ازدواج

بهترین مشاور زوج درمانی در میرداماد【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مشاور زوج درمانی در میرداماد را به شما عزیزان معرفی کنیم. یکی از شاخه های مهم روان درمانی زوج درمانی است که هدف آن بهبود روابط زوجین یا رفع مشکلات بین آن ها می باشد. در واقع این روش یک راه حل علمی برای زوج هایی است که به تنهایی قادر به حل مشکلات خود نیستند، به طوری که درک کلی از مشکلات و اختلافات خود داشته باشند و سعی در رفع آن ها داشته باشند. یکی از راه‌ حل‌ هایی که زوج‌ درمانگران به افراد می‌ دهند این است که زوج‌ ها باید دیدی واقع‌ بینانه به همه مشکلات خود داشته باشند و به دنبال راه حلی مناسب برای رهایی از نگرانی ها و مشکلات خود باشند.

زوج درمانی چیست؟

زوج درمانی نوعی روان درمانی است که در آن یک متخصص با استفاده از تجربه بالینی با زوج ها کار می کند و اغلب دارای مدرک زوج درمانی یا خانواده درمانی هستند. این متخصص به زوج‌ ها کمک می‌ کند تا دیدگاه بهتری نسبت به رابطه خود پیدا کنند، مشکلات و تعارض‌ ها را حل کنند و با بهره‌ گیری از مداخلات درمانی مختلف، روابط خود را بهبود بخشند. گاهی اوقات، علی‌ رغم تلاش‌ های ما، شاید بهتر باشد زوج‌ درمانی را در نظر بگیریم و به جایی مراجعه کنیم که یک زوج درمان گر معتبر می‌ تواند رابطه ما را بررسی کرده و به ما کمک کند.

زوج درمانی نوعی روان درمانی است که با هدف تنظیم روانشناختی تعامل دو نفر در تعارض بر روی یک یا چند معیار و شاخص اجتماعی، روانی، جنسی یا اقتصادی طراحی شده است. در زوج درمانی یک فرد آموزش دیده بر اساس قرارداد درمانی با یک زوج بیمار و از طریق انواع خاصی از ارتباط، سعی در رفع سردرگمی آن ها، اصلاح یا تصحیح رفتارهای غیر سازگارانه در آن ها و تشویق به رشد و تکامل آن ها دارد. مشاوره ازدواج را می توان شکل محدود تری از زوج درمانی در نظر گرفت و در مشاوره ازدواج فقط به یک تعارض خانوادگی خاص پرداخته می شود و مشاوره عمدتاً تکلیف محور است یعنی برای حل مشکل خاصی مانند تربیت فرزند راه اندازی می شود.

در زوج درمانی تاکید بر بازسازی روابط متقابل زوجین است و گاه وضعیت روان پویشی هر یک از دو طرف نیز بررسی می شود. زوج درمانی یکی از روش های روان درمانی است که در آن مشاور خانواده و ازدواج یا روانشناس سعی می کند با زوج هایی که مشکل دارند صحبت کند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین دکتر زوج درمانی مراجعه نمایید.

زوج درمانی چیست؟

اهداف زوج درمانی

زوج درمانی جلسه ای است که هدف آن بهبود مشکلات بین زوجین و توسعه مهارت های ارتباطی آن ها می باشد که در ادامه مقاله به بررسی بیشتر آن ها خواهیم پرداخت:

 • با کمک زوج درمانی افراد می توانند شناخت و درک عمیق تر از خود و شریک عاطفی شان داشته باشند.
 • در پایان جلسات، شما باید بتوانید بین درخواست، نیاز و همچنین به اشتراک گذاشتن و غرق کردن مشکلات و ارتباط و شکایت تفاوت قائل شوید.
 • در مورد نحوه صحبت کردن با خودتان، آموزش کاملی به شما داده می شود.
 • اعتقاد به اینکه مشکلات دوران کودکی بر روابط شخصی تأثیر می گذارد.
 • برنامه ریزی دقیق ارتباطات به طوری که هر دو طرف احساس رضایت و امنیت کنند.
 • یکی دیگر از اهداف زوج درمانی این است که ترس ها را بشناسید و از چیزهایی که باعث ناامنی می شود جلوگیری کنید.

5 تا از بهترین مشاور زوج درمانی در میرداماد را بشناسید!

دکتر مریم جان فدا

دکتر مریم جان فدا

دکتر مریم جان فدا زوج درمان گر و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی می باشد. ایشان دارای پروانه استخدام تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و اکنون مدیر و موسس مرکز مشاوره و دیدگاه روانشناسی نو، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن روانشناسی ایران و همچنین عضو انجمن علمی روانشناسی بالینی ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • مشاوره قبل از ازدواج
 • درمان اختلالات اضطرابی
 • انجام تست های شخصیت

آدرس: تهران، قیطریه، میدان چیذر، نبش خیابان چیذری، ساختمان بانک صادرات، طبقه 3

شماره تماس: 02122215352

دکتر علی اسماعیلی

دکتر علی اسماعیلی

دکتر علی اسماعیلی متخصص روانشناسی و مشاوره خانواده، مشاوره تعارضات زناشویی و مشاوره پیش از ازدواج، روابط عاشقانه و عاطفی، وسواس، افسردگی و هراس با امکانات طرحواره درمانی و درمان شناختی رفتاری (CBT) است و هم اکنون از اعضاء علامه است. ایشان استاد و عضو دانشگاه طباطبایی این انجمن روانشناسی آمریکا است که مدیریت کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره رامش با مجوز سازمان نظام روانشناسی را نیز بر عهده دارد. شما عزیزان اگر به دنبال یکی از بهترین مشاور زوج درمانی در میرداماد هستید، می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • درمان مشکلات روانی
 • زوج درمانی
 • درمان دارویی
 • درمان سردرد، میگرن، سرگیجه

آدرس: تهران، بلوار میرداماد، پلاک 149، واحد 15

شماره تماس: 02122915405

دکتر پردیس میرمعینی

دکتر پردیس میرمعینی

دکتر پردیس میرمعینی مشاور فردی، زوج درمان گر و دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی سلامت می باشند. ایشان دارای پروانه ای از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و برپایی کارگاه تله های زندگی، برگزاری کارگاه استرس و هوش هیجانی برای مدیران مدارس، برگزاری کارگاه بهداشت روان و ارتقاء سلامت بیماران به سرطان در موسسه خیریه فرهاد، برگزاری کارگاه مهارت های بین فردی در سرای محله قیطریه و برگزاری کارگاه بررسی و تاب آوری برای بیماران ام اس را برعهده دارند.

ایشان به عنوان یکی از پزشکان با سواد و با تجربه کشورمان اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن روانشناسان ایران می باشند که شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی
 • روان درمانی با روش های جدید
 • خانواده درمانی

آدرس: تهران، بلوار اندرزگو، روبروی فست فود شادی، بن بست سالاری، پلاک 12

شماره تماس: 02122677112

دکتر مرضیه لرنی

دکتر مرضیه لرنی

دکتر مرضیه لرنی زوج درمان گر، مشاور فردی و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی می باشند. ایشان کارگاه و دوره های بسیاری را گذرانده و اکنون  عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند که با شماره نظام پزشکی 42819 به اداره مطب شخصی خود مشغول هستند.

خدمات:

 • مشاوره تحصیلی
 • مشاوره زوجین
 • مشاوره خیانت
 • درمان دارویی

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از سه راه اقدسیه، پلاک 750

شماره تماس: 02122808155

انواع زوج درمانی

انواع زوج درمان به شرح زیر می باشد:

 • درمان فردی: در درمان فردی، همسران درمانگران مختلفی را می بینند که با یکدیگر فامیل نیستند و حتی ممکن است همدیگر را نشناسند. هدف این درمان تقویت مهارت های مقابله ای همه است و گاهی اوقات فقط یک طرف درمان می شود، اما ملاقات با درمان گر اغلب برای طرف مقابل نیز سنگین است.
 • روان درمانی گروهی: در روان درمانی گروهی، انواع پویایی های گروهی می تواند طرفین ازدواج را تحت تاثیر قرار دهد. این گروه از سه یا چهار زوج و یک یا دو درمان گر تشکیل شده است. زوج ها با یکدیگر همراهی می کنند و می آموزند که دیگران نیز مشکلات مشابهی دارند. هر فرد از حمایت و همدلی یک یا چند عضو همجنس یا مخالف گروه های دیگر بهره می برد. آن ها نگرش های جنسی خود را کشف می کنند و این فرصت را دارند که اطلاعات جدیدی از همسالان خود بیاموزند و علاوه بر این، همه در مورد رفتار خود بازخورد مثبت یا منفی دریافت می کنند.
 • درمان ترکیبی: درمان ترکیبی استفاده از برخی یا همه تکنیک های فوق به صورت جداگانه یا ترکیبی است. به این ترتیب یک یا هر دو طرف می توانند ابتدا در روان درمانی فردی شرکت کنند، سپس هر دو با هم به درمان خود ادامه دهند و در نهایت درمان آن ها با روان درمانی گروهی یا گروه درمانی خانواده به پایان برسد. منطق درمان ترکیبی این است که هیچ رویکرد واحدی برتر از سایرین نشان داده نشده است. بنابراین درمان گر باید رویکردهای مختلفی را بداند تا بتواند با انعطافی که به دست می‌ آورد بهترین کمک را به زوج رنج‌ دیده ارائه کند.
 • زوج درمانی انفرادی: در زوج درمانی فردی، هر یک از طرفین ازدواج درمان می شوند و با یک درمان گر ملاقات کنید یا به همین ترتیب، یعنی هر یک از طرفین با یک درمان گر متفاوت ملاقات می کنند.

کلام آخر

کاربرد زوج درمانی برای حل مشکلات زوجین از طریق گفتگو، تمرکز بر مشکلات و تلاش برای حل آن ها است. یکی از مهمترین کاربردهای زوج درمانی کمک به زن و مرد برای شناخت خوب یکدیگر، درک بهتر یکدیگر و اگر قصد تغییر عادات و رفتارهای نامناسب خود را دارند با کمک زوج درمان گر می توانند به اهداف خود برسند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناستو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مشاور زوج درمانی در میرداماد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا