روانشناسی عمومی

بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در تهران【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت تمایل به آن ها مراجعه کرده و مشکلات خود را برطرف نمایید. اعتماد به نفس یکی از الزامات زندگی اجتماعی هر فرد است و انسان ها از کودکی تا آخرین روزهای زندگی خود به این مهارت نیاز دارند، زیرا اعتماد به نفس ارتباط مستقیمی با کیفیت و موفقیت زندگی انسان ها دراد و در بسیاری از موارد عدم اعتماد به نفس می تواند مسیر زندگی افراد را تغییر دهد و مانع از موفقیت شود. لازم است بدانید که با یک سری راهکارهای علمی و عملی می توان به افزایش اعتماد به نفس دست یافت و یا افراد در صورت نیاز و برای تقویت اعتماد به نفس خود می توانند به پزشک متخصص مراجعه کنند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله حمایت کنید.

اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس یکی از ویژگی های روانی هر انسانی محسوب می شود و در آن فرد به توانایی ها و استعدادهای خود برای انجام کارهای موفقیت آمیز از طریق تجربیات قبلی اعتماد و باور دارد. ویژگی داشتن اعتماد به نفس در رشد، پیشرفت و موفقیت فرد نقش حیاتی دارد و طبق تحقیقات انجام شده، اعتماد به نفس کودکان در سن پنج سالگی به طور کامل شکل گرفته و تربیت می شود.

افراد با عزت نفس پایین، ممکن است احساس ناامنی، منفعل یا تسلیم بودن را داشته باشند یا اعتماد به دیگران برای آن ها سخت باشد، ممکن است احساس حقارت کنند، مورد بی مهری قرار بگیرید یا نسبت به انتقاد حساس باشند، اما میزان اعتماد به نفس انسان ها به شرایط زندگی و موقعیت آن ها نیز بستگی دارد و عزت نفس بالا یا پایین به ندرت به توانایی های واقعی در انسان ها مربوط می شود و بیشتر بر اساس تخیل افراد شکل می گیرد.

عوامل موثر بر اعتماد به نفس

عوامل بسیاری وجود دارد و بر میزان اعتماد به نفس افراد تاثیرگذار هستند که عبارتنداز:

تجربیات دوران کودکی: تجربیات دوران کودکی و رفتار والدین با فرزندان یکی از مهم ترین منابع تأثیرگذار بر اعتماد به نفس افراد است و هر چه کودکان بیشتر تحقیر و سرزنش شوند و بیشتر مورد غفلت قرار گیرند، تصور شکننده‌تری از خود ایجاد می‌کنند و کم تر می‌توانند به خود اعتماد کنند.

جامعه: جامعه و الگوهای فرهنگی حاکم بر آن نیز نقش مهمی در سطح اعتماد به نفس افراد دارد و در واقع نوع نگاه جامعه و فرهنگ حاکم نسبت به افراد آن جامعه به شدت بر اعتماد به نفس آن ها تأثیر می گذارد.

رسانه: رسانه ها نیز با مطالبی که به مردم ارائه می دهند تاثیر بسیار زیادی بر اعتماد به نفس افراد دارند و به همین دلیل است افراد کمی در فضای مجازی و رسانه های مختلف حاضر می شوند و زندگی واقعی خود را ارائه می کنند.

ژنتیک: در بسیاری از تحقیقات مشخص شده است که ژن ها بر میزان اعتماد به نفس افراد تاثیر بسیار زیادی دارند و با توجه به تفاوت معنادار در سطح اعتماد به نفس افراد، به خوبی نشان داده شده است و شما عزیزان در صورت مشاهده این مشکل، می توانید به بهترین روانپزشک در تهران مراجعه کرده و با ایشان مشورت کنید.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در تهران در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح پزشک تخصص لازم را برای مشاوره دادن داشته باشد
📝  مهارت و تخصص دارای تخصص کافی باشد
❤️ برخورد با بیمار داشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
💰  هزینه طبق نوع بیماری ،تخصص و تجربه پزشک

تاثیر اعتماد به نفس کم در زندگی اجتماعی

اعتماد به نفس عاملی بسیار مهم در زندگی اجتماعی است و تاثیر زیادی بر روابط انسان‌ ها دارد. اگر فرد اعتماد به نفس کمی داشته باشد، ممکن است با مشکلات و محدودیت‌ های فراوانی در زندگی اجتماعی رو به‌ رو شود.

یکی از تاثیرات این وضعیت، حاکمیت اضطراب و ترس در روابط اجتماعی است. فردی که به خودش اعتماد ندارد، ممکن است از مواجهه با دیگران، شرکت در جمع‌ ها، صحبت کردن در دورهمی‌ ها و حتی اعلام نظر در محیط‌ های گروهی، اجتناب کند. این امر می‌ تواند منجر به ایزوله‌ شدن و عدم شراکت فعال در زندگی اجتماعی شود که در نتیجه از مزایای و تجربیات آن بهره‌ ای به دست نمی‌ آورد.

عدم اعتماد به نفس می‌ تواند منجر به کمبود ارتباطات اجتماعی موثر شود. فردی که به خودش اعتماد ندارد، ممکن است سختی در ایجاد و نگهداری روابط اجتماعی موثر با دیگران داشته باشد. این عدم قدرت در برقراری ارتباطات می‌ تواند باعث کاهش احتمال دوستی و همکاری با دیگران شود. به علاوه، افراد در ارتباط با فردی که اعتماد به نفس کمی دارد، ممکن است سریعاً حس کنند که این فرد قوه‌ های قدرتمندی در اجتماعی بودن ندارد و در نتیجه احتمال توجه یا رفتار مخالف به او بیشتر می‌ شود.

تاثیر دیگر اعتماد به نفس کم در زندگی اجتماعی، عدم توانایی در مدیریت ارتباطات نامطلوب است. فردی که به خودش اعتماد ندارد، ممکن است در مواجهه با نقدها و انتقادهای دیگران، حساسیت زیادی داشته باشد و نتواند به درستی با آن‌ ها برخورد کند. این ممکن است به وجود آوردن تنش‌ ها و کشمکش‌ های اجتماعی منجر شود که در پی آن روابط خراب شده و امکان دوستی و همکاری صحیح را با دیگران کمتر می‌ سازد.

بنابراین، اهمیت اعتماد به نفس در زندگی اجتماعی قابل زیر کشی است. اعتماد به نفس قدرت‌ های داخلی ما را نمایان می‌ کند و به ما کمک می‌ کند در مواجهه با چالش‌ ها، روابط اجتماعی سالم و برقراری ارتباطات موثر عمل کنیم. بدون اعتماد به نفس کافی، ممکن است فرد در هرج و مرج روابط اجتماعی و زندگی اجتماعی خود درگیر شود. بنابراین، برای بهبود اعتماد به نفس خود، می‌ توان از روش‌ های مختلفی مانند مشاوره، تمرینات خودشناسی و تجربه‌ های روابطی پویا استفاده کرد تا در زندگی روزمره و برقراری ارتباطات اجتماعی موفق تر شد.

10 تا از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در تهران را بشناسید!

دکتر کوروش محمدی

دکتر کوروش محمدی

دکتر کوروش محمدی یکی از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در تهران محسوب می شوند. ایشان دارای مدرک دکترا روانشناسی می باشند و توانسته اند در آزمون ارشد رتبه هفتم و در آزمون دکترا رتبه دوم را کسب کنند و همچنین دارای مجوز کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند و هم اکنون عضویت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران را نیز برعهده دارند.

خدمات:

 • مشاوره خانواده و ازدواج
 • مشاوره تحصیلی
 • تقویت اعتماد به نفس
 • درمان وسواس فکری

آدرس: تهران، ستارخان، رو به روی برق آلستوم، کلینیک پارت، طبقه 2

شماره تماس: 02144265054

دکتر الهام دهقان

دکتر الهام دهقان

دکتر الهام دهقان کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و مشاور روانشناسی بالینی فعال در مدارس می باشد. وی دارای مجوز از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، مشاور واحد روانشناسی و سلامت بیمارستان هاجر و مدرس دوره های مهارت های زندگی برای والدین و دانش آموزان می باشند و همچنین همکاری با ارگان ها و سازمان های دولتی در زمینه مشاوره و روانشناسی را در کارنامه کاری خود دارند.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • تقویت اعتماد به نفس
 • زوج درمانی
 • تشخیص و درمان وسواس فکری

آدرس: تهران، میدان ونک، چهار راه جهان کودک، ابتدای جردن، نبش خیابان صانعی و بانک رفاه، برج امیر پرویز

شماره تماس: 02188785009

دکتر آذرخت داوری

دکتر آذرخت داوری

دکتر آذردخت داوری دانشجو دکترا روانشناسی در تهران می باشند. ایشان به عنوان یکی از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در تهران، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، کارشناس مطالعات خانواده و همچنین کارشناس خبرگزاری ها و رسانه ها می باشند و همچنین دارای پروانه اشتغال به کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند و هم اکنون به عضویت سازمان روانشناسی ایران در آمده اند.

خدمات:

 • بازی های شناختی و نورتراپی
 • مشاوره ازدواج و خانواده
 • مشاوره فردی و روان درمانی
 • درمان وسواس فکری

آدرس: تهران، اتوبان ستاری، بلوار فردوس غرب، نرسیده به خیابان سازمان برنامه مرکزی

شماره تماس: 02144943026

دکتر مریم جمالی مطلق

دکتر مریم جمالی مطلق

دکتر مریم جمالی مطلق یکی از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در تهران محسوب می شود. وی عضو انجمن علمی روان درمانی ایران و فارغ التحصیل از بهزیستی و توانبخشی تهران هستند که به مدت 8 سال به عنوان روانپزشک موفق در تهران مشغول به کار بوده است و همچنین دوره کامل طرحواره درمانی را زیر نظر دکتر ماندانا شعبان و دوره کامل درمان شناختی رفتاری را با دکتر لادن فتحی گذرانده است.

خدمات:

 • تشخیص اختلالات شخصیت
 • درمان مشکلات جسمی مرتبط با علل روانی
 • تقویت اعتماد به نفس
 • تشخیص و درمان سردردهای عصبی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، کوچه آهور، پلاک 40

شماره تماس: 02126720734

دکتر الهام باقریان

دکتر الهام باقریان

دکتر الهام باقریان یکی از بهترین روانشناسان در زمینه های مختلف روانی و روحی در تهران می باشد. ایشان کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستند که کارگاه های آموزشی عمومی و تخصصی در زمینه ویژگی های شخصیتی به زبان ساده، مکانیسم های دفاعی و مهارت های زندگی را رهبری می کنند و اگر شما به دنبال یکی از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در تهران هستید، می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید.

خدمات:

 • درمان وسواس فکری
 • خانواده درمانی
 • مشاوره شکست عاطفی
 • مشاوره طلاق

آدرس: تهران، یوسف آباد، خیابان اسدآبادی، خیابان 57

شماره تماس: 0218830568

دکتر سمانه سیفی

دکتر سمانه سیفی

دکتر سمانه سیفی یکی دیگر از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در تهران هستند. ایشان کارشناس روانشناسی بالینی و همچنین کارشناس ارشد روانشناسی شخصیت می باشند که دارای مجوز از سازمان روانشناسی بوده  و هم اکنون عضو انجمن روانشناسی ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان وسواس فکری
 • درمان اختلالات خلقی
 • درمان استرس و اضطراب
 • تقویت اعتماد به نفس

آدرس: تهران، بزرگراه ستاری شمال، بالاتر از همت، مخبری غربی، بعد از چهار راه کبیری طامه، ساختمان امود

شماره تماس: 02144491258

دکتر نیما توکلی

دکتر نیما توکلی

دکتر نیما توکلی متخصص مغز و اعصاب در تهران هستند. وی دارای مدرک دکترا حرفه ای پزشکی و همچنین دارای مجوز دائمی پزشکی از وزارت بهداشت هستند و اکنون به عنوان یکی از اعضای سازمان نظام پزشکی ایران محسوب می شوند.

خدمات:

 • درمان دارویی و غیردارویی
 • درمان سرپایی و بستری
 • درمان اعتیاد بدون متادون و بوپرنورفین
 • تقویت اعتماد به نفس

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر

شماره تماس: 02188816580

دکتر سمیه عربی خلیل آباد

دکتر سمیه عربی خلیل آباد

دکتر سمیه عربی خلیل آباد فوق تخصص روانپزشکی در تهران هستند. وی به عنوان یکی دیگر از بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در تهران، دارای مدرک دکترا حرفه ای پزشکی در رشته تخصصی خود هستند و دوره زوج درمانی و روان درمانی تحلیلی را با موفقیت پشت سر گذاشته و گواهینامه ISTDP را نیز دریافت کرده است.

خدمات:

 • مشاوره و روان درمانی
 • تقویت اعتماد به نفس
 • روانکاوی
 • مشاوره خانواده

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین تر از ایستگاه مترو شریعتی، بن بس شریفی، پلاک6

شماره تماس: 02122223193

کلینیک مهر آیین

کلینیک مهر آیین

کلینیک مهر آیین در سال 1397 فعالیت رسمی خود را به مدیریت دکتر معصومه موسوی آغاز کرد و دارای متخصص ترین افراد آموزش دیده در زمینه روانپزشکی و روانشناسی است که با دانش خود توانسته اند بیماران مبتلا به بسیاری از اختلالات روانی و عاطفی را درمان کنند و همچنین به بیماران و مراجعین خود کمک کنند.

خدمات:

 • درمان افسردگی و اضطراب
 • درمان اختلالات جنسی
 • تکنیک های شناختی و رفتاری کنترل خشم
 • تقویت اعتماد به نفس

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین تر از صدر، خیابان خاقانی، جنب بیمارستان جواهری

شماره تماس: 02122632356

روش های تقویت اعتماد به نفس

روش های بسیاری برای تقویت اعتماد به نفس وجود دارد که در ادامه مقاله به بررسی برخی از آن ها پرداخته ایم و عبارتنداز:

سعی کنید خودتان را بشناسید: برای تقویت اعتماد به نفس ابتدا باید خود را به خوبی بشناسید و ویژگی های شخصیتی خود را درک کنید سپس، شما باید نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید و بر روی نقاط قوت خود تمکز و تقویت کنید.

بر یادگیری مهارت های عملی خود تمرکز کنید: اغلب ما مهارت های کافی برای زندگی و برقراری ارتباط نداریم و به همین دلیل است که بیشتر اوقات  با تردید به یکدیگر نگاه می کنیم، در این شرایط برای افزایش اعتماد به نفس لازم است تا مهارت های مختلفی را یاد بگیریم که با ارزش های ما مطابقت دارد.

از روانشناس یا مشاور کمک بگیرید: روانشناسان و مشاوران به عنوان افرادی که با عملکرد ذهن و روان انسان آشنا هستند، می توانند با تجزیه و تحلیل و بررسی زندگی و مشکلات شما، ریشه اعتماد به نفس شما را بیابند و با تکرار و تمرین به شما کمک کنند تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

مواجهه با ترس های خود: ترس ها نیز یکی از عوامل موثر بر اعتماد به نفس ما هستند و در این صورت غلبه بر ترس ها می تواند به ما اعتماد به نفس بدهد، زیرا به ما یادآوری می کند که کنترل زندگی خود را در دست داریم و توانایی ایجاد تغییرات را نیز خواهیم داشت.

عواملی کاهش اعتماد به نفس را شناسایی کنید: عوامل کاهش اعتماد به نفس می تواند به دلیل عدم آمادگی جسمانی، فقدان مهارت های ارتباطی یا تجربیات دوران کودکی باشد و ابتدا باید تشخیص دهید که چه چیزی مانع اعتماد شما به خودتان می شود و سپس به دنبال بهبود و افزایش آن باشید.

روش های تقویت اعتماد به نفس

مزایای اعتماد به نفس بالا

داشتن اعتماد به نفس بالا، مزایای بسیاری را به همراه دارد و افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند کاملا این موضوع را تایید می کنند. همچنین افرادی که از اعتماد به نفس کمتری برخودار هستند در حال شکایت هستند که چرا در جامعه در مقایسه با برخی از افراد با آن ها رفتار خوبی صورت نمی گیرد و یا مورد توجه قرار نمی گیرند. همه این ها نشانه هایی هستند که نشانه می دهند اعتماد به نفس بالا در جایگاه اجتماعی افراد بسیار موثر است، این نشانه ها شامل موارد زیر می شود:

فقدان اضطراب اجتماعی: هر چه نسبت به ارزش های خود احساس امنیت بیشتری داشته باشید، صرف نظر از اینکه دیگران چه می گویند، کمتر به موقعیت های اجتماعی خود اهمیت می دهید و در این صورت آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

آسایش روانی برای استرس کمتر: رهایی از شک و تردید های شخصی و فردی، ترس ها و اضطراب ها به طور طبیعی منجر به آرامش روانی بیشتر و استرس کمتر در زندگی می شود و آسایش روانی از دیگر مزایای اعتماد به نفس بالا محسوب می شود.

عزت نفس بیشتر: هرچه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، بهتر می توانید از توانایی های خود استفاده کنید و احساس ارزشمندی بیشتری می کنید. این بدان معنی است که شما به طور طبیعی سر خود را بالا نگه خواهید داشت و از آنچه هستید خوشحال خواهید شد.

شادی و لذت بیشتر: هر چه اعتماد به نفس شما بیشتر باشد، در زندگی شادتر خواهید بود و در نتیجه از زندگی لذت بیشتری خواهید برد.

خواب و سلامتی بهتر: اضطراب و ترس کمتر، استرس کمتر، آرامش بیشتر و زندگی شادتر به معنای سلامتی بیشتر و زندگی بهتر است که شامل خواب با کیفیت بهتر نیز می شود.

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که اعتماد به نفس کافی برای حضور در اجتماع یا انجام دادن اقدامات مهم در زندگی را ندارید، می توانید با انجام دادن برخی از تمرینات و بازیابی احساسات خوب درونی این مشکل را حل کنید. اعتماد به نفس بالا سبب می شود شما در تصمیمات مهم زندگی و وقایع اجتماعی از مزایای بالا برخوردار باشید و زندگی شاد تر و آرام تری را تجربه کنید.

نشانه های داشتن اعتماد به نفس بالا

تشخیص نشانه‌ های داشتن اعتماد به نفس بالا می‌ تواند امری تقریبی باشد زیرا هر فرد ممکن است نشانه‌ های متفاوتی داشته باشد. اما در کل، رفتار و رویکرد‌ های زیر می‌ توانند به تحکیم اعتماد به نفس اشاره کنند:

 1. حس مثبتی درباره خود: افرادی که اعتماد به نفس بالا دارند، به نفس خود ارزش می‌ دهند و با تمرکز بر نقاط قوت و استعدادهای شخصی خود، حس مثبتی درباره خود دارند.
 2. توانایی در مدیریت و حل مسائل: افراد با اعتماد به نفس بالا، به خود اعتماد کافی دارند که با چالش‌ ها و مسائل مختلف روبرو شوند و آن‌ ها را به خوبی مدیریت کنند. آن‌ ها به تلاش و تمرین اعتقاد دارند و از اشتباهات شان به عنوان فرصتی برای رشد استفاده می‌ کنند.
 3. قدرت اجتماعی: افراد با اعتماد به نفس بالا قدرت بالایی در روابط اجتماعی دارند. آن‌ ها قادرند با دیگران به خوبی ارتباط برقرار کنند و به طور موثر در جمع‌ ها شرکت کنند. آن‌ ها از خجالت و ترس از نقد دیگران جلوگیری می‌ کنند و از آزادانه بیان نظرات و خواسته‌ های شان استفاده می‌ کنند.
 4. ایجاد هدف‌ های قابل دستیابی و تعهد: افراد با اعتماد به نفس بالا هدف‌ های خود را با اطمینان و تعهد در دست می‌ گیرند و به آن‌ ها می‌ رسند. آن‌ ها به خودشان اعتماد دارند و می‌ دانند که توانایی دستیابی به هدف‌ های شان را دارند.
 5. قدرت تصمیم‌ گیری: افراد با اعتماد به نفس بالا قدرت تصمیم‌ گیری قوی دارند. آن‌ ها به اعتقاد خود درباره توانایی تصمیم‌ گیری قاطع نگاه می‌ کنند و به‌ رغم تردید های موقت، مسیر و تصمیم خود را ردیابی می‌ کنند.

با استناد به موارد فوق، نشانه‌ های داشتن اعتماد به نفس بالا می‌ تواند شامل حس مثبت درباره خود، توانایی در مدیریت مسائل، قدرت اجتماعی، ایجاد هدف‌ های قابل دستیابی و قدرت تصمیم‌ گیری باشد. این موارد می‌ توانند به عنوان نشانه‌ های اصلی برای تشخیص داشتن اعتماد به نفس بالا مورد استفاده قرار بگیرند.

کلام آخر

اعتماد به نفس به این معنا نیست که از هیچ چیز نترسید، بلکه به این معناست که در مواجهه با مشکلات و سختی ها به خود ایمان داشته باشید و همچنین متقاعد شده باشید که می توانید موانع و مشکلات سر راه خود را از بین ببرید تا به آرامش و موفقیت مورد نظر خود برسید. به شما عزیزان توصیه می کنیم تا در صورت عدم اعتماد به نفس به بهترین کلینیک روانشناسی بالینی در تهران مراجعه کرده و با کمک مشاوران، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، این مقاله سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در تهران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (11 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا