روانشناسی عمومی

بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. روانشناسی مطالعه ذهن و رفتار است که شامل تأثیرات بیولوژیکی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی است و بر نحوه تفکر، عمل و احساس افراد تأثیر می گذارد. روانپزشکان و روانشناسان با استفاده از علم روانشناسی به درمان اختلالات روانی و شناخت روان انسان می پردازند. به دست آوردن درک عمیق‌ تر از روانشناسی می‌ تواند به افراد در درک بهتر اعمال خود و همچنین درک بهتر دیگران کمک کند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

روانشناسی چیست؟

روانشناسی علمی است که از روش علمی برای تحقیق و بررسی حالات، فرآیندها و رفتارهای ذهنی انسان و سایر حیوانات استفاده می کند. رفتار به کلیه حرکات، اعمال و رفتارهای قابل مشاهده مستقیم و غیرمستقیم و فرایند های روانی به مواردی مانند احساس، ادراک، فکر، هوش، شخصیت، هیجان، انگیزه و حافظه اشاره دارد. روانشناسی یک رشته علمی وسیع و متنوع است که شامل مطالعه اندیشه، رفتار، رشد، شخصیت، عواطف و انگیزه انسان می شود که در  نهایت برخی زیر شاخه ها و رشته های تخصصی به وجود آمده است ، بهترین روانشناس تربیتی تهران نیز تمامی این ویژگی ها را دارد .

روانشناسی در طول تاریخ کوتاه خود به شیوه های مختلفی تعریف شده است. اولین گروه از روانشناسان حوزه کاری خود را مطالعه فعالیت ذهنی می دانستند و در تعریفی دیگر، روانشناسی با توسعه رفتارگرایی در آغاز این قرن و تأکید بر مطالعه انحصاری پدیده های قابل اندازه گیری عینی به عنوان مطالعه رفتار تعریف شد که این تعریف شامل مطالعه رفتار حیوانات و رفتار انسان می شود. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین دکتر روانشناس در تهران مراجعه کرده و مشورت های لازم را انجام دهید.

روانشناسی چیست؟

ترفند های جالب روانشناسی

ترفند های جالبی در روانشناسی وجود دارد که به شرح آن ها خواهیم پرداخت:

 • طوری رفتار کنید که احساس راحتی داشته باشید: دوست ندارید با افراد جدید ملاقات کنید یا در جمع صحبت کنید و تصور می کنید که با آن مشکلی ندارید، در این صورت شما می توانید مغز خود را فریب دهید و با تظاهر از اضطراب خود بکاهید. اگر ملاقات با افراد جدید شما را عصبی می کند، وانمود کنید که آن ها را می شناسید.
 • به پاهای دیگران توجه کنید: وقتی به گروهی از افراد نزدیک می شوید، متوجه شوید که آیا پاهای خود را به سمت شما می چرخانند یا خیر و این نشانه استقبال است. برعکس، چرخاندن سر یا بدن بدون تغییر جهت پاها به این معنی است که در میان جمعیت پذیرفته نمی شوید یا در زمان اشتباه وارد شده اید.
 • اعتماد به نفس داشته باشید: خیلی آسان نیست، اما از نظر بهترین روانشناس خانم در تهران زبان بدن که نشان دهنده اعتماد به نفس شما است، تاثیر زیادی بر درک دیگران از شما در اولین ملاقات دارد. مردم عاشق کسانی هستند که به آن ها اعتماد دارند و افراد قابل اعتماد، مطمئن و جذاب به نظر می رسند.
 • در اولین ملاقات به رنگ چشم افراد توجه کنید: این به این دلیل نیست که رنگ چشم مهم است، اما توجه به رنگ چشم به شما کمک می کند که تماس چشمی خوبی داشته باشید. باید بدانید که تماس چشمی در موقعیت های اجتماعی بسیار مهم است.
 • ساکت باشید و به حرف های دیگران گوش کنید: اگر طرف مقابل سؤال شما را به طور کامل پاسخ نداده است یا هنوز منظور شما را متوجه نشده است، تا زمانی که صحبت طرف مقابل تمام شود، ساکت بمانید. سکوت شما باعث می شود دیگران صحبت کنند.

5 تا از بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران را بشناسید!

دکتر سودابه عاشق الحسینی

دکتر سودابه عاشق الحسینی

دکتر سودابه عاشق الحسینی یکی از بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران محسوب می شود. ایشان روانشناس کودک و روانشناس نوجوان بوده و دانشجو دکترا تخصصی روانشناسی عمومی نیز می باشند. ایشان کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، کارشناس روانشناسی صنعتی و سازمانی و دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در تهران هستند.

خدمات:

 • فرزند پروری
 • مشاوره کودک و نوجوان
 • بهبود رابطه والدین و فرزند
 • بهبود سیستم ذهنی سازی در والدین

آدرس: تهران، تقاطع خیابان شهید کلاهدوز و چهارراه دیباجی جنوبی، پلاک 162

شماره تماس: 02122884210

دکتر فاطمه روحانی زاده

دکتر فاطمه روحانی زاده

دکتر فاطمه روحانی زاده روانشناس کودک، روانشناس نوجوان، کارشناس ارشد مشاوره از دانشگاه خوارزمی و کارشناس روانشناسی بالینی می باشند. ایشان به عنوان یکی از بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران، دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و مدرس مهارت های مختلف کودکان در مقاطع دبستان و پیش دبستانی و همچنین مترجم کتب متعدد در زمینه روانشناسی هستند.

خدمات:

 • مشاور کودک
 • مشاور نوجوانان
 • استعداد یابی کودک و نوجوان
 • اجرا و تفسیر انواع آزمون های هوش

آدرس: تهران، میدان هروی، خیابان وفانش، بن بست آبنوس، پلاک 29

شماره تماس: 02126911761

دکتر زهرا برهانی حقیقی

دکتر زهرا برهانی حقیقی

دکتر زهرا برهانی حقیقی مشاور آموزشی، مشاور شغلی و کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی است. ایشان مشاور رسمی آموزش و پرورش در بهترین مناطق تهران بوده و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن ایرانیان هوش و استعداد شناسی می باشند. شما عزیزان در صورت نیاز به یکی از بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران، می توانید به مطب ایشان مراجعه نموده و تحت درمان و مشاوره قرار بگیرید.

خدمات:

 • مدیریت هوش کودکان و بزرگسالان
 • مشاوره برای موفقیت در آزمون های دولتی
 • مشاور شغلی
 • مشاور تحصیلی

آدرس: تهران، نبش خیابان جلالی، خیابان دولت، خیابان شریعتی، پلاک 19

شماره تماس: 0901555375

دکتر طاهره افتخاری

دکتر طاهره افتخاری

دکتر طاهره افتخاری یکی دیگر از بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران هستند. ایشان روانشناس کودک، روان درمان گر و کاندیدا دکترا تخصصی روانشناسی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هستند که دوره ها و کارگاه های بسیاری را گذرانده اند و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن روانشناسی ایران نیز محسوب می شوند.

خدمات:

 • مشاور کودک
 • بازی درمانی
 • مشاور تحصیلی
 • روان درمانی

آدرس: تهران، آیت اله کاشانی، بین سازمان برنامه جنوبی و شقایق، نبش دوم شرقی، پلاک 12، ساختمان آپادانا

شماره تماس: 02144144772

دکتر سیده زهرا انجام

دکتر سیده زهرا انجام

دکتر سیده زهرا انجام مشاور توسعه فردی، زوج درمان گر و کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی هستند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران، دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و سوپروایزر انجمن درمان ایران نیز هستند. شما عزیزان در صورت نیاز و با تعیین وقت قبلی، می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نموده و تحت درمان قرار بگیرید.

خدمات:

 • توسعه فردی
 • زوج درمانی
 • مشاور تحصیلی
 • خانواده درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان هجدهم، پلاک 15، مرکز مشاوره خانه خورشید

شماره تماس: 02188875083

حقایق روانشناسی

روانشناسی علمی است که در آن حقایقی نهفته است و ما در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 • روانشناسی رشته های مرتبط زیادی دارد: شاخه های مختلفی از روانشناسی وجود دارد و دانشجویان جدید اغلب این حوزه های مختلف تخصصی را بررسی می کنند، اما کاوش بیشتر در هر رشته منحصر به فرد ممکن است به رشته ای که برای مطالعه انتخاب می کنید بستگی داشته باشد.
 • روانشناسی مسائل دنیای واقعی و نظری را بررسی می کند: وقتی مطالعه روانشناسی خود را شروع می کنید، ممکن است به نظر برسد که روانشناسی واقعاً در مورد مسائل زندگی واقعی کاربرد ندارد، مانند برخی از نظریه ها و تحقیقاتی که مطالعه می کنید. با این حال، یادآوری این نکته مهم است که روانشناسی هم یک موضوع عملی و هم یک موضوع نظری است.
 • روانشناسی در اطراف شما وجود دارد: روانشناسی فقط یک موضوع علمی نیست که فقط در کلاس های درس، آزمایشگاه های تحقیقاتی و دفاتر بهداشت روان وجود دارد. اصول روانشناسی را می توان در اطراف شما در موقعیت های روزمره مشاهده و تجربه کرد.
 • روانشناسی رفتارهای عادی و غیرعادی را مطالعه می کند: وقتی اکثر مردم به روانشناسی فکر می کنند، بلافاصله به تشخیص و درمان رفتارهای غیرعادی می پردازند. با این حال، یادآوری این نکته مهم است که روانشناسی رفتارهای عادی و طبیعی را نیز مطالعه می کند.
 • روانشناسی طیف وسیعی از عناوین شغلی را پوشش می دهد: اگر در حال بررسی رشته روانشناسی هستید، باید خوشحال باشید که مسیرهای شغلی مختلفی برای انتخاب وجود دارد و گزینه های مختلف شغلی تا حد زیادی به سطح تحصیلات و تجربه کاری شما بستگی دارد، بنابراین مهم است که در مورد آموزش و مجوزهای مورد نیاز در زمینه تخصصی که انتخاب کرده اید، تحقیق کنید.

کلام آخر

روانشناسی فقط یک موضوع علمی نیست که در کلاس های درس، آزمایشگاه های تحقیقاتی و دفاتر بهداشت روان وجود دارد. اصول روانشناسی را می توان در اطراف شما در موقعیت های روزمره مشاهده کرد. تبلیغات تلویزیونی که روزانه تماشا می کنید برای ایجاد پیام های بازاریابی است تا مردم را متقاعد به خرید محصولات تبلیغاتی کند و این موضوع بر روانشناسی تکیه دارد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به روانشناس مراجعه نموده و مشکلات خود را برطرف نمایید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا