عمومی

بهترین روانشناس تربیتی در میرداماد【سال1403】✅ + لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم که بهترین روانشناس تربیتی در میرداماد را به شما معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و به حل مشکلات مربوط به حیطه روانشناسی تربیتی بپردازید. در فرآیند یادگیری عوامل بسیاری اثر گذار است که در روانشناسی تربیتی مورد بررسی قرار می گیرند. علاوه بر هوش، مسائل عاطفی، انگیزه، رفتار، عزت نفس، نگرش ها، محیط اجتماعی، شیوه آموزش و… در یادگیری اثر گذارند. اهمیت روانشناسی تربیتی زمانی خود را نشان می دهد که مشخص شود هر کدام از این عوامل چگونه بر یادگیری افراد اثر گذار است و به تفاوت های فردی افراد توجه نشان داد. از شما عزیزان ممنون می شویم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

روانشناسی تربیتی چیست؟

روانشناسی تربیتی یکی از شاخه های علم روانشناسی می باشد که از به هم پیوستن دو رشته تعلیم و تربیت و روانشناسی به وجود آمده است. روانشناسی تربیتی به فرآیند یادگیری، چگونگی ایجاد یادگیری، روش های تدریس، حفظ اطلاعات یادگیری شده، توانایی ها و استعداد افراد مختلف می پردازد. این شاخه از روانشناسی عوامل عاطفی، شناختی و اجتماعی موثر بر یادگیری به خصوص در دوران کودکی و نوجوانی را مورد بررسی قرار می دهد.

این که چگونه می توان کودکان را به یادگیری ترغیب کرد، چگونه مطالب یادگیری شده به خاطر آورده می شود، افراد مختلف چگونه مسائل را حل می کنند و در آخر این که چطور کودکان دنیای اطراف خود را درک می کنند، همه و همه در روانشناسی تربیتی مورد بررسی قرار می گیرد. اگر دانش آموزی در فرآیند یادگیری خود دچار مشکل شود بهتر است که از بهترین روانشناس تربیتی در میرداماد کمک بگیرد.

روانشناسی تربیتی چیست؟

کاربرد روانشناسی تربیتی در زندگی

شناخت توانایی ها و استعداد هر فرد، تغییر نگرش ها، مسائل عاطفی اثر گذار بر یادگیری، مسئله رشد کودک، مطالعه رفتار انسان ها، بهترین روش برای یادگیری مناسب هر فرد، تفاوت های فردی، ماهیت شخصیت یک فرد، نقش محیط در رشد و تربیت افراد، هر آن چه که آموزش داده می شود و هر چه که از کودکی یاد گرفته می شود، توسط روانشناسی تربیتی مورد بررسی قرار می گیرد.

روانشناسی تربیتی در افزایش ظرفیت انسان برای یادگیری نقش مهمی دارد و به جنبه های مختلف رشد و تربیت نیز می پردازد بنا بر این روانشناسی تربیتی جایگاه مهمی در خانواده برای فرزندان و در آموزش و پرورش برای دانش آموزان دارد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس تربیتی در تهران مراجعه کنید تا با بررسی کودک شما از لحاظ شناختی، به افزایش کیفیت یادگیری او کمک کنید.در این علم نقاط قوت و ضعف دانش آموزان بررسی شده و به آن ها کمک می شود تا بر مشکلات احتمالی در راه یادگیری غلبه کنند و به این صورت حداکثر توانایی خود را نشان دهند.

همچنین توسط این شاخه از علم روانشناسی به مدیریت استرس، افزایش اعتماد به نفس، ایجاد انگیزه برای یادگیری نیز پرداخته می شود. برای تحقق بخشیدن به این دو مهم در گام نخست باید برنامه ریزی‌ها و آموزش‌هایی انجام شود تا بتوانیم به پرورش نیروی انسانی ماهر بپردازیم. یعنی باید برای رشد و شکوفایی توانمندی‌های دانش آموزان، از روانشناس تربیتی بهره گرفت تا بتوان در امور آموزشی و تربیتی به بهترین صورت ایفای نقش کرد.

5 تا از بهترین روانشناس تربیتی در میرداماد را بشناسید!

دکتر نفیسه فاطمه صولی

دکتر نفیسه فاطمه صولی

دکتر فاطمه صولی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با کد 35105 و دارای پروانه اشتغال تخصصی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور می باشد. ایشان کاندیدای دکتری روانشناسی بوده و مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی را از دانشگاه تهران دریافت کرده است و جزو یکی از بهترین روانشناس تربیتی در میرداماد می باشد.

خدمات:

 • مشاوره کودک و نوجوان
 • استعداد یابی
 • درمان اختلالات عصبی-رشدی مثل بیش فعالی و نقص توجه، اختلال یادگیری، کم توانی ذهنی، اختلالات ارتباطی، اختلالات حرکتی، اوتیسم و…
 • رویکرد درمانی: CBT ،ACT

آدرس: تهران، بالاتر از میرداماد، خیابان شریعتی، خیابان دستگردی، نبش خیابان نسا، پلاک 46، طبقه 5، واحد 14

شماره تماس: 02126410639

دکتر امجد سادات جبلی

دکتر امجد سادات جبلی

دکتر امجد سادات جبلی دکتری روانشناسی تربیتی و روان درمانگر کودک و نوجوان می باشد. ایشان جزو یکی از بهترین روانشناس تربیتی در میرداماد بوده و خدمات زیر را به مراجعین خود ارائه می کند:

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • روان درمانگر کودک و نوجوان
 • مشاوره خانواده
 • زوج درمانگر

آدرس: تهران، خیابان میرداماد، بین مادر و شریعتی، نبش رودبار غربی، پلاک 7، طبقه دوم، واحد 3

شماره تماس: 02122922193

دکتر سید مهدی زعیم زاده

دکتر سید مهدی زعیم زاده

دکتر سید مهدی زعیم زاده رواندرمان فردی و خانواده با رویکرد REBT ، کاندیدای دکتری تخصصی روانشناسی تربیتی و کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی می باشد. ایشان جزو یکی از بهترین روانشناس تربیتی در میرداماد و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران به شماره عضویت 42006 می باشد. همچنین دوره های سوپر ویژنی و اینترنتی متعددی را تحت نظر دکتر هومن نامور گذرانده است.

خدمات:

 • گروه درمانی
 • رفتار درمانی عقلانی هیجانی
 • خانواده درمانی

آدرس: تهران، میرداماد، خیابان شریعتی، خیابان دستگردی، پلاک 82، انستیتو رفتار

شماره تماس: 02122270522

دکتر حمیرا ره انجام

دکتر حمیرا ره انجام

دکتر حمیرا ره انجام دکترای تخصصی روانشناسی تربیتی و کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی، یکی دیگر از بهترین روانشناس تربیتی در میرداماد بوده و دوره های طرحواره درمانی را گذرانده است. همچنین عضویت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضویت انجمن روانشناسان ایران جزو سوابق ایشان به حساب می آید.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • درمان اضطراب، افسردگی، وسواس
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی
 • درمان اختلالات جنسی
 • سکس تراپی
 • رویکرد درمانی: گشتالت، روانشناسی تحولی

آدرس: تهران، میرداماد، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، نبش کوچه صبر، پلاک 1، طبقه سوم، واحد 1

شماره تماس: 02122915386

دکتر مرضیه آقا میرلی

دکتر مرضیه آقا میرلی

دکتر مرضیه آقا میرلی جزو یکی از بهترین روانشناس تربیتی در میرداماد و منخصص روان شناسی تربیتی می باشد. ایشان دارای 25 سال سابقه مدرس و مشاور در آموزش و پرورش را داشته و عضو سازمان نظام روانشناسی ایران می باشد.

خدمات:

 • مشاوره در زمینه های انتخاب رشته تحصیلی
 • درمان اختلالات روانی مثل اضطراب، وسواس، افسردگی، بیش فعالی و اختلالات یادگیری
 • مدیریت هیجان
 • مدیریت و کنترل خشم
 • مشاوره در زمینه کودک و نوجوان
 • مشاوره خانواده

آدرس: تهران، خیابان مطهری نرسیده به شریعتی، روبروی داروخانه، بن بست آرمان، پلاک 5، طبقه 3، واحد 11

شماره تماس: 09379663926

وظایف روانشناسی تربیتی

روانشناس تربیتی وظایف مهمی را در حیطه مشاوره  ارائه می دهد. در ادامه به شرح این وظایف می پردازیم:

 • روانشناس تربیتی با استفاده از آزمون های روان شناختی، نظریه های متفاوت و روش های موجود در این علم، کیفیت یادگیری کودکان و نوجوانان را افزایش می دهد.
 • نقاط قوت و ضعف دانش آموز را پیدا کرده و استعداد های نهفته برای یادگیری را شکوفا می کند.
 • توصیه ها و روش های متناسب با ویژگی مختص به هر فرد را ارائه می دهد.
 • به کارکنان مدرسه، معلمان و والدین مطالب سودمندی در رابطه با آموزش و یادگیری ارائه می دهد.
 • معلمان را با شیوه های تدریس اصولی آشنا می کند.
 • برای کشف مشکلات دانش آموزان، از روش های مختلفی همانند آزمون های روانشناختی آن ها را ارزیابی می کند.
 • برنامه های آموزشی نوین و متناسب با شرایط و ویژگی های یادگیرنده را در اختیار آن ها قرار می دهد.

نقش روانشناسی تربیتی در فرآیند های مختلف

روانشناسی تربیتی در فرآیند های متعددی نقش دارد که در ادامه به توضیح این نقش ها می پردازیم:

نقش روانشناسی تربیتی در یادگیرنده: روانشناسی تربیتی عوامل مختلفی مثل محیط خانه، گروه بندی اجتماعی، گروه همسالان، احساسات و عواطف، بهداشت روانی و… را بررسی می کند و این عوامل را بر روی یادگیری تاثیر گذار می داند.

نقش روانشناسی تربیتی در فرآیند یادگیری: روانشناسی تربیتی در فرآیند یادگیری نحوه انتقال اطلاعات را بررسی می کند و برای رسیدن به این هدف روش های مختلفی را ارائه می کند.

نقش روانشناسی تربیتی در وضعیت یادگیری: عواملی مثل محیط کلاس، چگونگی ایجاد نظم در کلاس، وسایل آموزشی موثر بر یادگیری را مورد بررسی قرار می دهد.

نقش روانشناسی تربیتی در توسعه برنامه درسی: روانشناسان تربیتی به توسعه دهندگان برنامه های درسی کمک می کنند تا بهترین محتوا ها و فعالیت های درسی را برای یادگیری بیشتر دانش آموزان ارائه می دهند.

نقش روانشناسی تربیتی در روش های ارزیابی: روانشناسی تربیتی با ارائه روش های مختلف سنجش، میزان انتقال اطلاعات و مباحث یاد گرفته شده در دانش آموزان را بررسی می کند.

نقش روانشناسی تربیتی در فرآیند های مختلف

کلام آخر

روانشناسی تربیتی یکی از شاخه های علم روانشناسی است که روانشناسان تربیتی با استفاده از آن به بهبود یادگیری در افراد می پردازد. روانشناسی تربیتی کاربرد های بسیاری در زندگی افراد دارد. کاربرد این علم در بین خانواده ها و در مدارس و آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی داشته است. نقاط قوت و ضعف افراد مختلف در این علم مورد بررسی قرار می گیرد تا شیوه تدریس مناسب با هر فرد ارائه شود و به افزایش ظرفیت او برای یادگیری کمک نمود. روانشناس تربیتی در این راستا وظایف متعددی را بر عهده دارد که ما به اختصار در این مقاله به آن ها پرداختیم.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته است تا شما را با بهترین روانشناس تربیتی در میرداماد آشنا کند. امیدواریم که مطالب عنوان شده برای شما مفید بوده باشد، در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.9/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا