عمومی

بهترین روانشناس بزرگسالان در میرداماد【سال1403】🌟+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین روانشناس بزرگسالان در میرداماد را به شما عزیزان معرفی کنیم. در یک دنیای دیوانه، یک ذهن آرام می تواند مانند دوستی باشد که به ندرت پیدا می کنید. اما یافتن آرامش ذهنی امکان پذیر است. یک ذهن و زندگی آرام می تواند با عمدی بودن در تمام کارهایی که انجام می دهید آغاز شود. نیاز به روانشناسی بزرگسالان در سالهای اخیر در قالب فرآیند افزایش یافته است و در بزرگسالان، این واقعیت که بیمار باید درمان شود نه بیماری، بیش از هر تخصص پزشکی دیگری درست است.

روانشناسی بزرگسالان چیست؟

امروزه در جامعه ما خانواده ها متوجه شده اند که برای مسائلی مانند حل مشکلات زناشویی، تربیت فرزندان، یادگیری مدیریت آن ها در خانه، سن بلوغ یا حتی سوالات آموزشی مانند انتخاب رشته باید به روانشناس یا مشاور مراجعه کنند. هنوز هم هستند افرادی که از اهمیت حضور روانشناس در مواقع نیاز غافل هستند و عده ای حتی اگر مشورت کرده باشند، تمایلی به بیان آن ندارند، زیرا متأسفانه عدم آگاهی از سلامت روان در جامعه به طور کامل برطرف نشده است و همچنان این ذهنیت وجود دارد که دیوانه ها و روان پرستان به روانشناسان بزرگسال مراجعه می کنند.

روانشناسی را می توان اینگونه تعریف کرد مطالعه علمی رفتار و فرآیندهای ذهنی. این تعریف هم تمرکز روانشناسی را بر مطالعه عینی رفتار قابل مشاهده و هم درک فرآیندهای ذهنی را نشان می دهد که مستقیماً قابل مشاهده نیستند و بر اساس داده های رفتاری و عصب زیستی قابل استنباط هستند. از یک بیماری جسمی رنج می برد، به پزشک مراجعه کرد و بهبود یافت. همین طور در زندگی همه ما انسان ها روزهایی وجود دارد که خسته یا بیمار روانی هستیم و باید با یک متخصص صحبت کنیم و مشکل خود را مطرح کنیم. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس در میرداماد مراجعه نمایید.

روانشناسی بزرگسالان چیست؟

انواع بیماری های روانی در بزرگسالان

بیماری و اختلالات روانی بسیاری ممکن است که در بزرگسالان رخ دهد و شایع ترین آن ها به شرح زیر می باشد:

 • بی اشتهایی عصبی: بی اشتهایی عصبی یک اختلال خوردن است که با وزن کم غیر طبیعی مشخص می شود. بی اشتهایی، مانند سایر اختلالات خوردن، می تواند زندگی شما را تحت الشعاع قرار دهد و غلبه بر آن بسیار دشوار است. علائم و نشانه های فیزیکی بی اشتهایی عصبی با گرسنگی مرتبط است که افراد در صورت نیاز می توانند به بهترین روانشناس بزرگسالان در تهران مراجعه نمایند.
 • اختلال شخصیت ضد اجتماعی: تمایل به نادیده گرفتن یا نقض حقوق دیگران در این اختلال شایع است. فرد مبتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی ممکن است نتواند با هنجارهای اجتماعی مطابقت داشته باشد، اغلب دروغ بگوید یا دیگران را فریب دهد، یا به صورت تکانشی عمل کند.
 • اختلال شخصیت اجتنابی: مدلی از کم رویی شدید، احساس بی کفایتی و حساسیت شدید نسبت به انتقاد. افراد مبتلا به اختلال شخصیت اجتنابی ممکن است تمایلی به تعامل با دیگران نداشته باشند، مگر اینکه مطمئن باشند که مورد پسند، انتقاد یا طرد شدن هستند.
 • اختلال شخصیتی خود شیفتگی: الگوی نیاز به تحسین و عدم همدلی با دیگران. یک فرد مبتلا به اختلال شخصیت خود شیفته ممکن است احساس بزرگی از خود، احساس استحقاق، بد رفتاری با دیگران یا عدم همدلی داشته باشد.
 • اختلال شخصیت وسواسی جبری: الگویی از توجه به نظم، کمال و کنترل وجود دارد. یک فرد مبتلا به اختلال شخصیت وسواس فکری-اجباری ممکن است بیش از حد بر روی جزئیات یا برنامه ها تمرکز کند، بیش از حد کار کند، زمانی را برای سرگرمی ها یا دوستان خود اختصاص ندهد، یا فاقد اخلاق و ارزش باشد.
 • اختلال اضطراب: اختلال اضطراب نوعی بیماری روانی است. اگر اختلال اضطرابی دارید، ممکن است به چیزها و موقعیت‌ های خاصی با ترس واکنش نشان دهید و همچنین ممکن است علائم فیزیکی اضطراب مانند تپش قلب و تعریق را تجربه کنید. تجربه کمی اضطراب طبیعی است.

5 تا از بهترین روانشناس بزرگسالان در میرداماد را بشناسید!

دکتر علی اسماعیلی

دکتر علی اسماعیلی

دکتر علی اسماعیلی یکی از بهترین روانشناس بزرگسالان در میرداماد محسوب می شوند. ایشان متخصص روانشناسی و مشاوره خانواده، مشاوره اختلافات زناشویی و مشاوره پیش از ازدواج،روابط عشقی و عاطفی، وسواس، افسردگی و پانیک با امکانات طرحواره درمانی و درمان شناختی رفتاری (CBT) هستند و اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و عضو انجمن روانشناسی آمریکا می باشند که مدیریت کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره رامش با مجوز سازمان نظام روانشناسی را نیز بر عهده دارند.

خدمات:

 • درمان مصرف به مواد مخدر و الکل
 • روانپزشکی کودک و نوجوان
 • زوج درمانی و مشاوره خانواده
 • فرزند پروری

آدرس: تهران، بلوار میرداماد، نرسیده به ایستگاه مترو، میرداماد پلاک 149، واحد 15

شماره تماس: 02122915405

دکتر ریحانه صبورنژاد

دکتر ریحانه صبورنژاد

دکتر ریحانه صبورنژاد روانشناس و کاندیدا دکترا تخصصی روان درمانی و همچنین روانشناس بالینی می باشند. ایشان یکی از پزشکان با سواد کشورمان هستند و شما عزیزان در صورت نیاز به یکی از بهترین روانشناس بزرگسالان در میرداماد، می توانید با تعیین وقت قبلی برای درمان و مشورت به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • درمان مشکلات روانی
 • زوج درمانی
 • درمان دارویی
 • درمان سردرد، میگرن، سرگیجه

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، ابتدا خیابان میرداماد ساختمان شماره 3

شماره تماس: 02126411978

دکتر مرضیه دولت آبادی

دکتر مرضیه دولت آبادی

دکتر مرضیه دولت آبادی مشاور فردی، مشاور ازدواج، کارشناس برجسته مشاوره و مشاوره و دارای مجوز از سازمان روانشناسی و مشاوره در ایران با گذراندن دوره های متعدد می باشد. وی اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضویت در انجمن ازدواج و خانواده و عضویت در خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه است.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره قبل از ازدواج
 • خانواده درمانی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، میدان انقلاب، خیابان دوازدهم فروردین، خیابان شهدای ژاندارمری، روبروی اداره پست

شماره تماس: 02166971407

دکتر مریم سلیمانی

دکتر مریم سلیمانی

دکتر مریم سلیمانی از روش ها و تجهیزات پیشرفته ای مانند RTMS برای درمان بیماران خود در مطب خصوصی خود استفاده می کند. ایشان انواع سردرد، سرگیجه، کنترل تشنج، سکته مغزی، ام اس، بیماری های عصبی عضلانی، آلزایمر و سایر بیماری های شناختی، پارکینسون و سایر اختلالات حرکتی را تشخیص و درمان می کند.

خدمات:

 • درمان اختلالات جنسی
 • کتامین درمانی
 • مشاوره فردی بزرگسالان
 • تکنیک های شناختی و رفتاری برای کنترل خشم

آدرس: تهران، توانیر، خیابان ولی عصر، کوچه دوم، ساختمان پزشکان آریا

شماره تماس: 02188201440

نکات طلایی برای آرامش در زندگی بزرگسالان

نکات مهم و طلایی برای رسیدن به آرامش فردی در زندگی بزرگسالان وجود دارد که عبارتند از:

 • بهبود کیفیت خواب: ورزش کیفیت خواب را بهبود می بخشد. کیفیت خواب می تواند به دلیل استرس و اضطراب کاهش یابد.
 • افزایش اعتماد به نفس: هنگامی که به طور منظم ورزش می کنید، احساس شایستگی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و این موضوع سلامت روحی و روانی شما را بهبود می بخشد.
 • استفاده از مکمل های غذایی: مکمل های غذایی زیادی وجود دارند که استرس و اضطراب را کاهش می دهند. در اینجا به اختصار به چند مورد اشاره می کنیم که تاثیر بسیار خوبی در کاهش استرس دارند.
 • کاهش شدید مصرف کافئین: کافئین موجود در قهوه، شکلات، چای و نوشیدنی های انرژی زا می تواند باعث استرس و اضطراب شود. افراد توانایی های متفاوتی برای مصرف کافئین دارند. اگر متوجه شدید که کافئین شما را عصبانی و مضطرب می کند، آن را متوقف کنید.
 • انجام کار ها به موقع: راه دیگر برای کنترل استرس، تعیین اولویت ها و توقف تعلل است. به تعویق انداختن کار منجر به رفتار واکنشی می شود و شما را در تقلا برای رسیدن به عقب می گذارد.
 • خندیدن: وقتی می خندی، عصبی بودن سخت است. خندیدن برای سلامتی شما مفید است و از طرق مختلف می تواند به کاهش استرس کمک کند.
 • گوش دادن به موسیقی آرامش بخش: گوش دادن به موسیقی می تواند اثرات کاهش استرس زیادی بر بدن داشته باشد. موسیقی ملایم و آرام‌بخش می‌تواند با تشویق مغز به آرامش و همچنین کاهش ضربان قلب و هورمون‌های استرس، به کاهش فشار خون کمک کند.
 • کاهش هورمون های استرس: ورزش باعث کاهش هورمون های استرس بدن مانند کورتیزول می شود. ورزش همچنین به تولید اندورفین کمک می کند. اندورفین ها مواد شیمیایی در بدن هستند که خلق و خو را بهبود می بخشد و به عنوان یک مسکن طبیعی عمل می کند.

کلام آخر

انواع بیماری های روانی که اختلالات روانی نیز نامیده می شوند و اختلالات روانی هستند که می توانند به طور قابل توجهی بر نحوه تفکر، احساس و رفتار فرد تأثیر بگذارند. افراد مبتلا به بیماری روانی می توانند طیف وسیعی از علائم را تجربه کنند و شدت این علائم می تواند بسیار متفاوت باشد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناستو سعی بر این داشته  تا شما را با بهترین روانشناس بزرگسالان در میرداماد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا