روانشناسی عمومی

بهترین مشاوره اعتماد به نفس در ونک【سال1403】✅+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مشاوره اعتماد به نفس در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه نمایید. اعتماد به نفس در واقع باور به توانایی ها و مهارت های خود است. افراد با اعتماد به نفس با تمام ترس ها و مشکلات خود با اعتماد به نفس روبرو می شوند. ما انسان های بدون اعتماد به نفس هرگز به موفقیت چشمگیری نخواهیم رسید. افزایش اعتماد به نفس در کودکان منجر به بهبود عملکرد و افزایش میزان موفقیت آن ها در آینده و بزرگسالی می شود. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

اعتماد به نفس چیست؟

داشتن اعتماد به نفس یعنی به توانایی ها و مهارت های خود باور داشته باشیم. یک فرد می داند که می تواند اوضاع را تحت کنترل خود درآورد و اجازه ندهد که اوضاع و شرایط خراب شود. یک فرد با اعتماد به نفس به خود و توانایی های خود ایمان دارد، به نتایج کار خود خوش بین است و می داند که می تواند از عهده آن ها برآید. به عنوان مثال، یک سخنران با اعتماد به نفس می داند که می تواند یک سخنرانی را به خوبی اداره کند و هر چقدر هم که شرایط سخت باشد، می تواند آن را مدیریت کند.

اعتماد به نفس عاملی اکتسابی است که پایه های آن از بدو تولد در ذهن هر انسانی گذاشته می شود و به مرور زمان گسترده و عمیق می شود. متأسفانه در بسیاری از خانواده های سنتی به دلیل این که مهم ترین مسئله برای والدین گوش دادن و زیر سلطه کودکان است و اغلب محدودیت های غیر ضروری و مشکل زا ایجاد می کند، این امر مانع از رشد اعتماد به نفس در فرزندان می شود که در نهایت باعث عدم اعتماد به نفس و استقلال آن ها در بزرگسالی می شود.

افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند، می توانند تاثیر بدی روی روحیه اطرافیان خود بگذارند. مثلا افرادی هستند که از نظر ظاهری اعتماد به نفس پایینی دارند، این افراد در زندگی عادی خود مشکلاتی مانند گوشه گیری در مجالس و مهمانی ها را دارند و احساس می کنند هیچکس به آن ها توجهی نمی کند و این امر آن ها را تنها می کند.

اعتماد به نفس چیست؟

راه های تقویت اعتماد به نفس

راه های تقویت اعتماد به نفس به شرح زیر می باشد:

به دیگران برچسب نزنید: از کلماتی مانند خپل یا خرس بزرگ استفاده نکنید و به جای این کلمات از به تو افتخار می کنم یا تو می توانی استفاده کنید.

با افراد با اعتماد به نفس بالا معاشرت کنید: وقتی با افراد با اعتماد به نفس و با اعتماد به نفس بالا ارتباط برقرار می کنید، از آن ها پیروی می کنید و اعتماد به نفس بالایی پیدا می کنید.

ورزش کنید: ورزش و تناسب اندام باعث ایجاد اعتماد به نفس بالایی در افراد مختلف می شود.

هدف داشته باشید: اهدافی را تعیین کنید و مراحل رسیدن به آن ها را مشخص کنید و به یاد داشته باشید که این اهداف نباید اهداف بزرگی باشند. این مثال را همیشه در ذهن داشته باشید که سنگ بزرگ نشانه نزدن است. این اهداف می تواند چیزهای کوچکی باشد، مانند پختن کیک یا برنامه ریزی یک شب بیرون از منزل با دوستان و فقط چند مورد را انجام دهید تا بتوانید موارد تکمیل شده را در لیست کارهای خود بررسی کنید. عمل کردن به این لیست اعتماد شما را به توانایی هایتان افزایش می دهد و به شما کمک می کند کارتان را انجام دهید.

با اطمینان عمل کنید: به عنوان مثال، سر خود را بالا نگه دارید، خم نشوید یا صاف ننشینید، شانه های خود را کمی به سمت عقب بکشید تا پشت شما صاف باشد و مستقیماً به مخاطبان خود نگاه کنید.

لباس مناسب بپوشید: وقتی خوب به نظر می رسید، احساس بهتری نیز دارید. اگر لباس‌ ها و اکسسوری‌ هایی را انتخاب کنید که با شخصیت، کار و سبک زندگی‌ تان مطابقت داشته باشد، احساس خوبی به شما بدهد و اعتماد به‌ نفس شما ناخودآگاه افزایش می‌ یابد.

قاطعانه صحبت کنید: سخنرانان بزرگ با اطمینان و قاطعیت با لحنی ثابت و ریتمیک صحبت می کنند. شما اگر می خواهید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید باید قاطعانه صحبت کنید.

فعال باشید: بی تحرکی و کم تحرکی باعث افزایش ترس و شک در افراد می شود و از طرفی فعالیت باعث افزایش اعتماد به نفس و شجاعت می شود.

آماده باشید: آماده سازی از عملکرد ضعیف جلوگیری می کند و آمادگی بیشتر باعث می شود به توانایی ها و مهارت های خود اطمینان بیشتری داشته باشید.

5 تا از بهترین مشاوره اعتماد به نفس در ونک را بشناسید!

دکتر علیرضا نوروزی

دکتر علیرضا نوروزی

دکتر علیرضا نوروزی یکی از بهترین مشاوره اعتماد به نفس در ونک محسوب می شود. ایشان مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی و کارشناسی رشته روانشناسی را از دانشگاه ابهر و مدرک کارشناسی ارشد را از دانشگاه بین المللی آمل دریافت نموده اند و تا کنون روانشناس کلینیک معراج، روانشناس کلینیک روان آرام بوده و همچنین نویسنده صفحه روانشناسی روزنامه امتیاز و نویسنده صفحه روانشناسی دو هفته نامه راز هستند.

خدمات:

 • گفتار درمانی
 • خانواده درمانی
 • زوج درمانی
 • تقویت اعتماد به نفس

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، نبش کوچه شهریار، پلاک 181

شماره تماس: 09905758590

دکتر لیلا اسماعیل زاده

دکتر لیلا اسماعیل زاده

دکتر لیلا اسماعیل زاده کارشناس ارشد خانواده درمانی، کارشناس روانشناسی بالینی بوده و همچنین دارای پروانه تخصصی سازمان نظام روانشناسی
و عضو سازمان نظام روانشناسی کشور می باشند. ایشان یکی از بهترین مشاوره اعتماد به نفس در ونک هستند که گواهی دوره 500 ساعته سوپر ویژن، گواهی زوج درمانی 50 ساعته و گواهی خانواده درمانی سیستمی را توانسته اند دریافت کنند.

خدمات:

 • بهبود روابط فرا زناشویی
 • مشاوره روابط بین فردی
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • آموزش مهارت های تقویت اعتماد به نفس

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی

شماره تماس: 09905758590

دکتر عباس بابازاده دزفولی

دکتر عباس بابازاده دزفولی

دکتر عباس بابازاده دزفولی روانپزشک و روان درمان گر و دارای بورد تخصصی می باشند. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، دکترا تخصصی روانپزشکی خود را دریافت نموده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکترا پزشکی عمومی خود را گرفتند. ایشان اکنون به عنوان یکی دیگر از بهترین مشاوره اعتماد به نفس در ونک، رئیس مرکز بهداشتی و درمانی و مشاوره قبل از ازدواج نیز هستند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • روان درمانی شناختی رفتاری
 • روان درمانی تحلیلی
 • زوج درمانی
 • مشاوره تقویت اعتماد به نفس

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، نبش کوچه شهریار

شماره تماس: 02188216100

دکتر مریم صادقی

دکتر مریم صادقی

دکتر مریم صادقی مشاور فردی، مشاور ترک اعتیاد و همچنین روانشناس و درمان گر بالینی هستند. ایشان به عنوان یکی از بهترین مشاوره اعتماد به نفس در  ونک بسیار شهرت دارند و شما عزیزان می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه کرده و در صورت نیاز تحت درمان قرار بگیرید.

خدمات:

 • درمان اختلالات خلقی
 • مشاوره فردی
 • مشاوره والدین
 • مشاوره اعتماد به نفس

آدرس: تهران، ونک، کوچه گلستان، خیابان خدامی، پلاک 53، طبقه دوم

شماره تماس: 02188873412

دکتر مریم مرادی

دکتر مریم مرادی

دکتر مریم مرادی کارشناس ارشد و کارشناس مشاوره و راهنمایی و همچنین مدرس دوره های آموزشی مقدماتی و پیشرفته تحلیل تعامل (TA) می باشد. وی دارای گواهینامه های تخصصی است و هم اکنون عضو نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن روانشناسی ایران نیز هستند. شما عزیزان در صورت تمایل می توانید با تعیین وقت قبلی به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره آموزشی
 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی
 • گروه درمانی

آدرس: تهران، قیطریه، نبش خیابان خراسانی، ساختمان پزشکان قیطریه

شماره تماس: 0212269466

علائم عدم اعتماد به نفس

نشانه های کمبود یا عدم اعتماد به نفس عبارتند از:

 • انسان دوست دارد مانند دیگران باشد و از کسی الگوبرداری کند.
 • ابراز نیاز شدید به مورد توجه و تشویق دیگران در این افراد وجود دارد.
 • قلدری یک کودک به افراد کوچکتر از او نیز نشانه عدم اعتماد به نفس می باشد.
 • بی میلی کودک به مدرسه
 • احساس حقارت و درماندگی
 • ناتوانی در تصمیم گیری های ساده
 • ترس از انجام کارهای جدید
 • ناامیدی برای آینده
 • استرس داشتن در مورد یک موقعیت جدید
 • مشکل در بیان احساسات
 • اضطراب شدید

کلام آخر

اعتماد به نفس یعنی هر کسی خودش را با تمام خصوصیات خود باور داشته باشد و خودش را آنگونه که هست، دوست داشته باشد. به عبارت ساده تر، می توان گفت که اعتماد به نفس نوعی اعتماد به خود است، یعنی انسان خودش را با تمام کاستی های درونی و بیرونی اش بپذیرد. اعتماد به نفس فکر و اعتقاد شما به روح و روان خود به عنوان یک فرد توانمند است. اعتماد به نفس به این معنا نیست که از هیچ چیز نترسید، بلکه به این معناست که در مواجهه با سختی ها و مشکلات به خود ایمان داشته باشید که می توانید موانع و مشکلات سر راه خود را از بین ببرید. شما عزیزان در صورت نیاز به می توانید به بهترین مشاور تقویت اعتماد به نفس در تهران مراجعه نمایید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مشاوره اعتماد به نفس در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا