اعتیاد

بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در میرداماد【سال1403】⭐+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در میرداماد را به شما عزیزان معرفی کنیم. از گذشته تا کنون طرز فکری وجود دارد که اعتیاد اجتناب ناپذیر است و رهایی از آن غیرممکن است، اما اینگونه نیست و اعتیاد قابل درمان می باشد. امروزه اکثر مردم در ترک اعتیاد خود موفق هستند و اعتراف به این که به چیزی معتاد هستید و می خواهید تغییر کنید اولین قدم است. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

ترک اعتیاد چیست؟

درمان اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یک کار دشوار و غیر ممکن شناخته می شود، زیرا شامل غلبه بر وابستگی جسمی و روانی به موادی مانند مواد مخدر یا الکل است. بهبودی از اعتیاد اغلب به ترکیبی از درمان، تغییر شیوه زندگی و حمایت دوستان، خانواده، عزیزان و متخصصان نیاز دارد. اعتیاد بر قشر پیشانی مغز تأثیر می گذارد و کنترل و قضاوت فرد را تغییر می دهد.

جالب است بدانید که سیستم پاداش مغز نیز به گونه‌ ای اصلاح شده است که حافظه پاداش‌ های قبلی با وجود پیامدهای منفی که ممکن است داشته باشند، ارزش‌ گذاری می‌ شود. این حافظه باعث ایجاد ولع یا افزایش میل به مصرف دارو یا شروع مجدد مصرف آن می شود که باید این احساسات را کنترل و مدیریت کرد تا ترک اعتیاد امکان پذیر شود.

این تغییرات در مغز می تواند ترک انواع مواد مخدر و عادات را دشوار و حتی غیر ممکن کند، اما مهم است که به یاد داشته باشید اعتیاد قابل درمان است و این امر با برنامه مناسب، منابع مناسب و بازیابی مناسب امکان پذیر است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین مرکز ترک اعتیاد مراجعه نموده و درمان خود را آغاز کنید.

ترک اعتیاد چیست؟

عوارض اعتیاد به مواد مخدر

اعتیاد به مواد مخدر عوارض متعددی به همراه دارد که عبارتند از:

 • اختلالاتی که در فعالیت مغز افراد ایجاد می کند شامل کاهش سرعت تفکر، کاهش سرعت واکنش، احساس شادی و خیال پردازی موقت، تاثیر داروها بر بدن، آبریزش بینی، درد عضلانی، درد مفاصل و استخوان، گرفتگی صدا، اختلالات سیستم گوارشی است.
 • اعتیاد اثرات روانی و عصبی بدن، افسردگی و بی قراری، درون گرایی، ضعف و عدم اعتماد به نفس، ضعف و ضعف اراده، احساس مبهم و دائمی گیجی و ترس، غم و هیجان، وابستگی روانی به مواد، کمبود فردی. انگیزه، رویاهای مداوم و خود فریبی و در نهایت خودکشی را به همراه خواهد داشت.
 • مصرف مواد در زنان می تواند خطر زایمان زودرس و وزن کم جنین را افزایش می دهند. تماس با داروها و مواد مخدر همچنین می تواند بر رشد مغز جنین و رفتارهای او در آینده نیز تأثیر مخربی بگذارد.
 • داشتن والدین معتاد اغلب به معنای خانه ای آشفته، پر از اضطراب، کودک آزاری و بی توجهی است که آینده فرزندان را تباه می کند.

5 تا از بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در میرداماد را بشناسید!

دکتر فاطمه دهقانی آرانی

دکتر فاطمه دهقانی آرانی

دکتر فاطمه دهقانی آرانی یکی از بهترین روانپزشک ترک اعتیاد محسوب می شود. ایشان مشاور فردی، مشاور ترک اعتیاد، نوروفیدبک و نوروتراپیست هستند که دارای مدرک دکترا روانشناسی سلامت از دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی از دانشگاه تهران و کارشناسی روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران هستند. شما عزیزان در صورت نیاز و برای درمان می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نموده و تحت درمان قرار بگیرید.

خدمات:

 • درمان وسواس
 • زوج درمانی
 • ترک اعتیاد
 • مشاوره فردی

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان ولی نژاد، پلاک 23، کلینیک آتیه درخشان ذهن

شماره تماس: 02184012345

دکتر نسرین حاجی‌ زاده سابق

دکتر نسرین حاجی‌ زاده سابق

دکتر نسرین حاجی زاده سابق مشاور ترک اعتیاد، مشاور فردی و مشاور ازدواج هستند که دارای پروانه تخصصی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و عضو انجمن OACCPP کانادا هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن و کارشناسی روانشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن هستند که عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن روانشناسی ایران، عضو انجمن حمایت از حقوق کودک و همچنین عضو انجمن آلزایمر ایران می باشند.

خدمات:

 • درمان گر ترک اعتیاد
 • مشاوره فردی
 • مشاوره ازدواج
 • درمان دارویی و غیر دارویی

آدرس: تهران، شهرک اکباتان، فاز 2، مرکز مشاوره و روانشناسی مهرگان

شماره تماس: 02144695365

دکتر زهرا اعظم نیا

دکتر زهرا اعظم نیا

دکتر زهرا اعظم نیا مشاور خانواده، مشاور ازدواج و همچنین مشاور ترک اعتیاد در تهران هستند. ایشان دانشجو دکترا تخصصی روانشناسی، مؤسس مرکز مشاوره روشنگر، روانشناس بالینی کلینیک ترک اعتیاد همدلان ثابت مشاوره در مراکز مشاوره مهرداد، کارشناس افتخاری مدیریت سخنرانان در مراکز مشاوره شرق تهران، برگزارکننده کارگاه های مهارت زندگی، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو انجمن روانشناسی ایران و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران هستند.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • مشاوره ازدواج
 • درمان اعتیاد
 • مشاوره خانواده

آدرس: تهران، فلکه اول شهران، ابتدا بزرگراه آبشناسان، خیابان یاس سوم، پلاک 14

شماره تماس: 02144357208

دکتر فاطمه دانش

دکتر فاطمه دانش

دکتر فاطمه دانش مشاور فردی و زوج درمان گر می باشد که کاندیدا دکترا تخصصی روانشناسی با رتبه 50 کنکور سراسری کشوری بوده و اکنون  کارشناس ارشد و کارشناس روانشناسی در تهران هستند. ایشان همچنین عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو انجمن روانشناسی ایران محسوب می شوند. شما عزیزان می توانید با تعیین وقت قبلی به مطب ایشان در تهران مراجعه نمایید.

خدمات:

 • روان درمانی
 • مشاوره فردی بزرگسال
 • زوج درمانی
 • درمان تخصصی

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان شهید کلاهدورز، بین اختیاریه و دیباجی جنوبی، بعد از کوچه فروردین، پلاک 109

شماره تماس: 02122797836

دکتر زهرا سیفی

دکتر زهرا سیفی

دکتر زهرا سیفی مشاور فردی، روان درمان گر، زوج درمان گر، مشاور خانواده و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستند.ایشان دارای پروانه ای از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران بوده و اکنون عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، عضو خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه و عضو انجمن روانشناسی ایران می باشند.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • روان درمانی
 • مشاوره و درمان اعتیاد شدید
 • مشاوره زوج

آدرس: تهران، میدان هفت تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیده به مطهری، ساختمان 139

شماره تماس: 02188833141

روش قدم به قدم برای ترک اعتیاد

شما عزیزان برای ترک اعتیاد باید پروسه زیر را طی کنید تا بتوانید با موفقیت به ترک اعتیاد دست یابید:

 • فهرستی از تغییرات مورد علاقه خود را بنویسید: یک فرد باید لیستی از تغییرات مثبتی که می خواهد در زندگی خود ایجاد کند را بنویسد. اکنون که او تمام اثرات منفی اعتیاد خود را به تفصیل بیان کرده است، به این فکر کنید که این عادت جدید پس از ترک چقدر زندگی او را بهبود می بخشد.
 • برای ترک اعتیاد تعهدی بنویسید: داشتن فهرستی از دلایل خوب برای ترک اعتیاد به شما کمک می کند تا به برنامه بلند مدت خود پایبند بوده و به آن ها دست یابید. دلایل ترک باید برای شما مهمتر از ادامه رفتار اعتیاد آور باشد که این یک مانع ذهنی دشوار است، اما اولین قدم ضروری برای ترک اعتیاد است.
 • تعیین تاریخ ترک اعتیاد: ترک اعتیاد و رهایی را به فردا یا بیش از یک ماه دیگر موکول نکنید. یک تصمیم زودهنگام ثمر بخش نیست و بعد از یک ماه می توان عزم خود را از دست داد. بهتر است تا تاریخ شروع را ظرف دو هفته آینده برنامه ریزی کنید.
 • عوامل تعیین کننده و مهم را شناسایی کنید: هر کسی مجموعه‌ ای از محرک‌ ها دارد که به‌ طور خودکار باعث می‌ شود تا عادات خود را ترک کنند. دانستن محرک ها به افراد کمک می کند تا هنگام ترک اعتیاد به راحتی آن ها را مدیریت و کنترل کنند.
 • آماده سازی محیط زیست: افراد در معرض ترک اعتیاد باید یادآوری اعتیاد خود را از خانه، ماشین و محل کار خود حذف کنند. موارد مرتبط با این عادت و همچنین هر چیز دیگری که او را به یاد عادت می اندازد کنار بگذارید.
 • زمان خود را همیشه پر کنید: اگر فردی نیاز به حواس پرتی دارد، می تواند ورزش کند، سرگرمی جدیدی داشته باشد، آشپزی کند یا در طول روز با دوستان وقت بگذراند.
 • تسلیم عقلانیت نشوید: درد جسمی و روحی ناشی از کناره گیری واقعی است و فرد اغلب شروع به احساسی می کند که عادت کردن به چیزهای جدید طبیعی نیست. فرد معتاد نباید به صدایی که او را به مصرف مجدد مواد مخدر دعوت می کند، گوش فرا دهد.
 • دستاورد ها را جشن بگیرید: هنگامی که فرد به اهدافی که برای خود تعیین کرده است حتی هر چقدر هم که کوچک باشد، می رسد، به او لطف کرده و مورد تشویق قرار دهید. ترک اعتیاد کار بسیار سختی است و افراد مستحق پاداش می باشند حتی با یک شاخه گل می توان از آن ها تقدیر کرد تا حس خوبی از کار خود پیدا کنند.

کلام آخر

عاملی که باعث ضعف و همچنین آرامش می شود، ماده مخدر نامیده می شود، اما آنچه در فرهنگ عامه و جامعه امروز به آن مواد مخدر و مواد اعتیاد زا گفته می شود، به تمام داروهای اعتیاد آور اعم از آرام بخش، توهم زا، محرک و خواب آور اطلاق می شود. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در میرداماد مراجعه نمایید تا مشکلات خود را برطرف کنید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین روانپزشک ترک اعتیاد در میرداماد آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.3/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا