پزشکان

بهترین روانپزشک بزرگسالان در ونک【سال1403】 🌟+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با بهترین روانپزشک بزرگسالان در ونک آشنا کنیم. متاسفانه امروزه به دلیل افزایش سطح استرس و اضطراب ناشی از زندگی شهری و سایر اختلالات و بیماری های اجتماعی، اقتصادی و روانی از جمله اضطراب، افسردگی، هراس، اختلالات خواب، پرخاشگری و سایر مشکلات مربوط به حوزه روانی و عاطفی افزایش یافته است. و لذا نیاز به روانپزشکی بزرگسالان در سالهای اخیر در قالب فرآیند افزایش یافته است. در روانپزشکی بزرگسالان، این واقعیت که بیمار باید درمان شود، نه بیماری، بیش از هر تخصص پزشکی دیگری صادق است.

روانپزشکی چیست؟

روانپزشکی یا دارودرمانی رشته ای از پزشکی است که شامل مطالعه، تشخیص و درمان اختلالات سلامت روان است. سلامت روان یک فرد تحت تأثیر ترکیبی از عواملی است که هم منحصر به فرد است و هم به تعامل با جامعه، جامعه و خانواده مربوط می شود. سلامت روان دارای چندین مؤلفه است، از جمله عزت نفس سالم، مهارت های ارتباطی و توسعه تاب آوری می باشد.

مسائل مربوط به سلامت روان نباید صرفاً به عنوان نقاط ضعفی تلقی شوند که یک فرد می تواند به راحتی بر آنها غلبه کند، زیرا می تواند شرایط بسیار مشکل ساز و ناتوان کننده ای باشد که بر بخش بزرگی از جمعیت جهان تأثیر می گذارد. مسائل مربوط به سلامت روان باید قبل از ایجاد اختلال جدی در خانواده ها، روابط و اجتماعات مورد توجه و درمان قرار گیرند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران مراجعه نمایید.

روانپزشکی چیست؟

انواع روانپزشکی

انواع مدل های روانپزشکی با فواید و توانایی های منحصر به فرد خود می توانند اختلالات روانی را درمان کنند و در این راه به شما کمک کنند. این مدل ها شامل موارد زیر می باشد:

 • روانپزشکی کودک و نوجوان از دیگر انواع مدل های روانپزشکی می توان به روانپزشکی کودک و نوجوان اشاره کرد که این نیز بسیار مهم است. کودکان و نوجوانان بیشتر از سایر افراد جامعه در معرض اختلالات روانی هستند زیرا ذهنی ظریف و شکننده دارند و نیاز به مراقبت دارند. روانپزشکان در این زمینه می توانند مشکلات مختلفی را حل کنند. این مشکلات عبارتند از اختلالات رشد عصبی، افسردگی، اختلال وسواس فکری-اجباری، روان پریشی، اختلال استرس پس از سانحه و سوء مصرف مواد.
 • روانپزشکی سالمندان سالمندی به عنوان مرحله ای از زندگی یاد می شود که در آن فرد با تغییرات قابل توجهی روبرو می شود. در این دوره ممکن است بیماری های انسان افزایش یابد و توانایی های او کاهش یابد. این عوامل باعث شده است که سالمندان مانند کودکان و نوجوانان ظریف و شکننده باشند و شاهد بروز مشکلات در آنها باشید. برای درمان این اختلالات باید از روانپزشکان مجرب کمک گرفت. زیرا توانایی زیادی در درمان اختلالات جدی شناختی، رفتاری و روانی دارند.
 • روانپزشکی قانونی انواع مدل های روانپزشکی شامل روانپزشکی قانونی است که وظیفه ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات روانی و قانونی را بر عهده دارد. در حال حاضر افراد زیادی با آسیب های روحی و قانونی مواجه هستند. روانپزشکی قانونی سطح این آسیب ها را بررسی می کند و می تواند راه حل های درمانی مناسبی را در اختیار شما قرار دهد.
 • روانپزشکی اعتیاد به مواد مخدر یکی از بیماری هایی است که در سراسر جهان شیوع بالایی دارد و می تواند منجر به بسیاری از اختلالات روانی شود. روانپزشکی اعتیاد یک روش درمانی مناسب و هدفمند برای درمان این نوع اختلال است. این روش موثر می تواند اثرات مفید زیادی در ترک اعتیاد به کوکائین، الکل، هروئین، قمار و حتی اعتیاد به فناوری های جدید داشته باشد.
 • اعصاب و روان عصب روانپزشکی شاخه ای از روانپزشکی است که هدف آن درمان اختلالات مربوط به سیستم عصبی است. این شاخه از روانپزشکی می تواند اختلالاتی مانند اختلالات شناختی، اختلالات روانی، زوال عقل و … را درمان کند.

5 تا از بهترین روانپزشک بزرگسالان در ونک را بشناسید!

دکتر محبوبه بیهقی

دکتر محبوبه بیهقی

دکتر محبوبه بیهقی یکی از بهترین روانپزشک بزرگسالان در ونک محسوب می شود. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران، انستیتو روانپزشکی تهران و روانپزشک در زمینه کودک و نوجوان، بزرگسال، زوج درمانی، روان درمانی، درمان وسواس فکری و افسردگی است.

خدمات:

 • درمان اختلالات اضطرابی و افسردگی
 • درمان اختلالات وسواسی و تیک
 • درمان اختلال دوقطبی و روان پریشی
 • درمان پر خوری عصبی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، خیابان نوزدهم، طبقه سوم

شماره تماس: 02188878795

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه به عنوان یکی از بهترین روانپزشک بزرگسالان در ونک، عضو هیئت مدیره تخصصی مغز و اعصاب دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران و فارغ التحصیل دوره تخصصی روانپزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از تهران است. ایشان همکاری با سازمان تامین اجتماعی و همچنین همکاری با پزشکی قانونی سازمان و همکاری با کلینیک اعصاب و روان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در موارد کمیسیون های بهزیستی معافیت اعصاب و روان را با موفقیت به ثبت رسانده است.

خدمات:

 • درمان افسردگی در دوران بارداری
 • درمان اضطراب شدید
 • درمان وسواس
 • درمان اختلالات خلقی و شخصیتی

آدرس: تهران، میدان ونک، نزدیک چهارراه، ساختمان پزشکان

شماره تماس: 02188673260

دکتر راحله هنری

دکتر راحله هنری

دکتر راحله هنری یکی دیگر از بهترین روانپزشک بزرگسالان در ونک هستند. ایشان متولد 1357 بوده و دارای 15 سال سابقه مشاوره روانشناسی در زمینه های  مختلف شخصی، افسردگی، اضطراب، اختلالات روانی، طرحواره های یونگ و مشاوره روانشناسی است. شما عزیزان در صورت نیاز و با تعیین وقت قبلی می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • درمان مشکلات روانی
 • زوج درمانی
 • درمان افسردگی شدید
 • درمان سردرد، میگرن، سرگیجه

آدرس: تهران، میدان ونک، برج نگار، طبقه دهم

شماره تماس: 02188641455

دکتر مریم سلیمانی

دکتر مریم سلیمانی

دکتر مریم سلیمانی برای درمان بیماران خود در مطب خصوصی خود از روش ها و تجهیزات پیشرفته ای مانند RTMS استفاده می کند. او همچنین انواع سردرد، سرگیجه، کنترل تشنج، سکته مغزی، ام اس، بیماری های عصبی عضلانی، آلزایمر و سایر بیماری های شناختی، پارکینسون و سایر اختلالات حرکتی را تشخیص و درمان می کند.

خدمات:

 • درمان افسردگی در دوران بارداری و بعد از زایمان
 • درمان اختلالات جنسی
 • کتامین تراپی
 • تکنیک های شناختی و رفتاری برای کنترل خشم

آدرس: تهران، توانیر، خیابان ولی عصر، کوچه دوم، ساختمان پزشکان آریا، واحد 5، طبقه دوم

شماره تماس: 02188201440

دکتر الیاس ابراهیم زاده

دکتر الیاس ابراهیم زاده

دکتر الیاس ابراهیم زاده دارای مدرک دکتری مهندسی پزشکی از دانشگاه تهران است. وی با دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه کلگری، مطالعات بالینی را در زمینه تکنیک های تحریک مغز در رشته مغز و اعصاب در کانادا به پایان رساند، سپس توانست از بورسیه فوق دکتری در دانشگاه میشیگان آمریکا بهره مند شود. ساخت نمونه اولیه rTMS و نتایج تجزیه و تحلیل سیگنال های مغزی، ثمره تحقیقات او در دوران تحصیلات پسا دکتری در کشورهای مختلف است.

خدمات:

 • درمان اعتیاد به مواد مخدر و الکل
 • روانپزشکی کودک و نوجوان
 • زوج درمانی و مشاوره خانواده
 • فرزند پروری

آدرس: تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، مطهری پایین، خیابان ۲۴، پلاک ۱

شماره تماس: 02188326413

بیماری های تحت درمان روانپزشک بزرگسالان

بیماری های تحت درمان توسط بهترین روانپزشک بزرگسالان در ونک به شرح زیر می باشد.

 • مشاوره ترک اعتیاد متأسفانه امروزه مواد مخدر در بین افراد جامعه اعتیادآور شده و حتی سن مصرف آن تا سنین نوجوانی کاهش یافته است. اگر کاربر بزرگسال و سرپرست خانواده باشد، اثرات مضر آن نه تنها فرد بلکه کل خانواده را از بین می برد.
 • مشکلات خواب بسیاری از اختلالات خواب مانند بی خوابی، خواب صحبت کردن، راه رفتن در خواب یا مشکلاتی مانند مشکل در به خواب رفتن نیاز به رفتار درمانی دارند. مشاوره با روانشناس بزرگسالان در کلینیک خواب یکی از سودمندترین راه ها برای کمک به این بیماران است که با استفاده از پروتکل های درمانی مناسب این اختلالات را برطرف می کنند.
 • اختلالات خلقی اختلالات خلقی بیماری های شایعی هستند که شامل افسردگی و اختلال دوقطبی می شود. افسردگی علائمی مانند خستگی، عدم لذت بردن از زندگی، احساس گناه، احساس پوچی و نارضایتی و خلق و خوی تحریک پذیر دارد. افراد در صورت نیاز می توانند به بهترین روانپزشک در تهران مراجعه نمایند.
 • اختلال دوقطبی با علائمی مانند خلق بسیار شاد یا تحریک پذیر، اعتماد به نفس بیش از حد، پرحرفی، نیاز به خواب و فعالیت ظاهر می شود. او خیلی چیزها را می فهمد. روانشناس بزرگسال برای درمان این بیماری ها آزمایش های اضافی انجام می دهد. بیماری های روانی این افراد با علائمی مانند توهم، هذیان، گوشه گیری و مشکلات رفتاری مراجعه می کنند. روانشناس بزرگسال برای پذیرش این بیماری توسط فرد و خانواده بیمار جلسات شنیداری تشکیل می دهد و در صورت لزوم روانپزشک درمان دارویی را آغاز می کند.
 • اضطراب علائمی مانند تنگی نفس، اضطراب، دست دادن، تنفس سریع، عرق سرد، عدم تمرکز، حالت تهوع، انتظار برای خبر بد و غیره. علائم اضطرابی هستند که در اختلالات اضطرابی مانند وسواس، حملات پانیک دیده می شوند و یکی از شایع ترین علائم هستند.

کلام آخر

روانپزشکی بزرگسالان روانپزشکی بزرگسالان که به آن روانپزشکی عمومی نیز می گویند، برای درمان اختلالات روانی در بزرگسالان استفاده می شود. این درمان را می توان به عنوان نوعی آسیب شناسی نیز معرفی کرد که مزایای قابل توجهی در درمان اضطراب، افسردگی، دوقطبی، روان پریشی و اختلالات پانیک دارد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این تا شما را با بهترین روانپزشک بزرگسالان در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا