خانواده

بهترین مشاور خانواده مذهبی در میرداماد【سال1403】⚡ + لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با بهترین مشاور خانواده مذهبی در میرداماد آشنا کنیم. مشاور مذهبی فردی است که علاوه بر داشتن مدرک روانشناسی، اطلاعات جامعی در زمینه دینی نیز داشته باشد. مشاوران دینی دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بوده و مورد تایید سازمان نظام روانشناسی کشور و سازمان اجتماعی و دارای تحصیلات حوزوی هستند. مشاوره دینی و مذهبی برخاسته از تلفیق روانشناسی و دین است و در مجموع اگر بخواهیم تعریف کاملی از مشاور دینی داشته باشیم باید بگوییم فردی که برای مشاوره دادن به احکام دینی تکیه می کند مشاور دینی محسوب می شود.

مشاوره خانواده مذهبی چیست؟

روانشناسان و مشاوران خانواده دریافتند که خانواده هایی با ایمان و اعتقاد بیشتر، زندگی شاد تر و آرام تری دارند و کمتر به دادگاه های خانواده ارجاع می شوند، حتی مشاوران غربی هم آن را انکار نمی کنند و آن ها معتقدند که بین دین و ثبات روابط خانوادگی رابطه مستقیمی وجود دارد. این روانشناسان اذعان دارند که بی دینی و اعتقادی هر یک از طرفین نیز مشکلات زیادی را در این خانواده ها ایجاد کرده است و هر چه اختلافات مذهبی بین زوجین بیشتر باشد، زندگی آن ها دشوارتر می شود.

دستورات دینی توصیه هایی را در مورد بهترین شیوه های زندگی، نحوه رفتار و واکنش نسبت به دیگران ارائه می کند و بسیاری از افراد سعی می کنند با کمک روانشناسی و دین، روانشناسی دینی (مشاوره دینی) ایجاد کنند و به همین دلیل در جلسات هیئت نیز از آن استفاده می کنند، اما چون روانشناسی دینی و از جمله روانشناسی اسلامی هنوز آن طور که باید و شاید نتوانسته است به طور جامع و علمی به اهداف خود دست نیافته است. با این حال، برخی از دفاتر مشاوره مذهبی و مراکز مشابه، خدمات مشاوره ای را به کسانی که بیشتر به دنبال مشاوره مذهبی هستند، ارائه می دهند.

مشاور خانواده مذهبی فردی است که با رویکردی مبتنی بر باورها و ارزش های دینی به زوجین کمک می کند تا مشکلات و تعارضات خود را حل کنند و رابطه ای سالم، صمیمی و معنوی داشته باشند. زوج درمانگر مذهبی با توجه به اصول و آموزه های اسلام، نقش و وظایف هر یک از زوجین را یادآور می شود و راهکارهای عملی برای بهبود ارتباط، همدلی، تفکر، درد، زبان و حرکت زوجین ارائه می دهد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین مشاور خانواده در میرداماد مراجعه نمایید.

مشاوره خانواده مذهبی چیست؟

اهداف مشاوره خانواده مذهبی

بهترین مشاور خانواده مذهبی در میرداماد اهداف مشخصی را دنبال می کند که به شرح زیر می باشد:

 • مشاور خانواده مذهبی می‌ تواند به زوج‌ ها کمک کند تا خودشناسی خوبی داشته باشند و با شناخت نقاط ضعف و قوت خود، روابط خود را با همسر خود بهبود بخشند و از تعارضات ناشی از سوء تفاهم جلوگیری کنند.
 • زوج‌ درمان گر مذهبی می‌ تواند به زوج‌ ها کمک کند تا از منابع و مفاهیم دینی برای حل مشکلات و چالش‌ های زناشویی خود استفاده کنند و با این کار، روابط خود را بر اساس ارزش‌ های معنوی و اخلاقی تثبیت کنند.
 • مشاور خانواده مذهبی می تواند به زوجین کمک کند جهت گیری مذهبی خود را افزایش داده و در نتیجه رابطه خود را با خدا تقویت کرده و از برکات الهی برای پایداری ازدواج خود بهره مند شوند.

5 تا از بهترین مشاور خانواده مذهبی در میرداماد را بشناسید!

دکتر مهدی مهدوی

دکتر مهدی مهدوی

دکتر مهدی مهدوی یکی از بهترین مشاور خانواده مذهبی در میرداماد محسوب می شوند. ایشان مشاور ازدواج، مشاور خانواده، مشاور فردی، دانشجوی دکتری روانشناسی، کارشناسی ارشد و کارشناس روانشناسی و دارای مجوز کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران است که هم اکنون به عضویت سازمان روانشناسی کشور درآمده است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • مشاوره خانواده مذهبی
 • مشاوره فردی
 • مشاوره خانواده

آدرس: تهران، خیابان میرداماد، بعد از مسجد الغدیر، پلاک 149

شماره تماس: 02122915405

دکتر فیروزه کیهان

دکتر فیروزه کیهان

دکتر فیروزه کیهان مشاور فردی، زوج درمان گر و دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی می باشند. ایشان دارای پروانه استخدام تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و اکنون مدرس دانشگاه، مربی آموزش مهارتهای زندگی، برگزارکننده کارگاه های روانشناسی و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند که با شماره نظام پزشکی 17301 به اداره مطب خود مشغول هستند.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی
 • حل تعارضات زناشویی

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار فرحزادی، روبروی اریکه ایرانیان، خیابان عباس اناری

شماره تماس: 02188563898

دکتر فریناز آقاجان نیشتایی

دکتر فریناز آقاجان نیشتایی

دکتر فریناز آقاجان نیشتایی روانپزشک و تاییدیه هیات امنای دانشگاه تهران است. وی امروزه به عنوان روان درمانگر تحلیلی و شناختی-رفتاری برنده جایزه داویدیان و سخنران کنگره سالانه روانپزشکی کودکان و روانپزشکان جوان جهان است. شما عزیزان اگر به دنبال یکی از بهترین مشاور خانواده مذهبی در میرداماد هستید، می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • زوج درمانی
 • مشاوره تحصیلی
 • مشاوره خانواده مذهبی

آدرس: تهران، میرداماد، خیابان انور، بن بست 1

شماره تماس: 09123113226

دکتر یاسمن سادات طبائیان

دکتر یاسمن سادات طبائیان

دکتر یاسمن سادات طبائیان مشاور خانواده، زوج درمان گر، کارشناس ارشد مشاوره خانواده و دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند. ایشان خانواده درمان گر، زوج درمان گر، مجری طرح خانواده یار شهرداری و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران نیز محسوب می شوند.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • زوج درمانی
 • درمان پزشکی
 • مشاوره خانواده مذهبی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، جنب درب شرقی مترو قلهک، ساختمان 1511

شماره تماس: 09371520966

دکتر زهرا خیری

دکتر زهرا خیری

دکتر زهرا خیری مشاور فردی، مشاور خانواده، کارشناس ارشد و کارشناس مشاوره و راهنمایی می باشند. ایشان دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و مدیر داخلی کلینیک پایا می باشند که دوره های بسیاری را گذرانده و به مطب داری مشغول هستند. شما عزیزان برای مشاوره و درمان می توانید به مطب ایشان مراجعه نموده و تحت درمان قرار بگیرید.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • پیمان مشاوره شکنی
 • مشاوره خانواده مذهبی

آدرس: تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، روبروی تهران کلینیک، کوچه ششم، ساختمان رازی

شماره تماس: 09301271906

پیامدهای اختلافات مذهبی در ازدواج

اختلافات مذهبی در ازدواج پیامدهای گوناگونی را به دنبال دارد که به شرح زیر می باشد:

 • احساس شکست: اختلافات و ناراحتی هایی که ممکن است به دلیل اختلاف مذهبی بین شما و همسرتان ایجاد شود و در نهایت باعث می شود احساس کنید که همدلی و همراهی کافی از سوی همسرتان ندارید و حتی ممکن است فکر کنید که در انتخاب شریک زندگی خود کوتاهی نکرده اید.
 • اختلاف بر سر تحصیل کودکان: زمانی که شما و همسرتان بر سر عقاید مذهبی تان با هم اختلاف داشته باشید، به احتمال زیاد بر سر تربیت فرزندانتان دچار اختلاف خواهید شد. این اختلاف نظر باعث دوگانگی فرزندان شما نیز می شود، زیرا آن ها افکار و رفتارهای متضاد والدین خود را می بینند و آن ها را دچار تعارض می کند.
 • جدایی یا خیانت: یکی از دلایل اصلی خیانت یا طلاق این است که طرفین احساس می کنند که شریک عاشقانه آن ها را درک نمی کند و به همین دلیل به دنبال فردی هستند که خلاء عاطفی آن ها را برطرف کند.
 • تعارض بر سر مسائل مختلف: اعتقادات مذهبی هر فرد تعیین کننده نوع پوشش، میزان تعاملات اجتماعی و سایر مسائل و ابعاد سبک زندگی او است و به همین دلیل است که تفاوت در باورهای مذهبی اغلب به معنای تفاوت در همه این ابعاد است. این مشکل به این معنی است که شما و همسرتان احتمالاً حتی بر سر ساده ترین مسائل درگیر مشاجره خواهید شد و در نتیجه، جنبه های مختلف ارتباط شما به طور طبیعی به خطر می افتد.
 • درگیری های خانوادگی: از آنجایی که اکثر اوقات اعتقادات مذهبی هر فردی از خانواده خود نشات می گیرد، اختلافات مذهبی در ازدواج محدود به شما و همسرتان نمی شود و همچنین در آینده با خانواده همسرتان اختلافات مذهبی خواهید داشت. این مشکل باعث ایجاد چالش و ناراحتی در روابط خانواده با عروس و داماد می شود.
 • کاهش خشونت: زوج درمان گر مذهبی می تواند نقش مهمی در کاهش خشونت داشته باشد که احترام به باورها و ارزش های زوجین است و زوج درمان گر مذهبی باید سعی کند بر اساس نظرات و میزان دینداری زوجین به آن ها توصیه های مناسب و مؤثری ارائه دهد. اگر زوجین درمان گر مذهبی را برتر از زوجین بدانند یا بخواهند عقاید خود را به آن ها تحمیل کنند، این امر می تواند باعث تعارض و خشونت شود.

کلام آخر

روانشناسی به عنوان یک علم سعی می کند زیاد درگیر مسائل دینی نشود و انتخاب دینی را به عهده افراد بگذارد، بنابراین اگر در زمینه های مذهبی مشکل دارید، درمان گر با یادگیری مهارت هایی مانند تصمیم گیری خوب، حل مسئله و مدیریت استرس به شما کمک می کند تا بتوانید شرایط زندگی خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید و با کمک او، تصمیمات درست بگیرید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناستو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مشاور خانواده مذهبی در میرداماد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا