اختلالاتپزشکان

بهترین مشاور کودک بیش فعال در میرداماد【سال1403】⚡+لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم که بهترین مشاور کودک بیش فعال در میرداماد را به شما معرفی کنیم. اختلال بیش فعالی یکی از انواع اختلالات رایج بین کودکان است که ممکن است باعث بروز مشکلات رفتاری در کودک شده و والدین را با چالش هایی در تربیت، مواجه کند. این که بدانیم بیش فعالی چیست، به چند دسته تقسیم می شود و کودک بیش فعال چه علائم رفتاری را تجربه می کند می تواند در درک بیشتر این کودکان به ما کمک کند. از شما ممنون می شویم که تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

بیش فعالی چیست؟

بیش فعالی و نقص توجه که معمولا به اختصار بیش فعالی نامیده می شود یکی از شایع ترین اختلالات رفتاری رایج بین کودکان می باشد و معمولا با نقص توجه همراه است. شیوع این اختلال در بین کودکان زیر 18 سال 2/7 درصد و در بزرگسالان 3/4 درصد می باشد. معمولا بیش فعالی در بین پسران 3 برابر بیشتر از دختران شیوع دارد. کودکان مبتلا به بیش فعالی معمولا به دلیل انجام رفتار های همراه با تکانشگری و عدم کنترل روی هیجانات و رفتارهای هیجانی خود، ممکن است که در ارتباط با همسالان دچار مشکل شوند. بیش فعالی به دلیل ایجاد اختلال در زندگی روزمره کودک و والدین، احتیاج به بررسی و کنترل دارد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین مرکز درمان بیش فعالی در تهران مراجعه کنید.

بیش فعالی چیست؟

روش تشخیص بیش فعالی در کودکان

تشخیص اختلال بیش فعالی و نقص توجه در کودکان کار ساده ای نیست زیرا علائم بیش فعالی و نقص توجه، مثل عدم تمرکز و ناموفق بودن در تحصیل ممکن است که با اختلال یادگیری و یا عدم تمرکز ناشی از مسائل عاطفی اشتباه گرفته شود. برای اطلاع از بیش فعال بودن یا نبودن کودک باید به بهترین مشاور کودک بیش فعال در میرداماد مراجعه کرد. مشاور معمولا با استفاده از روش های مختلف همانند آزمون های روانشناختی، مصاحبه و پرسش درباره رفتار های کودک می تواند به وجود یا عدم وجود بیش فعالی در کودک پی ببرد. شما در صورت نیاز به تشخیص این اختلال در کودک خود می توانید به بهترین دکتر بیش فعالی کودکان در تهران مراجعه کنید.

5 تا از بهترین مشاور کودک بیش فعال در میرداماد را بشناسید!

الهام شهسواری نژاد بافتی

الهام شهسواری نژاد بافتی

دکتر الهام شهسواری نژاد بافتی جزو یکی از بهترین مشاور کودک بیش فعال در میرداماد است و رویکرد درمانی روانکاوی کودک و نوجوان،PRT اوتیسم و ABA اوتیسم را دنبال می کند. ایشان کارشناس ارشد روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی و دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره می باشد. مدرک تاب آوری در کودکان را از مرکز کانادا دریافت کرده است. همچنین دوره های تکمیلی نوروفیدبک، تشخیص و درمان اختلالات یادگیری و بیش فعالی، نوروسایکولوژی مغز در اختلالات یادگیری، موسیقی درمانی ویژه طیف اوتیسم را گذرانده است.

خدمات:

 • مشاوره کودک و نوجوان
 • مشاوره تخصصی کودکان استثنائی
 • انجام آزمون های برون فکن کودکان
 • اجرا و تفسیر مقیاس های هوش بینه و وکسلر
 • درمان انواع اختلالات توسط نوروفیدبک
 • درمان اختلالات بیش فعالی و نقص توجه، یادگیری، اوتیسم
 • سنجش مهارت رشدی تا 6 سالگی

آدرس: تهران، میرداماد، خیابان شریعتی، روبروی حسینیه ارشاد، بن بست هدیه، پلاک 8، واحد 13، مرکز مشاوره مرهم

شماره تماس: 09026084737

بیتا سرپولکی

بیتا سرپولکی

دکتر بیتا سرپولکی جزو یکی از بهترین مشاوره کودک بیش فعال در میرداماد و دارای کارشناسی ارشد روانشناسی، کارشناسی راهنمایی و مشاوره و همچنین دارای پروانه اشتغال تخصص است. ایشان موسس و مدیر کلینیک راسپینا بوده و دارای مجوز از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و سازمان بهزیستی شمیرانات تهران می باشد.

خدمات:

 • مشاوره کودک
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره بزرگسال

آدرس: تهران، میرداماد، بالاتر از ایستگاه متروی شریعتی، کوی دفتری شرقی، پلاک 3، واحد 12، مرکز مشاوره راسپینا

شماره تماس: 02126414905

دکتر سمیه شاملو

دکتر سمیه شاملو

دکتر سمیه شاملو کارشناس ارشد روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی یکی دیگر از بهترین مشاور کودک بیش فعال در میرداماد و عضو سازمان نظام مشاوره و روانشناسی ایران است. ایشان گذراندن دوره های درمانگر اختلالات بالینی و رفتاری کودک و نوجوان، اختلالات هیجانی، جنسی و رفتاری کودکان، مهارت فرزند پروری، مهارت های زندگی کودکان و نوجوانان، مداخلات طلاق در کودکان و نوجوانان را در سوابق خود دارد.

خدمات:

 • مشاوره کودک و نوجوان
 • درمان اختلالات رفتاری، هیجانی، عادتی، مثل پرخاشگری و لجبازی
 • اختلالات یادگیری، بیش فعالی و کم توجهی، تیک و…
 • آموزش فرزندپروری، مهارت های زندگی
 • آزمون تشخیصی وکسلر
 • بازی درمانی
 • قصه درمانی
 • تفسیر نقاشی
 • درمان ناخن جویدن، وسواس، اضطراب، افسردگی، فوبیا
 • تشخیص و درمان اختلالات اضطرابی، بیش فعالی و نقص توجه، وسواس، افسردگی، سلوک، اوتیسم و…

آدرس: تهران، میرداماد، خیابان شریعتی، خیابان دستگردی، نبش کوچه صبر، پلاک 1، واحد 10

شماره تماس: 02122915385

دکتر مریم چمن آرا

دکتر مریم چمن آرا

دکتر مریم چمن آرا کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و مدرس کارگاه های فرزند پروری و تربیت جنسی کودکان می باشد.ایشان عضو سازمان نظام روانشناسی بوده و دوره های تربیت درمانگر کودک و نوجوان، طرحواره درمانی کودک و نوجوان، فرزند پروری تخصصی کودک و نوجوان، بازی درمانی کودک را گذرانده است. قابل ذکر است که رویکرد درمانی مورد استفاده توسط ایشان، رویکرد های CBT، CBPT ،ACT می باشد.

خدمات:

 • تشخیص و درمان اختلالات بیش فعالی و نقص توجه، وسواس، افسردگی، سلوک و…
 • درمان اختلالات بالینی و رفتاری کودک
 • مشاوره کودک
 • درمان سوگ، جدایی والدین، مهاجرت، تجاوز و… با بازی درمانی
 • تفسیر نقاشی
 • آموزش مهارت های زندگی

آدرس: تهران، میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، کوچه چهارم، پلاک 5، طبقه 4، واحد 11، مرکز آپاما

شماره تماس: 02122255013

دکتر فاطمه اخلاقی زاده

دکتر فاطمه اخلاقی زاده

دکتر فاطمه اخلاقی زاده کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی و دارای پروانه اشتغال از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره می باشد. ایشان همچنین دوره های جامع از جمله دوره تربیت درمانگر کودک و نوجوان، مربیگری مهارت های فرزند پروری مبتنی بر طرحواره را گذرانده است. همچنین عضویت در سازمان نظام مشاوره و روانشناسی ایران و انجمن روانشناسان ایران از سوابق ایشان است. قابل ذکر است که رویکرد درمانی ایشان رویکرد شناختی، اکت، خانواده درمانی سیستمی، یکپارچه نگر می باشد.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • مشاوره کودک
 • برگزاری کارگاه های بازی مادر و کودک
 • برگزاری کارگاه های فرزند پروری

آدرس: تهران، میرداماد، خیابان شریعتی، جنب مترو قلهک، ساختمان 1511، طبقه 2، واحد 5، کلینیک روزنه

شماره تماس: 02122616408

انواع بیش فعالی در کودکان

بهتر است که بدانید اختلال بیش فعالی و نقص توجه به سه نوع تقسیم می شود که در ادامه به طور مختصر انواع آن را توضیح می دهیم:

1.اختلال نقص توجه: این اختلال در بین دختران رایج تر است و باعث می شود که کودک در توجه و تمرکز دچار اختلال شود. این دسته از کودکان دارای علائم بیش فعالی مثل شیطنت ها و نا آرام بودن نمی باشند و فقط در  حفظ تمرکز مشکل دارند، بنابر این در کار ها دقت لازم را نداشته و به خصوص در تحصیل با مشکل مواجه می شوند.

2. بیش فعالی: این دسته از کودکان معمولا رفتارهای تکانه ای دارند و بیش از اندازه پر جنب و جوش هستند. همچنین در مکان هایی که باید آرام و بدون سر و صدا باشند، آرام و قرار نداشته و پر سر و صدا هستند. افراد بیش فعال معمولا درکی از خطر نداشته و دست به کار های خطرناک می زنند. علاوه بر این عادت به ایجاد اختلال در فعالیت های دیگران دارند و در برابر انتظار برای نوبت، بی تحمل هستند، بنابر این در بین همسالان مورد قضاوت قرار گرفته و طرد می شوند.

3.ترکیبی (اختلال بیش فعالی و نقص توجه): این نوع اختلال به صورت ترکیبی از علائم دو اختلال بیش فعالی و نقص توجه در کودکان به وجود می آید و کودک علائم هر دو اختلال را با هم تجربه می کند. این دسته شیوع بیشتری از دو دسته قبلی دارد.

انواع بیش فعالی در کودکان

بهترین شیوه نگهداری از کودکان بیش فعال

کودکان مبتلا به بیش فعالی معمولا رفتارهای ناسازگارانه ای را از خود بروز می دهند. رفتارهای تکانه ای ممکن است که خشم والدین را بر انگیزد. این کودکان در انجام کار ها بی نظم بوده و دقت لازم را ندارند و هرگونه توصیه درباره رعایت نظم و انضباط برای آن ها بی فایده است بنابر این لازم است که با بهره گرفتن از مهارت های عنوان شده توسط متخصصان، روش فرزند پروری مناسبی را در خصوص این کودکان مورد استفاده قرار داد.

معمولا متخصصان پیشنهاد می کنند که در خصوص این کودکان نوعی از روش فرزند پروری به کار برده شود که در آن انتظارات به طور واضح، روشن، کوتاه و مختصر باشد و هیچ گونه حالت تهدیدی یا التماس نداشته باشد. باید سعی کرد که از سرزنش و مجازات کودک در برابر رفتار های بدون کنترل او خودداری کرد و بیشتر بر تشویق رفتار های مثبت او متمرکز شد. همچنین باید مراقب عزت نفس این کودکان بود چرا که به دلیل عدم موفقیت در تحصیل، پیدا کردن دوست یا انجام درست کار ها  و همچنین انجام کار های مخرب ممکن است که با واکنش های نا درست از سوی دوستان همسال و یا حتی افراد بزرگسال از جمله آشنایان، معلمان، اطرافیان و یا حتی خانواده مواجه شوند.

کلام آخر

بیش فعالی در کودکان از شایع ترین اختلالات رفتاری بین آن ها می باشد که به سه دسته تقسیم می شود. برای تشخیص بیش فعالی حتما باید به متخصص مراجعه کرد و نباید با دیدن هر علائمی که مربوط به بیش فعالی است، به سادگی بر روی کودک برچسب بیش فعالی زد. برای تربیت این کودکان باید از روش فرزند پروری متناسب با اختلال این کودکان بهره گرفت.

از شما سپاس گزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. سایت روانشناس تو سعی بر این داشته است که بهترین مشاور کودک بیش فعال در میرداماد را به شما معرفی کند. امیدواریم که مطالب عنوان شده برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد یا انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا