روانشناسی عمومی

بهترین روانشناس مرد در سعادت آباد【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با بهترین روانشناس مرد در سعادت آباد آشنا کنیم. علم روانشناسی به عنوان یک رشته مطالعاتی چند وجهی، اهدافی را در پی دارد که پیچیدگی های ذهن و رفتار انسان را کشف کند. روانشناسی در فرآیندهای شناختی، عواطف، انگیزه‌ ها و پویایی‌ های بین فردی عمیق‌ تر می‌ شود و بینش‌ های ارزشمندی را در مورد تجربیات انسانی ارائه می‌ دهد و اهداف روانشناسی فراتر از تحقیقات دانشگاهی است. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

روانشناسی چیست؟

روانشناسی علمی است که به رفتار انسان در ارتباط با محیط و تفاوت رفتار می پردازد. هدف اصلی رشته روانشناسی بررسی موقعیت های انسان در مواجهه با حوادث مختلفی است که در زندگی برای او رخ می دهد. روانشناسی در واقع علمی است که به مطالعه رفتار و فرآیندهای ذهنی انسان می پردازد و همچنین بحث های مختلفی در مورد رفتار و فرآیندهای روانی مانند ادراک، عاطفه، شخصیت، هوش، عاطفه و انگیزه را مورد بررسی قرار می دهد. لازم است بدانید که روانشناسی یک رشته کاربردی است و تمامی ابعاد زندگی انسان را در بر می گیرد و با توجه به پیچیدگی زندگی انسان، نیاز به این رشته در جامعه امروز بسیار ضروری است.

علم روانشناسی جنبه های مختلف ذهن و رفتار انسان را بررسی می کند و تأثیر عمیق آن را بر افراد و جوامع برجسته می کند. ما با یادگیری این اهداف، می‌ توانیم اهمیت آن‌ ها را در غنی‌ سازی زندگی‌ مان و پرورش درک بهتر خود و دنیای اطرافمان بهتر درک کنیم. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس مرد در تهران مراجعه نمایید.

روانشناسی چیست؟

اهداف روانشناسی

روانشناسی اهداف مختلفی را دنبال می کند که به شرح زیر است:

 • روابط سالم را پرورش می دهد: یکی از اهداف روانشناسی که توسط بهترین روانشناس بزرگسالان در تهران نیز دنبال می شود، تقویت روابط بین فردی و درون فردی سالم است. روانشناسان با بررسی پویایی های بین فردی، الگوهای ارتباطی و شناخت اجتماعی، بینشی از پیچیدگی تعاملات انسانی ارائه می دهند. این دانش به افراد کمک می کند تا مهارت های ارتباطی مؤثر، همدلی و راهبردهای حل تعارض را توسعه دهند و روابط هماهنگ با دیگران را تقویت کنند.
 • ذهن انسان را درک می کند: یکی از اهداف بسیار مهم روانشناسی درک عملکردهای پیچیده ذهن انسان است. از طریق تحقیقات دقیق و تجربی، روانشناسان تلاش می کنند تا فرآیندهای شناختی را که زیربنای تفکر، ادراک، حافظه و تصمیم گیری انسان است، کشف کنند.
 • به آموزش و یادگیری کمک می کند: روانشناسی با روشن ساختن فرآیندهای یادگیری، شناخت و انگیزه به حوزه آموزش کمک می کند. روانشناسان مدرسه یا تربیتی با درک سبک‌ های یادگیری، فرآیندهای شناختی و انگیزه، روش‌ های آموزشی مؤثر، مواد آموزشی و استراتژی‌ های ارزیابی را طراحی می‌ کنند که به یادگیرندگان متنوع پاسخ می‌ دهد.
 • تغییرات اجتماعی را ایجاد می کند: این علم نقش حیاتی در ایجاد تغییرات اجتماعی و ترویج جامعه ای عادلانه تر و فراگیر تر ایفا می کند. روانشناسی اجتماعی موضوعاتی مانند تعصب، کلیشه‌ سازی و تبعیض را بررسی می‌ کند و فرآیندهای اجتماعی و روانشناختی را که به این پدیده‌ ها کمک می‌ کنند را روشن می‌ سازد.

5 تا از بهترین روانشناس مرد در سعادت آباد را بشناسید!

دکتر سعید بابایی

دکتر سعید بابایی

دکتر سعید بابایی یکی از بهترین روانشناس مرد در سعادت آباد محسوب می شود. ایشان مشاور فردی، روانشناس بالینی، روان درمان گر و مشاور ازدواج بوده و دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند. دکتر بابایی اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو خانه روانشناسان و مشاوران و حرف یاورانه نیز هستند.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • درمان اختلالات اضطرابی
 • درمان افسردگی شدید
 • مشاوره ازدواج

آدرس: تهران، سعادت آباد، علامه شمالی، روبروی بوستان علامه، ساختمان فرهان

شماره تماس: 02122066127

دکتر امیر گذرانی

دکتر امیر گذرانی

دکتر امیر گذرانی مشاور فردی روان درمان گر، مشاور ازدواج، زوج درمان گر، کارشناس ارشد توانبخشی شناختی و کارشناس روانشناسی می باشند. ایشان به عنوان یکی از بهترین روانشناس مرد در سعادت آباد، عضو هیئت مدیره موسسه روانشناسی سلامت آفرین بوده و با مجوز و تحت نظارت بهزیستی استان تهران فعالیت می کند.

خدمات:

 • مشاوره و روان درمانی خانواده
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • بهبود روابط
 • بهبود اختلافات و تعارضات

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کتاب، خیابان ایثارگران شمالی، خیابان امامزاده داوود

شماره تماس: 02122116365

دکتر حبیب رئوف

دکتر حبیب رئوف

دکتر حبیب رئوف مشاور ازدواج، روان درمان گر و زوج درمان گر می باشند. ایشان موسس و عضو هیئت مدیره موسسه روانشناسی سلامت آفرین، پژوهشگر حوزه شخصیت، مولف کتاب، مدرس کارگاه های روانشناختی، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن روانشناسی ایران و عضو انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان می باشند. شما عزیزان اگر به دنبال یکی دیگر از بهترین روانشناس مرد در سعادت آباد هستید، می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • روان درمانی
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کتاب، خیابان ایثارگران شمالی، خیابان امامزاده داوود، پارک سمیه، ساختمان کوثر

شماره تماس: 02122094780

دکتر مجدالدین مستعان

دکتر مجدالدین مستعان

دکتر مجدالدین مستعان مشاور فردی، مشاور ازدواج، زوج درمان گر، روانشناس ورزشی و دارای مدرک دکترا مشاوره خانواده و کارشناسی ارشد روانشناسی ورزشی و دارای پروانه استخدام تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند. ایشان به عنوان یکی از بهترین روانشناس مرد در سعادت آباد، مدرس دانشگاه جامع علمی و کاربردی جهانگردی تهران و عضو کمیسیون روانشناسی ورزشی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک می باشند.

لازم است بدانید که دکتر مستعان عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن روانشناسی ایران، عضو انجمن مشاوره ایران، عضو انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان، عضو انجمن روانشناسی سلامت، عضو انستیتوی روانکاوی ایران، عضو انجمن روانشناسی ورزشی و رفتار حرکتی ایران و همچنین عضو انجمن سرای اهل قلم می باشند.

خدمات:

 • روانشناسی فردی
 • روانشناسی و مشاوره خانواده
 • فرزند پروری
 • مشاوره ازدواج

آدرس: تهران، سعادت آباد، نرسیده به میدان کاج، کوچه میر حسینی، بعد از چهارراه علامه شمالی، جنب بانک سپه

شماره تماس: 02122060960

دکتر مهدی امانی

دکتر مهدی امانی

دکتر مهدی امانی مشاور فردی، مشاور خانواده، مشاور ازدواج، روانشناس کودک و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی می باشند. ایشان  دارای پروانه استخدام تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و اکنون کارشناس امور روانی وزارت بهداشت و مشاور کلینیک و مدرس مهارت های زندگی وزارت آموزش و پرورش هستند.

خدمات:

 • هیپنوتیزم
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار پاکنژاد، بالاتر از دریا، پلاک 11، ساختمان پارسا، واحد 10

شماره تماس: 02188687126

گرایش های روانشناسی

گرایش های روانشناسی عبارتند از:

 • زیست روانشناسی: روانشناسی زیستی یکی از شاخه های روانشناسی است که به تحلیل و تفسیر چگونگی تأثیر مغز و انتقال دهنده های عصبی بر رفتار، افکار و احساسات انسان می پردازد.
 • روانشناسی رشد: روانشناسی رشد یکی دیگر از شاخه های علم روانشناسی محسوب می شود که تغییرات را در طول زندگی افراد توصیف و تفسیر می کند و می تواند از کمک های بسیاری از حوزه های مختلف زیست شناسی، جامعه شناسی، آموزش و پرورش و ادبیات پزشکی بهره مند شود.
 • روانشناسی کودکان استثنایی: یکی از شاخه هایی که روانشناسی در آن کار می کندو بسیار حساس است، روانشناسی کودکان استثنایی است که مشکلات مربوط به کودکان استثنایی را که می توانند کودکان عقب مانده ذهنی، کودکان بسیار با استعداد حتی کودکان کم بینا و نابینا و کودکان ناتوان جسمی و حرکتی باشند، تعریف می کند.
 • روانشناسی بالینی: روانشناسی بالینی نیز یکی از شاخه های مهم در رشته روانشناسی است و به درک پیش بینی و درمان ناهنجاری ها، ناتوانی ها و اختلالات عاطفی، زیستی و روانی، اجتماعی و فردی کمک می کند و جمعیت های مورد مطالعه را در مقیاس بزرگتر بررسی می کند.

وظایف اصلی روانشناسان

وظایف اصلی و مهم روانشناسان به شرح زیر می باشد:

 • روانشناس بالینی می تواند به بیمار در شرایطی مانند نگرانی، اضطراب، افسردگی و سایر بیماری های روانی باشد، کمک کند تا بیمار به زندگی عادی خود باز گردد.
 • روانشناسان شغلی باید در شرکت ها و سازمان ها حضور داشته باشند و به افراد در بهبود عملکرد و افزایش کارایی و همچنین درآمد کمک کنند.
 • روانشناسی جرم شناسی وظیفه دارد از نظریه های موجود در روانشناسی برای شناخت جرایم و بهبود مجرمان استفاده کند.
 • وظیفه روانشناس سلامت ایجاد رفتار و نگرش سالم و کمک به افراد بیمار و خانواده آن ها برای غلبه بر شرایط و مشکلات موجود و بهبود کیفیت زندگی آن ها است که در جامعه امروزی بسیار ضروری می باشد.
 • روانشناس ورزشی وظیفه دارد به ورزشکاران کمک کند تا عملکرد خود را در زمینه مربیگری، تمرینی و مسابقه ای بهبود بخشند.

کلام آخر

رفتار انسان مجموعه ای از فعالیت ها و اعمالی است که قابل مشاهده و اندازه گیری می باشد. این فعالیت ها شامل صحبت کردن، راه رفتن و فعالیت های ذهنی است و مستقیماً قابل مشاهده نیستند. برخی فعالیت های ذهنی مانند تأمل، ترس و هیجان که از کودکی تا بزرگسالی با انسان همراه است که باید کنترل و درک شوند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانشناس مرد در سعادت آباد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا