روانشناسی عمومی

بهترین روانشناس عمومی در ونک【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

ما قصد داریم در این مقاله شما را با بهترین روانشناس عمومی در ونک آشنا کنیم. یکی از رایج ترین تعاریفی که برای معرفی «رشته روانشناسی» به کار می رود این است که روانشناسی علمی است که رفتار و فرآیندهای ذهنی موجودات زنده به ویژه انسان را بر اساس روش علمی مطالعه می کند. در واقع این حوزه با رفتار و فرآیندهای روانی سروکار دارد. با احساسات، ادراک، شخصیت، تفکر، هوش، خشم، هیجان و غیره سروکار دارد. رشته روانشناسی یک رشته کاربردی است که با تمام ابعاد زندگی انسان مرتبط است و در جامعه امروزی نیاز به این علم در زندگی ما روز به روز احساس می شود. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله یاری کنید.

روانشناسی عمومی چیست؟

روانشناسی عمومی اساس روانشناسی است. در این شاخه مباحث مقدماتی و اساسی مانند یادگیری، هوش، حواس، حافظه، انگیزه، ادراک و عواطف بررسی می شود. این بخش از روانشناسی به دنبال کشف ابعاد مختلف روان انسان است. در این علم با طراحی آزمایش های مختلف، روان انسان و چگونگی بیمار شدن او مورد بررسی قرار می گیرد. فروید روان انسان را در قالب سه عنصر تحلیل می کند که آن را من و سوپرایگو می نامد. برای درک کامل چرایی رفتار انسان‌ ها به این صورت، لازم است هر سه مورد را بررسی کنیم که روانشناسی چه می‌ کند. در واقع روان انسان کلیت ذهن است که به ما کمک می کند در زندگی به جلو برویم.

روانشناسی عمومی اساس روانشناسی است. این تعریفی است که توسط انجمن روانشناسی آمریکا ارائه شده است. مشکلات و اختلالات روحی و روانی، احساسات و عواطف و غیره را بررسی کنید. همان چیزی است که در روانشناسی عمومی مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد. امروزه بسیاری از مردم می دانند که در صورت نیاز به مشاوره فردی می توانند از خدمات روانشناسی و روان درمانی بهره مند شوند. درمان افسردگی یکی دیگر از کارهایی است که با کمک روانشناس قابل انجام است. شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس عمومی در تهران مراجعه نمایید.

مطالعه روانشناسی عمومی به ما کمک می کند تا بهتر بفهمیم که چرا به روشی که انجام می دهیم رفتار می کنیم و چگونه می توانیم بهتر ارتباط برقرار کنیم و رفتارهای خود را بهبود ببخشیم. این شاخه از روانشناسی به ما کمک می‌ کند تا بفهمیم که چرا برخی از افراد مشکلات شخصیتی دارند، چرا برخی از افراد رهبران موفق‌ تری هستند و چرا برخی از روابط بین افراد آنطور که باید انجام نمی‌ شود.

روانشناسی عمومی چیست؟

وظایف روانشناس عمومی

روانشناس عمومی نیز وظایفی بر عهده دارد که در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

 • متقاضیان تحصیل در رشته روانشناسی عمومی و بهترین روانشناس عمومی در ونک باید در زمینه های مختلف روانشناختی مانند بیماری های روانی، علل شایع این بیماری ها، نظریه های روانشناختی مختلف، علائم و نشانه های اختلالات روانی مطالعه کنند، تجربه کاری کافی کسب کنید و در زمینه های مختلف از جمله روانشناسی بالینی، روانشناسی تربیتی، مشاوره خانواده، روانشناسی صنعتی، راهنمایی حرفه ای، مشاوره تحصیلی و ورزش روانشناسی فعالیت کنید.
 • روانشناس عمومی می تواند برای شناخت تیپ شخصیتی، توانایی ها، استعدادها و سطح هوش افراد، تست های مختلفی را انجام دهد و علاوه بر آن، مصاحبه های روانشناختی/ بالینی انجام دهد و با رویکردهای درمانی مانند درمان شناختی رفتاری، مشکل بیمار را حل کند.
 • در درمان شناختی رفتاری، مراجع یاد می گیرد که با شناخت و ارزیابی رفتارها، احساسات، عواطف و افکار خود را کنترل کرده و با موقعیت های مختلف زندگی خود به نحو مؤثر تری برخورد کند.
 • وقتی فردی به روانشناسی عمومی مراجعه می کند، شاید از مشکل خود و حتی نوع بیماری خود آگاه نیست. به همین دلیل روانشناس عمومی به مراجع کمک می کند تا علت رفتارها و احساسات خود را بشناسد.
 • گاهی بهترین روانشناس عمومی در ونک از دو طرح درمانی برای درمان استفاده می کند. با تجویز همزمان دارو و روان درمانی نتیجه بهتر و سریع تری می گیرد.

5 تا از بهترین روانشناس عمومی در ونک را بشناسید!

دکتر نازنین حقیقت بیان

دکتر نازنین حقیقت بیان

دکتر نازنین حقیقت بیان یکی از بهترین  روانشناس عمومی در ونک محسوب می شوند. ایشان روان درمان گر، مشاور فردی و مشاور خانواده است. وی به عنوان یکی از برترین روانشناسان در این زمینه دارای مدرک دکترا روانشناسی بالینی، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و کارشناسی روانشناسی است.

خدمات:

 • مشاوره فردی
 • تشخیص و درمان وسواس
 • مشاوره خانواده
 • مشاور تحصیلی

آدرس: تهران، میدان ونک، به سمت ولی عصر، خیابان شریفی، جنب دامپزشکی پیمان، درمانگاه مهر نو

شماره تماس: 02188657187

دکتر فاطمه حسینی

دکتر فاطمه حسینی

دکتر فاطمه حسینی مشاور ازدواج، مشاور خانواده، دانشجوی دکتری روانشناسی، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و دارنده مجوز ایجاد مرکز مشاوره ازدواج و خانواده می باشد. شما عزیزان اگر به دنبال یکی از بهترین روانشناس عمومی در ونک هستید، می توانید به مطب شخصی ایشان مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • مشاوره طلاق
 • درمان وسواس
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان برادران شریفی، پلاک 55

شماره تماس: 02188657187

دکتر محمد حسن آسایش

دکتر محمد حسن آسایش

دکتر محمد حسن آسایش مشاور خانواده، مشاور ازدواج و روان درمان گر است. وی همچنین دارای دکترای مشاوره و دارای مجوز کار تخصصی از سازمان روانشناسی و مشاوره در ایران است. دکتر آسایش اکنون عضو انجمن روانشناسی ایران و عضو انجمن مشاوره ایران است.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • خانواده درمانی
 • درمان اختلالات اضطرابی
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، گاندی شمالی، میدان ونک، خیابان شریفی، پلاک 19، واحد 1

شماره تماس: 02186085616

دکتر شهاب الدین علیپور

دکتر شهاب الدین علیپور

دکتر شهاب الدین علیپور دانشجو دکترا مطالعات، کارشناس ارشد و کارشناس روانشناسی بالینی است و توانسته رتبه ششم دکترا را در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کسب کند. وی دارای مدرک فوق لیسانس مشاوره و روان درمانی مواد مرتبط با مصرف مواد و رفتارهای غذایی، دارای مدرک فوق لیسانس مشاوره و روان درمانی نوجوانان از دانشگاه شهید بهشتی می باشد.

خدمات:

 • درمان پر خوری
 • درمان اوتیسم
 • درمان اضطراب و استرس
 • زوج درمانی

آدرس: تهران، سعادت آباد، سارو غربی، نبش خیابان بخشایش، ساختمان پزشکان سارو

شماره تماس: 09901813006

دکتر سلمان جلالی

دکتر سلمان جلالی

دکتر سلمان جلالی روانکاو و فارغ التحصیل رشته روانکاوی لکانی و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و همچنین کارشناس روانشناسی عمومی است. دکتر جلالی به روش کاربردی روانکاوانه به پژوهش پرداخته و برگزار کننده موفق دوره های فلسفه روانکاوی، گفتمان روانکاوانه، تحلیل فیلم روانکاوانه و جلسات نقد و بررسی است.

خدمات:

 • روانکاوی
 • درمان استرس شدید
 • درمان افسردگی
 • فرزند پروری

آدرس: تهران، خیابان بهشتی، نبش خیابان میرعماد، ساختمان پزشکی میرعماد، طبقه 1، واحد 1

شماره تماس: 02188758870

گرایش های دانش روانشناسی

روانشناسی با زندگی تجربی و علمی محدود خود، دستاوردهای بسیاری در شناخت حوزه های مختلف رفتار فردی و گروهی داشته است. این یافته ها تحت عنوان حوزه های مختلف روانشناسی است که مورد توجه و استفاده مربیان، درمانگران و اقشار مختلف مردم است. در اینجا از میان رشته های مختلف روانشناسی به معرفی برخی از حوزه های مشترک آن اشاره می شود:

 • روانشناسی کودک: این شاخه از روانشناسی به بررسی رفتار کودک از مرحله جنینی تا شروع بلوغ و نوجوانی می پردازد و به رشد جسمی، عاطفی، اجتماعی، اخلاقی و فکری کودکان می پردازد.
 • روانشناسی بالینی: این حوزه از روانشناسی سازماندهی ادراکی، عاطفی، اختیاری و فیزیکی افراد را مطالعه می کند. و در این راستا از اعمال افراد نابهنجار و نتایج آزمایشات خود با آنها استفاده می کند. شما عزیزان در صورت لزوم می توانید به بهترین دکتر روانشناس در تهران مراجعه نمایید.
 • روانشناسی شخصیت: این حوزه از روانشناسی به مطالعه سازماندهی ادراکی، عاطفی، ارادی و فیزیکی افراد می پردازد و به چگونگی سازگاری فرد با خود و محیط می پردازد. این حوزه ارتباط تنگا تنگی با روانشناسی بالینی، آسیب شناسی و اجتماعی دارد.
 • روانشناسی صنعتی: این حوزه به موضوعات مربوط به تناسب فرد برای کار، تناسب ویژگی های شغلی با افراد، نحوه انتخاب افراد برای شغل، گروه های کاری در صنعت، نظرات افراد در مورد ساخت مصنوعات و غیره می پردازد.
 • روانشناسی مرضی: در این شاخه از روانشناسی، اختلالات عاطفی و رفتاری و انواع بیماری های روانی بررسی می شود، روش های درمانی رایج برای حفظ سلامت روان ارائه می شود که شما عزیزان در صورت نیاز می توانید به بهترین روانشناس عمومی در ونک مراجعه نمایید.
 • روانشناسی کودکان استثنایی: روانشناسی کودک استثنایی برای بررسی ویژگی های جسمی، ذهنی، حسی، حرکتی، شناختی و اجتماعی کودکان کم توان ذهنی، نابینا و نیمه نابینا، ناشنوا و نیمه ناشنوا، غیر مطیع، لکنت زبان، ناتوان جسمی حرکتی، دانش آموزان با کودکان و نوجوانان با ناتوانی های ویژه یادگیری و خلاق و باهوش پرداخت می کنند.

کلام آخر

روانشناسی علمی است که به مطالعه علمی رفتار و فرآیندهای ذهنی می پردازد. منظور از «رفتار» در روانشناسی، فعالیت‌ های یک موجود زنده است که توسط موجودی دیگر یا با دستگاه آزمایشگاهی قابل مشاهده است. و منظور از فرایند های ذهنی آن دسته از فعالیت های زنده است که نمی توان مستقیماً آن ها را مشاهده کرد، اما می توان از تأثیر آنها بر رفتار شخص استنباط کرد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت روانشناس تو سعی بر این تا شما را با بهترین روان شناس عمومی در ونک آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا