عمومی

بهترین روانشناس ترک اعتیاد در میرداماد【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با بهترین روانشناس ترک اعتیاد در میرداماد آشنا کنیم. وقتی افراد درگیر یک فعالیت لذت بخش می شوند اما نمی توانند متوقف شوند، به آن معتاد می شوند. اعتیاد به هر چیزی می تواند در زندگی روزمره مانند کار، سرگرمی، سرگرمی ها و امور مالی اختلال ایجاد کند و به سلامت و رفاه فرد آسیب برساند. در واقع اعتیاد علاوه بر عامل ژنتیکی به نحوه کنار آمدن فرد با مشکلات مختلف و واکنش تدافعی او و همچنین استرس عاطفی افراد بستگی دارد، بنابراین استفاده از روانشناسی اعتیاد برای درمان اعتیاد کاملاً ضروری است.

روانشناسی اعتیاد چیست؟

روانشناسی اعتیاد یکی از مهم ترین گرایش ها و نیازهای بشر در زمینه روانشناسی و درمان است. امروزه در سراسر جهان به این رشته دانشگاهی اهمیت خاصی قائل هستند. و مسئله درمان اعتیاد در این زمینه مطرح می شود. اصول بی‌ اعتنایی و حفظ نظافت پایه‌ های این رشته را تشکیل می‌ دهد. علاوه بر مشکلات و اعتیاد های جسمی و روانی، افرادی که از اعتیاد رنج می برند، رفتارهای مخرب و مضری نیز پیدا می کنند که نتیجه آن چرخه ای از آماده سازی، مصرف و پنهان سازی است. بر اساس روانشناسی اعتیاد، روابطی که فرد برای تهیه مواد ایجاد می کند، در تغییر سبک زندگی او به سمت اعتیاد بسیار مؤثر است.

به دلیل مشغله مصرفی فرد معمولاً زمان لازم برای انجام مسئولیت های شخصی، خانوادگی و شغلی خود را ندارند و مجبور می شوند کمتر کار کنند و از کار غافل شوند که با گذشت زمان، او را به فردی تبدیل می کند که از مسئولیت های خود دوری می کند و این رفتار مخرب در اعمال شخص باعث آسیب می شود. اعتیاد نه تنها در ابعاد جسمی و روحی به فرد آسیب می رساند، بلکه با تغییر سبک زندگی تأثیرات بسیار مخربی بر جای می گذارد که نشان می دهد درمان اعتیاد علاوه بر جنبه های جسمی، به شدت به ابعاد روانی و ضرورت بستگی دارد. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به بهترین مشاور ترک اعتیاد در تهران مراجعه نمایید.

روانشناسی اعتیاد چیست؟

انواع اعتیاد شیمیایی

اعتیاد شیمیایی انواع گوناگونی دارد که به شرح زیر است:

 • اعتیاد به دارو: این نوع اعتیاد شامل استفاده نادرست از داروهای تجویزی با مصرف دوز بالاتر از تجویز، استفاده از نسخه شخص دیگری یا مصرف داروهایی به قصد بالا رفتن است. داروهای تجویزی که معمولاً مورد سوء استفاده قرار می‌ گیرند عبارتند از مواد افیونی، محرک‌ هایی مانند آمفتامین‌ ها و تضعیف‌ کننده‌های سیستم عصبی مرکزی که افراد برای درمان می توانند به بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران مراجعه نمایند.
 • اعتیاد به کوکائین: این نوع اعتیاد به ویژه شبیه سوء مصرف کوکائین است که یک داروی محرک غیرقانونی در نظر گرفته می شود.
 • اعتیاد به الکل: وابستگی به هر نوشیدنی الکلی مانند آبجو، شراب یا مشروبات الکلی سفت، منجر به اختلال مصرف الکل می شود. طبق گفته مؤسسه ملی سوء مصرف الکل و الکلیسم، اختلال مصرف الکل یا AUD، ناتوانی در کنترل یا توقف نوشیدن الکل علیرغم پیامدهای مضر بر سلامت، شغل یا موقعیت اجتماعی فردی است که از آن رنج می برد.
 • اعتیاد به دخانیات: به گفته موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر، اعتیاد به هر محصول تنباکو، مانند سیگار، سیگار برگ و تنباکوی جویدنی، حاوی نیکوتین است، ماده ای اعتیاد آور که ترشح دوپامین را در مغز افزایش می دهد. دوپامین یک ماده شیمیایی در مغز است که به شما احساس خوبی می دهد و شما را برای پاداش آماده می کند.
 • اعتیاد به متامفتامین: این نوع اعتیاد شامل استفاده بیش از حد از داروهای محرک از جمله داروی تجویزی دکسوکسین و داروی خیابانی معروف به کریستال مت است و در دسته سوء مصرف داروهای تجویزی قرار می گیرد.

5 تا از بهترین روانشناس ترک اعتیاد در میرداماد را بشناسید!

دکتر وحیده فتحی

دکتر وحیده فتحی

دکتر وحیده فتحی یکی از بهترین روانشناس ترک اعتیاد در میرداماد محسوب می شوند. ایشان متخصص مغز و اعصاب و روانپزشک، روان درمان گر، طرحواره درمان گر است که نوروتراپی با دستگاه های نوروفیدبک انجام می دهد و درمان بیش فعالی و اختلالات یادگیری در کودکان و نوجوانان با دستگاه نوروفیدبک و درمان اختلالات رفتاری در کودکان و نوجوانان را در مطب شخصی خود انجام می دهند.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی
 • ترک اعتیاد

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان میرداماد، خیابان شریعتی، پلاک 40، واحد 5

شماره تماس: 02126720734

دکتر فریناز آقاجان نیشتایی

دکتر فریناز آقاجان نیشتایی

دکتر فریناز آقاجان نیشتابی روانپزشک و دارای تاییدیه هیات امنای دانشگاه تهران است. وی امروزه به عنوان روان درمان گر تحلیلی و شناختی-رفتاری برنده جایزه داویدیان و سخنران کنگره سالانه روانپزشکی کودکان و روانپزشکان جوان جهان است. شما عزیزان اگر به دنبال یکی دیگر از بهترین روانشناس ترک اعتیاد در میرداماد هستید، می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • زوج درمانی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره خانواده

آدرس: تهران، میرداماد، خیابان انور، بن بست 1

شماره تماس: 09123113226

دکتر فرشاد شیبانی

دکتر فرشاد شیبانی

دکتر فرشاد شیبانی دانشجو دکترا روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی ایران، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارشناس روانشناسی بالینی از دانشگاه خوارزمی تهران، کارشناس برنامه های طلویس، کارشناس برنامه های رادیویی، مدرس دانشگاه های علوم پزشکی تهران و ایران، درمان گر انستیتو روانپزشکی تهران، زوج درمان گر مرکز مشاوره دانشگاه تهران، زوج درمان گر مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی ایران و روانشناس بالینی کلینیک خانواده و کودک دانشگاه شهید بهشتی هستند.

ایشان اکنون مدرس مجموعه کارگاه های روانشناسی و مجموعه فرهنگی هنری شهرداری تهران، مدرس کارگاه های مهارت های زندگی برای مدیران پایه دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی تهران، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران و همچنین عضو انجمن روانشناسی بالینی ایران محسوب می شوند.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • مشاوره طلاق
 • درمان اعتیاد
 • خانواده درمانی

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان ولی نژاد، پلاک 23

شماره تماس: 02184012345

دکتر روح الله دهقانی بنادکی

دکتر روح الله دهقانی بنادکی

دکتر روح الله دهقانی بنادکی روان درمان گر، مشاور فردی، روانشناس نوجوان، کارشناس برجسته روانشناسی بالینی و مربی مهارت های زندگی و ازدواج است. ایشان مشاور دوره متوسطه، مدرس کارکنان دولت، صاحب امتیاز سازمان برنامه و بودجه استان البرز، درمان گر متخصص در کلینیک دانشگاه افسری ستاری و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران است.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره آسیب های اجتماعی
 • درمان اعتیاد
 • روان درمانی

آدرس: تهران، بین خیابان سرافراز و کوه نور، خیابان مطهری، پلاک 235

شماره تماس: 02188735387

دکتر مینو حسین پور خشکباری

دکتر مینو حسین پور خشکباری

دکتر مینو حسین پور خشکباری مشاور فردی، مشاور خانواده، مشاور شغلی، مشاور ترک و کارشناس ارشد و کارشناس مشاوره هستند. ایشان حدود 12 سال به صورت حرفه ای در مورد موضوع مواد مصرفی به عنوان مشاور و روانشناس در مراکز سوءمصرف ناجی شرق و جوانان به فعالیت مشفول بوده و دارای مدرک سوپرویژنی دوره آموزشی مصاحبه بالینی هستند.

خدمات:

 • درمان مشکلات روانشناختی
 • مشاوره مواد مخدر و محرک
 • فرزند پروری
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، خیابان 17 شهریور، نرسیده به میدان خراسان، بلوار قیام، پلاک 8

شماره تماس: 02133556669

انواع اعتیاد رفتاری

اعتیاد رفتاری نیز نوع دیگری از اعتیاد است که انواع مختلفی دارد و عبارتند از:

 • اعتیاد به اینترنت نیز یک تشخیص رسمی نیست، بلکه برای توصیف استفاده بیش از حد از اینترنت و نیاز اجباری به آنلاین بودن استفاده می شود که در صورت عدم استفاده، پیامدهای مضری مانند اضطراب، تحریک پذیری و افسردگی را به دنبال خواهد داشت.
 • اعتیاد به خرید یا خرید اجباری، خرید اجباری کالا به عنوان راهی برای پنهان کردن یا فرار از احساسات منفی است. اگرچه این یک اختلال قابل تشخیص نیست، اما می تواند عواقب جدی مانند آسیب مالی، افزایش استرس و افزایش اضطراب داشته باشد.
 • اعتیاد به جراحی پلاستیک نیاز به تغییر ظاهر فیزیکی با انجام جراحی پلاستیک است. اگرچه یک تشخیص بالینی نیست، اما به احتمال زیاد نشانه اختلال بد شکلی بدن (BDD) است. وضعیتی که منجر به افکار مداوم و وسواسی در مورد نقص های احتمالی در ظاهر شما می شود.
 • اعتیاد به غذا به خوردن اجباری یا افراطی با هدف کاهش احساسات و عواطف منفی اشاره دارد. این یک تشخیص رسمی نیست، اما ارتباط نزدیکی با اختلال پر خوری (BED) دارد.
 • اعتیاد به ورزش یک رابطه ناسالم و وسواسی با شرکت در فعالیت های ورزشی و تناسب اندام را توصیف می کند تا جایی که از نظر فیزیولوژیکی و روانی مضر است. شما عزیزان می توانید برای درمان به بهترین روانشناس ترک اعتیاد در میرداماد مراجعه نموده و به زندگی عادی خود باز گردید.

کلام آخر

اعتیاد می تواند آسیب های جبران ناپذیری به فرد و جامعه وارد کند. این تنها خود معتاد نیست، بلکه خانواده و جامعه اطراف او هستند که تاوان اعتیاد او به مواد مخدر را می پردازند. بنابراین ترک اعتیاد را می توان موفقیت بزرگی حتی برای جامعه دانست. اعتیاد یک فرآیند طولانی است که طی آن فرد یاد می گیرد میل خود به مصرف مواد را کنترل کند و از عود آن جلوگیری کند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانشناس ترک اعتیاد در میرداماد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا