کودک و نوجوان

بهترین روانشناس تربیتی در سعادت آباد【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین روانشناس تربیتی در سعادت آباد را به شما عزیزان معرفی کنیم. روانشناسی تربیتی شامل مطالعه نحوه یادگیری افراد، از جمله روش های مختلف تدریس، فرآیندهای آموزشی و تفاوت های فردی در یادگیری است. این شاخه از روانشناسی از منظرهای مختلفی از جمله روانشناسی رفتاری، تجربی، شناختی و رشدی مورد بررسی و نقد قرار گرفته است. روانشناسی ارزیابی و تحقق عملکردها و رفتارهای ذهنی و همچنین افکار است. در مورد تعریف فوق بحث بسیار پیچیده ای وجود دارد که اصل آن برگرفته از روانشناسی روانشناسان بزرگ است. سایر موضوعات تحت پوشش در حوزه زندگی مطرح می شود.

روانشناسی تربیتی چیست؟

آغاز روانشناسی تربیتی باید بین سالهای 1880 و 1900 مورد توجه قرار گیرد. در طی این دو دهه، تحقیقات تجربی در مورد خصوصیات و قوای ذهنی انسان آغاز شد. این تحقیق به سه دسته اندازه گیری، روانشناسی کودک و یادگیری تقسیم می شود. رشته روانشناسی تربیتی توسط چندین پیشگام روانشناسی قبل از شروع قرن بیستم پایه گذاری شد. روانشناسی تربیتی علمی است که به ماهیت و نحوه یادگیری، روش های تدریس، سنجش و ارزشیابی یادگیری یادگیرنده می پردازد. می توان گفت این علم با استفاده از اطلاعات به دست آمده از موضوعات و رشته های مورد مطالعه سایر علوم، اطلاعات دیگری را ایجاد می کند که می تواند در زمینه آموزشی و امور آموزشی مورد استفاده قرار گیرد.

از آنجایی که روانشناسی تربیتی به آموزش و یادگیری در موقعیت های آموزشی اختصاص دارد و علم و عمل نقش مهمی در آن ایفا می کند، دانش مربوط به حوزه های علمی این رشته نیز برگرفته از نظریات و تحقیقات حاصل از کار روانشناسان تربیتی است. مانند آزمایش های علمی معلمان، و بحث های جدی در مورد اینکه چقدر آموزش مبتنی بر علم است یا چقدر بر اساس هنر است، مطرح می شود. به عنوان یک علم، هدف روانشناسی تربیتی ارائه دانش پژوهشی است که بتوانید به طور موثر در کلاس درس از آنها استفاده کنید. اما دانش حاصل از علم به تنهایی نمی تواند تضمین کننده تمام موفقیت شما در تدریس باشد و اینجاست که تدریس یک هنر محسوب می شود.

لازم است بدانید که هدف اصلی روانشناسی تربیتی حفظ اطلاعات جدید و درک چگونگی یادگیری است. روانشناسی تربیتی زیرشاخه ای از روانشناسی محسوب می شود که حوزه های مختلف روانشناسی از جمله روانشناسی شناختی، رفتاری و رشدی را در بر می گیرد. علاوه بر این، روانشناسی تربیتی شامل کلیه فرآیندهایی است که نقش مهمی در یادگیری مادام العمر دارند. از سلسله فرآیندهای روانشناسی تربیتی می توان به روانشناسی شناختی، روانشناسی رشد و روانشناسی رفتاری اشاره کرد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس در سعادت آباد مراجعه نمایید.

روانشناسی تربیتی چیست؟

مباحث روانشناسی تربیتی

روانشناسی تربیتی موادی است که توسط معلمان برای برآوردن نیازهای فردی دانش آموزان استفاده می شود، بهترین روانشناس تربیتی در تهران برای درک کاملتر فرآیند یادگیری عمیق تر می کاوند. برخی از این موضوعات مطالعاتی روانشناسی تربیتی عبارتند از:

 • توسعه برنامه درسی: ایجاد درس هایی که یادگیری را به حداکثر می رساند
 • یادگیری سازمانی: مطالعه نحوه یادگیری افراد در زمینه های سازمانی، مانند محل کار.
 • یادگیرندگان تیزهوش: کمک به دانش آموزانی که به عنوان تیزهوش شناخته می شوند.
 • فناوری آموزشی: مروری بر اینکه چگونه انواع مختلف فناوری می تواند به دانش آموزان در یادگیری کمک کند.
 • طراحی آموزشی: طراحی مواد آموزشی موثر
 • آموزش ویژه: کمک به دانش آموزانی که ممکن است به آموزش ویژه نیاز داشته باشند.

5 تا از بهترین روانشناس تربیتی در سعادت آباد را بشناسید!

دکتر مهرانوش غنی زاده

دکتر مهرانوش غنی زاده

دکتر مهرانوش غنی زاده یکی از بهترین روانشناس تربیتی در سعادت آباد محسوب می شوند. ایشان مشاور تحصیلی، مشاور شغلی، روانشناس نوجوان، کارشناس ارشد و کارشناس مشاوره و راهنمایی، مشاور تحصیلی و شغلی اداره راهنمایی و، مشاوره واحد علوم و تحقیقات تهران، مشاور تحصیلی و شغلی، مؤسسه روانشناسی سلامت آفرین، دارای پروانه ای از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و همچنین عضو انجمن مشاوره ایران هستند.

خدمات:

 • مشاوره شغلی
 • مشاوره نوجوان
 • مشاوره تربیتی
 • مشاوره تحصیلی

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کتاب، خیابان ایثارگران شمالی، خیابان امامزاده داوود، پارک سمیه، ساختمان کوثر

شماره تماس: 02122116365

دکتر محمد تیموری

دکتر محمد تیموری

دکتر محمد تیموری زوج درمانگر، مشاور ازدواج و مشاور تحصیلی هستند. ایشان به عنوان یکی از بهترین روانشناس تربیتی در سعادت آباد، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی می باشند.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • مشاوره به کودکان
 • درمان کودکان بیش فعال
 • مشاوره تحصیلی

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربی، روبه روی پارک بوستان، پلاک 161

شماره تماس: 02122366353

دکتر اسماعیل سعدی پور

دکتر اسماعیل سعدی پور

دکتر اسماعیل سعدی پور یکی از بهترین روانشناس تربیتی در سعادت آباد هستند. ایشان مشاور تحصیلی، مشاور خانواده، مشاور ازدواج می باشند که دارای مدرک دکتری روانشناسی بوده و دانشیار دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد، رئیس دانشگاه پیام نور، مدیر گروه روانشناسی تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین عضو بیمارستان اعصاب و روان نورافشا هستند.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • زوج درمانی
 • سنجش و ارزیابی هوش
 • درمان بیش فعالی در کودکان

آدرس: تهران، سعادت آباد، پایین تر از میدان کاج، بین کوچه 23 و 25، ایستگاه داروخانه

شماره تماس: 02188687599

دکتر لیلا معیر

دکتر لیلا معیر

دکتر لیلا معیر هیپنوتیزم، مشاور ازدواج و متخصص پیشرو در روانشناسی بالینی است. وی دارای مجوز کار تخصصی و دو سال کارآموزی در بیمارستان لواسانی در بخش مغز و اعصاب و همکاری با انجمن پرستاران از سال 1387 تا کنون می باشد. وی اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و انجمن پرستاری ایران است.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره قبل از ازدواج
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربی، میدان قیصر امین پور، بلوار شهرداری، خیابان سیزدهم غربی

شماره تماس: 02122365936

دکتر رضا افضلی

دکتر رضا افضلی

دکتر رضا افضلی روان درمانگر، روانکاو و مشاور فردی، دارای مدرک دکتری روانشناسی عمومی و در حال حاضر عضو سازمان روانشناسی و مشاوره ایران است و مطب خود را با شماره نظام پزشکی 9796 اداره می کند. شما عزیزان اگر به دنبال یکی دیگر از بهترین روانشناس تربیتی در سعادت آباد هستید، می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • روان درمانی فردی
 • مشاوره تربیتی
 • درمان تخصصی افسردگی
 • درمان تخصصی اختلالات اضطرابی و وسواس

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو شرقی، کلینیک روان مهر

شماره تماس: 09120243164

اهداف روانشناسی تربیتی

روانشناسی تربیتی اهداف مختلفی را دنبال می کند که به شرح زیر می باشد:

 • اطلاعات: ارائه اطلاعات و دانش عملی یا کاربردی: مروری به معنای کامل اصول روانشناسی تربیتی (شناخت، آگاهی و درک) نه برای حفظ یا به خاطر سپردن، بلکه به عنوان ابزاری که در آموزش مؤثر مورد استفاده قرار می گیرد. جنبه های مختلف رشد و توسعه و اثرات زیست محیطی آن را بشناسید. آشنایی با مفاهیم فنی برای کسب توانایی درک ادبیات حرفه ای، به منظور برقراری ارتباط با همکاران و درک بهتر مسائل حرفه ای در تدریس.
 • توانایی ها و مهارت ها: شایستگی در انتخاب، ساخت و استفاده از ابزارها و فنون ویژه برای ارزیابی آموزشی و رشدی دانش‌آموزان. توانایی هماهنگی تلاش های مدرسه با اصول رشد و تکامل دانش آموزان، توانایی ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای انجام حداکثر تلاش برای رسیدن به اهداف مورد نظر.
 • ایجاد گرایش: ایجاد تمایلات، تمایلات و درک (ارزش): دانش آموز را به عنوان یک موجود در حال رشد و تکامل بشناسید، ارزش و جایگاه او را بشناسید و درک کنید و از صمیم قلب باور داشته باشید که دانش آموز می تواند رشد کند. ذهنی باز و انتقادی نسبت به روش شناسی و درک نقش پژوهش در اصلاح آموزش و پرورش. علاقه روزافزون به روانشناسی یادگیرنده و کاربرد آن در کلاس درس. هدف نهایی روانشناسی تربیتی این است که معلم را قادر سازد تا مفاهیم و اصول روانشناختی را برای بهبود عملکرد آموزشی به کار گیرد.

لازم است بدانید که روانشناسان مدرسه راه هایی برای تحریک یادگیری ارائه می دهند. آنها سعی می کنند با مطالعه رفتارهایی که بر توانایی یادگیری تأثیر می گذارد، توانایی ها و ناتوانی های یادگیری را مطالعه کنند. روش‌های آموزشی نوآورانه را توسعه دهید و ارزیابی و درمان کودکان با مشکلات یادگیری را در نظر بگیرید.

کلام آخر

روانشناسان مدرسه با مربیان، مدیران، معلمان و دانش‌آموزان کار می‌کنند تا بهترین روش کمک به مردم را تجزیه و تحلیل کنند. این اغلب شامل یافتن راه‌هایی برای شناسایی دانش‌آموزانی است که ممکن است به کمک اضافی نیاز داشته باشند، برنامه‌هایی برای دانش‌آموزان در حال مبارزه راه‌اندازی کنید، و حتی راه‌های جدیدی برای یادگیری ایجاد کنید. بسیاری از روانشناسان مدرسه مستقیماً با مدارس کار می کنند. برخی معلمان یا استادان هستند، در حالی که برخی دیگر با معلمان کار می کنند تا راه های جدید یادگیری را برای دانش آموزان خود امتحان کنند و برنامه های درسی جدیدی را توسعه دهند. یک روانشناس مدرسه حتی ممکن است یک مشاور شود و به دانش آموزان کمک کند تا بر موانع یادگیری غلبه کنند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی کنید تا شما را با بهترین روانشناس تربیتی در سعادت آباد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا