روانشناسی عمومی

بهترین مرکز روانشناسی در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با بهترین مرکز روانشناسی در ونک آشنا کنیم. امروزه فعالیت‌ های روانشناسی، کتاب‌ های روانشناسی، مراکز مشاوره و سایر مقوله‌ های مرتبط با روانشناسی جایگاه ویژه‌ای در زندگی انسان پیدا کرده‌ اند. در سال‌ های اخیر با توجه به سیاست‌ ها و جهت‌ گیری‌ های جوامع در ایران، شاهد حمایت و تبلیغات در حوزه مشکلات روانی نیز هستیم و این امر در صدا و سیما، روزنامه‌ ها و نشریات، در دستورالعمل‌ های ادارات، به وضوح دیده می‌ شود.

روانشناسی چیست؟

روانشناسی به عنوان علمی است که رفتار و فرآیندهای ذهنی را مطالعه می کند. با توجه به این تعریف می توان گفت که مطالعه در همه زمینه های مرتبط با همه رفتارهای انسان، سایر موجودات زنده و حتی رفتارهای جوامع و فرهنگ ها می تواند علاوه بر فرآیندهایی مانند تفکر، حافظه، احساس و روانشناسی نیز مرتبط باشد. ادراک و مقوله های دیگر شخصیت و روانشناسی نیز در حوزه مطالعات روانشناسی قرار دارند، بنابراین گرایش های زیادی تحت مجموعه این علم گسترده است، از جمله بالینی، عمومی، تجربی، آموزشی، بهداشتی، صنعتی، کارگری، فرهنگی، تبلیغاتی، ژنتیک. ، خواب، روانشناسی و غیره که هر کدام به نوبه خود به زیر مجموعه های تخصصی تری تقسیم می شوند.

آغاز تحقیقات روانشناختی علمی و دانشگاهی به اواخر قرن هفدهم و آغاز قرن هجدهم برمی گردد. می توان گفت که اکتشافات و تحقیقات مهم در روانشناسی از حدود 150 سال پیش آغاز شد، در حالی که سایر علوم تجربی تاریخ طولانی تر و پربارتری دارند. البته مباحث مربوط به ذهن و روان قرن هاست که ذهن متفکران را به خود مشغول داشته و آثار مکتوب دانشمندان و متفکران یونان باستان مانند سقراط، افلاطون و ارسطو نیز در دسترس است. اما این شاخه از علم قبل از روانشناسی جدید به طور رسمی و آکادمیک مورد مطالعه قرار نگرفته بود.

لازم است بدانید که دکترای روانشناسی به جنبه های نظری و پژوهشی درمان مشکلات خانوادگی، بین فردی، فردی، تحصیلی، حرفه ای، زناشویی، تحقیقات روانشناسی و خدمات روانشناسی می پردازد. روانشناسی جنبه های نظری علم روانشناسی و مفاهیم اساسی روانشناسی مانند یادگیری، حافظه، انگیزه، عاطفه، احساس و ادراک را بررسی، مطالعه و تحقیق می کند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین کلینیک روانشناسی  مراجعه نمایید.

روانشناسی چیست؟

5 تا از بهترین مرکز روانشناسی در ونک را بشناسید!

کلینیک آگاپه

کلینیک آگاپه

کلینیک آگاپه یکی از بهترین مرکز روانشناسی در ونک محسوب می شود. این مرکز در بسیاری از زمینه های روانی خدمات ارائه می دهد، اما در زمینه مشکلات و اختلالات جنسی بسیار فعال است و تلاش خود را در این زمینه متمرکز کرده است. کلینیک روانشناسی آگاپه در زمینه های مختلف فعالیت می کند و در سال 1392 تاسیس شده است و روانشناسان و درمانگران این مرکز با ارائه بالاترین کیفیت سعی در کمک به افراد و خانواده ها در روزهای سخت و ناخوشایند دارند.

خدمات:

 • درمان وسواسی
 • درمان بیش فعالی
 • درمان دارویی
 • مشاوره جدایی عاطفی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، به سمت آرارات جنوبی، نبش کوچه نرگس.

شماره تماس: 02188210987

کلینیک آرکاروان

کلینیک آرکاروان

کلینیک آرکاروان با در اختیار داشتن مجموعه ای از درمانگران مجرب، تلاش می کند تا به اهداف خود در ارائه خدمات سلامت روان دست یابد. این مرکز به مشتریان خود کمک و مشاوره روانشناسی ارائه می دهد و همچنین خدمات ارزیابی و شناخت درمانی را به افراد در هر سنی از کودکان و نوجوانان گرفته تا بزرگسالان و سالمندان ارائه می دهد. شما عزیزان اگر به دنبال یکی دیگر از بهترین مرکز روانشناسی در ونک هستید، می توانید به این مرکز مراجعه کنید.

خدمات:

 • درمان وسواسی
 • شورای خانواده
 • درمان دارویی
 • روان درمانی

آدرس: تهران، ونک، ساختمان پزشکان گاندی 19، خیابان گاندی، پلاک 28

شماره تماس: 09122544838

کلینیک تجربه زندگی

کلینیک تجربه زندگی

کلینیک تجربه زندگی یکی از بهترین مرکز روانشناسی در ونک به شمار می رود. این کلینیک در سال 1397 با همکاری روانپزشکان و روانشناسان آموزش دیده و مجرب تاسیس شد. این مرکز آماده ارائه انواع خدمات روانشناختی و روانکاوی به کلیه مراجعین سطح پیشرفته می باشد.

خدمات:

 • درمان دارویی و غیر دارویی
 • ترک اعتیاد
 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی 16

شماره تماس: 02188663603

دکتر لیلا بیات

دکتر لیلا بیات

دکتر لیلا بیات دانشجوی دکتری روانشناسی است و 500 ساعت آموزش مشاوره فردی، خانوادگی و قبل از ازدواج را با موفقیت پشت سر گذاشته است. وی در حال حاضر مشاور و مربی مهارت است و مقالات علمی پژوهشی در زمینه روانشناسی نوشته و ارائه کرده است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • مشاوره قبل از ازدواج
 • روان درمانی
 • فرزند پروری

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان علی اکبر، ساختمان صبا

شماره تماس: 02122135517

دکتر تکتم معصومی

دکتر تکتم معصومی

دکتر تکتم معصومی دانشجوی دکتری روانشناسی در تهران است. او استاد روانشناسی عمومی است و مقالات زیادی در این زمینه دارد. دکتر معصومی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن علمی روانشناسی تربیتی ایران و همچنین عضو انجمن ازدواج و خانواده است.

خدمات:

 • روان درمانی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، میدان بنیاد جدید، خیابان لنگری، خیابان فخری زاده، پلاک 30، پلاک 30

شماره تماس: 02122939542

انواع روانشناسی

انواع مختلفی از روانشناسی وجود دارد و عبارتند از:

 • روانشناسی آموزشی: این شاخه از روانشناسی به دنبال بررسی مشکلات یادگیری دانش آموزان است. ابزار کار این حوزه استفاده از آزمون های هوش و استعداد، مصاحبه با والدین و معلمان و همچنین خود افراد است. در این زمینه پیشرفت تحصیلی، خانوادگی، عاطفی و اجتماعی افراد نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 • روانشناسی صنعتی و سازمانی: این شاخه از روانشناسی برای شناسایی کارکنان مناسب برای مشاغل خاص به منظور افزایش بهره وری آنها استفاده می شود. این شناخت از طریق پرسشنامه های طراحی شده توسط روانشناسان صنعتی و سازمانی انجام می شود.
 • روانشناسی خانواده: روانشناسی خانواده یکی از مهمترین شاخه های روانشناسی است که می تواند روابط بین زوجین را بهبود بخشد. این علم در هنگام بروز مشکلات و مشکلات راه حل های عملی و مؤثری ارائه می دهد و سلامت روان خانواده را بهبود می بخشد.
  در زیر مجموعه روانشناسی خانواده می توان به مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره ازدواج و مشاوره طلاق اشاره کرد.
 • روانشناسی سلامت: روانشناسی سلامت عوامل آسیب رسان به بدن انسان را بررسی و شناسایی می کند. این عوامل مسائل فرهنگی و رفتارهای اجتماعی هستند که می توانند به طور مستقیم بر سلامت جسمانی انسان تأثیر بگذارند.
 • روانشناسی کودک: علم روانشناسی کودک به والدین کمک می کند تا کودک و نیازهای او را بشناسند. بدین منظور این شاخه از روانشناسی تمامی رفتارهای خودآگاه و ناخودآگاه کودک را بررسی و ارزیابی می کند
 • روانشناسی کار (شرکت): روانشناسی کسب و کار یکی از انواع روانشناسی مرتبط با کاربرد روانشناسی انسان در محیط های کاری و کاری است. روانشناسان شغلی به شما در بهبود بهره وری، سازماندهی و عملکرد در محیط های کاری کمک می کنند.
 • روانشناسی زیستی: روانشناسی زیستی یا روانشناسی زیستی به مطالعه عوامل بیولوژیکی می پردازد که می توانند بر مغز و رفتار انسان تأثیر بگذارند. این حوزه از روانشناسی همچنین چگونگی تأثیر آسیب مغزی و بیماری بر رفتار را بررسی می کند.
 • روانشناسی رفتاری: هدف روانشناسی رفتاری درک اساسی ترین شکل رفتار انسان است. روانشناسان رفتاری تحقیقاتی را انجام می دهند تا بفهمند چه چیزی باعث رفتار انسان می شود و چگونه ذهن و رفتار به هم مرتبط هستند. این شاخه از روانشناسی می تواند در بهبود رفتارهای منفی بیماران (مانند مصرف کنندگان مواد) مفید و موثر باشد.

کاربرد روانشناسی در زندگی انسان

روانشناسی در زندگی انسان کاربردهای بسیاری دارند که به شرح زیر می باشد:

 • ارتباطات را بهبود بخشید: ارتباط چیزی فراتر از صحبت کردن یا نوشتن است. تحقیقات نشان می دهد که نشانه های غیرکلامی بخش مهمی از ارتباطات بین فردی ما هستند. برای داشتن ارتباط موثر، باید یاد بگیرید که خودتان را غیرکلامی معرفی کنید.
 • به تصمیم گیری بهتر کمک کنید: تحقیقات در روانشناسی شناختی اطلاعات زیادی در مورد تصمیم گیری ارائه کرده است. با اعمال این استراتژی ها در زندگی خود می توانید انتخاب های هوشمندانه تری داشته باشید.
 • هوش هیجانی را افزایش دهید: مانند ارتباطات غیرکلامی، توانایی درک احساسات خود و اطرافیانتان نقش مهمی در روابط و زندگی حرفه ای شما دارد. اصطلاح هوش هیجانی به توانایی شما در درک احساسات خود و دیگران اشاره دارد.
 • افزایش مهارت های مدیریت و رهبری: فرقی نمی کند که مدیر دفتر باشید یا داوطلب یک گروه جوانان محلی. داشتن مهارت های رهبری قطعا در مقطعی از زندگی شما مورد نیاز خواهد بود.
 • انگیزه را افزایش دهید: مهم نیست که هدف شما ترک سیگار، یادگیری زبان جدید یا کاهش وزن باشد، کلاس های روانشناسی توصیه های انگیزشی زیادی ارائه می دهند!

کلام آخر

کمتر از یک قرن است که روانشناسی به عنوان شاخه ای از علم پذیرفته شده است. اما به نظر می رسد که این علم از آغاز تکامل بشر را همراهی کرده است. از همان ابتدا، مردم کنجکاو بودند که خود و دیگران چگونه فکر می کنند، احساس می کنند و چگونه رفتار می کنند. با این وجود، انواع روانشناسی در قرن اخیر تعریف شده و چارچوب های متمایزی برای هر یک در نظر گرفته شده است. دانستن این انواع مختلف و آشنایی با کاربرد هر کدام در زندگی می تواند زمینه ذهنی و رفتاری ما را جهت دهد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مرکز روانشناسی در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا