پزشکان

بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران را به شما معرفی کنیم تا در صورت لزوم به آن ها مراجعه کرده و درمان خود را شروع کنید. روانپزشک بزرگسال متخصصی است که هم مشکلات جسمی و هم روانی را درمان می کند و تمرکز اصلی او مشکلات روحی و روانی بیمار است و روانپزشک فردی آگاه و دقیق است که ابتدا علائم سلامت روانی فرد را با پرسش بررسی می کند و در نهایت و پس از تشخیص بیماری  از روش های درمانی مناسب برای بهبود بیمار استفاده می کند و همچنین روانپزشک می تواند برای بیمار دارو تجویز کند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

روانپزشک بزرگسالان کیست؟

روانپزشک پزشکی است که در روانپزشکی تخصص دارد. روانپزشکی شاخه ای از پزشکی است که به تشخیص، پیشگیری، مطالعه و درمان اختلالات روانی اختصاص دارد و روانپزشکان دارای مدرک پزشکی هستند و بیماران را ارزیابی می کنند تا مشخص کنند آیا علائم آن ها نتیجه یک بیماری جسمی است و یا ترکیبی از بیماری های جسمی و روانی می باشد یا فقط بیماری های روانی است. یک روانپزشک معمولاً در یک تیم چند رشته ای کار می کند که ممکن است شامل روانشناسان بالینی، مددکاران اجتماعی، کاردرمانگران و کارکنان پرستاری می باشد و همچنین آن ها آموزش های گسترده ای در یک رویکرد روانی اجتماعی بیولوژیکی برای ارزیابی و مدیریت بیماری روانی دریافت می کنند.

ویژگی های بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران

ویژگی های مثبت بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران عبارتنداز:

احساس عجله نمی کنند: زمان مشاوره یکی از موارد مهمی است که هر بیمار به آن توجه دارد، زیرا زمان کوتاه مشاوره، بیمار را معذب می کند و اطلاعات کمتری را به روانپزشک انتقال می دهد و در واقع تعداد معقول ساعات مشاوره تاثیر مستقیمی بر تعامل بیمار و روانپزشک و روند درمان او دارد.

به بیمار حق انتخاب می دهند: روانپزشکانی که به بیماران خود حق انتخاب روش درمانی را می دهند همیشه در ذهن بیمار فردی محترم و اجتماعی هستند و در واقع این پزشکان از همکاری بیمار برای درمان اختلالات استفاده می کنند که در این صورت اعتماد به بیمار و نظرخواهی از او باعث افزایش اعتماد به نفس بیمار می شود.

در تشخیص بیماری ها دقیق و حساس هستند: یک روانپزشک خوب تمام جوانب و شرایط فرد را برای تشخیص اختلالات بیمار و ارزیابی مجدد در صورت بروز خطا در نظر می گیرد و در واقع، تشخیص نادرست می تواند اثرات منفی بر روحیه بیمار داشته باشد، بنابراین تشخیص و تجویز صحیح یکی از ویژگی های اصلی بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران می باشد.

به بیمار نگاه می کنند: حرکت روانپزشکان از پشت میز به سمت بیمار برای برقراری تماس چشمی با بیمار باعث افزایش راحتی و اطمینان بیمار می شود و همچنین برقراری ارتباط چشمی بین بیمار و پزشک، سطح تعامل بین روانپزشک و بیمار را افزایش می دهد.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح روانپزشک تخصص لازم را برای مشاوره دادن داشته باشد
📝  مهارت و تخصص دارای تخصص کافی باشد
❤️ برخورد با بیمار داشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
💰  هزینه طبق نوع بیماری ،تخصص و تجربه پزشک

اختلالات روانی شایع در بزرگسالان

اختلالات روانی در بزرگسالان به صورت گسترده ای در جامعه دیده می شوند. این اختلالات می توانند تأثیری عمیق بر کیفیت زندگی و عملکرد افراد در زندگی روزمره داشته باشند. در زیر به برخی از این اختلالات اشاره می کنیم:

 1. افسردگی: افسردگی یکی از رایج ترین اختلالات روانی در بزرگسالان است که با علائمی مانند احساس تنهایی، افکار منفی، انرژی کاهش یافته و علاقه به فعالیت های روزمره کم شده همراه است. افسردگی می تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند فشارهای روزانه، رویدادهای زندگی تکان دهنده یا علل بیولوژیکی باشد.
 2. اختلالات اضطرابی: از جمله اختلالات شایع در بزرگسالان، اختلالات اضطرابی می باشد. آن ها شامل اضطراب عمومی، اختلال ترس از مکان ها و یا اشیا خاص، اختلال ترس از بالا یا تنور سوزن و اختلال ترس مشخص می شوند.
 3. اختلال ناشناخته خوردن: این اختلال که به عنوان اختلال بلع معروف است، نیاز به مانیتورینگ محدودیتی از طرف روان شناسی دارد و به همین دلیل می تواند خطرناک باشد.
 4. اختلالات جنسی: مشکلات جنسی همچنین ممکن است به عنوان اختلالات روانی در بزرگسالان مطرح شوند. برخی از این مشکلات شامل اختلال تمایل جنسی، کاهش همبستگی جنسی و اختلالات تحریک جنسی می باشد.
 5. اختلالات روان پریشی: این اختلالات اغلب مستلزم درمان مداوم هستند و می توانند به سبب عوامل مختلفی از جمله ژنتیکی و محیطی ایجاد شوند. برخی از اختلالات روان پریشی شامل اختلال دوقطبی، اختلال اسکیزوفرنی، اختلال جریان مانیک و اختلال شخصیت انتقادی است.

این تنها چند نمونه از اختلالات روانی شایع در بزرگسالان بودند. درصورت روبرو شدن با هرگونه نشانه یا علامت نگران کننده، توصیه می شود به یک متخصص روانشناسی مراجعه کنید تا بتوانید از تشخیص و درمان صحیح برخوردار شوید. البته انتخاب یک فرد حرفه ای در این حوزه نیز کار ساده ای نیست. خصوصا برای افرادی که شاغل هستند و زمان زیادی برای تحقیق در این زمینه در اختیار ندارند. به همین دلیل در ادامه این مطلب به معرفی بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران خواهیم پرداخت.

10 تا از بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران را بشناسید!

دکتر لیلا دشتکی

دکتر لیلا دشتکی

دکتر لیلا دشتکی یکی از بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران محسوب می شوند. ایشان متخصص اعصاب و روان و همچنین روانپزشک می باشند که دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی و همچنین دارای بورد تخصصی می باشند و اکنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران هستند و در مطب شخصی خود مشغول درمان بیماران می باشند.

خدمات:

 • مشاوره و روان درمانی
 • روانکاوی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره ازدواج

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین تر از ایستگاه مترو شریعتی، کوچه فلسفی، ساختمان پزشکان پرشین

شماره تماس: 02122260067

دکتر بهمن شاه ویسی

دکتر بهمن شاه ویسی

دکتر بهمن شاه ویسی متخصص اعصاب وروان می باشند که در تهران به طبابت می پردازند. ایشان به عنوان یکی از بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی می باشند و همچنین عضوسازمان نظام پزشکی ایران، عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران و
عضو انجمن روانپزشکی اروپا (EPA) هستند.

خدمات:

 • درمان اختلالات روانپزشکی
 • مشاوره و روان درمانی
 • درمان اعتیاد
 • نقشه برداری مغز

آدرس: تهران، رسالت، ضلع جنوبی مترو علم و صنعت، میدان نخجیر، ابتدای بن بست ولیعصر، پلاک 1

شماره تماس: 0217709374

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه یکی دیگر از بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی اعصاب و روان از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران می باشند که فارغ التحصیل دوره تخصصی روانپزشکی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران نیز هستند و همچنین همکاری با دانشگاه بین المللی پردیس و دانشگاه تهران در تدریس دوره روانپزشکی، همکاری با سازمان بهزیستی در امور کمسیون های بهزیستی معافیت روانپزشکی، همکاری با سازمان پزشک قانونی و همکاری با کلینیک روانپزشکی سپاه را به عنوان یکی از پزشکان جوان و موفق کشورمان در کارنامه کاری خود دارند.

خدمات:

 • درمان افسردگی و اضطراب
 • درمان اختلالات جنسی
 • تکنیک های شناختی و رفتاری کنترل خشم
 • درمان دارویی و غیر دارویی اختلالات مختلف

آدرس: تهران، میدان ونک، نرسیده به چهار راه جهان کودک، ساختمان پزشکان، پلاک 38

شماره تماس: 02188673260

دکتر سید فخرالدین آرمن

دکتر سید فخرالدین آرمن

دکتر سید فخرالدین آرمن متخصص اعصاب و روان می باشند که دارای بورد تخصص و همچنین دکترای حرفه ای پزشکی هستند. ایشان مشاور سلامت روان روزنامه ایران می باشند که عضو سازمان نظام پزشکی ایران بوده و با شماره نظام پزشکی 135194 به مطب داری و درمان بیماران خود مشغول هستند.

خدمات:

 • درمان اعتیاد
 • تشخیص و درمان وسواس فکری
 • درمان استرس
 • درمان اختلالات خلقی

آدرس: تهران، میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بلوار دادمان غربی، خیابان فخار مقدم، کوچه گلبرگ 1 شرقی

شماره تماس: 09390272722

دکتر سید امیرشهریار دیباجی پور

دکتر سید امیرشهریار دیباجی پور

دکتر سید امیرشهریار دیباجی پور متخصص روانپزشکی در تهران می باشند. ایشان یکی از پزشکان باسواد کشورمان هستند که دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی می باشند و امروزه به عنوان یکی از بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران، عضو سازمان نظام پزشکی ایران و همچنین عضو انجمن علمی روانپزشکان می باشند.

خدمات:

 • اختلالات شخصیت و روان پریشی
 • درمان مشکلات جسمی مرتبط با علل روانی
 • درمان اختلالات خوردن و پرخوری
 • تشخیص و درمان سردردهای عصبی

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریای غربی، نرسیده به بلوار پاکنژاد، خیابان مطهری شمالی

شماره تماس: 02188697875

دکتر فاطمه ابول پورمفرد

دکتر فاطمه ابول پورمفرد

دکتر فاطمه ابول پورمفرد متخصص روانپزشکی می باشند که در شهر تهران به مطب داری مشغول هستند. ایشان به عنوان یکی از بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی بوده و همچنین عضویت سازمان نظام پزشکی ایران را نیز در کارنامه کاری خود دارند که شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید.

خدمات:

 • درمان بی خوابی
 • تشخیص و درمان اختلالات خلقی
 • درمان استرس
 • درمان اختلال دوقطبی

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، بالا تر از بیمارستان قلب، نبش خیابان

شماره تماس: 02186095194

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی دارای بورد تخصصی اعصاب و روان (روانپزشکی) از دانشگاه شهیدبهشتی با رتبه برتر در سال  1393 می باشند. ایشان توانسته اند کلینیک شخصی خود را با موفقیت و به عنوان یکی دیگر از بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران تاسیس نمایند و همچنین دکتر کربلایی ترجمه دو کتاب برای متخصصین به نام های علائم در ذهن و سیناپس انجام داده و همچنین تالیف یک کتاب برای متخصصین به نام آسکی در روانپزشکی را در کارنامه کاری خود دارند و اکنون مدرس دانشگاه بوده و در روزنامه شرق، سلامت و آفتاب یزد به فعالیت می پردازند.

خدمات:

 • دردهای جسمانی
 • زوج درمانی
 • روان درمانی و مشاوره
 • درمان سردرد، میگرن، سرگیجه

آدرس: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، ابتدای خیابان ب، پلاک 33

شماره تماس: 02126290954

دکتر مهدی قاسمی

دکتر مهدی قاسمی

دکتر مهدی قاسمی متخصص اعصاب و روان و همچنین روانکاو با تجربه ای می باشند که دانش آموخته انستیتوی روانکاوی بوده و کارگاه فراگیری تکنیک های هیپنوتیزمی را پشت سر گذاشته اند و همچنین در دوره های زوج درمانی شرکت کرده اند. ایشان ریاست بیمارستان قائم استان کرمان و معاونت درمان شبکه بهداشت و درمان و همچنین عضویت سازمان نظام پزشکی ایران را نیز در کارنامه کاری خود دارند.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • روان درمانی
 • روانکاوی
 • روان درمانی نوجوان

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بعد از خواجه عبد الله، ساختمان کسری

شماره تماس: 02122863396

دکتر آذر زمانی

دکتر آذر زمانی

دکتر آذر زمانی یکی از  بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران می باشند که دارای بورد تخصصی اعصاب و روان بوده و اکنون به عنوان روانپزشک و روان درمانگر دارای مدرک دکترای تخصصی روانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همچنین مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند.

خدمات:

 • مشاوره و درمان دارویی کودکان و نوجوانان
 • درمان دارویی و روان درمانی
 • درمان میگرن
 • تشخیص و درمان وسواس فکری

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، رو به روی باغ فردوس، ساختمان پزشکان 1590 زعفرانیه

شماره تماس: 02122716966

دکتر راضیه نیری فرد

دکتر راضیه نیری فرد

دکتر راضیه نیری فرد متخصص روانپزشکی در تهران هستند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی و همچنین بورد تخصصی اعصاب و روان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران بوده که امروزه به عنوان یکی دیگر از بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران بسیار خوش درخشیده و همچنین عضو سازمان نظام پزشکی ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • درمان دارویی انواع اختلالات روانپزشکی
 • روان درمانی تحلیلی
 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، چهار راه پاسداران، ابتداییخیابان دولت، کوچه دیده، ساختمان دیده

دلایل و نشانه های بروز اختلال روانی در بزرگسالان

اختلالات روانی در بزرگسالان مشکلاتی هستند که ممکن است برای فرد باعث محدودیت های مهم در زندگی روزمره شود. این اختلالات ممکن است به صورت موقت و یا دائمی باشند و می توانند از سطح کمتری نیز تا به شدت بالایی از تأثیر گذاری بر روی زندگی فرد داشته باشند. برخی از علل و نشانه های بروز اختلالات روانی در بزرگسالان عبارتند از:

 1. مشکلات روحی قبلی: در برخی موارد، افرادی که در گذشته با مشکلاتی روحی و روانی مواجه شده اند، به بروز اختلالات روانی در آینده دچار می شوند. این ممکن است به علت آسیب های روانی، ناتوانی های شخصیتی و یا عوامل محیطی باشد.
 2. عوامل محیطی: متغیرهای مختلفی مانند شرایط اجتماعی، فشارهای کاری، روابط بین فردی و مسائل مالی می توانند بر بروز اختلالات روانی در بزرگسالان تأثیرگذار باشند. مثلاً فشارهای شغلی زیاد، تغییرات بزرگ در زندگی، اشکال در روابط عاطفی و خانوادگی می توانند عوامل محیطی مهمی در بروز اختلالات روانی باشند.
 3. مشکلات فیزیکی: بیماری های مزمن و فشارهای فیزیکی ممکن است به عنوان نشانه های اولیه بروز اختلالات روانی در بزرگسالان ظاهر شوند. به عنوان مثال، درد مزمن و بیماری های نورولوژیک می توانند منجر به افسردگی و اضطراب شوند.
 4. تغییرات شخصیتی: تغییرات در احساسات، مهارت ها و رفتارها ممکن است نشانه های بروز اختلالات روانی در بزرگسالان باشند. به عنوان مثال، افسردگی، اضطراب و افکار خودکشی می توانند به عنوان نشانه های بروز اختلالات روانی در نظر گرفته شوند.
 5. اختلالات خواب و تغذیه: نارسایی خواب، بی خوابی و اختلالات تغذیه معمولاً به همراه بروز امواج افسردگی و اضطراب می باشند. این ممکن است به علت تأثیرات مستقیمی که این عوامل بر شیوه های عملکرد ذهنی دارند، باشد.
 6. مشکلات در کارکرد روزمره: مشکلات در کارکرد روزمره شامل کاهش تمرکز، مشکلات حافظه، تغییرات در دستاوردهای تحصیلی و شغلی و کاهش عملکرد عمومی می شوند. این مشکلات ممکن است به عنوان نشانه های اختلالات روانی در نظر گرفته شوند.

با توجه به متن فوق، بروز اختلالات روانی در بزرگسالان به دلایل متنوعی برگزار می شود و نشانه های مرتبط با آن شامل مشکلات روانی قبلی، عوامل محیطی، مشکلات فیزیکی، تغییرات شخصیتی، اختلالات خواب و تغذیه و مشکلات در کارکرد روزمره می باشد.

انواع روانپزشک

هر روانپزشک در زمینه خاصی تخصص دارد که در ادامه به شرح هر یک از زیر شاخه های روانپزشکی می پردازیم:

روانشناس بالینی: روانشناس بالینی افراد مبتلا به ناراحتی روانی را بررسی، تشخیص و درمان می کند که استفاده از روان درمانی و ارائه طرح درمانی نیز یکی از وظایف روانشناس بالینی محسوب می شود.

روانشناس شخصیت: روانشناس شخصیت به بررسی جنبه های مختلف شخصیت و تأثیر ویژگی های فردی بر زندگی و رفتار فرد می پردازد که پزشکان در زمینه روانشناسی شخصیت به طیف وسیعی از موضوعاتی که در زندگی روزمره کاربرد دارند علاقه مند هستند.

روانشناس اجتماعی: روانشناس اجتماعی به مطالعه رفتار گروهی از جمله نوع رفتار فرد در محیط اجتماعی و تأثیر گروه بر رفتار فرد می پردازد. روانشناس اجتماعی طیف وسیعی از موضوعات مانند نگرش، تعصب، ارتباطات، روابط بین فردی، پرخاشگری و متقاعدسازی را بررسی می کند.

روانشناس مشاوره: روانشناس مشاوره برای افرادی که از اختلالات روانی، مشکلات رفتاری، مشکلات عاطفی، استرس و مشکلات مربوط به آن رنج می برند، از روان درمانی کمک می گیرد که این دسته از روانشناسان شباهت زیادی به روانشناسان بالینی دارند و می توانند کمک بسیاری به افراد جامعه کنند.

روانشناس جامعه: روانشناس جامعه به بررسی موضوع سلامت جامعه می پردازند و همچنین به دنبال افزایش سواد اجتماعی و ارائه برنامه های پیشگیری هستند که این متخصصان بر ایجاد تغییرات مثبت برای فرد و جامعه تمرکز می کنند.

انواع روانپزشک

هزینه جلسات روانپزشکی

هزینه جلسات روانپزشکی بسیار متفاوت است، زیرا قیمت هر جلسه مشاوره بسته به نوع خدمات و روش مشاوره متفاوت خواهد بود و میزان آن با توجه به نرخ مشاوره روانپزشکی در سال جاری تعیین می شود که در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 • در صورتی که روانپزشک مربوطه یا بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران در زمینه مشکل شما تخصص و تجربه بیشتری داشته باشد یا افرادی را با شرایط غیرعادی و سخت درمان کند، هزینه مشاوره او بیشتر خواهد بود.
 • بسته به سطح دانش و تخصص روانپزشک مربوطه، هزینه جلسات مشاوره وی متفاوت خواهد بود و روانپزشکانی که مدارک تحصیلی عالی خود را از دانشگاه های معتبر اخذ کرده اند، هزینه بیشتری دریافت می کنند.
 • روانپزشک مورد نظر هر چه محبوبیت بیشتری در بین افراد جامعه داشته باشد و تجربه بیشتری در زمینه پزشکی داشته باشد، هزینه جلسات مشاوره او بیشتر خواهد بود.
 • هزینه مشاوره در مراکز خصوصی و دولتی با یکدیگر متفاوت است و همچنین منطقه شهری و مشاوره در شهرهای بزرگ بر هزینه مشاوره روانپزشکی نیز تاثیرگذار است، اگر ساکن تهران هستید می توانید به بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران مراجعه کنید.
 • هر چه دوره درمان بیمار بیشتر باشد، هزینه مشاوره نیز بالاتر خواهد بود و مدت جلسات درمانی بیمار طبق نظر روانپزشک تعیین می شود. بنابراین، هر فرد بیمار باید از درمانگر خود بخواهد که مدت زمان درمان، مدت هر جلسه و قیمت مشاوره را تعیین کند.

کلام آخر

روانپزشک متخصصی است که در زمینه سلامت روان تخصص دارد و سلامت جسمی و روانی افراد را بررسی می کند و سعی در بهبود روابط افراد دارد و جالب است بدانید که هر روانپزشکی قبل از آموزش در زمینه روانپزشکی باید در دانشکده پزشکی آموزش دیده باشد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، این سایت سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانپزشک بزرگسالان در تهران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (20 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا