پزشکان

بهترین دکتر اعصاب و روان در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر اعصاب و روان در ونک را به شما معرفی کنیم تا در صورت لزوم به آن ها مراجعه کنید و درمان خود را شروع کنید. امروزه بیماری های اعصاب و روان بسیار زیاد و در عین حال شایع هستند و طیف وسیعی دارند که شامل علائم و نشانه های مختلفی می باشند، اما این اختلالات روانی می توانند تاثیر زیادی بر رفتار، خلق و خو، احساسات و طرز تفکر شما داشته باشند و همچنین بیماری های روانی بر تمام جنبه های زندگی فرد تأثیر می گذارد. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله حمایت کنید.

دکتر اعصاب و روان کیست؟

روانپزشکی رشته ای از علوم پزشکی است که به آموزش، پژوهش، مشاوره، پیشگیری، تشخیص، درمان همه جانبه و توانبخشی اختلالات روانی در هر دو جنس و در تمام سنین می پردازد. بیماری های اعصاب و روان در جهان شناخته شده است و تحقیقات داخلی نیز شیوع بالای این اختلالات و نتایج نگران کننده آن ها را تایید کرده است.

دکتر اعصاب و روان با علوم اعصاب، روانشناسی، جامعه شناسی، مردم شناسی و جنبه های فرهنگی، معنوی و اپیدمیولوژیک مرتبط است و به درمان مشکلات روحی و عصبی با روش های دارویی و غیر دارویی می پردازند. دکتر اعصاب و روان و روانپزشکان تنها کسانی هستند که صلاحیت تجویز دارو برای درمان بیماری های روانی را دارند و آن ها مدرک دکترا عمومی را از دانشکده پزشکی اخذ کرده، سپس در زمینه بیماری های روانی آموزش دیده و روانشناس عصبی محسوب می شوند.

دکتر اعصاب و روان کیست؟

روش های درمان بیماری های اعصاب و روان

شما عزیزان برای درمان بیماری های اعصاب و روان می توانید از روش های زیر استفاده کنید و عبارتنداز:

موسیقی آرامش بخش: به توصیه بهترین دکتر اعصاب و روان در ونک یکی از راه های کاهش استرس و اضطراب در افراد، گوش دادن به موسیقی ملایم و آرامش بخش است، زیرا این موسیقی باعث کاهش فشار خون و در نتیجه میزان استرس و تند شدن ضربان قلب افراد در هنگام استرس عصبی می شود.

کاهش مصرف نوشیدنی های کافئین دار: مصرف نوشیدنی های کافئین دار باید در حد متوسط ​​باشد، بنابراین برخی از افراد از مصرف بیش از حد نوشیدنی هایی مانند قهوه یا غذاهایی مانند شکلات عصبانی می شوند.

خندیدن: با خندیدن میزان استرس و تنش عصبی کاهش می یابد، بنابراین به توصیه بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران، افراد می توانند با دیدن فیلم های کمدی  استرس خود را کاهش دهند.

معطل نکنید: برخی افراد کارهایی را که باید انجام دهند به تعویق می اندازند، قصد دارند در اسرع وقت به وظایف خود رسیدگی کنند و این استرس انجام  دیر هنگام کارها باعث می شود تا فرد دچار استرس و نگرانی شود و در نهایت برای انجام وظایف خود عجله کند.

5 تا از بهترین دکتر اعصاب و روان در ونک را بشناسید!

دکترحشمت اله رحیمی

دکترحشمت اله رحیمی

دکتر حشمت اله رحیمی یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ونک هستند. ایشان دارای مدرک دکترا عمومی از دانشگاه اصفهان می باشند و دارای رزومه کاری پرباری هستند که شامل کار در بخش جراحی اعصاب بیمارستان گلستان اهواز، مسئول مرکز ترک و بازتوانی بهزیستی اهواز، معاون شهر بهزیستی استان خوزستان، دستیاری روانپزشکی علوم پزشکی کردستان، روانپزشک مشاورخانواده و کودک و نوجوان بهزیستی شمیرانات، عضو تیم ارزیابی مراکز روانشناسان شمیرانات و همچنین روانپزشک تشخیص مرکز نورتراپی آتیه از سال 1395 تا کنون بوده است.

خدمات:

 • نوروفیدبک
 • درمان اختلالات روانی و عاطفی
 • درمان استرس
 • درمان  وسواس فکری

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ولیعصر شمالی، کوچه والی نژاد، پایین تر از بیمارستان هاشمی نژاد

شماره تماس: 02188675319

دکتر محبوبه بیهقی

دکتر محبوبه بیهقی

دکتر محبوبه بیهقی متخصص اعصاب و روان در تهران می باشند. ایشان دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی ایران، انیستیتو روانپزشکی تهران و روانپزشک در حوزه کودک و نوجوان، بزرگسال، زوج درمانی، روان درمانی، درمان اختلال وسواس و همچنین افسردگی هستند و امروزه به عنوان یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ونک بسیار خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • روان درمانی
 • درمان دارویی
 • مشاوره فردی
 • درمان وسواس فکری

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، خیابان نوزدهم، طبقه سوم

شماره تماس: 02188878795

دکتر بهمن صالحی

دکتر بهمن صالحی

دکتر بهمن صالحی دوره های پزشکی عمومی و روانپزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به پایان رساند و سپس برای تکمیل دوره های برنامه ریزی نیروی انسانی در استان مرکزی مشغول به کار شد و سپس در دانشگاه علوم پزشکی اراک استخدام شد و به عضویت تیم علمی دانشگاه درآمد.

ایشان اولین موسس گروه تخصصی روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک بود و بیش از 12 سال سابقه سرپرستی این گروه را بر عهده داشت. لازم به ذکر است وی یکی از کسانی بود که در ایجاد دوره تخصصی روانپزشکی نقش بسزایی داشته و بیش از 23 سال است که به عنوان یکی از بهترین دکتر اعصاب و روان در ونک در مطب خصوصی خود به درمان بیماران می پردازد.

خدمات:

 • مشاوره  طلاق
 • مشاوره روانشناسی کودک
 • مشاوره روانشناسی نوجوانان و بلوغ
 • مشاوره روانشناسی افسردگی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، جنب پلی کلینیک بقیه الله، ساختمان پزشکان گلستان

شماره تماس: 88624668 021

دکتر ونوس محمودی

دکتر ونوس محمودی

دکتر ونوس محمودی متخصص اعصاب و روان می باشند. ایشان دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران بوده و با شماره نظام  پزشکی 78911 و به عنوان روان درمانگر و زوج درمانگر به طبابت می پردازند.

خدمات:

 • درمان دارویی و غیردارویی بیماران
 • تشخیص و درمان اختلالات خلقی
 • درمان سردردهای شدید
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، ونک، خیابان ولیعصرشمالی، کوچه ولی نژاد، ساختمان پزشکان 34

شماره تماس: 02188675317

دکتر متینا پورقاسم

دکتر متینا پورقاسم

دکتر متینا پورقاسم یکی دیگر از بهترین دکتر اعصاب و روان در ونک محسوب می شوند. ایشان  متخصص اعصاب و روان، دستیار روانپزشکی تهران به مدت 4 سال، روانپزشک کلینیک تخصصی نور به مدت 14 ماه و همچنین پزشک کلینیک ترک اعتیاد هستند. شما عزیزان در صورت لزوم می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • درمان اختلالات اضطرابی و افسردگی
 • درمان اختلالات وسواسی و تیک
 • درمان اختلالات دو قطبی و روانپریشی
 • روان درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، طبقه سوم

شماره تماس: 0218887953

عوارض بیماری های اعصاب و روان

بیماری های اعصاب و روان دارای عوارض بسیاری می باشند که در ادامه مقاله و برای آگاهی بیشتر شما عزیزان به بررسی آن ها می پردازیم:

اختلال عصبی می تواند باعث بیماری شود: برخی از افراد بیشتر مستعد ابتلا به برخی بیماری‌ها هستند و استرس مزمن باعث می‌شود که چراغ سبزی برای این نوع بیماری‌ها باشد. استرس با بیماری هایی مانند سرطان، مشکلات ریه، حوادث مرگبار، کبد و خودکشی مرتبط است. دانشمندان و محققان دانشگاه جانز هاپکینز دریافته‌اند، کودکانی که در معرض استرس مزمن قرار می‌گیرند، اگر از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به این بیماری باشند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های روانی هستند.

اختلال عصبی باعث بیماری قلبی می شود: استرس همچنین به قلب آسیب می رساند زیرا هورمون های استرس ضربان قلب را افزایش می دهند و رگ های خونی را منقبض می کنند. این کار قلب را مجبور می کند بیشتر کار کند و فشار خون فرد بالا می رود که توسط بهترین روانپزشک در تهران قابل درمان است.

ناراحتی عصبی باعث آسیب به دندان ها و لثه ها می شود: برخی افراد زمانی که در موقعیت های استرس زا قرار می گیرند استرس خود را با تیک های عصبی نشان می دهند. یکی از این تیک های عصبی چیزی است که به آن دندان قروچه می گویند و با مراجعه به بهترین دکتر اعصاب و روان در ونک قابل درمان می باشد.

اختلال عصبی می تواند بر زندگی عاشقانه تأثیر بگذارد: رابطه جنسی در زندگی عاشقانه راهی برای کاهش استرس است، اما استرس به بر روحیه آن ها تأثیر می گذارد و حتی زندگی عاشقانه افراد را مختل می کند.

استرس باعث افزایش و کاهش وزن می شود: در گذشته شکارچیان در شرایط سخت مردم را مجبور می کردند تا جایی که می توانستند غذا بخورند تا در زمانی که غذا وجود نداشت ذخیره کنند. محققان دانشگاه میامی در مطالعه ای دریافتند افرادی که تحت استرس هستند احتمالاً 40 درصد بیشتر از حد معمول غذا می خورند و در نهایت در موقعیت های استرس زا، افراد با کم یا زیاد خوردن، اضطراب و استرس خود را نشان می دهند.

ناراحتی های عصبی منجر به پیری زودرس می شود: استرس مزمن به طور قابل توجهی باعث پیری زودرس می شود که با کمک بهترین دکتر اعصاب و روان در ونک قابل درمان است.

عوارض بیماری های اعصاب و روان

کلام آخر

متخصص مغز و اعصاب فردی است که به تشخیص، ارزیابی، درمان و پیشگیری از اختلالات رفتاری، عاطفی و روانی می پردازد به عبارت دیگر، پزشکی است که در تشخیص و درمان بیماری های روانی یا روان درمانی تخصص دارد. دکتر اعصاب و روان ابتدا باید وضعیت روحی و جسمی بیمار را ارزیابی کند تا میزان اختلالات رفتاری، عاطفی و روانی بیمار را مشخص کند، سپس باید سوابق پزشکی و روان‌پزشکی بیمار را جویا شود و برای تشخیص بهتر بیماری، آن‌ها را ارزیابی کند و در نهایت می تواند بهترین درمان را تجویز کند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، این سایت سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر اعصاب و روان در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا