خانواده

بهترین دکتر زوج درمانی در ونک【سال1403】✅+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله به شما عزیزان بهترین دکتر زوج درمانی در ونک را معرفی کنیم. در جامعه امروزی زوج درمانی نقش مهمی در داشتن یک رابطه سالم، محبت آمیز و مسالمت آمیز دارد. علاوه بر این، لازم است زوجین مراقب روابط خود باشند و برای توسعه آن تلاش کنند. بسیاری از مردم مشکلات و تضادها را در زندگی خود احساس می کنند و برای حل آن ها قدم برمی دارند. زوج درمانی یک روش مشاوره روانشناختی است و به درمانی اطلاق می شود که به طور همزمان توسط دو نفر برای درمان مشکلات روانی و روابط درون زوجین استفاده می شود و همچنین از این روش در درمان افسردگی شدید زنان نیز استفاده می شود.

زوج درمانی چیست؟

موقعیت‌ های دشواری ممکن است در بهترین رابطه‌ ها رخ دهد و بدون کمک بیرونی حرکت رو به جلو غیرممکن می‌ شود، زیرا هر مرحله از زندگی سهم خود را از چالش ها به همراه دارد و بر روابط فشار وارد می کند. زوج‌ درمانی می‌ تواند مفید باشد اگر ایده‌ های متفاوتی در مورد کارهای بعدی در یک رابطه داشته باشید. در زوج درمانی همه مسائل و تعارضات را می توان به طور آشکار با درمان گر در میان گذاشت و درمان گر در طول جلسات بی طرف می ماند، یعنی با هر دو موضع همدردی می کند و طرفی نمی گیرد. بسیاری از زوج ها برای رفتن به زوج درمانی مشکل دارند زیرا احساس می کنند مشکلی در رابطه آن ها وجود دارد، بنابراین ارجاع اغلب زمانی صورت می گیرد که رابطه به پایان می رسد و راه دیگری وجود ندارد.

در واقع زوج درمانی می تواند در مراحل اولیه مشکلات کمک کننده باشد به عنوان مثال، زمانی که مشکلات مدام عود می کنند و نمی توان به طور کامل آن ها را روشن کرد و هر چه تعارضات و مشکلات بیشتر طول بکشد، درمان دشوارتر می شود. زوج درمانی زمانی مهم است که تعارضات تأثیر منفی بر زندگی روزمره و سلامت روان افراد داشته باشد و در این صورت زوج درمانی می تواند به رهایی از این مشکلات کمک کند.

زوج درمانی نوعی روان درمانی است که می تواند به شما و همسر تان در بهبود رابطه کمک کند. اگر در زندگی زناشویی خود با مشکل مواجه هستید، می توانید به دنبال زوج درمانی باشید تا به شما در بازسازی رابطه کمک کند. زوج‌ درمانی می‌ تواند طیف گسترده‌ ای از مسائل مربوط به رابطه، از جمله درگیری‌ های مکرر، احساس قطع ارتباط، مسائل مربوط به رابطه، مسائل جنسی یا مشکلات ناشی از استرس‌ های بیرونی را برطرف کند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین دکتر زوج درمانی مراجعه نموده و مشکلات خود را برطرف نمایید.

زوج درمانی چیست؟

5 تا از بهترین دکتر زوج درمانی در ونک را بشناسید!

دکتر نغمه فاضل همدانی

دکتر نغمه فاضل همدانی

دکتر نغمه فاضل همدانی یکی از بهترین دکتر زوج درمانی در ونک محسوب می شود. ایشان داوطلب مقطع دکترا مشاوره، کارشناس ارشد مشاوره خانواده و نویسنده کتاب برنده و کتاب بازی الکترونیکی با نقاب، مدرس تحلیل تعامل، نویسنده و مترجم بیش از صد کتاب روانشناسی مقالات در سایت و شبکه های اجتماعی می باشند. وی همچنین به تدریس و برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی در بیمارستان حضرت فاطمه (س) می پردازد.

خدمات:

 • مشاوره تخصصی قبل از ازدواج
 • مشاوره خانواده، فردی و گروهی
 • روان درمانی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، خیابان ونک، کوچه لیلی، ساختمان وند شیمی

شماره تماس: 02186082761

دکتر طیبه لرکی

دکتر طیبه لرکی

دکتر طیبه لرکی مشاور خانواده بوده که دارای مدرک دکترا روانشناسی، کارشناسی ارشد مشاوره خانواده، کارشناسی مشاوره و راهنمایی و همچنین دارای مجوز کار تخصصی از سازمان روانشناسی و سامانه مشاوره ایران می باشند. ایشان دارای بیش از 5 سال سابقه کار می باشد و شما عزیزان اگر به دنبال یکی از بهترین دکتر زوج درمانی در ونک هستید، می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی تخصصی
 • روان درمانی
 • تشخیص و درمان وسواس

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، میدان شیخ بهایی، کوچه دانشگاه الزهرا، جنب دانشگاه درب شرقی

شماره تماس: 02188612720

دکتر مهناز دهقانی

دکتر مهناز دهقانی

دکتر مهناز دهقانی یکی دیگر از بهترین دکتر زوج درمانی در ونک هستند. ایشان کارشناس ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان است که کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی کودکان را برگزار کرده و اکنون عضو انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران است. شما دوستان عزیز برای درمان و مشورت می توانید به مطب ایشان در ونک مراجعه نمایید تا مشکلات خود را برطرف کنید.

خدمات:

 • توصیه به کودکان
 • توصیه ای برای والدین
 • روان درمانی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، ضلع شمال شرقی، کوچه صانعی، ساختمان پلاک 48

شماره تماس: 02188194301

دکتر آزیتا باقری

دکتر آزیتا باقری

دکتر آزیتا باقری کارشناس ارشد روانشناسی عمومی و برنده جایزه بهترین روانشناس سال از سوی رئیس سازمان نظام روانشناسی و حضور در دوره ها و کارگاه های متعددی بوده است. دکتر باقری در حال حاضر عضو سازمان روانشناسی و مشاوره ایران و همچنین عضو انجمن روانشناسی ایران است.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • زوج درمانی
 • مشاوره و روان درمانی کودکان
 • روان درمانی

آدرس: تهران، چهارراه پاسداران، خیابان دولت، ساختمان پزشکان دولت آرا

شماره تماس : 02122650590

دکتر معصومه تهرانی جوان

دکتر معصومه تهرانی جوان

دکتر معصومه تهرانی جوان کارشناس ارشد روانشناسی شخصیت و کارشناس روانشناسی است. ایشان به عنوان یکی از پزشکان باسواد کشورمان از سازمان اجتماعی مجوز دارد و یک کلینیک روانشناسی بصری را اداره می کند. وی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، انجمن روانشناسی سلامت ایران و همچنین عضو انجمن روانشناسی آمریکا می باشد.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • مشاوره فردی
 • خانواده درمانی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، پاسداران، نبش چهارراه فرمانیه، نبش خیابان بستان، ساختمان پزشکان نور، پلاک 2

شماره تماس: 02126110641

فواید زوج درمانی

زوج درمانی فواید بسیاری دارد که شامل موارد زیر می شود:

 • زوج درمان گر به عنوان یک فرد خارجی و متخصص در روابط بین فردی اغلب اختیارات بیشتری برای هدایت مکالمه و شروع تغییر دارد. از این گذشته، اگر شرایط را ناامید کننده ببینند، می تواند به زوجین اعتماد به نفس بدهد.
 • هنگامی که دو شریک در بحران هستند، احساسات بسیاری درگیر می شوند و از جمله این احساسات می توان به خشم، ناامیدی، درد، غم و اندوه اشاره کرد.
 • درمان گر به‌ عنوان شخص ثالث خنثی می‌ تواند به حل و فصل مسائل به‌ طور سازنده با وجود این آشفتگی عاطفی کمک کند. در این شرایط درمان گر است که آرامش و احتیاط را در گفتگو حفظ می کند، بنابراین چارچوب سازنده ای را فراهم می کند که در آن دو طرف می توانند با هم ملاقات کنند.
 • زوج درمان گر می‌ تواند از تکنیک‌ های مکالمه خاصی استفاده کند تا مکالمه را به یک جهت هدایت کند، آرامش بیشتری را به یک مکالمه ناکارآمد عاطفی بیاورد، به زوجین کمک کند تا احساسات فعلی خود را واضح‌ تر بیان کرده و درک کنند.
 • زمانی که یک بیماری روانی یا جسمی در یکی از دو شریک زندگی وجود دارد و با مشکلات رابطه تشدید می شود یا فشار زیادی بر زندگی وارد می کند، زوج درمان گر وارد می شود.
 • زمانی که هر دو طرف از نظر عاطفی از یکدیگر فاصله دارند و اکنون به دنبال راه هایی برای احیای مجدد زندگی مشترک هستند، زوج درمانی مفید خواهد بود.

انواع زوج درمانی

چندین رویکرد برای زوج درمانی وجود دارد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درمان متمرکز بر هیجان (EFT): هیجان بر بهبود ارتباط بین شما و شریک زندگیتان تمرکز دارد. درمان گر به شما کمک می کند تا  الگو هایی را که منجر به احساس قطع ارتباط می شود، درک کرده و تغییر دهید.
 • زوج درمانی روان پویا: درمان روان پویایی امیدها و ترس‌ های اساسی را بررسی می‌ کند که به شما و همسر تان انگیزه می‌ دهد تا به شما در درک بهتر خود کمک کند.
 • رفتار درمانی: رفتار درمانی همچنین به عنوان زوج درمانی رفتاری (BCT) شناخته می شود، این شکل از درمان شامل شکل دادن به رفتار با تقویت رفتارهای مثبتی است که ثبات و رضایت را افزایش می دهد، در حالی که رفتارهایی را که باعث منفی گرایی می شود، دلسرد می کند.
 • درمان شناختی رفتاری (CBT): این رویکرد نیز به عنوان درمان شناختی-رفتاری زوجین (CBCT) شناخته می شود، این شکل از درمان شامل شناسایی و تغییر الگوهای فکری است که بر رفتار تأثیر منفی می گذارد.
 • روش گاتمن: این روش شامل پرداختن به مناطق درگیری و تجهیز شما و شریک زندگیتان به مهارت های حل مسئله است. هدف آن بهبود کیفیت دوستی و سطح صمیمیت بین شما و شریک زندگیتان است.
 • رویکرد الن واچتل: این یک رویکرد مبتنی بر نقاط قوت است و شامل تمرکز بر جنبه های مثبت رابطه است. در این رویکرد درمان گر به جای سرزنش، بر درون نگری تمرکز می کند.

کلام آخر

زوج درمانی را می توان برای مسائلی مانند بحران های روابط، درگیری های خانوادگی، مشکلات جنسی، افزایش نزاع و خشونت خانگی استفاده کرد. این روش معمولاً در قالب جلسات منظم با حضور همسران انجام می شود و به آن ها کمک می کند تا در روابط خود بهبود چشمگیری پیدا کرده و روان خود را بهبود بخشند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به زوج درمان گر مراجعه نمایید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این دارد تا شما را با بهترین دکتر زوج درمانی در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا