کودک و نوجوان

بهترین روانشناس کودک در ونک【سال1403】🌟+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین روانشناس کودک در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه نمایید. یکی از مهم ترین سوالات و دغدغه های والدین، مسئله تربیت صحیح فرزند است. این دغدغه برای همه مادران و پدران وجود دارد که چگونه فرزند خود را به عنوان فردی موفق، مقتدر و موجه در جامعه تربیت کنند. اگر این مسائل در ذهن شما وجود دارد، راه حل آن استفاده از علم روانشناسی کودک است که به والدین راه های صحیح تربیت کودک را آموزش می دهد. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

روانشناسی کودک چیست؟

کودکان در مراحل رشد و نمو تغییرات زیادی را پشت سر می گذارند و عوامل محیطی، ژنتیکی و فرهنگی همگی می توانند بر رشد و سرعت پیشرفت آن ها از مرحله ای به مرحله دیگر تأثیر بگذارند. برای بچه ها توضیح دادن آنچه که از سر می گذرانند دشوار است. بنابراین، بسیاری از والدین می گویند که ما دقیقاً نمی دانیم فرزندمان چه مشکلاتی دارد، اما روانشناسی کودک می تواند اطلاعات بسیار مهم و ارزشمندی را در اختیار والدین قرار دهد تا بتوانند در سبک های فرزند پروری خود به خوبی عمل کنند. روانشناسی کودک مطالعه فرآیندهای ذهنی، جسمی و عاطفی در مراحل مختلف رشد کودک است.

شخصیت هر فرد بازتابی از دوران کودکی او محسوب می شود و رفتار و احساسات افراد ریشه در دوران کودکی دارد. روانشناسان دوره های طلایی را برای رشد کودکان و نوجوانان در نظر می گیرند که در طی آن رشد ذهن، روان و جسم کودک صورت می گیرد. بیشتر تغییرات ذهنی و جسمی کودکان تا سن 7 سالگی اتفاق می افتد. این دوران دوره حساسی برای رشد فردی است و هر مشکلی که رخ دهد را نباید نادیده گرفت و باید در اسرع وقت به روانشناس مراجعه کرد. به طور معمول، والدین نمی توانند به راحتی در مورد مشاوره برای فرزندان و نوجوانان خود صحبت کنند و این مشکل باعث می شود والدین به درمان گر مراجعه نکنند و این اتفاق در بزرگسالی کودکان اختلال ایجاد می کند.

روانشناسی کودک چیست؟

ویژگی های بهترین روانشناس کودک در ونک

ویژگی های بهترین روانشناس کودک شامل موارد زیر می شود:

تصمیم گیری: کار با کودکان نیازمند مهارت های تصمیم گیری در روانشناسان کودک است. این امر هم از منظر درمانی، مانند استفاده از یک مداخله یا تکنیک و هم از دیدگاه مراجعین، مانند کمک به آن ها در تصمیم گیری های مهمی که بر سلامت روانی و عاطفی آن ها تأثیر مثبت می گذارد، ضروری است.

حل مشکلات: از آن جایی که مراجعین بهترین روانشناس کودک در ونک بسیار جوان هستند و احتمالاً تجربه زندگی لازم برای حل مشکلات خود را ندارند، روانشناسان کودک باید بتوانند حلال مشکلات باشند. این مهارت باید با دقت مورد استفاده قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که حل مسئله توسط کودک انجام نمی شود، بلکه بیشتر با کودک انجام می شود.

ارتباط مثبت: روانشناسان کودک باید بتوانند در سطح خود با کودکان ارتباط برقرار کنند که این شامل استفاده از کلمات و عبارات ساده برای توصیف یا توضیح چیزی برای مخاطب است و همچنین شامل استفاده از راهبردهای گوش دادن فعال برای کمک به کودک برای احساس راحتی بیشتر در رابطه مشاوره است.

ابراز همدردی: کودکانی که نیاز به خدمات روانشناختی دارند به احتمال زیاد با مشکل مهمی در زندگی خود مواجه هستند. این مشکل ممکن است شامل نوعی سوء استفاده، مرگ یکی از عزیزان یا وجود یک اختلال رفتاری یا عاطفی باشد. بنابراین، ضروری است که بهترین روانپزشک کودکان در تهران توانایی درک آنچه را که مراجعان کودک با خود می آورند، داشته باشند.

5 تا از بهترین روانشناس کودک در ونک را بشناسید!

دکتر عباس بابازاده دزفولی

دکتر عباس بابازاده دزفولی

دکتر عباس بابازاده دزفولی روانپزشک و روان درمان گر می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی بوده و از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، دکترا تخصصی روانپزشکی خود را دریافت نموده اند و همچنین از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکترا پزشکی عمومی خود را اخذ کرده اند. دکتر دزفولی رئیس مرکز بهداشتی و درمانی و مشاوره قبل از ازدواج بوده و با سیستم های شبکه های بهداشت شهری و روستایی آشنا هستند.

خدمات:

 • روان درمانی کودکان
 • روان درمانی کودکان
 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، نبش کوچه شهریار

شماره تماس: 02188216100

دکتر آزیتا امین الرعایا

دکتر آزیتا امین الرعایا

دکتر آزیتا امین الرعایا یکی از بهترین روانشناس کودک در ونک محسوب می شوند. ایشان دارای مدرک دکترا تخصصی روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی، کارشناسی روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی از دانشگاه آزاد، دکترا تخصصی روانشناسی از دانشگاه آزاد و همچنین دکترا تخصصی روانشناسی و آموزش و پرورش کودکان هستند. ایشان مدرس دانشگاه آزاد رودهن، مدرس دانشگاه آزاد اسلامشهر و همچنین مدرس دانشگاه آزاد تاکستان نیز می باشند.

خدمات:

 • مشاوره فردي
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره خانواده
 • مشاور و درمان گر کودک و نوجوان

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، نبش کوچه شهریار

شماره تماس: 02188216100

دکتر بهمن صالحی

دکتر بهمن صالحی

دکتر بهمن صالحی یکی دیگر از بهترین روانشناس کودک در ونک هستند. ایشان در سال 1374 دوره عمومی پزشکی و روانپزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گذراند، سپس برای تکمیل دوره های برنامه ریزی نیروی انسانی در استان مرکزی مشغول به کار شدند، سپس در دانشگاه علوم پزشکی اراک استخدام شده و به عضویت تیم علمی دانشگاه درآمدند. جالب است بدانید وی اولین موسس گروه تخصصی روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک بوده و بیش از 12 سال ریاست این گروه را بر عهده داشته.

خدمات:

 • مشاوره طلاق
 • مشاوره و روانشناسی کودک
 • مشاوره برای نوجوانان در سن بلوغ
 • روان درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، جنب پلی کلینیک بقیه الله، ساختمان پزشکان گلستان

شماره تماس: 88624668 021

دکتر متینا پورقاسم

دکتر متینا پورقاسم

دکتر متینا پور قاسم فوق تخصص مغز و اعصاب، دستیار روانپزشک، روانپزشک در کلینیک نور به مدت 14 ماه و پزشک در کلینیک درمان دارویی هستند. شما عزیزان اگر به دنبال بهترین روانشناس کودک در ونک هستید، می توانید با تعیین وقت قبلی به مطب شخصی ایشان مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرید.

خدمات:

 • درمان اختلالات اضطرابی و افسردگی
 • درمان اختلالات وسواسی و تیک
 • روان درمانی
 • درمان دارویی و غیر دارویی کودکان

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، طبقه سوم

شماره تماس: 0218887953

دکتر شکوفه ثابتی

دکتر شکوفه ثابتی

دکتر شکوفه ثابتی روانپزشک متخصص در تهران هستند.  او یکی از پزشکان جوان و باسواد کشورمان هستند که با مدرک دکترا پزشکی حرفه ای به طبابت در مطب شخصی خود مشغول هستند. شما عزیزان در صورت تمایل می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • درمان دارویی و غیر دارویی
 • درمان وسواسی
 • درمان استرس
 • روان درمانی کودکان و نوجوانان

آدرس: تهران، بلوار آفریقای شمالی، نرسیده به چهارراه جهان مزدا، نبش کوچه صانعی، برج امیر پرویز

شماره تماس: 02188663732

بیماری های تحت درمان روانشناس کودک

اگر کودکان برخی یا بیشتر از علائم  زیر را تجربه کرده‌ اند، احتمالاً باید به یک مشاور مراجعه کنند. درمان کودکان می تواند بسیار راحت و مفید باشد، به خصوص اگر در زمان مناسب انجام شود و بیماری های تحت درمان روانشناس کودک عبارتند از:

افسردگی: احساس غم و اندوه بسیار، حرکات آهسته، عدم لذت بردن از فعالیت ها و عدم علاقه به زندگی از بارز ترین علائم این اختلال است.

ناتوانی در یادگیری: اکثر مردم به طور طبیعی باهوش هستند و مشکل بینایی، شنوایی یا حرکتی ندارند. اما در یک درس یا یک فعالیت نقطه ضعفی دارند و به آن ضعف، اختلال یادگیری می گویند. این ضعف باید برای چندین ماه مشاهده شود تا بتوان آن را به عنوان یک ناتوانی یادگیری تلقی کرد.

اختلال رفتاری: یکی از اختلالاتی که در صورت عدم شناسایی می تواند برای فرد و جامعه خطرناک باشد، اختلال رفتاری است. این اختلال از نوجوانی شروع می شود و برای درمان باید به بهترین روانشناس کودک در ونک مراجعه کرد.

اختلال بیش فعالی: بیش فعالی اختلالی است که در آن کودکان بیش از حد فعالیت دارند و مدام حواس شان پرت می شود. این کودکان نمی توانند برای مدتی مشغول انجام یک کار ثابت باشند. اعمال این کودکان معمولاً تکانشی است و بدون فکر کارهای مختلفی انجام می دهند.

اضطراب جدایی: اضطراب جدایی یکی از شناخته شده ترین اختلالات اضطرابی در کودکان است. در این نوع اضطراب کودک همیشه از ترک خانه و جدا شدن از والدین خود می ترسد. البته توجه به سن کودک در این نوع اضطراب بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود.

کلام آخر

روانشناسی کودک یکی از شاخه های روانشناسی است که به بررسی فرآیندهای روانی کودک، رفتارهای کودک، رشد کودک از بارداری تا اواخر نوجوانی و مسائل عاطفی می پردازد. روانشناسی کودک تنها بر رشد جسمانی تمرکز نمی کند، بلکه مسائل ذهنی، عاطفی و اجتماعی نیز در حوزه روانشناسی کودک قرار می گیرد. روانشناسی کودک علمی است که به درمان اختلالات روانی در کودکان، پیشگیری و توانبخشی می پردازد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس در ونک مراجعه نمایید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانشناس کودک در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا