عمومی

بهترین مشاور در میرداماد【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین مشاور در میرداماد را به شما عزیزان معرفی کنیم. مشاوره یک رابطه روانی بین دو نفر است، یک طرف این رابطه فردی است که در زندگی با چالش ها و مشکلاتی مواجه است و برای حل این مشکلات نیاز به کمک دارد و طرف دیگر یک فرد است. اقوام فردی است که در زمینه روانشناسی، مسائل اجتماعی و فرهنگی تخصص دارد و شما عزیزان می توانید برای مشاوره و رفع مشکلات خود در صورت نیاز مراجعه کنید.

مشاوره چیست؟

مشاوره روانشناسی می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. طیف وسیعی از مشکلات شخصی، خانوادگی، والدین، تحصیلی و شغلی در جلسات مشاوره حل می شود. با این حال، بسیاری از افراد از روند جلسات مشاوره و درمان و انتظاراتشان بی اطلاع هستند. مشاوره یک حرفه مفید، یک فرآیند تعاملی است و مستلزم شناخت و درک خوب از ویژگی ها، نیازها و قابلیت های مشتری و همچنین شرایط محیطی آن ها است. مشاوره رابطه بین دو نفر است که در آن یکی سعی می کند دیگری را درک کند و به حل مسائل سازگاری کمک کند. رشته مشاوره انطباقی شامل مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی و اجتماعی و … می باشد. بر اساس این تعریف، مشاوره یک رابطه متقابل است که هم مشاور و هم مشتری در آن دخالت دارند.

پترسون معتقد است که مشاوره یک فرآیند کمکی است که در آن نیاز به ایجاد رابطه نزدیک بین مراجع و مشاور وجود دارد. مراجعه کننده مشکل روحی و روانی دارد و با حضور و تعامل در جلسه مشاوره راه حلی برای مشکل خود پیدا می کند و مشاور در حل مشکلات روانی صلاحیت دارد. در این راستا، برقراری ارتباط مشاوره ای درمانی و صرفاً ارائه اطلاعات و مشاوره است و مشاوره با مراجعان، مشاوره محسوب نمی شود. مشاوره به مجموعه‌ ای از فعالیت‌ ها اطلاق می‌ شود که در آن فردرا برای غلبه بر مشکلاتش کمک می‌ کند. ساده ترین تعریف نصیحت این است. مشاوره یک فرآیند یادگیری است که در آن فرد در مورد خود و روابط خود با دیگران می آموزد. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس در میرداماد مراجعه نمایید.

مشاوره چیست؟

موانع ارتباط در مشاوره

موانع ارتباط در مشاوره توسط بهترین مشاور در میرداماد موارد زیر می باشد:

 • نصیحت: برخی از مشاوران مبتدی مشتاق هستند تا با مشاوره دادن به مشتریان خود به آنها کمک کنند. آنها وظیفه خود می دانند که مشتریان را در مسیر درست راهنمایی کنند و مشکلات آنها را حل کنند. با توجه به تخصص خود در زمینه رشد و رفتار انسانی، انتظار می رود که با راهنمایی مراجعان در مسیر صحیح به آنها کمک کنند. واقعیت این است که بسیاری از مراجعان می خواهند از مشاوران مشاوره بشنوند، اما این سوال مشاوران را در موقعیتی قرار می دهد که مسئولیت انتخاب های زندگی مشتریان را بر عهده می گیرند. به عنوان مثال، یک مشتری که در ازدواج خود مشکلی دارد می پرسد که آیا باید به ازدواج خود پایان دهد یا خیر؟ اگر مشاور به مراجعه کننده بگوید درخواست طلاق بدهد و او این کار را انجام دهد، ممکن است بعداً فکر کند طلاق اشتباهی بوده و مشاور را مقصر تصمیمات خود بداند.
 • بررسی اجمالی راه حل: مسائل و مشکلات زیادی وجود دارد که مشاوران به مشتریان خود راه حل ارائه می دهند. اولاً، ممکن است موضوعاتی که در جلسه اول مشاوره توسط مراجع مطرح می شود، همان موضوعاتی نباشد که مراجع در مورد آنها مشورت کرده است. بنابراین اگر مشاور سعی کند این مشکلات را برطرف کند، ممکن است مشکل واقعی هرگز آشکار نشود. هر بار که مشاوران فکر می کنند برای مشکلات بی شماری که مشتریان خود با آن مواجه هستند راه حلی دارند، دیدگاهی غیرواقعی و پرمدعا از خود ارائه می دهند. این رویکرد به حل مسئله پیچیدگی های زندگی را به مسائل ساده ای که راه حل دارند کاهش می دهد. راجرز بر این باور است که به محض اینکه مشاور مشتاق گوش دادن با دقت به مشتریان خود باشد، برای مشکلات زندگی احترام بیشتری قائل خواهد شد و در درمان و حل آنها کمتر عجله و سردرگم خواهد شد.

5 تا از بهترین مشاور در میرداماد را بشناسید!

دکتر مهدی رحمانیان

دکتر مهدی رحمانیان

دکتر مهدی رحمانیان یکی از بهترین مشاور در میرداماد محسوب می شوند. ایشان فارغ التحصیل رشته روانشناسی بالینی، کارشناسی ارشد از دانشگاه شیراز و دکترا از دانشگاه دهلی هستند و از سال 1389 عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور (تهران جنوب مرکزی) بوده و همچنین از سال 1382 تا به امروز کارگاه های آموزشی متعددی را رهبری کرده اند که از جمله زمینه های تحقیقاتی من می توانم به روانشناسی و آسیب شناسی بالینی، روانشناسی شناختی، عصب روانشناسی و عصب درمانی اشاره کرد و  اکنون آماده ارائه خدمات تخصصی خود به هموطنان عزیز در مطب خصوصی هستند.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی
 • مدیریت روابط

آدرس: تهران، میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، کوچه چهارم، پلاک 5، طبقه چهارم، واحد 11

شماره تماس: 02122255014

دکتر توحید اکبروند

دکتر توحید اکبروند

دکتر توحید اکبروند مشاوره آنلاین با ترانک های مجازی داخل و خارج از کشور بوده و یک دهه همکاری با بیمارستان روزبه را در کارنامه کاری خود دارند. ایشان به عنوان یکی از بهترین مشاور در میرداماد، استاد دانشگاه و نویسنده چندین اثر روانشناسی، دارای مجوز تخصصی از نظام روانشناسی کشور ، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن روانشناسی آمریکا، مشاوره فردی و بین فردی، روان درمانی در بیمارستان روانپزشکی روزبه هستند.

خدمات:

 • مشاور پیش از ازدواج
 • مشاوره فردی
 • زوج درمان گر و تعارضات زناشویی
 • مداخله در شکست های عاطفی

آدرس: تهران، شریعتی، بالاتر از میرداماد، نرسیده قلهک، کوچه منزنژاد

شماره تماس: 09101788611

دکتر جعفر فیلی

دکتر جعفر فیلی

دکتر جعفر فیلی یکی دیگر از بهترین مشاور در میرداماد هستند. ایشان فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان، فوق تخصص روانپزشکی و روانپزشکی اعصاب فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران و فوق تخصص واجد شرایط روانپزشکی کودک و نوجوان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. دکتر فیلی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، عضو انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان و یکی از فوق تخصص های فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان نوجوان است.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • خانواده درمانی
 • مشاوره مشاوره
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، بالاتر از میرداماد سره، کوچه فلسفی (پایین مترو شریعتی) – پلاک 5 – ساختمان پزشکان پرشین

شماره تماس: 02126403182

دکتر بیتا رزاقی زاده

دکتر بیتا رزاقی زاده

متخصص مغز و اعصاب و روانپزشک هستند که مهرماه 1392 در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران پذیرفته شده و بلافاصله پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی در رشته روانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی ادامه تحصیل دادند و در سال 1392 رتبه دوم شورای ملی مؤلفان را کسب کرده و پس از دریافت دانشنامه تخصصی در تهران به طبابت پرداخته اند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین مشاور در میرداماد بسیار خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • زوج درمانی
 • مشاوره تحصیلی
 • مشاوره خانواده

آدرس: تهران، شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منزنژاد، ساختمان پزشکان حکیم

شماره تماس: 09022702602

دکتر لیلا کرمی ورمزنی

دکتر لیلا کرمی ورمزنی

دکتر لیلا کرمی ورمزنی مشاور فردی، مشاور ازدواج، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و کارشناس روانشناسی است. وی دوره های متعددی را گذرانده و اکنون عضو انجمن روانشناسی ایران است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • درمان اختلالات افسردگی
 • اختلالات اضطرابی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، نرسیده به مترو تجریش، خیابان شریعتی، کوچه تدین، پلاک 5

شماره تماس: 02126452239

وظایف بهترین مشاور در میرداماد

وظایف روانشناس به شرح زیر می باشد:

 • با دیگران با احترام رفتار کنید و فردی دوستانه باشید.
 • در مورد مسائل و مشکلات مشتری محرمانه باشید.
 • از توانایی ها، محدودیت ها و استعدادهای آنها آگاه باشید.
 • خدمت صادقانه و خالصانه به همنوعان را در نظر بگیرید.
 • داشتن اطلاعات کامل و جامع در موضوعات مختلف در حوزه تخصصی خود.
 • از روش های نوین مشاوره آگاه باشید و آنها را عملی کنید.
 • در هنگام مشاوره باید در مقابل نظرات و باورهایی که خود مشاور به آن اعتقادی ندارد مدارا کند.
 • مشاور باید به حل مشکلات مردم و همچنین خود افراد به عنوان یک انسان علاقه مند باشد.
 • مشاور علاوه بر اینکه در زمینه کاری خود متخصص است، باید فردی باهوش و مستدل باشد که بتواند موضوع را به خوبی و درستی درک کرده و برای آن راه حل ارائه دهد.
 • مشاور باید از سلامت روحی و جسمی کامل برخوردار باشد تا بتواند تا انتها درمان بیماران خود را یاری کند.

کلام آخر

از بدو پیدایش نوع بشر، از زمانی که زندگی گروهی و زندگی اجتماعی شکل گرفت و تنوع فعالیت ها و ارتباطات انسانی پیچیده تر شد، انسان گاه خطا هایی مرتکب شده که گاه جبران ناپذیر است. تا زمانی که مردم متوجه شوند که برای انجام برخی کارها به کمک افکار دیگران نیاز دارند.
در گذشته صاحبان این تفکر معمولاً افراد مسن و بزرگانی بودند که بر اساس تجربیات خود راه حل ارائه می کردند و از آنجایی که در دین مبین اسلام توصیه به مشاوره شده است، جایگاه مشاور روشن و تثبیت شد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مشاور در میرداماد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.4/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا