!

کلینیک آتیه

کلینیک آتیه

یکی دیگر از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ونک، کلینیک آتیه است. این کلینیک یک مرکز جامع و تخصصی در زمینه سلامت روان می باشد که در سال 1385 در بالاترین سطح با نوآوری های تکنولوژیک تاسیس گردید. این مرکز با گرد هم آوردن روانشناسان متخصص و مجرب در زمینه های مختلف روانشناسی، اعتماد بسیاری از بیماران را جلب کرده و خدمات ارزنده ای را به آن ها ارائه کرده است.

خدمات:

 • مشاور خانواده
 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی
 • درمان اعتیاد

آدرس: تهران، ونک، خیابان ولی نژاد، پلاک 23

شماره تماس: 02184012000

کلینیک آرکا روان

کلینیک آرکا روان

کلینیک ارکا روان یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ونک به شمار می رود که با داشتن مجموعه ای از درمانگران مجرب تلاش می کند تا به اهداف خود در ارائه خدمات سلامت روان دست یابد. این مرکز به مراجعین خود کمک و مشاوره روانشناسی ارائه می دهد و همچنین خدمات ارزیابی و شناخت درمانی را به افراد در هر سنی از کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و سالمندان ارائه می دهد.

خدمات:

 • درمان وسواسی
 • درمان بیش فعالی
 • درمان اعتیاد
 • مشاوره جدایی عاطفی

آدرس: تهران، ونک، خیابان گاندی، ساختمان پزشکان گاندی 19، پلاک 28

شماره تماس: 09122544838

کلینیک تجربه زندگی

کلینیک تجربه زندگی

کلینیک تجربه زندگی در سال 1397 با همکاری روانپزشکان و روانشناسان آموزش دیده و مجرب تاسیس شد. این کلینیک به عنوان یکی دیگر از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ونک بسیار خوش درخشیده است و شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به این مرکز مراجعه کرده و درمان خود را شروع کنید.

خدمات:

 • روان درمانی
 • درمان دارویی و غیر دارویی
 • ترک اعتیاد
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی، پلاک 16

شماره تماس: 02188663603

کلینیک زرین فر

کلینیک زرین فر

مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی زرین فر با بیش از ده سال سابقه درمان و هزاران ساعت سابقه مشاوره یکی از مراکز مشاوره تاثیرگذار در کشور می باشد. روانشناسان و درمانگران این مرکز به عنوان یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ونک و با ارائه بالاترین کیفیت سعی در کمک به مردم و خانواده ها در روزهای سخت و ناخوشایند دارند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان اختلالات کودک و نوجوان
 • ترک اعتیاد
 • درمان اختلالات سالمندی
 • درمان اختلالات اضطرابی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ونک، پلاک 23، طبقه 24

شماره تماس: 09213758423

کلینیک بهار نو

کلینیک بهار نو

کلینیک بهار نو به ریاست دکتر زهرا بهاری که دارای مدرک دکترا روانشناسی است با شماره نظام پزشکی 4858 اداره می شود. این مرکز آماده ارائه انواع خدمات روانشناختی و روانکاوی به تمامی مراجعین در سطح پیشرفته می باشد که شما دوستان عزیز می توانید جهت درمان بیماری های روانی خود به آن جا مراجعه نمایید.

خدمات:

 • درمان اختلالات عاطفی
 • زوج درمانی
 • درمان اعتیاد
 • درمان اختلالات شخصیت

آدرس: تهران، یادگار امام، بعد از پل مرزداران، نبش خرم رودی غربی، پلاک 1

شماره تماس: 02144262856

علائم اعتیاد

علائم و نشانه‌ها از یک نوع اعتیاد به نوع دیگر متفاوت است، اما برخی از علائم رایج عبارتند از:

 • احساس خوشحالی با استفاده از یک ماده یا درگیر شدن در یک رفتار
 • مسائل حقوقی و مالی
 • از دست دادن علاقه به چیزهای دیگری که قبلاً از آنها لذت می بردید
 • اولویت دادن به مواد یا رفتارها بر سایر زمینه های زندگی، از جمله خانواده، کار و سایر مسئولیت ها
 • استفاده از مقادیر زیاد یک ماده
 • ناتوانی در توقف
 • تغییر در خلق و خو، اشتها و خواب
 • ادامه استفاده یا رفتار با وجود پیامدهای منفی
 • انکار
 • اتخاذ رفتارهای مخاطره آمیز

علائم اعتیاد

عوارض اعتیاد

اعتیاد نیز مانند هر بیماری دیگری دارای عوارض متعددی می باشد که عبارتند از:

شرم و گناه: وقتی دائماً احساس می کنید کار اشتباهی انجام داده اید، وسوسه انگیز است که سعی کنید آن احساسات دشوار را با مواد مخدر و الکل پنهان کنید. این احساسات غیر ضروری و خود ویرانگر افراد را بیشتر مستعد اعتیاد می کند. اولین قدم برای رهایی از این احساس استفاده از تست اعتیاد است، سپس بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در تهران تمامی گزینه های درمانی را برای شما توضیح می دهد و برای انجام مراحل بعدی در کنار شما خواهد بود.

قرار گرفتن در یک حلقه بازخورد منفی: از منظر بیرونی، به نظر می رسد که یک معتاد بارها انتخاب های بدی انجام می دهد و دلیل آن را نمی داند. با این حال، حقیقت بسیار پیچیده تر و ظریف تر است، زیرا غلبه بر اختلال مصرف مواد بدون درمان سرپایی یا بستری می تواند برای افراد بسیار دشوار باشد. وقتی فردی به مواد مخدر یا الکل معتاد است، احساس راحتی می کند که نمی تواند به جای دیگری برود.

افسردگی: یکی دیگر از بیماری های روانی که به شدت با اعتیاد مرتبط می باشد، افسردگی است. همانطور که در مورد اضطراب، مشخص نیست که آیا افسردگی یا سوء مصرف مواد در درجه اول است یا خیر، اما ارتباط واضحی بین این دو وجود دارد.

از دست دادن علاقه: از دست دادن علاقه به فعالیت هایی که قبلاً از آن لذت می بردید، یکی از علائم اصلی اعتیاد و افسردگی است، اما غلبه بر اولی کنترل دومی را بسیار آسان تر می کند. این یک نشانه مخرب است زیرا به شدت بی انگیزه می شوید و احساس می کنید هیچ لذتی در دنیا وجود ندارد.

کلام آخر

اعتیاد یک بیماری مزمن و قابل درمان است که شامل تعاملات پیچیده بین محیط، مدارهای مغزی، ژنتیک و تجربیات زندگی فرد است. معتادان به مواد مخدر، علیرغم اثرات منفی کوتاه مدت و بلند مدتی که بر جسم و روان آن ها تأثیر می گذارد، تمایل مادام العمر به ادامه مصرف مواد دارند. مصرف مواد مخدر عواقب بالقوه بسیاری از جمله مصرف بیش از حد و حتی مرگ دارد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی براین داشته تا شما را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.8/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا