روانشناسی عمومی

10 تا از بهترین روانشناس در اقدسیه❤️【سال1403】⚡

زندگی در دنیای مدرن با تنش‌ها و فشارهای روانی فراوانی همراه است؛ از طرفی اختلالات روانی نظیر: افسردگی، اضطراب و بیماری‌های روانی ناشی از سوء مصرف مواد مخدر در حال افزایش است؛ بنابراین مراجعه به بهترین روانشناس در اقدسیه برای حل این معضلات و بهبود کیفیت زندگی افراد امری لازم و ضروری است؛ در این رابطه برای آشنایی بیشتر شما، ما به معرفی روانشناسان مجرب، معیارهای انتخاب آن‌ها همچنین انواع تست‌های روانشناسی می‌پردازیم.

روانشناس مجرب چه کسی است؟

روانشناسی علمی است که به مطالعه ذهن و رفتار انسان‌ها می‌پردازد و به دنبال درک افکار، احساسات، ادراک و انگیزه‌های افراد همچنین نوع رفتار آن‌ها در تعاملات اجتماعی است و روانشناس فردی متخصص است که به تجزیه و تحلیل رفتارها، احساسات و تجربیات افراد می‌پردازد. بهترین روانشناس در اقدسیه با مشاهده حالات چهره، زبان بدن و لحن صدای بیمار اطلاعات زیادی در مورد احساسات او به دست می‌آورد؛ به طور مثال: گریه، خشم، لرزش دست‌ها و حتی پوزیشن نشستن بیمار به او در تشخیص اضطراب یا ترس بیمار کمک می‌کند.

روانشناس با مشاهده الگوهای رفتاری نظیر: نحوه صحبت کردن، الگو‌های خواب و تغذیه نیز به مشکلات عاطفی بیمار پی می‌برد. او با استفاده از تست‌های روانشناسی نظیر: تست‌های MBTI، تست نئو که برونگرایی، وظیفه شناسی، توافق پذیری، روان رنجوری فرد را مشخص می‌کند و تست افسردگی، تست اضطراب همچنین پرسشنامه‌های مختلف نظیر: پرسشنامه حساسیت اضطرابی یا اختلالات خلقی (MDQ) و… به جمع آوری اطلاعات در مورد بیمار می‌پردازد تا بهترین روش درمانی را برای او انتخاب کند.

روانشناس خوب در درجه اول باید خود دارای سلامت روان باشد و از ویژگی‌هایی نظیر: رازداری و همدلی برخوردار باشد؛ همچنین باید در قضاوت بی طرف باشد و به بیمار کمک کند که برای حل مشکلات خود به دیدگاه‌های جدیدی برسد؛ از طرفی همدلی با بیمار و درک احساسات او موجب می‌شود که بیمار احساس تنهایی نکند؛ علاوه بر این ارائه جلسات مشاوره، درمان شناختی رفتاری، دارو درمانی و… توسط روانشناس به حل مشکل بیمار کمک می‌کند.

روانشناس مجرب چه کسی است؟

معیارهای انتخاب بهترین روانشناس در اقدسیه

تخصص و تجربه: روانشناس باید مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در رشته روانشناسی، روانشناسی بالینی یا رشته مشاوره را داشته باشد؛ از طرفی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران مجوزهای لازم را دریافت کند، این مجوزها دانش و مهارت او را برای ارائه خدمات روانشناسی به اثبات می‌رساند؛ همچنین او باید دارای سابقه کاری و تجربه کافی در چندین حوزه روانشناسی باشد و از مهارت همدلی، حل مسئله و مهارت‌های ارتباطی مناسب برخوردار باشد.

رویکرد درمانی مناسب: بهترین روانشناس در اقدسیه به نیازها و شرایط بیمار توجه می‌کند و آگاه است که هر فرد شخصیتی منحصر به فرد دارد، در نتیجه مشکلات عاطفی و روحی او متفاوت از دیگران است و باید روش درمانی منحصر به فردی را برای او اعمال کند. شناخت نوع مشکلات و اختلالات روانی نظیر: اضطراب یا افسردگی در انتخاب روش درمانی او بسیار موثر است.

هزینه مشاوره: هزینه مشاوره حضوری بیشتر از آنلاین است و در صورتی که جلسات طولانی شود، معمولا بهترین روانشناس در تهران هزینه بیشتری دریافت می‌شود؛ از طرفی اگر او برای تشخیص مشکل فرد به تست های روانشناسی نیاز داشته باشد، هزینه دریافتی کمی بیشتر خواهد شد. اما اگر روانشناس با بیمه‌ها همکاری کند، بخشی از هزینه‌های مشاوره تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و این امر موجب خواهد شد که مراجعین رغبت بیشتری برای درمان و مشاوره با روانشناس داشته باشند.

پیگیری درمان: روانشناس باید وضعیت روحی و روانی مراجعه کنندگان را به طور منظم بررسی کند. او از افراد می خواهد که تمام فعالیت‌های روزانه و پیشرفت در کارهای اجتماعی و روزمره خود را برای او گزارش دهند تا متوجه شود آیا روش درمانی او برای فرد به کاهش تنش‌ها و مشکلات روحی او کمک می‌کند یا خیر؟ بنابراین اگر روانشناس پیگیری‌های لازم را برای درمان فرد نداشته باشد، پیشرفتی در جهت بهبودی فرد حاصل نخواهد شد.

10 تا از بهترین روانشناس در اقدسیه را بشناسید!

دکتر مریم مویدی مهر

دکتر مریم مویدی مهر

دکتر مریم مویدی مهر روانشناس بالینی با 9 سال سابقه مشاوره و مدرس دانشگاه و طرحواره درمانگر و هپینوتراپیست و نویسنده کتب روانشناسی

خدمات:

 • مشاوره فردی و زوج درمانگر
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره افسردگی و اضطراب و وسواس
 • درمان خیانت و بحرانهای عاطفی

آدرس: نیاوران سه راه اقدسیه نبش نارنجستان ۱۲ پ ۵۷۷ طبقه اول

آدرس کلینیک 2: تجریش ابتدای شریعتی جنب مترو تجریش کوچه تدین پ ۵ طبقه دوم

شماره تماس۰۹۱۲۰۶۰۲۶۸۳

دکتر ساناز سعیدی

دکتر ساناز سعیدی

دکتر ساناز سعیدی، روانشناس متخصص و با تجربه‌ و دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی از دانشگاه تهران می‌باشند. ایشان درمانگر تخصصی نوجوانان و کودکان هستند؛ از طرفی تجربه و توانایی فراوانی در زمینه ارائه مشاوره‌های پیش از طلاق و ازدواج را دارند.

خدمات:

 • مشاوره و درمان تخصصی نوجوانان و جوانان
 • درمان انواع اختلالات شخصیتی
 • ارائه راهکار برای درمان اختلالات خلقی
 • متخصص در درمان رفتارهای خود آسیب رسان

آدرس: تهران، اقدسیه، خیابان لنگری، خیابان فخری زاده، پلاک 30، طبقه دوم، واحد 203

دکتر مهسا کاشفی زاده

دکتر مهسا کاشفی زاده

دکتر مهسا کاشفی زاده، روانشناس خبره و با اخلاق در زمینه انواع اختلالات روحی و روانی و یکی از بهترین روانشناس در اقدسیه هستند. ایشان عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن روانشناسان ایران می‌باشند و کارنامه موفقی در خدمات روانشناسی خود دارند؛ به طوری که توانسته‌اند، تعداد بیشماری از مراجعین را به خوبی درمان کنند.

خدمات:

 • مشاوره خانواده، والدین و فردی
 • طرحواره درمانگر و زوج
 • درمان اختلالات افسردگی، استرس و…
 • مشاوره شغلی بر مبنای استعداد

آدرس: تهران، انتهای اتوبان امام علی، روبه روی مترو اقدسیه،ساختمان نارسیس پلاک 13، طبقه 3، واحد 304

دکتر امیرحسین نصیریان

دکتر امیرحسین نصیریان

دکتر امیرحسین نصیریان، روانشناس باتجربه و حاذقی هستند. ایشان با گذراندن دوره‌های شناختی رفتاری و روان درمانی معطوف به انتقال، به حل هر گونه اختلالات روانی از جمله: اختلالات دوقطبی، استرس، افسردگی و… می‌پردازند؛ به طوری که هر بیمار را با توجه به شرایط فردی و اختصاصی خود درمان می‌کنند.

خدمات:

 • شخیص و درمان بیش فعالی کودکان
 • درمان پرخاشگری و نافرمانی
 • حل اختلالاتت دوقطبی، اضطراب و افسردگی
 • مشاوره قبل و بعد از طلاق

آدرس: تهران، سه راه اقدسیه، نبش نارنجستان 12، پلاک 577، طبقه اول

دکتر میلاد نجفی

دکتر میلاد نجفی

دکتر میلاد نجفی، متخصص در درمان بیماری‌های روانی نظیر: وسواس فکری و عملی هستند . ایشان با ارزیابی از طریق تست‌های روانشناختی به حل ریشه‌ای این اختلالات می‌پردازند. دکتر نجفی به دلیل مهارت و برخورد مناسب با بیماران یکی از بهترین روانشناس در اقدسیه محسوب می‌شوند.

خدمات:

 • مشاوره طلاق و درمان خیانت
 • ارزیابی از طریق تست های روانشناختى
 • درمان بیماری وسواس فکری و رفتاری
 • مشاوره کودکان و نوجوانان

آدرس: تهران، پایین تر از سه راه اقدسیه، پلاک 750، طبقه 4، واحد 17

معرفی برخی از تست‌های روانشناسی

بهترین روانشناس در اقدسیه از طریق تست‌های روانشناسی به ابعاد شخصیتی، روحی و استعدادهای فردی افراد پی می‌برد. برخی از این تست‌ها شامل موارد زیر می‌ باشد:

تست شخصیت: روانشناس با استفاده از این تست به ارزیابی جنبه‌های مختلف شخصیت و رفتار فرد می‌پردازد. تست خود ارزیابی که سوالاتی درباره نگرش‌ها، رفتارها و احساسات فرد را مطرح می‌کند و پاسخ به آن، یکی از تست‌های شخصیت شناسی است. همچنین روانشناس با تست فرافکنی و نشان دادن تصاویر مبهم به فرد و تعبیر و تفسیر او از این تصاویر به مشکلات شخصیتی فرد پی می‌برد. برای نمونه، تست داستان نگاری موضوعی TAT از این دسته تست‌ها محسوب می‌شود.

آزمون استعداد: این تست برای ارزیابی نقاط قوت و ضعف فرد در مهارت‌ها و توانایی‌های تحصیلی، شغلی و… گرفته می‌شود، مانند تست استعدادیابی (SAT) در زمینه‌های تحصیلی که استعداد فرد در زمینه ریاضیات، زبان و… سنجیده می‌شود. همچنین روانشناس توانایی و مهارت‌های شغلی فرد را نیز با آزمون‌هایی می‌سنجد؛ علاوه بر این تست‌های روان حرکتی که هماهنگی بین چشم و دست را ارزیابی می‌کند، برای شناسایی استعداد در مشاغلی نظیر: جراحی، ورزش و رانندگی انجام می‌شود.

آزمون ADHD: این تست برای بررسی اختلال نقص توجه و بیش فعالی به کار می‌رود، یکی از رایج‌ترین تست های ADHD، پرسشنامه کانرز است که در این پرسشنامه فرم‌هایی به والدین، معلمان و خود فرد داده می‌شود و روانشناس با بررسی پاسخ آن‌ها به ارزیابی رفتارها و علائم مرتبط با ADHD در فرد می‌پردازد؛ همچنین روانشناس رفتارهای فرد در محیط مدرسه، خانه را بررسی می‌کند تا متوجه شود که آیا فرد دارای الگوهای رفتاری مرتبط با ADHD و بیش فعالی می‌باشد یا خیر؟

معرفی برخی از تست‌های روانشناسی

حوزه‌های فعالیت بهترین روانشناس در اقدسیه

بهترین روانشناس در اقدسیه در زمینه روانشناسی مثبت گرا تخصص ویژه‌ای دارد و بر نقاط قوت، تجربیات و ویژگی‌های مثبت افراد تمرکز می‌کند. او به دنبال شناسایی و ارتقا عوامل و فاکتورهایی است که به افراد برای داشتن زندگی شادتر کمک کند. همچنین توانایی مقابله با مشکلات و سختی‌های زندگی را به آن‌ها آموزش می‌دهد تا مهارت اجتماعی و احساسات مثبت نظیر شادی، عشق و قدردانی و… را در خود تقویت کنند.

روانشناس به این ترتیب می‌تواند به درمان اختلالات روانی از جمله افسردگی و اضطراب بیمار بپردازد و از طرفی به افزایش بهره‌روی و رضایت شغلی او کمک کند. او از روانشناسی رشد نیز برای سنجش رشد جسمانی، شناختی، عاطفی و اجتماعی افراد استفاده می‌کند، در رشد جسمانی تغییرات فیزیکی بدن نظیر: رشد قد، وزن ،روند بلوغ و پیری بررسی می‌شود؛ همچنین علل تاخیر رشد کودکان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

روانشناس در رشد عاطفی، نحوه ابراز احساسات فرد در طول زندگی را بررسی کرده و به تجربیات مثبت و منفی فرد و تاثیر آن بر رشد عاطفی او توجه می‌کند. او در حوزه روانشناسی سلامت نیز تخصص دارد و به افراد در ایجاد رفتارهای سالم نظیر تغذیه سالم، ورزش منظم، دوری از مصرف دخانیات همچنین مدیریت استرس یاری می‌رساند؛ از طرفی در پیشگیری از بیماری‌های روانی و درمان آن‌ها تلاش کرده و به افرادی که دارای بیماری‌های مزمن هستند؛ برای مدیریت علائم بیماری و بهبود کیفیت زندگی یاری می‌رساند.

سخن پایانی 

بهترین روانشناس در اقدسیه با مشاوره‌های تخصصی و انجام تست‌های روانشناسی به مشکلات عاطفی، رفتاری، شناختی و ارتباطی افراد پی می‌برد و تلاش می‌کند که بهترین راهکار را برای ارتقای کیفیت زندگی این افراد ارائه دهد.

 از توجه و همراهی شما با سایت روانشناس‌ تو کمال تشکر را داریم. هدف ما در این مقاله معرفی روانشناسان با تجربه و حرفه‌ای برای ارتقای سلامت روحی و جسمی شما می‌باشد؛ همچنین از مشاهده کامنت‌های شما در قسمت دیدگاه‌ها، بسیار خرسند خواهیم شد.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا