بیماری ها

بهترین کلینیک روانپزشکی در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین کلینیک روانپزشکی در ونک را به شما عزیزان معرفی کنیم. نقش های مختلفی در تیم سلامت روان، روانشناس، روانپزشک، درمانگر، مددکار اجتماعی، روانکاو و غیره وجود دارد. هر کدام از این عناوین دارای تحصیلات و تخصص خاصی هستند و به گونه ای متفاوت به سلامت روان بیمار کمک می کنند. یکی از مهمترین نقش ها در تیم سلامت روان به روانپزشک تعلق دارد. روانپزشک یا عصب روانشناس، پزشکی است که در زمینه سلامت روان آموزش دیده است. بنابراین به جای اینکه پزشک عمومی شود، تحصیلات خود را در رشته بهداشت روان ادامه داد. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

روانپزشکی چیست؟

روانپزشکی شاخه ای از پزشکی است که به تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات روانی، عاطفی و رفتاری می پردازد. روانپزشک پزشکی است که در زمینه سلامت روان تخصص دارد و جنبه های روحی و جسمی اختلالات روانی را بررسی می کند. روانپزشکان نه تنها از روان درمانی برای درمان استفاده می کنند، بلکه ممکن است دارو را نیز به عنوان بخشی از روند درمان تجویز کنند. اثربخشی روان درمانی و استفاده از دارو برای اکثر اختلالات روانی ثابت شده است و اغلب ترکیب این دو منجر به نتایج بهتری می شود.

روانپزشکی شاخه ای از پزشکی است که به علت شناسی، علائم شناسی، طبقه بندی و تشخیص، پیشگیری، درمان و پیش آگهی اختلالات روانی می پردازد که علائم اصلی آن اختلال در رفتار انسان است. اختلال روانی سندرمی است که مشخصه آن اختلال بالینی قابل توجهی در تنظیم شناختی، عاطفی یا رفتاری فرد است و بازتابی از تحریف فرآیندهای بیولوژیکی، روانی یا رشدی است که زیربنای کارکردهای روانشناختی است.

اختلالات روانی معمولاً با پریشانی و اختلال قابل توجه در فعالیت های اجتماعی، شغلی یا سایر فعالیت های مهم زندگی همراه است. واکنش مورد انتظار یا مبتنی بر فرهنگ به استرس یا از دست دادن عادی، مانند مرگ یکی از عزیزان، یک اختلال روانی در نظر گرفته نمی شود. رفتارهای اجتماعی نامتعارف و پرخاشگری بین فرد و جامعه، اختلال روانی نیست، مگر اینکه این انحراف یا تعارض ناشی از انحراف در عملکرد روانی فرد باشد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین کلینیک روانپزشکی در تهران مراجعه کرده و مشکلات خود را برطرف نموده و به زندگی عادی خود باز گردید.

روانپزشکی چیست؟

وظایف روانپزشک

وظایف یکی روانپزشک در بهترین کلینیک روانپزشکی در ونک به شرح زیر می باشد:

 • ارزیابی عملکرد ذهنی: در مورد خلقیات، عواطف و رفتارهای بیمار سؤال بپرسید و برای ارزیابی بهتر تست های شخصیتی انجام دهید.
 • تدوین برنامه های درمانی: بسته به شرایط بیمار، روانپزشک دارو یا رفتار درمانی را تجویز می کند.
 • همکاری با درمانگران: از آنجایی که درمان دارویی به تنهایی جواب نمی دهد، روانپزشکان برای بهبود وضعیت روانی بیمار، آنها را به یک درمانگر یا روانشناس ارجاع می دهند.
 • تحقیقات دارویی: روانپزشک موظف است داروهای جدید را تحقیق کند و با توجه به مشکل بیمار بهترین آنها را تجویز کند.
 • نظارت بر پیشرفت بیمار: در دراز مدت، روانپزشک باید پیشرفت و بهبود بیماران را بررسی کند تا در صورت عدم بهبود، روش های درمانی دیگری را انتخاب کند.

5 تا از بهترین کلینیک روانپزشکی در ونک را بشناسید!

کلینیک تجربه زندگی

کلینیک تجربه زندگی

 

کلینیک تجربه زندگی یکی از بهترین کلینیک روانپزشکی در ونک محسوب می شود. این کلینیک در سال 1397 با همکاری روانپزشکان و روانشناسان آموزش دیده و مجرب تاسیس شد. این مرکز آماده ارائه انواع خدمات روانشناختی و روانکاوی به تمامی مراجعین در سطح پیشرفته می باشد که شما دوستان عزیز می توانید جهت درمان بیماری های روانی خود به آن مراجعه نمایید.

خدمات:

 • روان درمانی
 • درمان دارویی و غیر دارویی
 • ترک اعتیاد
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی 16

شماره تماس: 02188663603

کلینیک آتیه

کلینیک آتیه

کلینیک آتیه یک مرکز جامع و تخصصی در حوزه سلامت روان است که در سال 1385 در بالاترین سطح با نوآوری های تکنولوژیک تاسیس شد. این مرکز با گرد هم آوردن روانشناسان متخصص و مجرب در زمینه های مختلف روانشناسی، اعتماد بسیاری از بیماران را جلب کرده و خدمات ارزنده ای را به آنها ارائه کرده است. شما عزیزان اگر به دنبال بهترین کلینیک روانپزشکی در ونک هستید، می توانید به این مرکز مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاور خانواده
 • مشاوره فردی
 • زوج درمانی
 • درمان اعتیاد

آدرس: تهران، ونک، خیابان ولی نژاد 23

شماره تماس: 02184012000

دکتر بهمن صالحی

دکتر بهمن صالحی

دکتر بهمن صالحی دوره های پزشکی عمومی و روانپزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به پایان رساند، سپس برای شرکت در دوره های برنامه ریزی نیروی انسانی در استان مرکزی مشغول به کار شد، سپس در دانشگاه علوم پزشکی اراک استخدام و به عضویت دانشگاه. وی اولین موسس گروه تخصصی روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک بود و بیش از 12 سال ریاست این گروه را بر عهده داشت.

خدمات:

 • خانواده درمانی
 • آموزش مهارت های زندگی
 • مشاوره فردی
 • تشخیص و درمان بیماری آلزایمر

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، جنب پلی کلینیک بقیه الله، ساختمان پزشکان گلستان

شماره تماس: 88624668 021

دکتر کوروش مهدیون

دکتر کروش مهدیون

دکتر کوروش مهدیون کارشناس ارشد مشاوره خانواده از دانشگاه شهید بهشتی است. وی مدیر مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی سارو آفرینش و فارغ التحصیل رشته طب هومیوپاتی می باشد. دکتر مهدیون نیز یکی از اعضای نظام روانشناسی و مشاوره ایران به شمار می رود. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • خانواده درمانی
 • ترک اعتیاد
 • مشاوره فردی
 • تشخیص و درمان بیماری آلزایمر

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بعد از بازار سنتی، روبروی آتش نشانی، نبش خیابان صحرایی، ساختمان پزشکان جوان

شماره تماس: 02144252753

دکتر اکبر فردی

دکتر اکبر فردی

دکتر اکبر فردی متخصص اعصاب و روان و متخصص روانپزشکی هستند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی، دارای ۱۴ سال سابقه طبابت و دارای ۸ سال سابقه فعالیت در حوزه اعصاب و روان هستند که شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • سردرد و دردهای مزمن عصبی
 • بیش فعالی
 • اختلالات رفتاری کودک و نوجوان
 • ترک اعتیاد

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، نبرد شمالی، کوچه عبدی، پلاک 2

شماره تماس: 02177460509

حالات روحی نشاندهنده نیاز به روانپزشک

حالات مختلف روحی وجود دارد که نشاندهنده نیاز به روانپزشک است و عبارتند از:

 • ناامیدی: شما اغلب احساس غمگینی، ناامیدی و ناراحتی می کنید. اگرچه احساس غمگینی هر چند وقت یکبار طبیعی است و همه آن را تجربه می کنند، اما اگر برای مدت طولانی یا دوره ای افسرده هستید، آن را جدی بگیرید. به خصوص اگر علائمی مانند عدم تمرکز، بی خوابی، قدرت بدنی پایین و احساس بی ارزشی دارید.
 • اضطراب: اضطراب یا ترس نابهنگام یکی از علائم چندین اختلال مانند اختلال وسواس اجباری، اختلال استرس پس از سانحه، اختلال اضطراب اجتماعی و فوبیا است. اضطراب مداوم می تواند تأثیر منفی بر رفاه، کیفیت خواب و سایر عملکردهای روزانه داشته باشد.
 • افکار خودکشی: آیا به خودکشی فکر می کنی؟ افسردگی و سایر اختلالات خلقی باعث ایجاد افکار خودکشی می شود. اگر به فکر خودکشی هستید، حتما به کمک روانپزشک نیاز دارید.
 • داروها: برای کاهش درد عاطفی خود از الکل، مواد مخدر، داروهای تجویزی یا بدون نسخه استفاده می کنید. برخی افراد به چیزهایی مانند قمار یا رابطه جنسی نامشروع روی می آورند و به آن معتاد می شوند.
 • ناتوانی در کنترل خشم: اگر کنترلی بر عصبانیت خود ندارید. خشم، نفرت و عصبانیت مداوم می تواند نشانه اختلال روانی باشد. خشم نه تنها قدرت عاطفی و جسمی را کاهش می دهد، بلکه بر سلامت، روابط و موقعیت حرفه ای تأثیر منفی می گذارد. خشم مداوم می تواند منجر به آزار عاطفی و فیزیکی دیگران، آسیب به اموال و خود شود.
 • اختلال خوردن: شما تصویر بدنی ضعیفی دارید. وقتی وزن مناسبی دارید فکر می کنید خیلی چاق هستید. چنین ایده هایی منجر به اختلالات خوردن می شود و در دراز مدت سلامت و حتی زندگی را به خطر می اندازد.
 • تغییر ناگهانی: خلق و خوی شما ناگهان تغییر می کند. روانپزشکان نوسانات شدید خلق و خو را نشانه مشکل می دانند. اگر این تغییرات شدید هستند و طی چند روز یا چند هفته تکرار می شوند، بهتر است به پزشک مراجعه کرده و خود را درمان کنید.

لازم است بدانید که روانپزشک را می توان مناسب ترین متخصص برای تشخیص و درمان اختلالات روانی دانست. اوست که اختلالات روانی، عاطفی و رفتاری را ارزیابی می کند، مشکلات را تشخیص می دهد و درمان موثری ارائه می دهد. این فرد برای شروع برنامه های درمانی فردی شامل روان درمانی، دارودرمانی و سایر روش های تکمیلی آموزش دیده و در طول درمان بیمار را همراهی می کند.

کلام آخر

روانپزشکی یکی دیگر از رشته های پزشکی است که در آن افراد متخصص در درمان اختلالات روانی هستند و تمام جنبه های روانی مراجعان خود را بررسی می کنند تا در صورت بروز اختلالات مختلف، روش های درمانی خود را برای آنها به کار گیرند تا آن ها را به زندگی سالم و آرام باز گردانند. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به پزشک متخصص مراجعه نموده و خود را درمان کنید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این دارد تا شما را با بهترین کلینیک روانپزشکی در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشید، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا