روانشناسی عمومی

بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و درمان خود را شروع کنید. اکثر مردم در مرحله ای از زندگی خود افکار یا اعمال وسواسی را تجربه می کنند، اما این بدان معنا نیست که همه ما تا حدی به وسواس فکری مبتلا هستیم. فرد مبتلا به اختلال وسواس فکری دارای چرخه شدید وسواس و اجبار است که زمان زیادی را از او می گیرد و انجام کارهای روزمره زندگی را برای او دشوار می کند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

وسواس فکری چیست؟

وسواس ها احساسات، افکار یا تکانه هایی هستند که به طور مکرر و با اصرار خود را بر خلاف میل خود به ضمیر خودآگاه فرد وادار می کنند. این افکار، تکانه ها یا تصورات ذهنی، به طور دائم و مداوم به طور غیرارادی به ذهن افرا نفوذ کرده و باعث ناراحتی و اضطراب قابل توجهی در آن ها می شوند. وسواس یکی از علائم اصلی اختلال وسواس فکری است که فرد مبتلا سعی می کند آن ها را نادیده بگیرد و از ذهنش بیرون کند یا با اعمال و افکار دیگر آنه ا را خنثی کند و البته آگاه است که این پدیده های ناراحت کننده نتیجه ذهن خود او است.

اختلال وسواس فکری افکار، تصاویر یا خواسته های ناخواسته و آزاردهنده ای که فرد را به شدت مضطرب و وسواسی می کند. افراد مبتلال به وسواس فکری از یک مشکل خاص می ترسند، باعث استرس و اضطراب آن ها می شود، به عنوان افسردگی طولانی مدت ظاهر می شود، این افکار وارد چرخه زندگی می شوند و تکانه های عصبی مداوم در ذهن ایجاد می کنند.

وسواس فکری چیست؟

انواع وسواس فکری

وسواس فکری انواع مختلفی دارد که در ادامه مقاله به بررسی برخی از آن ها پرداخته ایم:

وسواس در شمارش: برخی افراد همیشه درگیر نظم هستند و حتی ممکن است ایده های خرافی در مورد اعداد، رنگ ها یا نظم های خاص در ذهن خود داشته باشند که افراد در این صورت بهتر است به بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران مراجعه کنند.

وسواس احتکار: افراد محتکر می ترسند چیزی را دور بیندازند و دوباره به آن نیاز پیدا کنند. بنابراین، آنها همیشه چیزهایی را که نیاز ندارند را ذخیره می کنند. این افراد ممکن است به اختلالات دیگری مانند افسردگی، اختلال استرس پس از سانحه، وسواس خرید، خرید زیاد، اختلال کم توجهی و بیش فعالی، اختلال هراس، ضایعات پوستی یا تیک های عصبی مبتلا باشند.

وسواس شستشو: افراد مبتلا به وسواس نظافت یا شستشو از آلودگی می هراسند و مدام دست های خود را می شویند.

وسواس شک: افراد شکاک اگر کاری را به طور کامل و درست انجام ندهند از مجازات آن می ترسند.

5 تا از بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در ونک را بشناسید!

دکتر سمیرا خوشکام

دکتر سمیرا خوشکام

دکتر سمیرا خوشکام  یکی از بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در ونک محسوب می شود. ایشان متخصص مشاوره خانواده و دارای مدرک دکترا تخصصی در رشته روانشناسی می باشند. دکتر خوشکام فارغ التحصیل رشته مشاوره و راهنمایی خانواده از دانشگاه دولتی اصفهان هستند و بیش از 10 سال است که در مرکز مشاوره به مشاوره فردی، زوج و خانواده می پردازند و همچنین تدریس در دانشگاه مشغول هستند. لازم است بدانید ایشان دارای مجوز استخدام تخصصی مشاوره خانواده از سازمان نظام روانشناسی ایرانیان می باشند.

خدمات:

 • درمان اختلالات عاطفی
 • زوج درمانی
 • درمان اختلالات خلقی
 • درمان وسواس فکری

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، نبش کوچه شهریار، پلاک 181

شماره تماس: 02188216100

دکتر لیلا جبلی

دکتر لیلا جبلی

دکتر لیلا جبلی توانسته است تا رتبه اول دانشگاه های علامه طباطبایی و خوارزمی تهران در تمامی مقاطع تحصیلی را کسب کند. ایشان روانشناس و مشاور صنعت نفت ایران از شرکت های پتروشیمی، پالایش و پخش، گاز، پایانه های نفتی و بهداشت و درمان صنعت نفت ایران هستند و همچنین دارنده شماره نظام و پروانه از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران بوده و با شهرداری های مناطق مختلف تهران نیز همکاری داشته اند.

دکتر جبلی مدرس دانشگاه، مؤلف سه کتاب روانشناسی که یکی از آن ها در انتشارات رشد به چاپ رسیده است، مبتکر پرسشنامه مدیریت زمان در ایران که به نام لیلا جبلی در کتابخانه ملی ایران به ثبت رسیده است، مشاوره سازمانی چند شرکت در مناطق نفتی از قبیل پتروشیمی های ماهشهر و عسلویه و همچنین کارشناس ارشد رادیو تهران نیز می باشند.

خدمات:

 • درمان وسواس فکری
 • خانواده درمانی
 • مشاوره شکست عاطفی
 • مشاوره طلاق

آدرس: تهران، ونک، جردن جنوبی، خیابان نوزدهم، پلاک 12، واحد 17

شماره تماس: 02188881984

دکتر فاطمه صداقت نژاد

دکتر فاطمه صداقت نژاد

دکتر فاطمه صداقت نژاد یکی از بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در ونک محسوب می شود. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه علامه طباطبایی هستند و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران نیز می باشند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی
 • تشخیص و درمان وسواس فکری
 • مشاوره طلاق

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، کوچه 18

شماره تماس: 02188873194

دکتر راحله هنری

دکتر راحله هنری

دکتر راحله هنری متولد سال 1357 می باشند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در ونک بسیار خوش درخشیده اند و تقریبا 15 سال سابقه مشاوره روانشناسی در زمینه های مختلف شخصی، افسردگی، اضطراب، اختلالات روانی، طرحواره های یونگ و مشاوره روانشناسی را دارند و توانسته اند به مراجعین خود کمک شایانی کنند.

خدمات:

 • درمان اختلالات و عقب ماندگی ذهنی
 • درمان بیماری اوتیستیک
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • تشخیص و درمان وسواس فکری

آدرس: تهران، میدان ونک، برج نگار، طبقه 10

شماره تماس: 02188641455

دکتر اسماعیل شیری

دکتر اسماعیل شیری

دکتر اسماعیل شیری یکی از جوانان موفق و باسواد کشورمان هستند. ایشان دارای مدرک دکترا روانشناسی بالینی از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. اگر شما عزیزان به دنبال یکی از بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در ونک هستید، می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره طلاق
 • آموزش مهارت های همسرداری
 • درمان وسواس فکری و عملی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، پلاک 181

شماره تماس: 09905657590

علائم وسواس فکری

وسواس فکری دارای علائم متعددی می باشد که عبارتنداز:

 • افکار یا تصاویر در افراد بیمار غیر منطقی است، برای مثال فردی که با عبور از کنار سطل زباله از ابتلا به ایدز می ترسد، تفکر غیر منطقی دارد، زیرا می داند که ایدز فقط از طریق خون منتقل می شود و راه رفتن در کنار سطل زباله نمی تواند باعث ایدز شود.
 • در وسواس فکری شدت و کمیت افکار بسیار زیاد است و زندگی افراد بیمار را مختل می کند به عنوان مثال، اگر امروز برای عیادت شخصی به بیمارستان رفتید و بعد از بازگشت همه لباس های خود را ضدعفونی کردید، لزوماً دچار وسواس نیستید، اما اگر تا روزها پس از ملاقات ذهن شما درگیر این روز باشد، احتمالاً از یک وسواس رنج می برید که در این صورت باید به بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در ونک مراجعه کنید.
 • وجود افکار، تصاویر یا تکانه های مداوم در ذهن افراد نیز یکی دیگر از علائم وسواس فکری محسوب می شود، مثلا فکر این که دستانم کثیف است یا ایدز دارم.

علائم وسواس فکری

تفاوت وسواس فکری و نشخوار فکری

وسواس فکری و نشخوار فکری تفاوت های بسیاری دارند که در ادامه مقاله به تفاوت آن ها خواهیم پرداخت:

 • وسواس فکری یک اختلال روانی است، اما نشخوار فکری یک اختلال روانی نیست و با این حال، نشخوار فکری می تواند باعث ایجاد اختلالاتی مانند اضطراب و افسردگی در فرد شود.
 • نشخوار فکری می تواند منجر به وسواس شود، اما وسواس منجر به نشخوار فکری نمی شود.
 • وسواس فکری شامل افکار مزاحم و بیش از حد در مورد مشکلات حال یا آینده است، اما نشخوار فکری می تواند در مورد گذشته، حال یا آینده باشد.
 • محتوای نشخوار در مقایسه با وسواس معقول و قابل قبول است، در حالی که محتوای وسواس غیر منطقی و غیرقابل قبول است.
 • وسواس در افراد مبتلا به افسردگی به ندرت دیده می شود، اما نشخوار فکری در بیشتر افراد مبتلا به اضطراب و افسردگی دیده می شود.
 • وسواس فکری، افکار آزاردهنده و تکراری است که در طول روز فرد را آزار می دهد و نمی تواند از شر آن ها خلاص شود، اما نشخوار فکری افکاری است که فرد معمولاً آن ها را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند.

کلام آخر

در اختلال وسواس فکری، فرد مدام مورد آزار یک فکر استرس زا، ناخوشایند و نامربوط قرار می گیرد و به دلیل درد ناشی از این فکر و ناتوانی در بیان این درد، فرد نیاز به تکرار مداوم یک مورد خاص را احساس می کند و در نتیجه به مجموعه ای از افکار استرس زا، ناخواسته و نامربوط که دائماً به ذهن فرد خطور می کند و باعث ایجاد تعارض در ذهن فرد می شود، وسواس فکری می گویند که باید توسط پزشک مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، این سایت سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانشناس درمان وسواس فکری در تهران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا