روانشناسی عمومی

بهترین روانشناس در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین روانشناس در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و درمان خود را آغاز نمایید. روانشناسی به علم مطالعه رفتار و فرآیندهای ذهنی گفته می شود، به این ترتیب که تمام رفتارهای قابل مشاهده و همچنین آنچه در ذهن انسان می گذرد را بررسی می کند. بررسی رفتار انسان می تواند چیزهای زیادی در مورد آن ها به روانشناسان ارائه دهد. به عنوان مثال، وقتی فردی را می بینیم که خیلی سریع در میان جمعیت خسته می شود، می توانیم فرض کنیم که او از سطح پایینی از تحریک پذیری برخوردار است یا زمانی که فردی از معاشرت کناره گیری می کند، می توانیم پیش بینی کنیم که با مسائلی مانند اضطراب اجتماعی یا افسردگی دست و پنجه نرم می کند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

روانشناسی چیست؟

روانشناسی علمی است که از روش علمی برای تحقیق و مطالعه حالات ذهنی، فرآیندها و رفتار در انسان و سایر حیوانات استفاده می کند. اصطلاح رفتار به کلیه حرکات، اعمال و رفتارهای قابل مشاهده مستقیم و غیرمستقیم و اصطلاح فرایند های روانی به مواردی مانند احساس، ادراک، فکر، هوش، شخصیت، هیجان، انگیزه و حافظه اشاره دارد.

جالب است بدانید که بنیانگذار روانشناسی ویلهلم وونت است که به عنوان پدر روانشناسی نیز شناخته می شود. این شخص اولین آزمایشگاه اختصاصی این علم را در آلمان ایجاد کرد. این رویداد روانشناسی را به عنوان علمی جدا از زیست شناسی و فلسفه رسمیت بخشید. وونت در واقع از روش های علمی برای مطالعه ذهن و رفتار انسان در آزمایشگاه تخصصی استفاده کرد و روانشناسی را از ترکیب فلسفه و زیست شناسی گرفت و آن را به حوزه ای جداگانه تبدیل کرد.

روانشناسی چیست؟

انواع روانشناسی

روانشناسی انواع مختلفی دارد که در ادامه مقاله و برای آگاهی بیشتر شما عزیزان به بررسی هر یک از آن ها پرداخته ایم:

روانشناسی رشد: انواع دیگر روانشناسی شامل روانشناسی رشد است. روانشناسی رشد تغییرات و دگرگونی های بدن انسان را از لحظه ظاهر به عنوان جنین در رحم مادر تا زمان مرگ بررسی می کند، اما این نوع روانشناسی بیشتر بر دوران کودکی و نوجوانی افراد تاکید دارد. روانشناسی رشد علاوه بر تغییرات و دگرگونی های بدن انسان، تغییرات شخصیت، رفتارهای اجتماعی، فردی و تغییرات روح و روان فرد را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد.

روانشناسی شخصیت: شخصیت مفهومی بسیار پیچیده است و تعاریف متعددی برای آن ارائه شده است. به طور کلی شخصیت مجموعه ای از ویژگی های افراد است که شامل احساسات فردی، رفتارهای اجتماعی، باورها، هوش، تلاش و افکار می شود. روانشناسی شخصیت یکی از بزرگترین انواع روانشناسی است که به بررسی و ارزیابی شخصیت افراد می پردازد و سعی در یافتن تفاوت های فردی و اختلالات شخصیتی مانند اختلال شخصیت نمایشی و محدودیت اختلال شخصیت دارد.

روانشناسی مثبت گرا: علیرغم دنیای پر از استرس، نگرانی و مشکلات روانی، شاخه ای از روانشناسی به نام روانشناسی مثبت سعی در تقویت شادی، خوش بینی، رفاه و شجاعت افراد دارد و همچنین به بهبود زندگی افراد کمک می کند. روانشناسی مثبت گرا می کوشد تا از آسیب های روانی و روانی ناشی از زندگی های پر استرس و بی ثمر امروزه جلوگیری کند. این نوع روانشناسی برای زنان باردار نیز بسیار مفید است.

روانشناسی سلامت: نوع دیگری از روانشناسی، روانشناسی سلامت است. این نوع روانشناسی عوامل آسیب رسان به بدن انسان را شناسایی کرده و از بروز مشکلات مربوط به سلامت بدن جلوگیری می کند. سوء مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی یکی از رفتارهایی است که به سلامت انسان آسیب می رساند و در این صورت بهتر است افراد به بهترین روانشناس در ونک مراجعه نمایند.

روانشناسی بالینی: روانشناسی بالینی بزرگترین و محبوب ترین شاخه روانشناسی است. روانشناس بالینی با استفاده از روش های علمی روانشناختی و با استفاده از نظریه های معتبر به مطالعه، ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات عاطفی و رفتاری در بیماران می پردازد. افراد در صورت بروز مشکل باید به بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در تهران مراجعه نمایند.

5 تا از بهترین روانشناس در ونک را بشناسید!

دکتر هاله زاهدی انارکی

دکتر هاله زاهدی انارکی

دکتر هاله زاهدی انارکی کارشناس ارشد روانشناسی عمومی و دارای مجوز استخدام تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشد. ایشان به عنوان یکی از بهترین روانشناس در ونک، دبیر مرکز بهداشت مرکز بهداشت ناحیه و مشاور و روانشناس سازمان مددکاری اجتماعی می باشد.

خدمات:

 • درمان وسواسی
 • درمان بیش فعالی
 • خانواده درمانی
 • مشاوره جدایی عاطفی

آدرس: تهران، میدان ونک، گاندی جنوبی، خیابان هفدهم، پلاک 15

شماره تماس: 09122868892

دکتر شقایق درویشی

دکتر شقایق درویشی

دکتر شقایق درویشی روانشناس و از اعضا انجمن روانشناسی آمریکا است. ایشان به عنوان یکی از بهترین روانشناس در ونک، همواره هدف ارائه خدمات روانشناختی و مشاوره ای داشته تا بتواند بیماری های روحی و روانی مختلف را درست تشخیص داده و درمان کند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • مشاوره خانواده
 • حل تعارضات زناشویی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از بیمارستان بقیه اله، پلاک 209

شماره تماس: 02188217088

دکتر سمانه افزایی

دکتر سمانه افزایی

دکتر سمانه افزایی کارشناس ارشد روانشناسی عمومی است. ایشان دارای مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند که دوره ها و کارگاه های زیادی را در حوزه تخصصی خود گذرانده اند و هم اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند. دکتر سمانه افزایی یکی از پزشکان باسواد کشورمان می باشند که به عنوان یکی از بهترین روانشناس در ونک بسیار خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • مشاوره فردی و روان درمانی
 • آموزش مهارت های فردی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره قبل از ازدواج

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، بین خیابان خوارزمی و بیمارستان بقیه الله

شماره تماس: 02188033757

دکتر زهرا موسوی خرمی

دکتر زهرا موسوی خرمی

دکتر زهرا موسوی خرمی دارای دکترا مشاوره می باشد. وی توانسته رتبه اول کنکور را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته مشاوره کسب کند و هم اکنون عضویت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضویت در انجمن روانشناسی آمریکا و عضویت در انجمن روانشناسی ایران را بر عهده دارد و به عنوان یکی دیگر از بهترین روانشناس در ونک به مطب داری مشغول است.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • زوج درمانی
 • درمان اختلالات استرس
 • تشخیص و درمان افسردگی شدید

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، روبروی بیمارستان بقیه الله

شماره تماس: 09371075404

دکتر سالومه حسین شیری

دکتر سالومه حسین شیری

دکتر سالومه حسین شیری دانشجو دکترا روانشناسی تخصصی و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و کارشناسی روانشناسی عمومی است. وی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو خانه روانشناسان، مشاوران و دستیاران است. شما عزیزان برای درمان و مشاوره می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • مشاوره قبل از ازدواج
 • تشخیص و درمان بیش فعالی
 • مشاوره طلاق

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، روبروی مترو شریعتی، کوچه زرین، برج مینا

شماره تماس: 09012666756

اهمیت علم روانشناسی

علم روانشناسی اهمیت و کاربرد بسیاری دارد که در ادامه مقاله به آن ها خواهیم پرداخت:

درمان بیماری ها: یکی از مهم ترین و قدیمی ترین کاربردهای روانشناسی، درمان بیماری است. بیماری ها می تواند آسیب ها و مشکلات زیادی را برای فرد و اطرافیانش ایجاد کند. فقط توجه به درمان آن ها توسط بهترین مشاور فردی در تهران می تواند به بیمار کمک کند تا زندگی سالمی داشته باشد.

کمک به بهبود شرایط زندگی: کار روانشناسی در پایان وضعیت آسیب شناختی متوقف نمی شود. بسیاری از اوقات بهترین روانشناس در ونک سعی می کند زندگی شما را بهتر از آنچه هست بسازد. بسیاری از ما در زندگی با مشکلاتی روبرو می شویم که اگر کمی مهارت بیشتر داشتیم هرگز با آن ها مواجه نمی شدیم.

کمک به تربیت فرزندان: یکی از مهمترین وظایف هر پدر و مادری تربیت صحیح فرزندان است. نحوه تربیت کودک حتی در بزرگسالی نیز تأثیر زیادی بر شخصیت او خواهد داشت. به همین دلیل بسیار مهم است که این آموزش با اصول صحیح انجام شود و در غیر این صورت، فرزند شما درگیر مشکلاتی می شود که در آینده او را رها نمی کند.

برنامه های اجتماعی: روانشناسی همیشه قرار نیست در سطح فردی مفید باشد، همانطور که گفتیم یکی از شاخه های روانشناسی، روانشناسی اجتماعی است. در این بخش برای بهبود شرایط جامعه برنامه ریزی می شود و در واقع این روانشناسان مشاور دولت هستند و در برنامه ریزی اجتماعی به آن ها کمک می کنند، به طوری که برنامه ها به گونه ای باشد که سلامت روان مردم تامین شود.

کلام آخر

روانشناسی علمی است که به مطالعه ذهن و رفتار انسان می پردازد و شامل اثرات بیولوژیکی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی بر نحوه تفکر، عمل و احساس افراد است. روانشناسان و روانپزشکان با استفاده از این علم به درمان اختلالات روانی افراد می پردازند و در جهت شناخت روان انسان گام برمی دارند. به دست آوردن درک عمیق از روانشناسی به افراد کمک می کند تا اعمال و رفتارهای خود را بهتر درک کنند و دیگران را بهتر درک کنند. مواردی مانند زبان بدن، مهارت های ارتباطی و اعتماد به نفس به عنوان بخشی از روانشناسی گنجانده شده است.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانشناس در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا