روانشناسی عمومی

بهترین روانشناس فردی در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با بهترین روانشناس فردی در ونک آشنا کنیم. روانشناسی علمی است که از روش های علمی و پژوهشی برای مطالعه ذهن، رفتار و فرآیندهای ذهنی موجودات زنده استفاده می کند. منظور از رفتار در واقع همه حرکات و اعمال مستقیم و غیرمستقیم است و منظور از فرآیندهای روانی در واقع مانند احساس، درک و تفکر، شخصیت، هوش و عاطفه فرد است. این تعریف نشان دهنده توجه روانشناسی به مطالعه رفتارهای قابل مشاهده و همچنین درک بهتر فرآیندهای ذهنی است که به طور مستقیم قابل مشاهده نیستند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

روانشناسی فردی چیست؟

آلفرد آدلر درکی از طبیعت انسان ارائه کرد که افراد را قربانی غرایز و درگیری و محکوم به نیروهای بیولوژیکی و تجربیات دوران کودکی نشان نمی دهد. او رویکرد خود را روانشناسی فرد گرا یا روانشناسی فردی نامید، زیرا او بر منحصر به فرد بودن هر فرد و تقسیم ناپذیری عناصر شخصیت تأکید می کرد. به عقیده آدلر، هر انسانی بیش از هر چیز موجودی اجتماعی است و شخصیت ما توسط محیط اجتماعی منحصر به فرد و تعاملات شخصی ما شکل می گیرد، نه تلاش ما برای ارضا نیازهای بیولوژیکی.

آدلر نقش میل جنسی را در نظریه خود کم اهمیت جلوه داد و به گفته آدلر، آگاهی جوهره شخصیت است. طبق آموزه های او، به جای تحت فشار قرار گرفتن توسط نیروهایی که نمی توانیم ببینیم یا کنترل کنیم، باید فعالانه در خلق خود و هدایت آینده خود مشارکت داشته باشیم. روانشناسی فردی آدلر شامل نظریه شخصیت، مدل آسیب شناسی و فلسفه زندگی است و همچنین یک استراتژی آموزشی پیشگیرانه و تکنیک های روان درمانی ارائه می دهد و افراد را تشویق می کند تا سلامت خود را از طریق همکاری، شجاعت و احساس اجتماعی تضمین کنند.

هدف این روانشناسی نه تنها بهبود کیفیت زندگی مراجع، بلکه بهبود کیفیت زندگی دیگران در دنیا مددجو و در کل جامعه است. روانشناسی فردی به افراد عادی کمک می کند تا با پیروی از یک ایده آل دست یافتنی و الهام بخش سلامت روان و انجام اقدامات لازم برای رسیدن به آن ایده آل، به حداکثر رشد و تحول خود دست یابند. اگر بخواهیم با دید بهتری به روانشناسی نگاه کنیم، باید بگوییم که روانشناسی دانش یا علم خاصی نیست، در واقع یک رشته علمی بین دانش فلسفه و فیزیولوژی بدن انسان با تمرکز بر عملکرد مغز است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین مشاور فردی در تهران مراجعه نمایید.

روانشناسی فردی چیست؟

انواع سبک زندگی در روانشناسی فردی

انواع سبک زندگی در روانشناسی فردی وجود دارد که به شرح زیر است:

 • نوع سودمند اجتماعی: این نوع با دیگران همکاری می کند و بر اساس نیاز آن ها عمل می کند. این تیپ شخصیتی به طور کامل در چارچوب علاقه اجتماعی و برخورد با مشکلات رشد می کند. لازم به ذکر است که آدلر به طور کلی با طبقه بندی یا تیپ سازی غیرقابل انعطاف افراد به این شیوه مخالف بود و بیان می کرد که او فقط چهار راه زندگی را برای آموزش معرفی می کرد.
 • نوع غالب: یک دیدگاه سلطه گرانه یا کنترل کننده با آگاهی اجتماعی اندک نشان دهنده این نوع روانشناسی است. این فرد بدون توجه به دیگران رفتاری از خود نشان می دهد، اما اگر فردی در این نوع افراط داشته باشد و به دیگران حمله کرده و باعث آزار، بزهکاری و رفتارهای ضد اجتماعی می شود. افراد کم خطر تر از این نوع معمولاً معتاد به الکل یا مواد مخدر می شوند یا در نهایت خودکشی می کنند.
 • نوع گیرنده: این افراد انتظار دارند که از دیگران رضایت داشته باشند و به همین دلیل به آن ها وابسته هستند و به گفته آدلر، این نوع رایج ترین نوع سبک زندگی در روانشناسی فردی است.
 • نوع اجتناب: این گروه هیچ تلاشی برای رویارویی با مشکلات زندگی نمی کنند. این افراد برای رهایی از مشکلات زندگی از همه شکست های احتمالی اجتناب می کنند.

5 تا از بهترین روانشناس فردی در ونک را بشناسید!

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه یکی از بهترین روانشناس فردی در ونک محسوب می شوند. ایشان عضو هیئت تخصصی مغز و اعصاب دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران و فارغ التحصیل دوره تخصصی روانپزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از تهران می باشد. ایشان همکاری با سازمان تامین اجتماعی و همچنین همکاری با پزشکی قانونی سازمان و همکاری با کلینیک مغز و اعصاب سپاه در پرونده های کمیسیون های بهزیستی را با موفقیت به ثبت رسانده است.

خدمات:

 • درمان افسردگی در دوران بارداری
 • درمان اضطراب شدید
 • مشاوره فردی
 • درمان اختلالات خلقی

آدرس: تهران، میدان ونک، نزدیک چهارراه، ساختمان پزشکان

شماره تماس: 02188673260

دکتر منا کاروندی

دکتر منا کاروندی

دکتر منا کاروندی فارغ التحصیل رشته روانپزشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران است و بیش از پنج سال سابقه کار در بیمارستان های میلاد و بقیه الله اعظم تهران دارد و در زمینه درمان صحرایی بیماران لاعلاج تجربیات و مهارت های زیادی کسب کرده است. ایشان اکنون به عنوان یکی بهترین روانشناس فردی در ونک، در مطب خود بیمارانی را با بیماری ها و اختلالات عصبی و روانی درمان می کنند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان بیش فعالی
 • کنترل اوتیسم
 • بررسی آلزایمر
 • روان درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، نرسیده به خیابان شیخ بهایی، پلاک 109

شماره تماس: 02188056685

دکتر فاطمه آزادمند

دکتر فاطمه آزادمند

دکتر فاطمه آزادمند کارشناس ارشد روانشناسی عمومی و کارشناس روانشناسی بالینی است. وی دارای پروانه کار تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و دارای سابقه کار در مراکز مختلف روانشناسی و همچنین همکاری با مدارس و مراکز بهداشتی درمانی می باشد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید با تعیین وقت قبلی به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره و روان درمانی فردی
 • زوج درمانی
 • مشاوره فردی
 • درمان اختلال دوقطبی

آدرس: تهران، بزرگراه جلال آل احمد، روبروی کوی نصر، خیابان دکتر کاردان

شماره تماس: 09197879182

دکتر مریم نورمحمدی

دکتر مریم نورمحمدی

دکتر مریم نورمحمدی مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران اخذ کرده و سپس دوره ها و کارگاه های مختلف در این زمینه که شامل 50 ساعت اصول و فنون مشاوره، 100 ساعت روان پویشی را گذرانده و همچنین عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

خدمات:

 • درمان وسواس فکری
 • مشاوره فردی
 • شکست عاطفی
 • درمان اختلال دوقطبی

آدرس: تهران، ستارخان، روبروی آلستوم الکتریک، پارت کلینیک

شماره تماس: 09932397671

دکتر سارا شعبانی

دکتر سارا شعبانی

دکتر سارا شعبانی دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی و روانشناسی بالینی بوده و دوره ها و کارگاه های آموزشی مختلفی را در حوزه تخصصی خود گذرانده است. شما دوستان عزیز در صورت نیاز می توانید به مطب شخصی ایشان در تهران مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرید.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • زوج درمانی
 • تشخیص و درمان اختلال دوقطبی
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، ستارخان، روبه روی برق آلستوم، پلاک 776، طبقه دوم، واحد 8

شماره تماس: 02144265054

ترتیب تولد در روانشناسی فردی

تربیت تولد در روانشناسی فردی به شرح زیر است:

 • فرزند اول: فرزند اول از بسیاری جهات در موقعیتی منحصر به فرد و قابل تحسین قرار دارد. به طور معمول، والدین از تولد اولین فرزندشان بسیار خوشحال می شوند و زمان و توجه زیادی را به این فرزند جدید اختصاص می دهند، بنابراین فرزند اول تمام توجه والدین را به خود جلب می کند و در نتیجه تا زمان تولد فرزند دوم، فرزند اول اغلب شاد و مطمئن است.
 • فرزند دوم: فرزند دوم نیز موقعیت منحصر به فردی دارد و از یک سو، او هرگز قدرت و موقعیت مرکزی را تجربه نمی کند، زیرا این موقعیت قبلاً توسط فرزند اول اشغال شده بود، بنابراین حتی اگر برادر دیگری به دنیا بیاید، فرزند دوم این احساس کودکانه سلب مالکیت را خواهد داشت که می دانسته است.
 • آخرین فرزند: کوچکترین یا بزرگترین فرزند هرگز ضربه خلع ید توسط فرزند دیگری را متحمل نمی شود و بیشتر اوقات عزیز تمام خانواده است و به خصوص اگر فاصله سنی بین برادران و خواهرانش خیلی کم نباشد. باید بدانید که به دلیل نیاز به پیشی گرفتن از خواهر و برادر بزرگتر، رشد کوچکترین فرزند اغلب بسیار سریع است.
 • تک فرزند: تک فرزندان هرگز موقعیت و قدرت برتر خود را در خانواده از دست نمی دهند و در کانون توجه باقی می مانند. آنها اغلب زود بالغ می شوند و رفتارها و نگرش های بزرگسالان را هدایت می کنند. این کودکان وقتی در خارج از خانواده مورد توجه قرار نگیرند دچار مشکل می شوند و احساس ناامیدی می کنند و این بچه ها معمولا اجتماعی نمی شوند و رقابت نمی کنند.

کلام آخر

زمانی که صحبت از روانشناسی فردی می شود، اولین کسی که در دنیا روانشناسی به ذهن می رسد آلفرد آدلر است. او رویکرد خود به روانشناسی را روانشناسی فرد گرا نامید، زیرا هر فرد را منحصر به فرد می دید و معتقد بود که ما باید انسان ها را به عنوان یک کل ببینیم، نه به عنوان بخش های جداگانه و به همین دلیل تصمیم گرفت که رویکرد خود را روانشناسی فردی بنامد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانشناس فردی در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا