پزشکان

بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در میرداماد【سال1403】⚡+لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم که بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در میرداماد را به شما معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و به تقویت اعتماد به نفس خود بپردازید. اعتماد به نفس یک باور نسبت به توانایی های خود است که به ما برای انجام کار ها انگیزه می دهد اعتماد به نفس انواع مختلفی دارد و افراد با اعتماد به نفس بالا را دارای ویژگی های قابل توجهی می کند. برای تقویت اعتماد به نفس راه کار هایی نیز وجود دارد که ما در این مقاله به معرفی آن ها پرداخته ایم. از شما عزیزان ممنون می شویم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس یعنی اعتماد به توانایی ها و توانمندی های خود داشتن، یعنی فرد طبق تجربیات گذشته، نسبت به توانایی های خود اعتمادی دارد که می داند در انجام کار ها به موفقیت دست می یابد. داشتن اعتماد به نفس نقش مهمی در پیشرفت و موفقیت افراد دارد. به عبارتی دیگر، وقتی می توان گفت فردی دارای اعتماد به نفس است که آن فرد در بر عهده گرفتن مسئولیت ها، انجام کارها، بر قراری ارتباط با دیگران به خود باوری رسیده باشد. چنین فردی این توانایی را دارد که خود را در چالش های پیش رو قرار بدهد، فرصت های به وجود آمده را غنیمت شمارد، در شرایط سخت به راحتی مشکلات را حل کند و مسئولیت هایی که به او سپرده می شود را به درستی انجام دهد.

در پروسه موفقیت و اعتماد به نفس عوامل متعددی مانند داشتن دانش و مهارت کافی برای انجام کار، تجربه های قبلی در آن کار، چگونگی باز خورد های دیگران و کیفیت انجام همان کار توسط دیگران اثر گذار هستند. قابل ذکر است که اعتماد به نفس بر اساس کارهای مختلف، متفاوت است این گونه که فردی ممکن است در یک مهارت مثل حل مسائل ریاضی اعتماد به نفس بالایی داشته باشد اما در سخنرانی میان جمع از اعتماد به نفس کمی برخوردار بوده و دچار مشکل شود و خود را نیازمند مراجعه به مشاور و رفع کمبود اعتماد به نفس خویش بداند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین مشاور اعتماد به نفس در تهران مراجعه کرد و برای افزایش اعتماد به نفس در خود اقدام کنید.

اعتماد به نفس چیست؟

انواع اعتماد به نفس

جالب است بدانید که اعتماد به نفس فقط مربوط به انجام کار ها نیست، بلکه به طور کلی به چند نوع تقسیم می شود که در ادامه به طور مختصر انواع آن را می خوانیم:

اعتماد به نفس در رفتار: این نوع اعتماد به نفس، همان است که در تعریف اعتماد به نفس در مرحله اول به ذهن ما می رسد و بیشتر از انواع دیگر مورد توجه ما است. این نوع اعتماد به نفس، در واقع باور داشتن به خود برای انجام کار های کوچک و بزرگ، سخت یا آسان می باشد. وقتی از یادگیری مهارت های تازه استقبال کرده و به سرعت سعی در انجام آن کار ها داریم، یعنی اعتماد به نفس بالایی در رفتار خود داریم.

اعتماد به نفس در احساسات: گاهی ممکن است که ما دار رفتار خود دارای اعتماد به نفس بالایی باشیم اما از اعتماد به نفس پایینی در احساسات بر خوردار باشیم. مثلا ممکن است وقتی که بر اثر مشکلات به وجود آمده در زندگی خود، به غم، اندوه، شکست، از دست دادن عزیزان یا موقعیت خاص اجتماعی خود دچار شویم، خود را باخته و به افسردگی مبتلا شویم و در این صورت توانایی انجام کار ها در ما به شدت کاهش می یابد.

اعتماد به نفس در معنویت: این نوع اعتماد به نفس در رابطه با پروردگار و آفریننده جهان است. اینکه به فردی اعتقاد داشته باشیم که جهان را خلق کرده و مورد اعتماد است، نشان دهنده اعتماد به نفس بالای ما در معنویت است. در این صورت با توکل به خالق جهان و باور داشتن قدرت او، در هر شرایطی بهترین تصمیم را گرفته و در انجام کار ها دلهره و نگرانی کمتری را تجربه می کنیم.

5 تا از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در میرداماد را بشناسید!

دکتر توحید اکبروند

 

دکتر توحید اکبروند جزو یکی از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در میرداماد بوده و دارای پروانه تخصصی از نظام روانشناسی کشور با شماره 8016 می باشد.تدریس در دانشگاه و مولف چندین کتاب روانشناسی به علاوه عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضویت در انجمن روانشناسی آمریکا از سوابق ایشان است.

خدمات:

 • مشاوره فردی و بین فردی
 • مشاور پیش از ازدواج
 • زوج درمانگر و اختلافات زناشوئی
 • مداخله در مشکلاتی از قبیل شکست عاطفی، اضطراب، نداشتن اعتماد به نفس، مشکلات بین فردی، وسواس و…
 • بهره گیری از روش های درمانی روان تحلیلی، رفتار درمانی شناختی(CBT)، روان درمانی(ACT)، شفقت درمانی(CFT)، هیپنوتراپی، حساسیت زدایی به روش EMDR
 • اجرای آزمون های روانشناختی و شخصیت

آدرس: تهران، شریعتی، بالاتر از میرداماد، نرسیده به قلهک

شماره تماس: 09101788611

دکتر فرشته زمانی

دکتر فرشته زمانی

دکتر فرشته زمانی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با شماره 5027، کارشناس ارشد روانشناسی شخصیت و جزو یکی از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در میرداماد است. گذراندن دوره های زوج درمانی و اختلالات زناشویی، درمانگر شناختی رفتاری(CBT)، طرحواره درمانی، مهرت های زندگی(مهارت مدیریت خشم و استرس، خود آگاهی، تقویت اعتماد به نفس) نیز از سوابق ایشان می باشد.

خدمات:

 • مشاوره در حوزه قبل و بعد از ازدواج
 • زوج درمانی و تکنیک های پیشگیری از خیانت
 • رواندرمانی(افسردگی، اضطراب، بحران در زندگی، کمال گرایی، بی اعتماد به نفسی)
 • درمانگر روانشناختی اختلالات جنسی
 • اجرا و تفسیر آزمون های شخصیتی

آدرس: تهران، میرداماد، خیابان البرز، کوچه تابان شرقی، پلاک 44، سرای محله داوودیه، طبقه سوم

شماره تماس: 02144252753

دکتر مهدی مهدوی

دکتر مهدی مهدوی

دکتر مهدی مهدوی کاندیدای دکترای تخصصی روانشناسی و کارشناس ارشد روانشناسی دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و جزو یکی از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در میرداماد می باشد. ایشان دوره های متعددی از جمله دوره شناخت رفتار درمانگری، دوره درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد و همچنین دوره های رفتار بدنی، خانواده درمانی، مشاوره و آموزش پیش از ازدواج را گذرانده است. قابل ذکر است که رویکرد درمانی مورد استفاده توسط ایشان رویکرد رفتار درمانی، CBT ،ACT، می باشد.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی
 • مدیریت روابط
 • مدیریت هیجان
 • ناهنجاری های رفتاری
 • اختلالات بالینی

آدرس: تهران، خیابان میرداماد، بعد از مسجد الغدیر، پلاک 149، واحد 15

شماره تماس: 02122915405

دکتر مونا موحد

دکتر مونا موحد

دکتر مونا موحد کارشناس ارشد مشاوره از دانشگاه علامه طباطبائی و کاندیدای دکترای تخصصی مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران می باشد. ایشان دوره رویکرد هیجان مدار را در انستیتو هیجان مدار ایران و دوره روان درمانگر تخصصی هیجان مدار را گذرانده است. همچنین عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران به شماره 36008 و عضو انجمن روانشناسی ایران بوده و جزو یکی از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در میرداماد می باشد.

خدمات:

 • مشاوره روابط عاطفی
 • مشاوره روابط بین فردی
 • آموزش مهارت های فردی
 • درمان اختلالات خلقی(افسردگی، اضطراب، عدم اعتماد به نفس، وسواس و…)

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان دستگردی، نبش کوچه نسا، پلاک 46، طبقه 2، واحد 6، کلینیک تجربه خوب

شماره تماس: 02122272457

دکتر معصومه ترکاشوند

دکتر معصومه ترکاشوند

دکتر معصومه ترکاشوند جزو یکی از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در میرداماد بوده و کارشناس ارشد روانشناسی از دانشگاه خوارزمی می باشد. ایشان همچنین کارشناس روانشناسی از دانشگاه محقق اردبیلی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با شماره 36008 و عضو انجمن روانشناسی ایران می باشد.

خدمات:

 • رواندرمانی فردی(اختلاالات و مشکلات درون فردی، بین فردی)
 • گروه درمانی مبتنی بر رویکرد سایکودرام
 • پروژه های صنعتی و سازمانی

آدرس: تهران، نبش شریعتی، میرداماد، پلاک 1، طبقه سوم، کلینییک مشاوره نیک اندیشان

شماره تماس: 09981602040

ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا

در افرادی که دارای اعتماد به نفس بالایی هستند، ویژگی هایی وجود دارد که با دانستن آن ها می توان به این پی برد که آیا ما هم دارای اعتماد به نفس هستیم یا خیر. در ادامه این ویژگی ها را نام برده ایم:

 • فردی که دارای اعتماد به نفس بالایی است برای کسب موفقیت خود، دیگران را تحقیر، تمسخر و تخریب نمی کند.
 • این افراد در برابر پیشنهاد هایی از سوی دیگران که با آن موافق نیستند، توانایی نه گفتن را دارند و به خواسته خود نیز اهمیت می دهند.
 • افراد با اعتماد به نفس بالا، برای اثبات خود به دیگران مدام حرف نمی زنند و از خود تعریف بیش از حد نمی کنند.
 • این افراد با صدایی رسا و با صلابت سخن می گویند و با درخواست کمک از دیگران و سوال پرسیدن احساس ضعف نمی کنند.
 • همچنین دیگران را زیر ذره بین قرار نمی دهند و مدام به دنبال یافتن ایرادات در دیگران نسیتند بلکه ویژگی های مثبت افراد دیگر را دیده و آن ویژگی ها را تحسین می کنند.

ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا

بهترین راه های تقویت اعتماد به نفس

 1. در مرحله اول بهتر است عواملی را که سبب می شود ما نسبت به خود و توانایی های مان بی اعتماد باشیم را پیدا کرده و بهتر بتوانیم به حل مشکل خود بپردازیم.
 2. ما باید به خوبی خود را شناخته و ویژگی های شخصیتی خود را مورد بررسی قرار دهیم. در این صورت به نقاط قوت و ضعف مان پی برده و روی نقاط قوت خود تکیه می کنیم تا به بهبود نقاط ضعف خود بپردازیم.
 3. ممکن است که ما مهارت کافی در برابر انجام کار ها و یا برقراری ارتباط با دیگران نداشته باشیم. در این صورت می بایستی با تلاش برای کسب این مهارت ها به افزایش اعتماد به نفس در خود اقدام کنیم.
 4. گاهی اوقات ترس، می تواند ما را از انجام کار ها بازدارد. در این صورت بهتر است که با ترس خود مواجه شده و خود را در شرایطی که از آن می ترسیم قرار دهیم.
 5. برای بهبود اعتماد به نفس همچنین می توان از روانشناسان  یا مشاوران کمک گرفت زیرا آن ها با بررسی عوامل مختلف ریشه کمبود اعتماد به نفس در ما را پیدا کرده و آن را بهبود دهد.

کلام آخر

اعتماد به نفس یک ویژگی مورد نیاز است که موجب می شود افراد در انجام کار ها و پذیرش مسئولیت ها توسط خود باور دچار تردید نشوند. سه نوع اعتماد به نفس باید در هر فردی وجود داشته باشد تا بتواند مسئولیت ها را بدون نگرانی بپردازد. اعتماد به نفس بالا باعث بروز ویژگی های مثبت در افراد می شود که این ویژگی ها درون افراد با اعتماد با نفس پایین یافت نمی شود.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته است تا شما را با بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در میرداماد آشنا کند. امیدواریم که مطالب عنوان شده برای شما مفید بوده باشد، در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا