مراکز روانشناسی

بهترین مرکز کتامین تراپی در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مرکز کتامین تراپی در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و درمان خود را آغاز نمایید. کتامین درمانی روش جدیدی است که برای درمان افراد مبتلا به افسردگی و دردهای مزمن استفاده می شود. در این روش ماده ای به نام کتامین که در اصل بی حس کننده و مخدر است به صورت تخصصی وارد بدن می شود. درمان با کتامین می تواند با تزریق، اسپری بینی یا قرص های خوراکی باشد. بسیاری از افراد ممکن است سال ها از افسردگی، اختلال استرس پس از سانحه، میگرن و سایر بیماری های مزمن روانی و جسمی رنج ببرند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله یاری کنید.

کتامین تراپی چیست؟

کتامین درمانی روشی جدید برای درمان افسردگی مقاوم و سایر اختلالات مرتبط از جمله درد مزمن است. در این روش ماده بی حسی به نام کتامین به صورت داخل وریدی، بینی یا خوراکی به بدن بیمار تزریق می شود و سپس بیمار معمولاً برای چند ساعت در بهترین مرکز کتامین تراپی در تهران تحت نظر قرار می گیرد. این روش جدید به طور کلی نتایج بسیار خوبی برای درمان این بیماران به ارمغان می آورد. افسردگی و اختلالات مربوط به آن به قدری دردسر ساز است که فردی که از آن رنج می برد مدام به دنبال راهی برای رهایی از آن است.

افراد در هر زمانی ممکن است به این بیماری مبتلا شوند و افسردگی محدودیت سنی ندارد. افسردگی انواع و شدت های مختلفی دارد، دارو درمانی یکی از روش های درمان افسردگی و کاهش علائم ناشی از آن است، اما گاهی استفاده از داروهای مختلف در درمان و کاهش علائم بیماری موثر نیست. مهارکننده های انتخابی باز جذب سروتونین داروهای ضد افسردگی هستند که به عنوان درمان خط اول برای بسیاری از این شرایط تجویز می شوند. اما متاسفانه همه افراد به این داروها پاسخ نمی دهند. برای بیماران مقاوم، کتامین درمانی یک روش جایگزین است که نتایج خوبی از خود نشان داده است.

کتامین درمانی یکی از روش های درمان افسردگی است که برخی از درمانگران سلامت روان پیشنهاد و تجویز می کنند. درمان با کتامین به طور کلی برای افرادی است که یک بیماری روانی جدی دارند و برای بهبودی به سایر داروها پاسخ نداده اند. کتامین عمدتاً در افراد مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان و در افراد مبتلا به افکار حاد خودکشی مورد مطالعه قرار گرفته است و همچنین ممکن است برای بیماران مبتلا به شرایطی مانند PTSD، OCD، افسردگی دوقطبی، اضطراب، اختلالات خوردن و درد مزمن مفید باشد. افراد مبتلا به شرایط خاصی مانند روان پریشی معمولاً کاندیدا مناسب کتامین درمانی نیستند.

کتامین تراپی چیست؟

ویژگی های بهترین مرکز کتامین تراپی در ونک

ویژگی های بهترین مرکز کتامین تراپی به شرح زیر می باشد:

 • بهترین مرکز کتامین تراپی در ونک باید عوارض کتامین درمانی را برای مراجعین خود به حداقل برساند و درصد بالایی از آن ها را راضی نگه دارد.
 • بهترین مرکز کتامین تراپی باید دارای بهترین و مجرب ترین پزشکان در زمینه درمان اختلالات روانی مانند افسردگی و اضطراب باشد که می تواند تمایل به خودکشی را در افراد و مراجعین کاهش دهد.
 • مرکز کتامین مورد نظر شما باید بهترین سطح تعرفه را برای خدمات خود در نظر گرفته و با بسیاری از بیمه های تکمیلی و تامین اجتماعی طرف قرارداد باشد.
 • بهترین مرکز کتامین تراپی باید تمامی مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت اخذ کرده باشد تا بتواند به بهترین روش ممکن به بیماران کمک کند.
 • مرکز کتامین درمانی که انتخاب می کنید نباید از روش کتامین درمانی برای افراد مبتلا به بیماری های تنفسی استفاده کند و باعث آسیب جدی به آن ها نشود.
 • بهترین مرکز کتامین تراپی باید سابقه طولانی داشته باشد و در بهترین مناطق تهران که در دسترس عموم است تاسیس شود.

5 تا از بهترین مرکز کتامین تراپی در ونک را بشناسید!

کلینیک تجربه زندگی

کلینیک تجربه زندگی

کلینیک تجربه زندگی یکی از  بهترین مرکز کتامین تراپی در ونک محسوب می شود. این مرکزدر سال 1397 با همکاری روانپزشکان و روانشناسان مجرب و آموزش دیده راه اندازی شد. در صورت نیاز می توانید به این مرکز مراجعه کرده و درمان خود را شروع کنید. روانشناسان و درمانگران این مرکز یکی از بهترین مراکز RTMS در ونک با ارائه بالاترین کیفیت سعی در کمک به افراد و خانواده ها در روزهای سخت و ناخوشایند دارند.

خدمات:

 • روان درمانی
 • درمان دارویی و غیر دارویی
 • ترک اعتیاد
 • کتامین تراپی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی

شماره تماس: 02188663603

کلینیک آرکا روان

کلینیک آرکا روان

کلینیک آرکا روان یکی از بهترین مرکز کتامین تراپی در ونک به شمار می رود که دارای مجموعه ای از درمانگران مجرب است و برای رسیدن به اهداف خود در ارائه خدمات سلامت روان تلاش می کند. این مرکز به مراجعین خود کمک و مشاوره روانی ارائه می دهد تا آن ها به زندگی شاد و عادی خود بازگردند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان اختلالات کودک و نوجوان
 • ترک اعتیاد
 • کتامین تراپی
 • درمان اختلالات اضطرابی

آدرس: تهران، ونک، ساختمان پزشکان گاندی

شماره تماس: 09122544838

دکتر وحید حیدری

دکتر وحید حیدری

دکتر وحید حیدری دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران، دوره تخصصی جراحی مغز و اعصاب و جراحی ستون فقرات را در دانشگاه علوم پزشکی ایران و دوره فوق تخصصی جراحی ستون فقرات، صرع، نورواندوسکوپی و جراحی مغز و اعصاب کودکان را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذراند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به  مطب شخصی ایشان مراجعه کنید و در صورت تمایل درمان خود را آغاز نمایید.

خدمات:

 • کتامین تراپی
 • مشاوره و روان درمانی
 • درمان اضطراب
 • نقشه برداری مغز

آدرس: تهران، میدان ونک، حقانی، بین گاندی و اردن، ضلع جنوب غربی چهارراه جهان مزدا

شماره تماس: 02186084366

کلینیک بینا

کلینیک بینا

مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی بینا یکی از بهترین مراکز کتامین تراپی محسوب می شود. این کلینیک با مجوز رسمی از سازمان اجتماعی استان تهران و با کادری مجرب و متخصص که شامل روانشناس و مشاور دکترا و کارشناسی ارشد و دکترا تخصصی روانپزشکی می شود، فعالیت می کند. شما دوستان عزیز در صورت نیاز می توانید به این کلینیک مراجعه کرده و خود را درمان کنید.

خدمات:

 • مشاوره به کودکان
 • روان درمانی نوجوانان
 • کتامین درمانی
 • تشخیص، ارزیابی و درمان اختلالات بالینی

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، روبروی خیابان نیرو آهای پنجم، بالاتر از آزمایشگاه بکرات

شماره تماس: 02177468418

کلینیک دیدار

کلینیک دیدار

مرکز مشاوره روانشناسی دیدار توسط سرکار خانم محبوبه پاک نژاد که با مجوز رسمی از سازمان اجتماعی استان تهران در زمینه خدمات روانشناختی و روانشناختی به هموطنان عزیز خدمات ارائه می دهد. خدمات ارائه شده در این کلینیک شامل موارد زیادی از جمله کتامین تراپی می باشد و شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به این مرکز مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره ترک اعتیاد
 • نوروفیدبک
 • کتامین درمانی

آدرس: تهران، ستارخان، روبروی برق آلستوم، پلاک 774، طبقه دوم

شماره تماس: 02144265054

معایب کتامین تراپی

استفاده از روش کتامین تراپی معایبی نیز به همراه دارد که عبارتند از:

 • عدم حمایت از کتامین درمانی: مراکز کتامین درمانی در حال حاضر شناخته شده نیستند که می تواند بسیاری از افراد سود جو را به سوء استفاده و ایجاد آن ها بدون گذراندن آموزش های لازم سوق دهد.
 • اعتیاد آور: کتامین دارای پتانسیل اعتیاد آوری است که می تواند به عنوان یک راه فرار برای افراد مبتلا به افسردگی باشد. در این صورت فرد پس از قرار گرفتن در حالت غمگینی به سرعت به بهترین روانپزشک در تهران می رود که باعث اعتیاد کتامین می شود.
 • قیمت بالا: در حال حاضر هزینه کتامین تراپی در آمریکا برای هر تزریق هزار دلار است که در ایران معادل 27 میلیون است و بسیاری از مراکز کتامین تراپی تحت پوشش بیمه های مختلف مانند تامین اجتماعی یا بیمه تکمیلی نیستند. امروزه به دلایل اقتصادی افراد بسیاری هستند که بیماری را تحمل کرده و هزینه ای برای درمان خود ندارند تا به زندگی عادی خود باز گردند.
 • سوء مصرف مواد مخدر: در کشور م افراد سودجویی هستند که از داروهای درمانی دیگری به نام کتامین استفاده می کنند و افراد بدون توجه به عواقب خطرناک آن این داروها را تزریق می کنند. علاوه بر این، مصرف ناخودآگاه کتامین می تواند افسردگی را در افراد تشدید کند و بیمار به آن معتاد شود. برخی از بارز ترین علائم سوء مصرف کتامین عبارتند از احساس بی روحی در بدن و تغییر درک وضعیت فیزیکی بدن شود.

کلام آخر

چندین مطالعه نشان می دهد که کتامین درمانی می تواند به عنوان یک ضد افسردگی سریع عمل کند و علائم را در بسیاری از بیماران ظرف چند ساعت یا چند روز کاهش دهد. در مطالعات انجام شده، کتامین درمانی به طور قابل توجهی و به سرعت علائم افسردگی را در حدود 50 تا 70 درصد بیماران کاهش می دهد. این روش جدید به طور کلی نتایج بسیار خوبی برای درمان این بیماران به همراه دارد. کتامین درمانی پتانسیل درمان سایر اختلالات روانپزشکی از جمله اضطراب، استرس پس از سانحه و اختلال وسواس فکری-اجباری (OCD) را نشان داده است.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مرکز کتامین تراپی در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.2/5 - (18 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا