کودک و نوجوان

بهترین دکتر بیش فعالی کودکان در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین دکتر بیش فعالی کودکان در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم. گاهی اوقات والدین بیش فعالی فرزندشان را به صورت دائم در حال حرکت توصیف می کنند. با این حال، بیش فعالی چیزی بیشتر از آنچه در کودکان عادی و همسالان دیده می شود، تعریف می شود. رفتاری که بر توانایی کودک برای عملکرد در مدرسه، خانه یا سایر محیط‌ ها تأثیر منفی می‌ گذارد. در واقع، بیش فعالی در کودکان نوعی اختلال رفتاری است که معمولاً در دوران کودکی تشخیص داده می شود و به عنوان صحبت بیش از حد، بی قراری یا ناتوانی در یک جا نشستن روی صندلی، دویدن یا راه رفتن ظاهر می شود. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله یاری کنید.

بیش فعالی کودکان چیست؟

اختلال کمبود توجه و بیش فعالی یک مشکل مغزی است که اغلب در دوران کودکی تشخیص داده می شود. این اختلال تفاوت هایی در رشد مغز و فعالیت های آن ایجاد می کند که بر تمرکز و توجه کودک، توانایی نشستن و کنترل خود تأثیر منفی می گذارد. این بیماری رفتار کودک در مدرسه، خانه و دوستی ها را تحت تاثیر قرار می دهد که می تواند در آینده مشکلات عاطفی مختلفی برای او ایجاد کند.

طی تحقیقات در زمینه سلامت کودک و نوجوان، علت اصلی این بیماری را ژنتیک نسبت داده اند. با این حال، علت دقیق ADHD هنوز ناشناخته است. به گفته متخصصان مغز و اعصاب اطفال، کاهش سطح دوپامین که نوعی انتقال دهنده عصبی است، هم در کودکان و هم در بزرگسالان باعث این وضعیت می شود. همه کودکان گاهی اوقات با گوش دادن، دنبال کردن، صف کشیدن و نشستن مشکل دارند. این شرایط برای کودکان مبتلا به ADHD دشوارتر خواهد بود و این کشمکش و هیاهو با شدت بیشتری رخ خواهد داد.

لازم است بدانید بیش فعالی به موفقیت بسیاری از هنرمندان، ورزشکاران و رهبران تجاری کمک کرده است. افراد زیادی هستند که با ADHD به اوج حرفه خود رسیده اند. ADHD یک وضعیت بسیار قابل کنترل است و درمان های زیادی برای کمک به بهبود تمرکز و رفتار فرد در دسترس است که این روش ها شامل داروها و مداخلات درمانی است.

بیش فعالی کودکان چیست؟

نقاط قوت افراد مبتلا به بیش فعالی

همه افراد مبتلا به بیش فعالی ویژگی های شخصیتی یکسانی ندارند، اما نقاط قوت شخصی وجود دارد که می تواند بیش فعالی را در بزرگسالان و کودکان به یک مزیت تبدیل کند، از جمله:

 • پرانرژی بودن که برخی از افراد مبتلا به بیش فعالی اغلب انرژی به ظاهر بی پایانی دارند که می توانند آن را برای موفقیت در زمین بازی، مدرسه یا محل کار هدایت کنند.
 • تمرکز بیش از حد بر اساس تحقیقات، برخی از افراد مبتلا به بیش فعالی می توانند بیش از حد تمرکز کنند. این باعث می شود که آن ها به شدت روی یک کار تمرکز کنند که حتی ممکن است متوجه دنیای اطراف خود نشوند. مزیت این کار این است که اگر به فردی مبتلا به ADHD وظیفه ای داده شود، می تواند بدون از دست دادن تمرکز روی آن کار کار کند.
 • گاهی اوقات یک فرد مبتلا به بیش فعالی نیاز به کمک دارد تا این ویژگی ها را به نفع خود تبدیل کند و باید به بهترین روانپزشک کودکان در تهران مراجعه نماید.
 • خود جوش بودن در برخی از افراد مبتلا به ADHD می توانند تکانشگری را به چیز دیگری تبدیل کنند. آنها ممکن است سنگ بنای گروه باشند یا ممکن است ذهن بازتر و مایل به آزمایش چیزهای جدید و رهایی از وضعیت موجود باشند.
 • خلاق و نوآور بودن نیز از دیگر مزیت های بیش فعالی می باشد. زندگی با ADHD می تواند به فرد دیدگاه متفاوتی نسبت به زندگی بدهد و او را تشویق کند تا با دیدی متفکر به وظایف و موقعیت ها نگاه کند. در نتیجه، برخی از افراد بیش فعال می توانند متفکرانی مبتکر باشند و کلمات دیگر برای توصیف آن ها می تواند بدیع، هنری و خلاقانه به کار برد.

5 تا از بهترین دکتر بیش فعالی کودکان در ونک را بشناسید!

دکتر منا کاروندی

دکتر منا کاروندی

دکتر منا کاروندی یکی از بهترین دکتر بیش فعالی کودکان در ونک  محسوب می شود. ایشان فارغ التحصیل رشته روانپزشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران است و بیش از پنج سال سابقه کار در بیمارستان های میلاد و بقیه الله اعظم تهران را دارد و طی سال ها تجربه کاری در زمینه درمان بیماران لاعلاج در این حوزه تجربه و مهارت فراوان کسب کرده است. ایشان در مطب تخصصی خود پذیرای بیماران مبتلا به بیماری ها و اختلالات اعصاب و روان است و امید است با استفاده از دانش و تجربه چندین ساله خود در جهت ارتقاء کیفیت اقدام موثری انجام دهد.

خدمات:

 • تشخیص و درمان بیش فعالی
 • کنترل اوتیسم
 • بررسی افت تحصیلی
 • درمان تیک عصبی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، نرسیده به خیابان شیخ بهایی، پلاک 109

شماره تماس: 02188056685

دکتر نوید هنربخش

دکتر نوید هنربخش

دکتر نوید هنربخش متخصص مغز و اعصاب، عضو کمیته روان درمانی انجمن روانپزشکی و کارشناس پیشگیری از اعتیاد وزارت بهداشت هستند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر بیش فعالی کودکان در ونک، تا کنون در زمینه های مختلف آموزشی، درمانی و پژوهشی خدمت کرده  که از جمله این فعالیت ها می توان به برگزاری کارگاه های آموزشی برای متخصصان، نگارش و چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی، کنفرانس ها و خدمات مشاوره ای و درمانی در زمینه های افسردگی، اضطراب و مشکلات جنسی اشاره کرد.

خدمات:

 • درمان سردرد های مزمن
 • درمان بیش فعالی کودکان
 • درمان اضطراب و افسردگی
 • درمان عقب ماندگی ذهنی

آدرس: تهران، میدان ونک، بزرگراه حقانی، بین گاندی شمالی و جهان مزدا، پلاک 67، طبقه همکف، واحد 1

شماره تماس: 02188779262

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه یکی از بهترین دکتر بیش فعالی کودکان در ونک هستند. ایشان عضو هیئت مدیره تخصصی مغز و اعصاب دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران و فارغ التحصیل دوره تخصصی روانپزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی توانبخشی از تهران است. دکتر فرزانه عضو کمیته سلامت جنسی انجمن روانپزشکی ایران، عضو انجمن روانپزشکان ایران، عضو انجمن روان درمانی ایران و همچنین عضو ارشد کمیته اختلالات جنسی انجمن روانپزشکی ایران می باشند.

خدمات:

 • درمان بیماری آلزایمر
 • درمان مشکلات جسمی مرتبط با علل روانی
 • درمان اختلال پرخوری
 • تشخیص و درمان بیش فعالی

آدرس: تهران، میدان ونک، نرسیده به چهارراه جهان معزت، ساختمان پزشکان

شماره تماس: 02188673260

دکتر سامرند سلیمی

دکتر سامرند سلیمی

دکتر سامرند سلیمی تخصص خود را در زمینه درمان بیماران اعصاب و روان با شماره سامانه پزشکی 76696 کسب کرده است و در زمینه روانپزشکی، روان درمانی و زوج درمانی تخصص دارد و در زمینه بیماری های روانی کودکان نیز فعالیت می کند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • استعداد یابی
 • مشاوره ازدواج و خانواده
 • تشخیص و درمان بیش فعالی
 • تشخیص و کنترل اوتیسم

آدرس: تهران، پل مدیریت، خیابان علامه مرکزی، پلاک 8،  طبقه سوم

شماره تماس: 02191007393

دکتر میترا حکیم شوشتری

دکتر میترا حکیم شوشتری

دکتر میترا حکیم شوشتری فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان است. وی سرپرست گروه آموزش خانواده بیماران اسکیزوفرنی در بیمارستان روانپزشکی ایران است و دوره درمان شناختی رفتاری در اختلالات روانپزشکی کودک و نوجوان را در بیمارستان روزبه به پایان رسانده و همچنین فعالیت های زیادی را در مرکز تحقیقات روانپزشکی انستیتو روانپزشکی تهران انجام داده است و رئیس مرکز آموزش والدین انستیتو روانپزشکی تهران است.

خدمات:

 • درمان اضطراب
 • درمان افسردگی
 • تشخیص و درمان بیش فعالی در کودکان
 • درمان و کنترل اوتیسم در کودکان

آدرس: تهران، خیابان دکتر فاطمی، میدان گل ها، خیابان هشت بهشت

شماره تماس: 02188971756

انواع بیش فعالی در کودکان

بیش فعالی در کودکان انواع مختلفی دارد که می تواند بخشی از روش های تشخیصی کودک بیش فعال باشد. سه نوع اصلی بیش فعالی در کودکان عبارتند از:

 • بیش فعالی خفیف کودکان به این معنی است که آن ها فقط علائم بی توجهی دارند و علائم بیش فعالی یا وجود ندارد یا بسیار خفیف است.
 • کودکان بیش فعال متوسط، این کودکان عمدتاً علائم بیش فعالی تکانشگری را نشان می دهند و همچنین علائم بی توجهی را دارند که باید به بهترین دکتر بیش فعالی کودکان در ونک مراجعه نمایند.
 • بیش فعالی ترکیبی که نوع ترکیبی این  بیش فعالی یکی از شایع ترین انواع بیش فعالی در کودکان است که شامل علائم بی توجهی، حواس پرتی و بیش فعالی تکانشگری است و برای درمان بهتر است به بهترین مرکز درمان بیش فعالی در ونک مراجعه نمایند و تحت درمان قرار بگیرند.

کلام آخر

بیش فعالی یا ADHD یک مشکل رفتاری در نظر گرفته می شود و شدت آن می تواند خفیف یا شدید باشد. این مشکل الگوهای مختلفی دارد و ممکن است کم توجهی باعث آن شده باشد یا ممکن است که بسیار فعال بودن و مشکل در حفظ تمرکز دلیل باشد. کودکانی که از این بیماری رنج می برند علائمی مانند بی قراری، تکانشگری یا بی توجهی مداوم را نشان می دهند و این بیماری در هر سنی ممکن است رخ دهد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته است تا شما را با بهترین دکتر بیش فعالی کودکان در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا