بیماری ها

بهترین مرکز آر تی ام اس در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مرکز آر تی ام اس در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم. این روش زمانی استفاده می شود که درمان دارویی روی بیماران مبتلا به افسردگی موثر نبوده باشد. این روش برای استفاده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده است. RTMS درمانی یک تکنیک تحریک مغز است که در آن یک مولد میدان مغناطیسی روی سر بیمار قرار می گیرد. این مولدهای میدان مغناطیسی دقیقا مشابه دستگاه های MRI هستند. پالس های الکترو مغناطیسی جریان ضعیفی را به مغز وارد می کنند. این جریان به طور خلاصه مدارهای عصبی را فعال می کند.

آر تی ام اس چیست؟

rTMS جریان های الکتریکی هستند که تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار می گیرند و مغز را برای فعالیت مغناطیسی تحریک می کنند. این تکانه ها از پوست و استخوان های سر عبور می کنند و قسمت های خاصی از مغز را تحریک می کنند و عبور تکانه های مغناطیسی از استخوان ها و غشای مغز بدون درد بوده و به فعال شدن نورون های مغز کمک می کند. ARTMS یک روش غیر تهاجمی و بدون دارو است که از پالس های مغناطیسی برای نفوذ به جمجمه و ایجاد تغییرات ساختاری در مغز استفاده می کند.

اگر پالس ها به صورت متوالی و سریع ارسال شوند، تحریک مغناطیسی مکرر مغز (TMS) یا RTMS نامیده می شود که می تواند تغییرات پایدارتری در فعالیت مغز ایجاد کند. استفاده از روش درمانی RTMS مزایای زیادی دارد و عموماً روانپزشکان مجرب و متخصص به دلیل این فواید فراوان این روش درمانی را پیشنهاد می کنند.

آر تی ام اس چیست؟

مراحل انجام آر تی ام اس

مراحل انجام آر تی ام اس شامل موارد زیر می باشد:

 • شما را به اتاق درمان می برند. از شما خواسته می شود روی یک صندلی بنشینید و به شما هدفون داده می شود تا در طول درمان از آن استفاده کنید.
 • یک سیم پیچ الکترومغناطیسی جلوی سر شما قرار می گیرد. سیم پیچ الکترومغناطیسی به طور مکرر روشن و خاموش می شود تا پالس های تحریک تولید کند. در نتیجه ایجاد این پالس ها صدای ضربه زدن یا کلیک ایجاد می شود که معمولاً چند ثانیه طول می کشد و سپس متوقف می شود. شما همچنین ضربه ای را روی پیشانی خود احساس می کنید. این بخش از فرآیند پردازش نقشه برداری نامیده می شود.
 • مقدار انرژی مغناطیسی مورد نیاز تعیین می شود. فیزیوتراپیست دوز انرژی مغناطیسی را افزایش می دهد تا زمانی که دست ها به طور ناگهانی حرکت کنند. این برای تشخیص آستانه تحریک، که برای تعیین دوز مناسب برای شما استفاده می شود، انجام می شود. در طول روش درمانی، بسته به علائم و عوارض جانبی ناشی از این روش، مقدار محرک ممکن است تغییر کند.
 • هنگامی که سیم پیچ در جای خود قرار گرفت و دوز صحیح انرژی تعیین شد، آماده شروع کار هستید.
 • روی یک صندلی راحت می نشینید. سیم پیچ مغناطیسی جلوی سر شما قرار می گیرد.
 • دستگاه روشن می شود. صدای کلیک را می شنوید و ضربه ای را روی پیشانی خود احساس می کنید.
 • مدت زمان این روش حدود 40 دقیقه است. در طی این روش کاملاً بیدار خواهید بود. ممکن است در حین این عمل و مدت کوتاهی پس از آن احساس ناراحتی جزئی در پوست سر داشته باشید. هر جلسه معمولاً یک تا دو ساعت طول می کشد.
 • پس از درمان، می توانید فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرید، روش های مختلفی برای انجام این روش وجود دارد. با افزایش تجربه و مهارت، متخصص پزشکی می تواند تعیین کند که کدام روش درمانی مؤثرتر است.

5 تا از بهترین مرکز آر تی ام اس در ونک را بشناسید!

کلینیک تجربه زندگی

کلینیک تجربه زندگی

کلینیک تجربه زندگی در سال 1397 با همکاری روانپزشکان و روانشناسان آمو زش دیده و مجرب تاسیس شد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به این مرکز مراجعه کرده و درمان خود را شروع کنید.

خدمات:

 • روان درمانی
 • درمان دارویی و غیر دارویی
 • ترک اعتیاد
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی، پلاک 16

شماره تماس: 02188663603

کلینیک زرین فر

کلینیک زرین فر

مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی زرین فر با بیش از ده سال سابقه درمان و هزاران ساعت سابقه مشاوره یکی از مراکز مشاوره تاثیرگذار در کشور می باشد. روانشناسان و درمانگران این مرکز یکی از بهترین مرکز آر تی ام اس در  ونک با ارائه بالاترین کیفیت سعی در کمک به افراد و خانواده ها در روزهای سخت و ناخوشایند دارند.

خدمات:

 • درمان اختلالات عاطفی
 • زوج درمانی
 • درمان اعتیاد
 • درمان اختلالات شخصیت

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ونک، طبقه ۲۴، پلاک ۲۳

شماره تماس: 09213758423

دکتر جواد مومنی

دکتر جواد مومنی

دکتر جواد مومنی دانشجو دکتری علوم اعصاب از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی کاشان و کارشناس روانشناسی عمومی است. وی دارای مجوز کار تخصصی از سازمان نظام و مشاوره ایران و به عنوان درمانگر در مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد مشغول به کار است.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره قبل از ازدواج
 • زوج درمانی
 • انجام آر تی ام اس

آدرس: تهران، گاندی شمالی، میدان ونک، خیابان شریفی، پلاک 19

شماره تماس: 02186085616

کلینیک آگاپه

کلینیک آگاپه

کلینیک آگاپه در بسیاری از زمینه های روانی خدمات ارائه می دهد، اما در زمینه مشکلات و اختلالات جنسی بسیار فعال است و تلاش خود را در این زمینه متمرکز کرده است. کلینیک روانشناسی آگاپه در زمینه های مختلف فعالیت دارد و در سال 1394 تاسیس شده است و به همین دلیل می توان آن را یکی از کلینیک های تازه تاسیس و استفاده از فناوری های روز در حوزه روانشناسی و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف در این زمینه دانست.  کمک زیادی خواهد کرد.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • انجام آر تی ام اس
 • مشاوره خانواده
 • کارگاه آموزشی مدیریت استرس و اضطراب

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، به سمت آرارات جنوبی، نبش کوچه نرگس

شماره تماس: 02188210987

کلینیک آوای درون

کلینیک آوای درون

مرکز روانشناسی و مشاوره آوای درون تحت نظارت بهزیستی استان تهران و با مجوز سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران در پاییز 1395 ثبت شده است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به این کلینیک مراجعه کرده و درمان خود را آغاز نمایید.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • مشاوره خانواده
 • درمان اختلالات جنسی
 • انجام آر تی ام اس

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، پلاک 63، طبقه دوم

شماره تماس: 02126720406

فواید آر تی ام اس

استفاده از روش آر تی ام اس فواید بسیاری دارد که عبارتند از:

بدون نیاز به زمان ریکاوری: از آنجایی که در درمان RTMS نیازی به بیهوشی نیست، نیازی به زمان برای بهبودی و بهبودی ندارید و می توانید بلافاصله پس از جلسه درمان فعالیت های روزانه خود را شروع کنید.

بهبودهای شناختی: افسردگی معمولاً باعث اختلال شناختی در فرد می شود و بیماران پس از مغناطیس درمانی بهبود عملکرد شناختی خود را تجربه می کنند. تحقیقات نشان داده است که RTMS با فرکانس بالا توجه، حافظه و عملکردهای اجرایی مانند تصمیم گیری و تجزیه و تحلیل را بهبود می بخشد.

امید به زندگی طولانی: درمانی که توسط دستگاه rTMS برای بیمار اعمال می شود اثرات طولانی تری دارد و اثرات آن برای مدت طولانی باقی می ماند. به این ترتیب بیمار در کوتاه مدت به حالت اولیه برنمی گردد.

بدون نیاز به بیهوشی و آرامبخش: هنگامی که روند درمان با بیهوشی یا تزریق آرام بخش همراه باشد، معمولاً عوارض و خطرات زیادی را در بر می گیرد و اغلب با ترس و استرس همراه است. بیهوشی می تواند عوارض جانبی منفی مانند حالت تهوع، سرگیجه، اختلال عملکرد شناختی و هذیان ایجاد کند.

عوارض و مضرات RTMS بسیار کم: به طور کلی، درمان تحریک مغناطیسی ترانس جمجمه عوارض جانبی بسیار کمی را نشان داده است، یعنی تنها 10-30٪ از بیماران پس از درمان ناراحتی یا سردردهای خفیف را تجربه می کنند، که اگرچه مطمئناً موقتی است.

پردازش سریع: برخلاف برخی از داروها که نیاز به مصرف طولانی مدت دارند و باید دائماً دوز مصرف شوند، در درمان RTMS، بیماران ممکن است در چند هفته اول علائم بهبودی را تجربه کنند. اگر درمان تحریک مغناطیسی مغز در یک کلینیک تخصصی انجام شود، بیش از 75 درصد افراد بهبود می یابند.

کلام آخر

دستگاه rTMS نوع خاصی از تجهیزات پزشکی است که برای تحریک مغناطیسی مغز مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل عملکرد این دستگاه تغییرات قابل توجهی در فعالیت های طبیعی مکانیسم مغزی بیمار ایجاد می شود که منجر به بهبود و درمان می شود. در رفع اختلالات موثر است. اگر پزشک روش درمانی با استفاده از دستگاه RTMS برای شما تجویز کرده است و هیچ اطلاعی از روش درمان ندارید، باید بگوییم که نیازی به استرس و نگرانی نیست.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما عزیزان را با بهترین مرکز آر تی ام اس در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (15 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا