کودک و نوجوان

بهترین روانشناس نوجوان در ونک【سال1403】⭐+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با بهترین روانشناس نوجوان در ونک آشنا کنیم. نوجوانی، دوران تغییرات و دگرگونی های بزرگ برای هر فردی است و در واقع می توان گفت حساس ترین سنی است که هر فرد می تواند زندگی کند، سنی که گذر از کودکی به بزرگسالی کاهش می‌ یابد و نوجوانان سعی می‌ کنند هویت مستقل خود را بسازند و استقلال بیشتری داشته باشند، حتی اگر درگیر مسائلی مانند سن بلوغ، مصرف مواد مخدر یا روابط با همسالان خود باشند، آن ها فشار شدیدی را روی خود احساس می کنند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله یاری کنید.

روانشناسی نوجوان چیست؟

روانشناسی کودک و نوجوان یا روانشناسی بالینی کودک و نوجوان یکی از زی رشاخه های روانشناسی بالینی است که در سال 1385 به زیر گروه های اصلی روانشناسی اضافه شد این رشته به بررسی اختلالات دوران کودکی و نوجوانی می پردازد. در واقع هدف اصلی این رشته اصلاح، پیشگیری و درمان اختلالات روانی در کودکان و نوجوانان است و لازم است بدانید که کودکان و نوجوانان بسیار آسیب پذیر تر از بزرگسالان هستند. به طور خاص، روانشناسی کودک و نوجوان شاخه ای از روانشناسی است که به مطالعه و بررسی تحولات و تغییرات جسمی، روانی و عاطفی و همچنین عملکرد اجتماعی کودک و نوجوان و نیازهای او می پردازد.

والدین با کمک روانشناسی می توانند مؤثرترین روش های تربیتی و مفید ترین شیوه فرزند پروری را بیاموزند و با فرزندان خود ارتباط بهتری برقرار کنند. هدف از مطالعه روانشناسی کودک و نوجوان حمایت، مراقبت و فراهم آوردن امکانات و تسهیلات برای همه آن ها است. روانشناسی کودک و نوجوان بر روی درمان مشکلات روانی، شناختی، عاطفی، رشدی و رفتاری کودکان و نوجوانان کار و فعالیت می کند.

هدف از مطالعه روانشناسی کودک و نوجوان، تعیین الگوی طبیعی زندگی کودکان و نوجوانان است و از این طریق بتوانید انحرافات، مشکلات و رفتارهای ناپسند را شناسایی کنید، مسئولیت ها و تکالیف خود را بشناسید و اجرا کنید. کودکان و نوجوانان در سنین مختلف دارای اصول و قوانین خاصی هستند و آگاهی والدین از اصول روانشناسی کودک و نوجوان بسیار مهم است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس نوجوان در تهران مراجعه نموده و مشکلات خود را برطرف کنید.

روانشناسی نوجوان چیست؟

5 تا از بهترین روانشناس نوجوان در ونک را بشناسید!

دکتر سمیه اسماعیلی

دکتر سمیه اسماعیلی

دکتر سمیه اسماعیلی یکی از بهترین روانشناس نوجوان در ونک محسوب می شوند. ایشان داوطلب دکترا روانشناسی و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی است و نویسنده مقاله در مجلات ISI است و همچنین در کنفرانس ها و مجلات علمی پژوهشی مقاله نویسی کرده و کارگاه های خودشناسی و توسعه فردی را تدریس می کند. در صورت تمایل می توانید با تعیین وقت قبلی به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره خانواده
 • زوج درمانی
 • رشد و توسعه شخصی
 • مشاوره نوجوانان

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بین خیابان شیراز و شیخ بهایی، جنب بانک ملت

شماره تماس: 02188058254

دکتر نازنین حقیقت بیان

دکتر نازنین حقیقت بیان

دکتر نازنین حقیقت بیان روان درمان گر، مشاور فردی و مشاور خانواده است. وی دارای مدرک دکترا روانشناسی بالینی، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و کارشناسی روانشناسی می باشد و در حیطه تخصصی خود می تواند به شما عزیزان کمک کرده و تا پایان دوره درمان شما را همراهی کند. شما عزیزان اگر به دنبال یکی از بهترین روانشناس نوجوان در ونک هستید، می توانید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • مشاوره طلاق
 • مشاوره نوجوانان
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، میدان ونک، به سمت ولی عصر، خیابان شریفی، جنب دامپزشکی پیمان، درمانگاه مهر نو

شماره تماس: 02188657187

دکتر مهدی حیدری

دکتر مهدی حیدری

دکتر مهدی حیدری یکی دیگر از بهترین روانشناس نوجوان در ونک هستند. ایشان یکی از پزشکان جوان و موفق کشورمان است که دارای مجوز کار تخصصی از سازمان نظام بوده و سابقه 9 سال مشاوره فردی در کلینیک ها و بیمارستان ها را دارد.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • مشاوره نوجوانان
 • زوج درمانی
 • درمان اختلالات استرس

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی شمالی، نبش خیابان صانعی، ساختمان نشاط

شماره تماس: 02188792345

دکتر احسان کریم پور

دکتر احسان کریم پور

دکتر احسان کریم پور مشاور تحصیلی و مشاور شغلی و دارای مدرک دکترا مدیریت آموزشی و کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی است. ایشان سرپرست باشگاه دانش پژوهان مدارس سما تهران، مربی و راهنمای آموزشگاه های سما استان تهران در برنامه ریزی درسی با توجه به تیپ شخصیتی و دارای مهارت در انتخاب رشته تخصصی کنکور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بوده و هم اکنون عضو انجمن مشاوره ایران و انجمن روانشناسی ایران می باشد.

خدمات:

 • مشاوره تحصیلی
 • روان درمانی
 • مشاوره و راهنمایی شغلی
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، بزرگراه رسالت، نرسیده به اتوبان باقری

شماره تماس: 02177220331

دکتر بهمن حوریزاده

دکتر بهمن حوریزاده

دکتر بهمن حوریزاده دارای مدرک دکترا روانشناسی و دارای مجوز تاسیس مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده می باشد. وی نایب رئیس انجمن هم افزایی مدیران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در سراسر کشور و همچنین عضو گروه روانشناسی پژوهشکده آموزشی است.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • زوج درمانی و فرزند پروری
 • خانواده درمانی
 • مشاوره نوجوانان

آدرس: تهران، بلوار فردوس شرق، طبقه سوم، ساختمان پزشکان رازی، پلاک 316

شماره تماس: 02144004981

تغییرات مهم در دوران نوجوانی

تغییرات مهمی در دوران نوجوانی وجود دارد که در ادامه مقاله به شرح آن ها خواهیم پرداخت:

 • رشد عاطفی نوجوان: در این زمان شلوغ، نوجوانان به دنبال حمایت عاطفی از همسالان خود هستند و مشارکت آن ها در خانواده تا اواخر بزرگسالی افزایش می یابد، به خصوص زمانی که خانواده و اقوام سعی می کنند به آن ها نزدیک شوند. آن ها به خصوص با دوستان همجنس خود ارتباط برقرار می کنند زیرا احساسات متفاوتی را با یکدیگر تجربه می کنند و از والدین خود مستقل تر می شوند.
 • رشد جسمی و جنسی نوجوانان: مهمترین عامل در روانشناسی نوجوان رشد جسمانی و جنسی آن ها است و نشانه های جسمانی نوجوانی به طور کامل مشخص است و موهای زائد دختر و پسر در این دوره شروع به رشد کرده و بلندتر می شوند. به طور کلی دخترها در 16 سالگی و پسرها در 18 سالگی بزرگ می شوند.  از دیدگاه روانشناسی نوجوان، رشد مغز در این دوران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مناطقی از مغز که به نوجوانان اجازه می دهد رفتارها و احساسات خود را کنترل کنند و همچنین آنهایی که مجازات ها و پاداش ها را محاسبه می کنند، در این مرحله رشد قابل توجهی را تجربه می کنند. نوجوانان همچنین از طریق تغییرات در میلین و سیناپس های مغز، توانایی تفکر کارآمدتر را به دست می آورند.
 • رشد شناختی نوجوانان: روانشناسی نوجوان علاوه بر رشد جسمانی، بر شیوه های جدید تفکر در نوجوانان نیز تمرکز دارد. نوجوانان در حال رشد شناختی توانایی تفکر انتزاعی را به دست می آورند و تخیل و استدلال پیچیده در این مرحله رشد می کند. از این طریق، نوجوانان توانایی درک مفاهیم انتزاعی را در ریاضیات پیشرفته به دست می آورند و شروع به تفکر بیشتر در مورد ایده هایی مانند معنویت و عشق می کنند.
 • رشد اخلاقی نوجوانان: نوجوانان در این دوران اخلاق خود را رشد می دهند. وقتی به بلوغ می رسند، شروع به تحلیل قرارداد ها و روابط اجتماعی می کنند. آن ها نگران چیزهایی هستند که از نظر اخلاقی درست است، اما شاید از نظر قانونی درست نباشد و با ورود به بزرگسالی، معیارهای اخلاقی نوجوانان ممکن است دوباره تغییر کند و بهتر یا بدتر شود.

توصیه های مهم در دوران درمان نوجوانان

مغز نوجوانان متفاوت از بزرگسالان فعالیت دارد و درمان قابل استفاده برای نوجوانان مانند بزرگسالان نیست. چند نکته وجود دارد که والدین باید هنگام درمان نوجوان خود در نظر بگیرند:

 • برقراری ارتباط نزدیک و صحیح با نوجوان کلید اصلی درمان است و نوجوانان باید به درمان گر خود اعتماد کنند.
 • حفظ حریم خصوصی نوجوانان در طول فرآیند درمان بسیار مهم است. اگرچه ممکن است والدین نگران و علاقه مند به شنیدن گفتگوی بین نوجوان و درمان گر باشند، اما حفظ حریم خصوصی نوجوان در طول جلسات درمانی مهم است.
 • درمانگران باید به نکاتی مانند خودکشی یا خود آزاری در نوجوانان و هر موردی که ممکن است به سلامت نوجوان آسیب برساند توجه کنند.
 • جلسات درمانی برای نوجوانان با بزرگسالان کاملاً متفاوت است و هر نقطه در اتاق درمان برای نوجوانان باید در نظر گرفته شود.
 • اگر کودک و نوجوان شما به جلسات روان درمانی نیاز دارد، این کاملا طبیعی است و هیچ ایرادی در آن وجود ندارد. باید بدانید که قرار نیست همه چیز تحت کنترل والدین باشد.

کلام آخر

نوجوانی مرحله انتقالی رشد جسمی و روانی انسان است که بین کودکی و جوانی رخ می دهد و این انتقال شامل تغییرات بیولوژیکی، اجتماعی و روانی است و بین 10 تا 20 سال خواهد بود. 10 تا 13 سالگی اوایل نوجوانی، 14 تا 17 سالگی اواسط نوجوانی و 18 تا 20 سالگی اواخر نوجوانی محسوب می شود. روانشناسی نوجوانان بسیار مهم است، هرچند هدف ما شناخت علمی ویژگی های روانی نوجوانان است تا بتوانیم با برخی از تغییرات جسمی، عاطفی، اجتماعی، فکری، مذهبی و اخلاقی آن ها به خوبی برخورد کنیم.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانشناس نوجوان در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا