عمومی

بهترین مشاور روابط عاطفی در سعادت آباد【سال1403】✅+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مشاور روابط عاطفی در سعادت آباد را به شما عزیزان معرفی کنیم. روابط عاطفی در نگاه مردم به رابطه زن و شوهر اشاره دارد، اما در روانشناسی به این محدود نمی شود. یک رابطه عاشقانه تنها بخشی از یک رابطه عاطفی است. هر نوع رابطه ای که شامل احساسات، علاقه و محبت بین دو نفر باشد به عنوان یک رابطه عاطفی تعریف می شود. بنابراین، رابطه بین معلم و دانش آموز، بین والدین و فرزند، بین دو دوست و بین والدین را شامل می شود.

رابطه عاطفی چیست؟

عشق یکی از احساسات مهم انسانی است که هر انسانی به آن نیاز دارد. انسان موجودی اجتماعی است و برقراری ارتباط با دیگران جزء نیازهای اوست. یک رابطه عاطفی سالم یکی از مهم ترین جنبه های زندگی هر فرد است و باعث آرامش می شود. بدون رابطه عاطفی، خلأ قابل توجهی در زندگی احساس می شود. شروع یک رابطه عاطفی می تواند آسان باشد، اما حفظ آن بسیار مهمتر است.

روابط عاطفی سالم به روابط بین همسران و شرکای عاشقانه محدود نمی شود، بلکه شامل اعضای خانواده، دوستان، همکاران یا سایر افرادی است که به طور منظم با آنها معاشرت می کنیم. روابط عاطفی سالم روابطی هستند که در زندگی ما مثبت بوده و رابطه بین دو نفر را تقویت می کند. یک رابطه عاطفی سالم به معنای روابطی است که افراد را خوشحال می کند. ما باید تمام تلاش خود را بکنیم تا یک رابطه عاطفی سالم داشته باشیم. اما بسیاری از ما ممکن است تعریف درستی از یک رابطه عاطفی سالم نداشته باشیم یا ندانیم که چگونه آن را ایجاد کنیم. بنابراین ما در روابط عاطفی خود مشکلات زیادی داریم. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین مشاور در سعادت آباد مراجعه نمایید.

رابطه عاطفی چیست؟

انواع تیپ های شخصیتی در رابطه عاطفی

تیپ های شخصیتی متفاوتی در رابطه عاطفی وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 • افراد با ذهنیت منفی دوران کودکی: برخی افراد بیشتر از شما تحت تاثیر والدین مبارز خود قرار می گیرند. شما می توانید به عنوان ضمیمه ای برای رابطه اولیه با والدین خود دیده شوید.
 • افراد سختگیر: برای این افراد، احساسات آشفته و غیرقابل پیش بینی هستند. همه چیز باید تحلیل و طبقه بندی شود. کنترل همه چیز است. به اشتراک گذاشتن احساسات در یک رابطه احمقانه و خطرناک تلقی می شود.
 • افراد ماجراجو: دسته اول کسانی هستند که دوست دارند تجربه کنند. به نظر می رسد برخی افراد صرفاً به عشق انجام کارهای هیجان انگیز زندگی می کنند. آنها جویندگان ماجراجویی هستند. همیشه باید یک سفر بیشتر، یک چتربازی بیشتر، یک کوه دیگر برای صعود وجود داشته باشد. این افراد بر فتوحات خود تمرکز می کنند، نه بر آسیب پذیری خود در وابستگی عاطفی.
 • متاسفانه برخی از افراد گاهی با این پیام بزرگ می شوند که ظاهرشان همه چیز است. آنها ممکن است در حفظ روابط بین فردی مشکل داشته باشند. زیرا آموخته اند که نیازی به جلب محبت دیگران ندارند و فقط کافی است به دیگران توجه کنند.

5 تا از بهترین مشاور روابط عاطفی در سعادت آباد را بشناسید!

دکتر الناز حاجتی

دکتر الناز حاجتی

دکتر الناز حاجتی یکی از بهترین مشاور روابط عاطفی در سعادت آباد هستند. ایشان روانشناس بالینی، دکترای روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی ایران، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی روانشناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی و دارای پروانه ای از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشند.

ایشان برگزاري كارگاه هاي متعدد براي متخصصين سلامت روان در پروژه های دفتر سلامت رواني، اجتماعي، اعتياد وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي بوده و تدريس در دوره هاي تخصصي تربيت را بر عهده داشته و اکنون درمانگر شناختی- رفتاری و طرحواره درمانگر مرکز مشاوره دانشگاه تهران
برگزاری دوره های تخصصی آسیب شناسی، مهارت زندگی و طرحواره درمانی در دانشجويان تحصيلات تكميلي روانشناسي هستند.

خدمات:

 • اختلالات درمان
 • رويكردهاي درمانی
 • طرحواره درمانی
 • مشاوره رابطه عاطفی

آدرس: تهران – سعادت آباد – خیابان سروشرقی – نبش کوچه بهزاد – ساختمان شهریار

شماره تماس: 02122148699

دکتر شکیبا علی شاه بابا

دکتر شکیبا علی شاه بابا

دکتر شکیبا علی شاه بابا روان درمانگر، روانشناس بالینی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، کارشناس روانشناسی عمومی و همچنین دانشجوی دوره تخصصی روانکاوی دانشگاه تهران می باشند. ایشان به عنوان یکی از بهترین مشاور روابط عاطفی در سعادت آباد، برگزاري كارگاه با اجتماعي اضطراب هاي وجودي و برگزاری گروه درمانی بسیاری را بر عهده داشته اند.

خدمات:

 • روان درمانی
 • مشاوره فردی
 • مشاوره رابطه عاطفی
 • درمان پزشکی

آدرس: تهران – شهرک غرب – بلوار کوهستان – بین اوپال و یادگار امام – خیابان گل آذین

شماره تماس: 02126740893

دکتر علی بهشتی

دکتر علی بهشتی

دکتر علی بهشتی مشاور ارشد و همچنین دارای مجوز کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران است. وی به عنوان یکی از بهترین مشاوران روابط عمومی در تهران در سفر حرفه ای خود در سازمان روانشناسی و مشاوره ایران نیز عضویت دارد و میزبان شما عزیزان می باشد.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • خانواده درمانی
 • مشاوره اعتیاد
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، ضلع شمالی ایستگاه مترو صادقیه، نبش کوچه 7، ساختمان آریا، طبقه 1

شماره تماس: 02146014286

دکتر حمیدرضا محسن زاده

دکتر حمیدرضا محسن زاده

دکتر حمیدرضا محسن زاده روانشناس بالینی و مشاور خانواده است که دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی نیز می باشد. وی دارای مجوز کار تخصصی از سازمان روانشناسی و مشاوره ایران و مدرس دانشگاه علم و صنعت شهید ستاری، مشاور رسمی در امور عدالت، مشاوره خانواده و تعارضات زناشویی است.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره روابط عاطفی
 • مشاوره طلاق
 • مشاوره قبل از ازدواج

آدرس: تهران، میدان کلاهدوز، ایستگاه مترو ابن سینا، پلاک 880

شماره تماس: 02136840358

مراحل رابطه عاطفی

مراحل رابطه عاطفی به شرح زیر می باشد:

 • مرحله اول: آشنایی با یکدیگر
  رابطه عاطفی بین دو نفر با یک جاذبه متقابل شروع می شود. هر دو طرف از اولین برخوردها لذت می برند و هر بار از دور هم بودن لذت می برند.
 • مرحله دوم: شناخت
  با گذشت زمان هر دو طرف وارد مرحله جدیدی به نام آشنایی می شوند که ملاقات ها و ارتباطات بیشتری بین آنها وجود دارد.
 • مرحله سوم: صمیمیت
  صمیمیت در روابط عاطفی زمانی واقعی می شود که رابطه با چالش هایی روبرو شود. می توان گفت زمانی که رابطه به چالش کشیده می شود، به سمت ایجاد صمیمیت تکامل می یابد.
 • مرحله چهارم: اعتماد
  در این مرحله با گذشت زمان و برقراری صمیمیت متقابل، طرفین به درک متقابلی از شخصیت یکدیگر دست پیدا می کنند.
  در این مرحله می توان گفت رابطه به اعتماد متقابل رسیده است.
  پس بدانید که چالش ها و مشکلاتی که در رابطه به وجود می آید شما را صمیمی تر و نزدیک تر می کند.

نکات طلایی برای رابطه عاطفی موفق

نکات طلایی برای رابطه عاطفی سالم و موفق وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 • تعامل و ارتباط موثر: تعامل و ارتباط مؤثر بین زوجین برای حفظ رابطه عاطفی ضروری است. تبادلات، گوش دادن فعال و به اشتراک گذاری احساسات و نیازها، بهبود کیفیت ارتباطات و حل مشکلات رابطه را تسهیل می کند.
 • پشتیبانی و پشتیبانی: در یک رابطه عاطفی سالم، هر یک از طرفین باید حمایت و حمایت لازم را از همسر خود داشته باشند. این حمایت ممکن است شامل حمایت در تحقق رویاها و اهداف شخصی، ایجاد یک محیط حمایتی و فراهم کردن شرایط مناسب برای رشد و توسعه باشد.
 • نگهداری از فضای شخصی: در یک رابطه عاطفی سالم، هر فردی باید به فضای شخصی همسرش احترام بگذارد و به هر فرد اجازه دهد مستقل رشد کند و رشد کند. تعادل خوب بین فضای شخصی و مشترک در یک رابطه مهم است.
 • عشق: عشق و محبت پایه گذار اصلی رابطه عاطفی با همسر است. این احساسات عمیق و قوی باعث ایجاد پیوند قوی و نزدیک بین زوج ها می شود و به آنها کمک می کند که همدلی و صمیمیت زیادی با یکدیگر داشته باشند.
 • احترام و توجه: احترام و توجه به نیازها، خواسته ها و احساسات همسر ضروری است. در یک رابطه عاطفی سالم، هر یک از طرفین باید برای ایجاد ارتباط مثبت و تقویت رابطه به همسر خود احترام بگذارند و به او توجه کنند.

کلام آخر

رابطه عاطفی به عنوان یک ارتباط بین دو نفر می تواند از نظر روحی و عاطفی با ایجاد یک ارتباط عمیق از طریق به اشتراک گذاشتن احساسات، تجربیات، ایده ها و اهداف تقویت شود. این نوع رابطه به عنوان یک بستر ارتباطی سالم و پایدار در نظر گرفته می شود که می تواند به افراد کمک کند در زندگی احساس رضایت و شادی بیشتری داشته باشند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مشاور روابط عاطفی در سعادت آباد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا