پزشکانخانواده

بهترین مشاور خانواده مذهبی در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مشاور خانواده مذهبی در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و مشکلات خود را برطرف نمایید. روانشناسی به عنوان یک علم سعی می کند تا خود را درگیر مسائل دینی و اعتقادی نکند و انتخاب دینی را به خود افراد بسپارد. اگر در زمینه‌ های مذهبی مشکل دارید، درمان گر با آموزش مهارت‌ هایی مانند تصمیم‌ گیری درست، حل مشکلات و مدیریت استرس به شما کمک می‌ کند تا بتوانید شرایط زندگی خود را به بهترین شکل مدیریت کنید و با کمک او بهترین انتخاب را داشته باشید. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

مشاور خانواده مذهبی کیست؟

از زمانی که در دستورات دینی مطالبی در مورد بهترین شیوه های زندگی بیان شده است و همچنین نحوه برخورد و واکنش با دیگران به خوبی بیان شده است و موضوعات با مفاهیم مطرح شده در علم روانشناسی همپوشانی دارند، بسیاری از افراد سعی می کنند به رویکرد التقاطی دست یابند و با استفاده از هر دو و استفاده از آن ها با مراجعه به روانشناس و شرکت در جلسات مشاوره روانشناسی دینی ایجاد کنند.

بسیاری از توصیه های اسلام برای زندگی بهتر و سالم تر با توصیه های روانشناسی همپوشانی دارد، برخی از افراد ترجیح می دهند برای حل مشکلات خود در زمینه خانواده و مشکلات زناشویی به مشاور مذهبی مراجعه کنند. روانشناس دینی با استفاده از اصول روانشناسی راه حل هایی را به فرد ارائه می دهد که با اصول و اعتقادات دینی فرد سازگاری بیشتری دارد.

مشاور خانواده مذهبی کیست؟

زمینه های تخصصی در حوزه مشاوره مذهبی

زمینه های تخصصی در مشاوره مذهبی شامل موارد زیر می باشد:

جذب همسر ایده آل: افرادی که به دنبال یک زندگی موفق برای ازدواج با فرد مورد علاقه خود هستند و خواهان کسی هستند که از نظر دینی و اخلاقی با آنها برابر باشد، باید از بهترین مشاور خانواده مذهبی در ونک و آشنا به سبک زندگی افراد مذهبی کمک بگیرند.

مشاور خانواده مذهبی: مشاوره خانواده مذهبی می تواند به شما در حل مسائلی مانند اختلافات بین اعضای خانواده، مسائل مربوط به تربیت فرزند و چالش هایی که بین خانواده ها وجود دارد کمک کند و بر اساس اصول دینی به شما مشاوره دهد.

مشاوره مذهبی قبل از ازدواج: کسانی که می خواهند همسر مذهبی داشته باشند باید قبل از ازدواج به بهترین کلینیک روانشناسی خانواده مراجعه کرده و بدانند آیا فردی که می خواهند برای زندگی مشترک انتخاب کنند با اعتقادات و اصول دینی آن ها سازگاری دارد یا خیر، زیرا ممکن است شخص مقابل تعریف متفاوتی از دین داشته باشد و یا حتی عقاید آن ها ناسازگار باشد.

مشاوره مذهبی در زمینه طلاق: کسانی که اعتقادات مذهبی دارند اما می خواهند از همسرشان جدا شوند، می توانند از یک مشاور مذهبی کمک بگیرند تا بدانند آیا باید این تصمیم را بگیرند یا خیر و همچنین مشاوره مذهبی می تواند در رفع مسائل و مشکلات پس از طلاق نیز موثر باشد.

مشاوره مذهبی برای کودکان و نوجوانان: نحوه تربیت کودک در این دوران تاثیر زیادی بر آینده و شخصیت بزرگسال او دارد. بسیار مهم است که بدانید برای تربیت دینی فرزند تان چه نکاتی را باید در نظر بگیرید و در این زمینه افراط نکنید. بعضی ها می خواهند بچه هایشان را مذهبی تربیت کنند، اما افراط می کنند که نتیجه عکس دارد، بنابراین مراجعه به بهترین مشاور خانواده مذهبی در ونک در این مورد بسیار مفید خواهد بود.

5 تا از بهترین مشاور خانواده مذهبی در ونک را بشناسید!

دکتر ماندانا شعبان

دکتر ماندانا شعبان

دکتر ماندانا شعبان یکی از بهترین مشاور خانواده مذهبی در ونک محسوب می شود. ایشان دارای مدرک دکترا روانشناسی از دانشگاه الزهرا، کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه امام خمینی و کارشناسی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. دکتر شعبان مدرس دانشگاه بوده و روان درمان گر با هزار سابقه ویزیت و بیش از ۱۰ هزار جلسه درمانی هستند.

لازم است بدانید که دکتر ماندانا شعبان کارشناس صدا و سیما، سخنران در وزارتخانه ها و ادارات دولتی و خصوصی و همچنین موسس و مدیر مرکز روانشناسی افق سلامت نیز محسوب می شوند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره و روان درماني فردي
 • زوج درماني
 • مشاوره قبل از ازدواج
 • مشاوره خانواده

آدرس: تهران، ونک، گاندي جنوبی، كوچه هجدهم، پلاک 17، واحد 1

شماره تماس: 02188857143

دکتر شقایق درویشی

دکتر شقایق درویشی

دکتر شقایق درویشی روانشناس و عضو انجمن روانشناسی آمریکا می باشند. هدف ایشان به عنوان یکی دیگر  از بهترین مشاور خانواده مذهبی در ونک همواره ارائه خدمات روانشناختی و مشاوره است تا بتواند زمینه های مختلف عوامل زمینه ای را تشخیص و درمان کند و همچنین مشکلات روحی و روانی را به صورت علمی و واقعی آشکار و تداوم بخشد تا مراجعین بیشترین تاثیر درمانی را داشته باشند.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • مشاوره خانواده مذهبی
 • درمان شکست عاطفی
 • تشخیص و درمان اختلالات اضطرابی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از بیمارستان بقیه اله، پلاک 209

شماره تماس: 02188217088

دکتر فروغ طاهر سلطانی

دکتر فروغ طاهرسلطانیدکتر فروغ طاهر سلطانی دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی با کسب رتبه برتر 2 می باشند. ایشان دارای گواهینامه های رسمی شرکت در دوره های دانش افزایی تخصصی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران نیز هستند و اکنون به عنوان یکی از بهترین مشاور خانواده مذهبی در ونک بسیار خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره خانواده
 • حل تعارض زوجین
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی شمالی، پلاک 8، واحد 12

شماره تماس: 02188017725

دکتر سمانه افزایی

دکتر سمانه افزایی

دکتر سمانه افزایی کارشناس ارشد روانشناسی عمومی هستند. ایشان دارای مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند که دوره ها و کارگاه های بسیاری را در زمینه تخصص خود گذرانده اند و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • مشاوره و روان درمانی فردی و بین فردی
 • آموزش مهارت های فردی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره پیش از ازدواج

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، مابین خیابان خوارزمی و بیمارستان بقیه الله

شماره تماس: 02188033757

معیارهای ازدواج موفق در اسلام

معیارهای ازدواج موفق در اسلام عبارتند از:

دین داری: یکی از معیارهای اصلی انتخاب همسر از دیدگاه اسلام، دینداری است. کسی که دین ندارد، اگر چه دارایی زیادی داشته باشد، در واقع چیزی ندارد.

هوش و خرد: زوج ها باید از قدرت ذهنی و فکری مناسبی برخوردار باشند تا بتوانند زندگی خود را به خوبی اداره کنند و فرزندان خود را به درستی تربیت کنند. به توصیه اسلام از ازدواج با احمق و دیوانه بپرهیزید، زیرا همنشینی با این افراد بلا و گرفتاری آورده و فرزندان این گونه افراد هلاک می شوند، بنابراین اسلام بر دو نکته اساسی تاکید کرده است اول این که زندگی با این افراد دردناک است و دوم این که فرزندان آن ها افراد سالمی نخواهند بود.

زیبایی و جذابیت: زیبایی یکی از مواردی است که در شکوفایی و موفقیت زندگی مشترک تاثیر بسزایی دارد. وقتی قرار است دو نفر تمام زندگی خود را با هم بگذرانند، باید از هر نظر به یکدیگر عشق بورزند. یکی از این جنبه ها چهره و ظاهر فرد است. زیبایی هیچ مقیاس استاندارد و ثابتی ندارد که بتوان افراد را بر اساس آن قضاوت کرد و تا حد زیادی به سلیقه او بستگی دارد.

دانش و آموزش: دانش و آموزش در خوشبختی انسان تأثیر بسزایی دارد. کسب علم بر هر مسلمان اعم از زن و مرد واجب است. این ویژگی از نظر اسلام یکی از ملاک های ازدواج است و برای یک همسر خوب و پاکدامن وجه تمایز است. دانش و تحصیل به کمال و پیشرفت در زندگی، انجام وظایف زناشویی و تربیت فرزندان تأثیر بسزایی دارد.

برابری و سازگاری بین زوجین: ازدواج ترکیبی از دو نفر و دو خانواده است. زندگی مشترک امری پیچیده است که عناصر واقعی آن زن و مرد هستند. هر چه هماهنگی فکر، روح، اخلاق و فیزیک در این ترکیب بیشتر باشد، قدرت، لذت و ثبات آن نیز بیشتر می شود.

معیارهای ازدواج موفق در اسلام

کلام آخر

روانشناسی به عنوان یک علم سعی می کند زیاد درگیر مسائل دینی نشود و انتخاب دینی را به خود افراد بسپارد، بنابراین اگر در زمینه‌ های مذهبی مشکل دارید، درمان گر با یادگیری مهارت‌ هایی مانند تصمیم‌ گیری درست، حل مشکلات و مدیریت استرس به شما کمک می‌ کند تا بتوانید شرایط زندگی خود را به بهترین شکل مدیریت کنید و با کمک او بهترین انتخاب را داشته باشید تا زندگی بهتری نصیب شما شود.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مشاور خانواده مذهبی در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا